Pedal Project

Výpis článků z kategorie: Bikecheck

Repete Reborn

Photos Bikecheck 25.08.2014

Reborn je ocelový silniční rám, který mají na svědomí Mikoláš Voverka a Robin Fišer. Ti tvoří mladou českou značku Repete Cycles, o které ještě určitě uslyšíte. Více informací naleznete na jejich oficiálním webu www.repetecycles.com. Foto: Pepa Dvořáček.

Reborn is a new frameset made by Repete Cycles (Mikoláš Voverka and Robin Fišer), based in Prague, Czech Republic. For more info check out their official website www.repetecycles.com. Photo: Pepa Dvořáček.

Veronika

Photos Found in the streets Bikecheck 03.08.2014

Foto: Daniel Čáha

Wheel Man

Photos Found in the streets Bikecheck 11.06.2014

Keith Thorarinson je bývalý závodník na dráze z Kanady. My jsme měli to štěstí potkat ho jednoho sobotního rána v Praze, jak si to na svém plně naloženém fixed gear kole, vážícím tak 70 kilogramů, šinul směr Třebešínský ovál. Rád přijal naše pozvání do Pedal Project studia a podělil se s námi o některé své zážitky z cest. A že bylo opravdu co poslouchat. Je totiž na cestě kolem světa již přes 4 roky a plánuje, že bude cestovat ještě zhruba jednou tak dlouho. Zde se můžete podívat na jeho bicykl, který toho má za sebou už opravdu hodně. V době, kdy začínají být minimálně za oceánem čím dál víc "in" různá cestovní kola a pozornost znamých blogů se otáčí od velkoměstských hrdinů směrem k dobrodružné divočině, přišlo toto setkání jako na zavolanou. Věřte, že v brašnách ho netíží pouze zásoby jídla a pití, nýbrž i několik fotoaparátů a počítač, díky kterému udržuje kontakt se světem i na těch nejodlehlejších místech. Více o Keithovi a jeho cestách se můžete dozvědět na jeho vlastním webu. My mu přeje šťastnou cestu.

 

Keith Thorarinson is a former track racer from Canada. We were lucky to meet him one Saturday morning in Prague when he was riding his fully loaded fixed gear bike weighing some 70 pounds in the direction to the velodrom in Třebešín. He accepted our invitation to visit Pedal Project studio and shared with us some of his travel stories. And that was really something to listen to. He has been on a trip around the world for over 4 years and he plans to continue traveling for another 4 years. Here you can see his bicycle, which has already been through really a lot. At the time, when at least overseas various road bikes are more and more “in” and an attention of many well-known blogs turns from city heroes towards wilderness adventure, this meeting came absolutely on cue. Believe it or not, in his bags there are not only supplies of food and drink, but also several cameras, lens and a computer. You can learn more about Keith and his trip on his own website. We wish him happy travels.

Christianuv Vitus

Photos Bikecheck 01.03.2014

Při naší nedávné návštěvě švýcarského Bielu, kde jsme se zastavili na pár slov a příjemnou večeři u dvojice mladých produktových designérů Dimitriho Bahlera a Christiana Spiesse, jsem, krom Christianovi zajímavé sbírky židlí, našli i několik kol hodných nafocení. Zde je jedno z nich. Hlavní důvod cesty bylo ale město Lausanne, o kterém bude chystané monotématické číslo magazínu OKOLO, který náš tým přípravuje. Více o něm již brzy zde na domovské stránce OKOLO.

Lausanne, Switzerland

Photos Found in the streets Bikecheck 05.02.2014

Perič 84

Photos Event Bikecheck Back To The Roots 19.01.2014

Bylo pro nás velkou ctí přijmout pozvání Roberta Štěrby na slavnostní odhalení nově zrenovovaného kola značky Perič, na kterém v roce 1949 vyhrál Jan Veselý Závod míru. Odhalení tohoto unikátního kousku doprovázelo nejenom promítání dobových fotografií, ale také krátká přednáška o historii Závodu míru či třicetiminutový dokumentární film právě o zmiňovaném Janu Veselém. Příjemné setkání nejrůznějších cyklistických nadšenců, historiků a pamětníků pro nás bylo opravdovým zážitkem. Legendární mechanik rokycanského Favoritu František Babický, historik Jan Králík, sběratel a zakladatel cyklistického muzea v Nových Hradech, pan Jiří Uhlíř, a především dlouholetý přítel Jana Veselého, profesor Jaroslav Cihlář, jsou jen zlomek těch, které jsme měli to štěstí potkat. Bicykl, na kterém je autentický snad i pot zašpiněných omotávek, si můžete prohlédnout na několika fotografiích, které jsme pro vás pořídili. My ještě jednou děkujeme za pozvání a těšíme se na případné další akce podobného charakteru.

Dosnoventa Tokyo

Photos Bikecheck 12.01.2014

Byla by chyba neudělat při návštěvě barcelonské základny společnosti Dosnoventa bikes i pár snímků kol. Zde je jedno z nich – model zvaný Tokyo. Více informací naleznete zde.

It would be a mistake not to take a few pictures of some bikes during our visit of Dosnoventa Headquarters. Here it is – model called Tokyo. You can find more information here.

Specialized Freak

Photos Bikecheck 30.09.2013

Tento zvláštní Special jsme našli v ulicích Budapešti během tamího nedávného design weeku. O to se nejde nepodělit.

We found this strange bike in the streets of Budapest during the Budapest design week.

Colnago Saronni 1982

Photos Bikecheck Back To The Roots 02.08.2013

Před pár dny se u nás zastavili na pár slov kluci z Repete Cycles. Bylo by divné, kdyby dorazili jinak, než na kolech. To, na kterém se přivezl Mikoláš Voverka, mimojiné syn zakladatele nejznámější kurýrní služby Messenger, se můžete podívat zde. Věřte nám, že podobně osazené Colnago Saronni se alespoň v Praze neobjevuje na každém rohu.

Guys from Repete Cycles stopped by a few days ago for a chat. It is obvious that they came on bikes. You can check out how one of those bikes looks like. It is a Colnago Saronni owned by Mikolas Voverka, son of the founder of Messenger, the most famous czech messenger company.

Cinelli Mash Bolt

Photos Bikecheck 10.07.2013

Cinelli Mash Bolt není v Čechách k vidění příliš často. Popravdě řečeno nevíme o jiném, než o tom, na kterém jezdí náš přítel a občasný spolupracovník Antonello Tabarelli de Fatis. Jak vypadá, se můžete podívat zde.

Cinelli Mash Bolt is not seen often in the Czech republic. Truth be told, we do not know any other example than the one owned by our friend and collaborator Antonello Tabarelli de Fatis. What it looks like you can see on the pictures above.

Scallop Bike

Photos Found in the streets Bikecheck 07.07.2013

V průběhu letošního berlínského Fashion Weeku jsme samozřejmě nemohli nezabrousit ani do našeho oblíbeného Kreuzbergu. Tato městská část má neustále silné kouzlo a svou atmosférou nás nepřestane snad nikdy překvapovat. V něčem trochu podobné nám přišlo i kolo, které jsme našli nedaleko kultovního cyklistického obchodu Keirin Cycle Culture Café. Zaujalo nás spíš jako jakási socha či instalace ve veřejném prostoru, se silným a poměrně jasně čitelným příběhem. To prostě nešlo nezdokumentovat. Jak často totiž potkáte v centru města jízdní kolo doslova obalené starými mušlemi?

Ryba

Bikecheck Photos 06.01.2013

Kolo našeho kamaráda Ryby, který má mimo jiné na svědomí i chod našeho webu Pedal Project. Na jeho vlastní bolg (Angrešt) se můžete podívat zde.

Favorit bike of our friend and webmaster of the Pedal Project website – Ryba. Check out his own blog (Angrešt) here.

Pepuv Fort

Photos Found in the streets Bikecheck 15.10.2012

Josef Kabeš je náš kamarád, cyklista a v současné době především součást pražských Bajkazyl, kde je jeho hlavním posláním servis. To, jak vypadá jeho Fort, na kterém nyní brázdí ulice, se můžete podívat na přiložených fotografiích.

Josef Kabeš is our friend, cyclist and part of pragues Bajkazyl, where service is his main job. Here you can check out how is Fort looks like those days.

Heineken Bike – designblok 2012 – video

Video PP Products Event Bikecheck 13.10.2012

Premium Quality Bike je jízdní kolo postavené pro prezentaci značky Heineken v rámci pražských dnů designu – designblok 2012.

Hlavními myšlenkami jsou tradice a příslušnost k určitému regionu, které se do kola dostávají prostřednictvím jednotlivých komponentů. Pomyslným jádrem je historický rám českého výrobce Eska, na který jsou citlivým způsobem voleny komponenty takřka z celého světa. Každý tak přináší to své a až společně tvoří ucelený komplet hodný divákova zájmu, ne nepodobně tomu, jako se děje na akcích typu jako designblok prostřednictvím jednotlivých vystavujících.

Krom zmiňovaného českého rámu Eska, upraveného do firemních barev, je zastoupena Velká Británie (sedlo a omotávky Brooks, kliky a náboje Sturmey Archer), Francie (ráfky Rigida), Německo (pláště Schwalbe), Japonsko (pedály MKS), Itálie (vidlice Campagnollo, hlavové složení a řetěz Miche), Řecko (dřevěná přepravka Gotham Cargo), Spojené Státy Americké (zámek Kryptonite) a další. To vše je završeno novými hliníkovými lahvemi Heineken reprezentujícími svou přítomností nejen sebe sama, ale i zemi svého původu, zemi s velmi silnou cyklistickou tradicí – Nizozemsko. Právě tamní styl byl při výběru a kompletaci kola Heineken Premium Bike rozhodující.

Video: Aether – děkujeme.

The Premium Quality Bike is a bicycle built for the presentation of Heineken at the Prague designblok 2012.

The main
ideas of the bike are tradition and affiliation to a specific region, which are seen on the bicycle through the components. The imaginary core of the bike is a historical frame made by the Czech brand Eska, which is delicately completed with components from all over the world. Each part brings something of its own and altogether they create a coherent set worth the attention of the onlooker, not unlike the attention the exhibitors attract at events like designblok.

Apart from the previously mentioned Czech Eska frame, modified into brand colors, the represented countries are Great Britain (Brooks saddle and handlebar tape, Sturmey Archer crankset and hubs), France (Rigida rims), Germany (Schwalbe tires), Japan (MKS pedals), Italy (Campagnolo fork, Miche headset and chain), Greece (Gotham Cargo wooden box), United States of America (Kryptonite U-lock) etc. All of this is topped off with new aluminum Heineken bottles representing not only themselves but also their country of origin, a country with a strong cycling tradition - The Netherlands. And their local style was decisive for designing and completing the Heineken Premium Bike.

Video by: Aether – thanks.

Heineken Bike – designblok 2012 – images

PP Products Photos Event Bikecheck 11.10.2012

Jak již víte z předchozího příspěvku, letos jsme pro designblok 2012 připravili, na žádost světoznámého výrobce piva Heineken, jízdní kolo do soutěže. Jak vypadalo a jak bylo prezentováno se můžete podívat na několika fotografiích, které vám snad alespoň trochu ukrátí čas, než zveřejníme finální video společně s textem objasňujícím celkovou koncepci této instalace, za kterou, kromě týmu Pedal Project, patří dík Patrikovi, Spencerovi a Michalovi.

As you might know from a previous post we were asked by the Heineken company to prepare a bicycle to promote the brand at this years Prague days of design – designblok 2012. You can check out these images of the result and how the installation looked like and forward to the short video edit and text about the whole idea and concept which is coming soon. A big thanks goes to Patrik, Spencer and Michal for their help.

Joey And His Bike

Photos Found in the streets Bikecheck 20.08.2012

Rossin Road

Photos Found in the streets Bikecheck 14.08.2012

Julek and his Romet

Photos Found in the streets Bikecheck 11.08.2012

Pokud vás zajímá víc, podívejte se sem.

Look here if you want to know more.

Sebastian and his beast

Photos Found in the streets Bikecheck 04.08.2012

Sebastian, pocházející z amerického Seattelu, je světovým šampiónem v Hardcourt Bike Polu z roku 2009 a vítězem Severoamerického šampionátu z roku 2011. Zde se můžete podívat na jeho ultimátní mašinu značně uzpůsobenou jezdcovým požadavkům, potažmo této, alespoň v zahraničí, poměrně populární hře. Fotografie pořídil ve francouzském Bordeaux náš parťák Patrik, který se tam dostal se skate tripem Robotix Gipsy Tour 2012. Se Sebastianem se setkal u kamaráda Roba, který byl před lety jedním z prvních lidí, co se začli prohánět pražskými ulicemi na kolech s pevným převodem. A jelikož je i on známou osobností bike polo scény, není náhodou, že se u něj Sebastian zastavil na cestě z Paříže (kde nyní žije) do švýcarské Ženevy. Právě tam se letos totiž koná světový pohár v pólu.

Sebastian is a guy from Seattle. He is 2009 Hardcourt Bike Polo World Champion and the winner of the 2011 North American Bike Polo Championships. Here, you cen check some pictures of his ultimate machine. These pictures were taken in Bordeaux by our pal Patrik, who went there with the skate trip Robotix Gipsy Tour 2012. He met Sebastian at Robs place, who was one of the first people riding fixed gear bikes here in Prague and whos also a well-known player in the bike polo community. Thats why Sebastian visited him on his way from Paris to Geneva – the place of this years bike polo world championships.

Leader 722 trispoke

Found in the streets Bikecheck Photos 02.08.2012

Jsme rádi za každé zajímavé kolo, na které v ulicích narazíme. Toto je jedno z těch, které jsme potkali právě dnes. Leader 722 s trispoke předním kolem, zadní nábou White Industries, klikami Sram Omnium, pedály MKS a tak dále.

We are happy to meet some interesting bikes in the street. This is one of those which we found today. Leader 722 with the trispoke front wheel, White Industries rear hub, Sram Omnium cranks, MKS peddals and so on.

Romet Super

Found in the streets Bikecheck Photos 30.07.2012

Náš kamarád Tomi, majitel výborného baru zmianatematu, který se nachází v polské Lodži, nás přijel na pár dnů navští do Prahy. Zde si můžete prohlédnout jeho kolo, kterým je Romet Super z limitované sprinterské edice. Současnou podobu (nový lak s originálními samolepkami a hlavovým složením) má na svědomí Pavel Gromada.

Our friend Tomi, owner of the great bar zmianatematu situated at Lodz, Poland, came to visit us at Prague for a few days. You can check out how his bike looks like. It is a Romet Super (limited sprint special) made by a polish brand, Romet and renovated by Pavel Gromada, who gave it new paint with original decals and an original headset to match.

Olmo – 50th Anniversary

Photos Bikecheck Back To The Roots 20.07.2012

V roce 1989 oslavila italská firma Olmo, sídlící ve městě Celle Ligure, své 50. výročí. Učinila tak limitovanou edicí dvou kol postavených ze, speciálně pro tuto příležitost zhotovených, setů trubek Columbus. Prvním je silnička osazená komponenty Campagnolo, které pro sebe tato firma zhotovila o 5 let dříve, také k oslavě 50. výročí od svého založení. Druhým je pak kolo horské, které je naopak opatřeno díly japonské provenience – Shimano.

Here is a bikecheck of the 2 bikes made in 1989 by the italian company (based in Celle Ligure) Olmo to celebrate its 50th anniversary. First one is a road bike with Campagnolo components, second one is a mountain bike with Shimano components. Both pieces are built from special sets of Columbus tubes made especially for this occasion.

Staurengo Cicli

Photos Found in the streets Bikecheck 15.07.2012

Hetchins

Photos Found in the streets Bikecheck 05.05.2012

Není velkým tajemstvím, že máme rádi různé druhy kol a ne pouze trendy nováčky s pevným převodem. Například tento překrásný Hetchins se přijel podívat na otvíračku našeho Headquarters. Budeme velmi rádi, když v budoucnu uvidíme v ulicích víc kol jako je toto.

It is not a big secret that we like various types of bikes not just some fancy fixed gear newcommers. Forexample this beautiful Hetchins show up at the Headquarters opening party. We are really looking forward to seeing more bikes like this in the streets.

Cinelli Laser 2012

Photos Found in the streets Bikecheck Back To The Roots 26.04.2012

V současném světě designu, módy a zkrátka všech stylových předmětů jsou reedice starých kultovních předmětů stále oblíbenější. Tomuto fenoménu se tak nevyhnul ani svět cyklistiky. Jednou z největších senzací tohoto roku je určitě představení limitované série nového Cinelli Laser.

 

Cinelli Laser není nic menšího než kultovní legendou, která v osmdesátých letech změnila pohled na tradiční cyklistický design, ale i samotné profesionální závodění. Aerodynamický koncept byl natolik úspěšným produktem, že vyhrál od konce sedmdesátých až do začátku let devadesátých 28 zlatých olympijských medailí. A zlatá legenda, jejíž design též obdržel prestižní designérské ocenění Compasso dOro v roce 1991, se slavnostně s Londýnskými Olmypijskými hrami v létě 2012 vrací zpět, aby opět udělala rozruch ve světě dráhového sportu.

 

In the present world of design, fashion and stylish objects of all kinds, re-editions of cult objects are getting more and more popular. The cycling world was not missed by this phenomenon. The biggest sensation of the season is certainly the presentation o the limited edition of the new Cinelli Laser.

 

Cinelli Laser is nothing less than a cult legend of the 80s which changed the point of view on traditional cycling design, and professional racing on top of that. The aerodynamic concept was such a successful product that it won 28 Olympic gold medals from the end of the seventies to the beginning of the nineties. The legendary golden design has received a prestigious designer award Compasso dOro in 1991 and is now coming back just in time for the Olympic Games in London to stir up the world of track cycling.

 

 

Cyklopedia

Photos Bikecheck Back To The Roots 30.08.2011

Nedávno vydaná v několika světových jazycích, kniha Cyclopedia se musí nutně stát biblí každého cycklistického nadšence. Vždyť jenom letmý pohled do jejího obsahu vás provede téměř kompletní historií moderního designu jízdních kol. A to zejména zásluhou Michaela Embachera a jeho nevídané sběratelské činnosti. To vše, co vidíte v knize a ještě mnohem více, totiž získal jediný člověk za pouhých osm let sbírání jízdních kol. Vídeňský architekt Michael Embacher se zkrátka jednoho dne rozhodl, že začne sbírat předmět, který ho nejvíce fascinuje. Tím předmětem je právě jízní kolo, které se objevuje v knize, respektive v Embacherově sbírce hned v několika rozmanitých podobách. Od klasických italských silničních či dráhových kol až po unikátní kola horská, skládací, dětská či cestovní, Embacherova sbírka v tomto ohledu nezná mezí. Každé kolo, pokud je zajímavé či něčím originální a jedinečné, má nárok být v Embacherově sbírce. A to ať už je to geniální Cinelli Laser nebo trošku bizarní plastové kolo Wilhelmina Plast Itera, které bylo vyrobeno v roce 1984 ve Švédsku. Vše mezí tím je pak jen úžasným pohledem do světa cyklistického designu. V knize Cyclopedia naleznete většinu Embacherovy sbírky na krásných detailních fotografiích, ale také například předmluvu od cyklisty tělem i duší, módního návrháře Paula Smitha. Cyclopedia vyšla i v českém jazyce. /článek převzatý z druhého čísla magazínu Pedal Project/


The recently published multilingual book Cyclopedia just has to become the bible of every bicycle enthusiast. Just a brief look at its content will lead you through the complete history of modern bicycle design. And this is mainly the credit of Michael Embacher and his unbelievable collection. All of what you see in the book and so much more is the achievement of one man in just eight years of collecting. The Vienna based architect Michael Embacher just woke up one day and decided to start gathering the thing he found most fascinating. This was the bicycle, which appears in the book, or rather in Embacher’s collection in all kinds of forms. From classic Italian road or track bikes to unique mountain bikes, folder, children’s bikes or traveler’s bikes, Embacher’s collection knows no limits. Every piece, if it’s interesting or somehow original, can earn its place. It can be a Cinelli Laser or a bit bizarre Wilhelmina Plast Itera made in Sweden in 1984. Everything together makes a wonderful sight into the world of cycling design. The Cyclopedia is full of beautiful detailed photographs of a bigger part of Embacher’s collection, as well as the prologue written by Paul Smith, a cyclist body and soul. The book also came out in Czech. /article taken from the second issue of the Pedal Project magazine/

Merckx in Paris

Photos Found in the streets Bikecheck 31.03.2012

Kdo by neznal Eddyho Merckxe, bývalého belgického profesionálního cyklistu, kterému se přezdívalo Kanibal. Legendu, která ve své době pila krev nejednomu z protivníků a která na konci šedesátých a začátku sedmdesátých let vyhrála takřka vše, co se dalo. Kdo ale má to štěstí jen tak v ulicích padnout na kolo hrdě nesoucí jeho jméno přivázané ke kandelábru? My jsme jedno takové potkali v Paříži nedaleko hřbitova Père Lachaise, který je největším hřbitovem ve městě a zároveň jedním z nejznámnějších hřbitovů světa. To především díky tomu, že je zde pochováno velké množství významných osobnosteí veřejného života, spisovatelů, básníků, malířů, hudebníků, herců apod. Z těch známějších jmenujme např. Honoré de Balzac, Frédéric Chopin, Oscar Wilde, Édith Piaf, Jacques-Louis David či třeba Jim Morrison.

Everybody knows Eddy Merckx, the former Belgian proffesional cyclist, nicknamed the Cannibal. A legend, which in its time in the sixties and seventies won just about every race there was. But to see a bike holding his name in the streets of today is quite rare. We were lucky enough to find one in Paris, not far from the Père Lachaise, the biggest and most famous cemetery in the world thanks to the fact that it is the final burial place of many famous personalities, writers, poets, artists, musicians, actors, etc. Honoré de Balzac, Frédéric Chopin, Oscar Wilde, Édith Piaf, Jacques-Louis David or Jim Morrison, to name just a few.

Moscow Olympic Games 1980 Favorit

Spotcheck Photos Bikecheck Back To The Roots 12.01.2012

Na ojedinělá kola člověk nenarazí každý den, čas od času se tak ale stane. My jsme měli to štěstí, že jsme mohli při nedávné návštěve u Roberta Štěrby, mimo jiných skvostů, obdivovat i jeden poměrně raritní kousek – rám patřící k jedněm z prvních pokusů směrovaných k Olympijským hrám 1980 v Moskvě. Aerodynamické řešení trubek a předzvěst revolučního řešení, kterým byly později rámy zvané "koza". S těmi přišel na ostro Favorit v roce 1982 na mistrovství světa v Anglii. Poměrně měkké kolo, které patřilo v té době k nejlepšímu, na čem jezdili jak dráhaři, tak i silničáři.

You dont see unique bikes everyday, but from time to time it happens. We have been fortunate to see such a rare jewel on our last visit to Robert Štěrba - a frame belonging to one of the first attempts headed towards the Olympic games in Moscow in 1980. The aerodynamics of the tubes and omen of a revolutionary solution, which was later named the "goat frame". This was released by Favorit in 1982 at the World Championship in London. A rather softer bike which was the top of its time and rode on track and road.

Štěrba x PP – PR Café

PP Products Photos Magazine Bikecheck 30.12.2011

Dalším z kol, které jsme v poslední době dali dohromady a o které se s vámi chceme podělit (mimojiné najdete také v druhém čísle našeho tištěného magazínu) je kousek navržený pro Lukáše Otevřela, potažmo jeho prostor s názvem PR Café. V něm se snoubí kavárenské prvky s detaily, které jako by vypadly z showroomu s designovým nábytkem. Má se jednat o příjemné, kreativně laděné místo, vhodné k poklidnému popíjení kávy, pracovní schůzce či črtání do bloku, připarkovanému ve vozíčku v návrhu od designérů Jana Plecháče a Henryho Wielguse. Ke kolu samému se pak sluší říct, že je úmyslně laděno do červených a bílých barev, tak jako prostor, a je osazeno těmi nejlepšími komponenty, tak, aby jeho výsledný dojem v konfrontaci s ostatním zařízením nepůsobil chudým dojmem. Nakonec padl výběr na několik výrobků od italské firmy Cinelli, jmenovitě pak sedlovka a představec VAI, sedlo Unicanitor a řídítka Pepper. Šlapací systém je naopak celkově opatřen produkty japonské výroby. Těmi jsou převodník a kliky Sugino Messenger RD2, pedály MKS Sylvan, a nakonec samotná bílá kola se zlatým výpletem od firmy Dia Compe, které jsou z limitované edice, vydané u příležitosti šedesátého výročí této tradiční firmy. Obuty jsou plášti od stejné firmy, jako je i hlavové složení a tou je Ritchey. Všechny tyto díly jsou umístěny na červený rám, který je jedním z pěti prvních kusů vzniklých ve spolupráci Pedal Project se špičkovým tradičním českým výrobcem Robertem Štěrbou.

The next bike, which we have put together lately and want to show you (it is also featured in the second issue of our printed magazine), is a piece completed for Lukáš Otevřel and for his newly opened PR Café. It is a space combining café elements with details that look as they fell out of a design furniture showroom. It should be a pleasant and creative place suitable for drinking coffee, meeting people or doodling on papers parked in little wagons designed by Jan Plecháč and Henry Wielgus. As for the bike itself, it is deliberately tuned in red and white colors like the space of the café and completed with the best components available so it fits in with all the other furniture and decorations. Finally we picked Cinelli VAI seatpost and stem, Unicator saddle and Pepper handlebars. The pedal system is completely Japanese. Sugino Messenger RD2 crank set, MKS Sylvan pedals and the special limited wheels released at the occasion of the 60th anniversary of Dia Compe with tires by Ritchey. All of these components are fitted on the red and white PP frame, one of the first five pieces made in collaboration with Robert Štěrba.

Leader 725 Biatch!

Photos Bikecheck 27.10.2011

Biatch! je kolo postavené na rámu 725TR od americké firmy Leader Bikes. Krom něj je od stejné značky také vidlice (i806a) a karbonová sedlovka (SPCA1 Aero). Co se týče dalších použitých komponentů, jsou to například kola Velocity B43 s plášti Vittoria Randonneur, kliky Sugino Messenger RD2, sedlo Cinelli Unicanitor, hlavové složení FSA, představec Cinelli Ant s řidítky Cinelli Pepper a gripy OURY. Grafické řešení je, díky tvarové podobnosti, inspirováno rámovým setem Bianchi Super Pista a nese sdělení jako "Ride no faster than your guardian angel can fly!!" apod. Pokud vás zajímá více, počekjte si na druhé číslo magazínu Pedal Project, který vychází začátkem prosince.

Biatch! is a bike built on a 725TR frame made by the American brand Leader Bikes. It has a Leader fork (i806a) and carbon seatpost (SPCA1 Aero). Other components are various, such as Velocity B43 wheels with Vittoria Randonneur tyres, Sugino RD2 crankset, Cinelli Unicanitor saddle, FSA headset, Cinelli Ant stem with Cinelli Pepper handlebar and OURY grips and so on. The graphic design of the bike is strongly inspired by the Super Pista frameset by Bianchi. If you want to learn more about it, wait for the second issue of the Pedal Project magazine, which is comming early December.

VŠUP Bike

Photos Found in the streets Bikecheck 03.10.2011

Tento unikátní kousek jsme nalezli na chodbě Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

We found this unique piece in the corridor of the Academy of Art, Architecture and Design in Prague.

Lo-Lo

Photos Found in the streets Bikecheck 01.10.2011

Když se v pražských ulicích vyloupl týpek jménem Pete, bylo hned po první projížďce jasné, že se nevidíme naposledy. Již jeho stroj je kapitolou samou pro sebe a do jisté míry poukazuje na jeho kořeny na západním pobřeží Spojených států. Pro neznalého člověka se může zdát jako obyčejné, celkem používané, kolo. Při bližším ohledání ale zjistíte, že je osazeno takřka jen těmi nejlepšími komponenty. Těmi je například zadní kolo Velocity B43 postavené na náboji Phil Wood, sedlo Brooks Colt, představec Thomson, kliky Omnium 165 a další. Pozadu ale nezůstává ani samotný rám. Tím je na míru dělaný FBM Sword velikosti 60. Pokud vás zajímá, co je zač jeho majitel a proč se tento stroj ze zámoří jmenuje právě Lo-Lo, odpovědi naleznete v druhém vydání časopisu Pedal Project.

When we rode together with new guy in the town called Pete for the first time, we were pretty shure, that it is definitely not for the last time. From his bike is possible almos guess that his roots are at the west coast of the United States. You might think that it is some ordinary street bike which is on the top of it bit used when you dont know much about cycling or see the machine in a hurry...but. When you come closer you realize that it is built by almost the best components such as Velocity B43 rear wheel on Phil Wood hub, Brooks Colt saddle, Thomson stem, Omnium 165 crankset and so on. And what about the frame? It is FBM Sword made specialy for Pete in the size 60. If you are interested who this Pete is or why is his pretty bike called Lo-Lo, than check out the second issue of Pedal Project Magazine.

Londýnskej divňák

Photos Found in the streets Bikecheck 30.09.2011

Při naší nedávné návštěvě Londýna jsme narazili na jeden zajímavý stroj, se kterým nám bylo líto se nepodělit. Nazvali jsme ho "Divňák".

Here is a bike we found in Lodon about one week ago. We called that "The weird one".

Subrosa Mallum

Video Magazine Bikecheck 26.08.2011

Nejšiřší pneumatiky a nejširší řidítka s možností je protáčet (dělat tzv. barspiny), byly atributy kola Subrosa Mallum, kterými se tento stroj lišil od ostatních z naší stáje. Přestože je to freestyle fixed s bmxovým potenciálem (představec, pedály, sedačka,...), může kolo brázdit stejně dobře silnice, jako skatepark. Díky pohodlnému řízení způsobenému již zmiňovanými širokými řídítky a přijemnými gripy v kombinaci s lehčím převodem si projížku po městě na Subrose pochvaloval každý z nás, kdo na tento stroj usedl. Relativně subtilní vzhled, způsobený stavbou i barevností použité na rámu a většině komponentech, u nás zpočátku vzbuzoval lehké pochybnosti a přestože se jedná o výrobek od uznávané freestyle bmx firmy jsme začali s testováním spíše opatrně. Nakonec se ale po téměř dvou měsících, které jsme na sblížení se se Sabrosou díky TBB měli, ukázalo, že tyto pochybnosti byly zbytečné. Stroj jsme rozhodně nešetřili, ikdyž co se fixed týče, jsme spíše zastánci plynulé jízdy a rozumněji využitého městkého prostředí než skákání co největšího počtu schodů, a přestože dostal párkrát pořádně zabrat, se na něho za celou dobu takřka nemuselo sáhnout, na což nejsme uplně zvyklí. Jak toto kolo sedne vám je otázkou, jelikož každý má rád něco trochu jiného a výběr by krom vzhledu měl určovat i styl jízdy, jaký potencionální zákazník má, nicméně pokud hledáte dopravní prostředek spíše do rovinatější oblasti a zároveň věc na ukrácení případné dlouhé chvíle, může pro vás být Subrosa Mallum dobrou volbou. Rozhodně poměr ceny a kvality je zde dobrý a my jsme rádi, že jsme měli díky TBB možnost tento stroj otestovat a díky tomuto krátkému videu z Modřanském Monster parku trochu zprostředkovat i vám. Teď máte dokonce i jedinečnou možnost tento pěkný stroj vyhrát. Jak? To se dozvíte v prvním čísle tištěného magazínu Pedal Project.

The widest tires and handlebars with a possibility of making them spin were the most significant signs of this Subrosa Mallum bike when comparing it to the other machines we ride. It is a fixed gear freestyle bike with bmx parts (stem, peddals, seat, etc.) but it is also very comfortable for just riding in the streets, not just the skatepark. That was what we enjoyed about it the most, because for us fixed gear is more about the fluent style of riding other than jumping stairs or some other way pretanding that it is just a bigger bmx. Because of its subtle look (when compared to similar brands) and the color of its frame and components, we were a bit scared to really try something on it. But after a while we decided not to be nice to it. During almost two months with Subrosa we didnt have to do anything to it. No flat tires, no problems with anything. We are sure that this product doesnt suit everybody but it is a good machine worth its price. There are definitely better bikes for fast riding or also other ones for hardcore freestyle but as a vehicle that can take you from one point to another and also allows you to have some fun with it in the meantime  is good choice. We are happy to have had the opportunity to try Subrosa Mallum because each bike is so different to ride and by trying it out is the best way to choose the right one for yourself. We got this opportunity thanks to TBBThis short video from Monster park at Modřany will show you all you need to know about this bike. Besides, you can have this nice machine for free. How? You can check the rules of the contest in the first issue of our printed magazine Pedal Project.

Peugeot Twins

Photos Found in the streets Bikecheck 27.08.2011

Že nejsme jen banda úchylů zaseklých pouze na fixed gear je snad jasné. I proto nemůžeme nenahodit tento pár krásných skládaček od firmy Peugeot, na které jsme tento týden natrefili v Bořivojově ulici na Žižkově.

We hope there is no doubt that we are not a bunch of freaks interested only in fixed gear bikes. We just had to share these pictures of beautiful folder bikes made by Peugeot, which we found this week at Bořivojova street, Žižkov.

Vintage Mountain Bikes

Photos Found in the streets Bikecheck 02.07.2011

Klasiky z ulic Bolzana. Komentář netřeba.

Classics from the streets of Bolzano. No comment needed.

Liška (Fox)

Photos Bikecheck 20.06.2011

Ne každá liška patří do lesa.

Not every fox belongs in the forest.

Klein Attitude

Photos Found in the streets Bikecheck Back To The Roots 19.05.2011

Horské kolo Klein Attitude je jedním z těch bicyklů, které nás nikdy nepřestanou fascinovat. Nadčasový tvar i grafický design patří již od svého vzniku na počátku devadesátých let ke zlatému fondu světového cyklistického designu. Jeden, v klasické barevné kombinaci bílé, zelené a růžové barvy, jsme také objevili v zapadlém newyorském koutu a vzpomněli jsme si tak na jeden z projektů naší spřátelené skupiny OKOLO, která použila originální barevnost rámového setu Klein Attitude jako výrazného grafického prvku trička z kolekce Cycling Revolution. Bílá barva rámu jakoby mizela v nekonečné bílé ploše trička a motiv rámu se stal pomalu rozplývajícím se symbolem skvělého designu horských kol devadesátých let minulého století. V dnešní době už totiž nedosahuje tento obor zdaleka takové výtvarné kvality jako právě před dvaceti lety.

 

A co nám o Kleinu říká samotný projekt OKOLO?

Horská cyklistika je dnes pravděpodobně nejoblíbenějším odvětvím jízdy na kole. Její počátky na přelomu osmdesátých a devadesátých let se odehrály v prostředí „garážových dílen“ kalifornských průkopníků jakými byli Gary Fisher nebo Gary Klein, jenž v roce 1992 založil kultovní značku Klein. Již od svého počátku se firma specializovala na výrobu hliníkových rámů a komponentů, které už v té době vynikaly avantgardním tvarem a barvou. Model Klein Attitude se v tomto ohledu stal doslova archetypem představující horské kolo jako pozoruhodný šperk. Až překvapivě nadčasová kombinace barev růžové, fosforově zelené a bíle charakterizuje nejslavnější design Attitude Team USA, který se už dávno stal unikátním sběratelským kouskem a svědkem mistrovství kalifornských „garážovek“.

Mountain bike Klein Attitude is one of those bicycles that never stops fascinating us. Its timeless form and graphics belong to the golden fund of cycling design since the nineties when this unique piece was released. We found one in classical white, green and pink combination in the out-of-the-way area of New York City. This piece reminded us of one of the projects made by our friendly creative groupe OKOLO, when the original graphic of the Klein Attitude frameset was used for a T-shirt design for the Cycling Revolution series. White color is almost fading away in the neverending surface of the white T-shirt and the green and pink parts are reminding us the great design of mountain bikes made in the nineties. In our opinion, nowadays the visual quality of mountain bikes hardly reaches those of twenty years ago.

And what does OKOLO say about the Klein?

Mountain cycling is probably the most popular discipline of riding the bike today. Its beginning in the eighties of the last century was enacted in milieu of small workshops of Californian pioneers such as Gary Fisher or Gary Klein, who has established his own label Klein in 1992. Company was specialized in production of aluminum frames and components. Model Klein Attitude became legend by its avant-gard use of color and robust shape creating the remarkable industrial design jewel from the bike. Timeless combination of pink, green and white defines most famous design of the Attitude Team America, which became unique collectible piece and witness of mastery of the Californian bike workshops.

The Velo Bike

Photos Bikecheck 24.05.2011

O americkém hudebníkovi, rapperovi a producentovi Pharrellu Williamsovi se moc neví, že je opravdovým kreativním multitalentem dalekosáhle překračujícím hudební horizonty. K jeho velkým zájmům, kromě vlastních módních labelů jako jsou Billionaire Boys Club a Ice Cream, totiž patří i design a umění. To potvrzuje i jeden z jeho posledních projektů s francouzskou kultovní nábytkářkou značkou Domeau & Péres. Po sérii nábytku, který vytvořil ve spolupráci s galerií Emmanuel Perrotin, je to již jeho druhé francouzské kreativní dobrodružství. Sám autor v něm nezapře svůj výtvarný pohled na věc spojený s excentričností a okázalým luxusem. Takové je právě i jeho Velo, fixed gear bicykl vyrobený značkou Brooklyn Machine Works, ale prodávaný v unikátní sérii pod značkou Domeau & Péres. Kolo, které je vytvořené pouze v jednom kuse od každé barevné varianty je kompletně potažené kůží. Ta z něj vytváří doslova symbolický fetišistický objekt komentující současnou cyklistickou horečku a posouvající tento dopravní prostředek do sféry té nejvyšší módní smetánky. Tomu odpovídá i cena. Za zhruba 20 000 EU byl exkluzivně k dostání v obchodě slavné galerie Gagosian.

It is not so well known that the american rapper and producer Pharrell Williams is so active at other creative fields so far from music industry. Besides of his own fashion brands such as Billionaire Boys Club and Ice Cream is Pharrell also lover of design and art. We found one of his latests pieces made in collaboration with french furniture company Domeau & Péres. After the furniture designed for Emmanuel Perrotin gallery is this his second french adventure. Pharrells attitude is bit excentric and pompous and the fact that he likes luxurious things you can see also in his bike called Velo. It is fixed gear bicycle made in limited series for Domeau & Péres on the frame manufactured by Brooklyn Machine Works. The whole frame is completely covered by leather which pushes the bike to a new position – it is more something like symbolic fetich object which is commenting the cycling fever of those days than machine made for transportation. Just one piece of each color is made, so the price is not acceptable for everybody. You can buy it for 20 000 Euros exclusively at the shop of famous Gagosian Gallery.

Velocypedia – Dream Bike by Pedal Project

Event Photos Bikecheck 27.05.2011

Zde je exponát, který jsme připravili pro výstavu Velocypedia pořádanou v Národní technické knihovně. Nese název Dream Bike a má za úkol návštěvníkům přiblížit svět fixed gear kol z trochu jiného úhlu. Podobně jako u známého rčení: "Jaký pán, takový pes.", je i takovéto kolo jakýmsi obrazem svého majitele. Nejde pouze o výběr celku, ale postupné doplňování nejrůznějšími komponenty ve snaze o co největší přiblížení se ideálu. Kolo fixed gear je do jisté míry něco jako skateboard. Jezdec si koupí jednotlivé části a ty pak až samotným smontováním určují celkový vzhled, často ještě doplněný o samolepky a autentičnost způsobenou jistým opotřebením. Je samozřejmě možné si i pořídit celý komplet, mnohem lákavější je ale volnost výběru a hledání toho pravého a tek se může i s stát, že díky neustálému proměňování jednotlivých částí, kolo není hotové nikdy. Mění se podobně jako jeho majitel. My jsme na základě rámového setu od Roberta Štěrby představili jeden z možných výběrů. Vy si můžete vysnít svůj vlastní.

And here is what we did for Velocypedia exhibition at the National Technical Library. Our exhibit is called Dream Bike and its purpose is to show visitors one specific part of fixed gear culture. It is quite similar to skateboarding when rider is building his own stuff by puting components togehter and not just purcheasing comlete skateboard. Searching for the right parts to build perfect bike can by neverending so the machine is changing and growing together with its owner. We showed our own vision on the frameset made by Robert Štěrba. It is just one of many possible ways so you can dream about some other one.

Folder Bike

Photos Bikecheck 07.05.2011

Folder bike je prototyp skládacího městkého bicyklu 26-ti palcových kolech, jehož největší předností je zachování pojízdnosti i ve složeném stavu. Během minuty je tedy možné kolo složit v kompaktní vozík, který s sebou můžete vzít např. do metra, autobusu, tramvaje či třeba výtahu. Tuto funkci umožnuje unikátní konstrukce, která využívá ověřené standartní prvky a doplňuje je řadou inovativních řešení. Rozměry složeného kola jsou 106 x 28 x 75 cm. Systém skládání spočívá v přetočení zadní stavby okolo sedlové trubky, přičemž přední vidlice se otáčí na spodním ramení směrem dozadu, kde se díky letmému uchycení kol a vyhnutému rámu spojí přední a zadní náboj na čep. Ke složení kola je zapotřebí pouze povolit tři rychloupínáky a jeden utáhnout.
Koncept nového skládacího kola vytvořil Mikuláš Novotný na základě semestrální práce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru Design výrobku pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka. "Při navrhování jsem kladl velký důraz na jednoduchost a spolehlivost. Můj koncept je navržen jako jednorychlostní kolo konstruované z tenkostěnných chromolybdenových trubek, u kterých je nepatrný váhový přírustek kompenzován nesmrtelností materiálu a jeho nízkou cenou. Brždění zajišťuje jedna, popřípadě dvě kotoučové brzdy." říká o Folder bike jeho autor. Skládací kola nejen doplňují městskou hromadnou dopravu, ale jsou i alternativnou pro malé městské byty. Minimalizován je také potřebný prostor pro odložení kola během pohybu ve městě, kdy je ho navíc možné zamknout tak, že díky těsné blízkosti obou kol i rámu, jednoduě protáhneme i kratší zámek či u-lock v jediném místě skrz celý stroj a tím připevníme k libovolnému zábradlí či dopravní značce.

Autor za tento návrh obdržel prestižní ocenění Nejlepší prototyp designéra na Designbloku 2010.

Folder bike is a prototype of 26 inch wheel city bike which is mainly unique because of the fact that you can use the wheels even when the bike is folded to its minimum size. You can reduce its size in a minute which can be usefull when you want to take it with you to metro, tram or even elevator. This is possible because of its construction wich is based on standart parts used in a quite inovative way when you can fold the bike in the seatpost tube area and than connect hubs of front and rear wheel together. In this position bike has only 106 x 28 x 75 centimeters.
Whole concept was made by Mikuláš Novotný as a semestral work at Academy of Arts, Architecture and Design in Prague at Studio of Product Design under leadership of Michal Froněk and Jan Němeček. "Simplicity and reliability were two most important points for me. My concept is one gear bike constructed from thin-walled chromolybden tubes where is its bigger weight on the other side compensated by its durability and low price. ..." said us about his project Mikuláš. Folder bike is not great just for a city trafic and public transportation but also when you need to leave it somewhere for a while. Compact size allows you to put it in a small space and lock almost every part together by relatively short lock or u-lock and attache it to some handrail or traffic sign.

Author was awarded by prize for Best designer prototype at Designblok 2010.

Subrosa Mallum

Photos Bikecheck 28.03.2011

Americká značka Subrosa je jednou z těch firem, které před několika lety podpořily nebývalý komerční rozkvět stylu bmx. V té době totiž vzniklo mnoho nových značek, jenž tak obohatily do té doby více či méně klasický výčet labelů zabývajích se tímto odvětvím již delší dobu. Společnost, kterou dodnes ve svém logu zdobí růže a kostlivci, založil legendární Ryan Sher, jezdec, který svým specifickým stylem odpočátku sepisoval dějiny strretového ježdění. S novými jmény, jako byl především ukrutně stylový Hoang Tran, který pro Subrosu jezdí i dnes, započal Sher novou kapitolu freestylového bmx. S tou samozřejmě souvisí i stále se rozrůstající kultura fixed gear, která své podobě vděčí mimojiné i dvaceti-palcovým kolům. Pro bmxové značky tak bylo více než přirozené začít vyrábět i kola s pevným převodem. Subrosa v žádném případě nelenila a se svým sériově výráběným modelem Mallum se stala jednou z prvních bmxových značek nabízejících kola fixed gear. Na to jak vypadá, se společně s námi můžete nyní podívat i vy. Jak se pak chová v praxi si probereme zase někdy přístě, již se nemůžeme dočkat.

American brand Subrosa is one of those companies which were supporting commercial boom of BMX few years ago. Many fresh labels were established at that time and enriched the list of classical ones. One of those was also Subrosa, strongly decorated by roses and skulls and founded by legendary Ryan Sher, street rider with his unique stye. He came out with new names such as superstylish Hoang Tran, who started new chapter of freestyle bmx and still rides for brand Subrosa. Because of the fact that 20 inch wheel bikes also helped to grow popularity of fixed gear culture and freestyle is more and more popular it is natural for those brands to start production of bikes with fixed gear. Here is short preview of Subrosa Mallum, one of the first mass-produced freestyle machines made by bmx companies. we are looking forward to check this bike in action and share our opinion with you in near furute.

Metla

Photos Bikecheck 25.03.2011

Kolo, co jsme postavili pro našeho dobrého kamaráda Thomase von Krchova, mimojiné bubeníka v metalové kapele, grafického designéra a učitele na vyšší odborné škole grafické, je jasně inspirované jeho oblíbenou hudbou a životním stylem s ní spojenou. Zapomeňte tedy rovnou na kolo svítivých barev v asijském stylu. Černá, stříbrná a klasické tvary. Do jisté míry jsme zvažovali, zda tento bikecheck nepojmout i stylem "vítej v teamu", ale bylo by to zcestné, jelikož Tomáš je po boku PP takřka od samého začátku a teď nezbýva než jen popřát mnoho najetých kilometrů a spoustu zábavy ať už v sedle či mimo něj

This is bike build for our god friend Thomas von Krchov, metal drummer, graphic designer and teacher at graphic school. Inspiration is simple – lifestyle of his favourite music gener. So forget fancy colours and look in hipster asian style. Black, silver and classical shape. We was thinking to make this bikecheck as sort of "welcome in team" article but Tom is closeer to PP from its early begining than almost anybody else so we just wih him many kilometers and lots of fun no metter with or without the bike.

Favorit B66

Photos Bikecheck 27.11.2010

Spojování značek a tvorba ojedinělých projektů je v současné designérské a módní scéně jedním z nejpopulárnějších způsobů vytváření nových produktů a edic. Fixed gear není v tomto ohledu výjimkou. Jako součást naší série custom designů starých dráhových rámů Favorit jsme tak pro popsání celkové kultury fixed gear nemohli tento fenomén v žádném případě opomenout. Naším spolupracovníkem se v tomto případě stala česká kultovní značka na boty Botas, s kterou také vytváříme nový model botasek přímo pro cyklistické použití. Poznávacími barvami nové reinkarnace legendárních botasek původně z roku 1966, kterou před dvěma lety vytvořili Jakub Korouš a člen Pedal Project Jan Kloss, je černá a žlutá. Proto se i naše kolo Botas 66 stalo symbolicky volným malířským plátnem, které jsme pokryli originální černo-žlutou barevnou kombinací a vytvořili tak z kola barevnou abstratní kompozici. Tu jsme doplnili o jemné grafické motivy. Vše v matném povrchu. Kromě fenoménu společných projektů, tak demonstrujeme v našem dalším bicyklu oslavu barev a výrazných grafických řešení, která jsou oblíbená zejména u výrobců a jezdců stylu fixed gear z Asie. Na kole nechybí sedlo Cinneli Unicator, kola Velocity nebo převodník Sugino.

 

The collaborations between various labels is in the contemporary design and fashion scene one of the most popular manners in developing new products and editions. Fixed gear culture is not the exception. As a part of our custom designed old Favorit track frames we can not leave out this phenomena. Our collaborator is in this case cult Czech producer of shoes called Botas. With the label we are developing the new cycling model of the trainers, too. Symbol of the new Botas reincarnation originally from 1966, which is work of designers Jakub Korouš and member of Pedal Project Jan Kloss two years ago, is the black and yellow color combination. Our Botas 66 bike became the free painters canvas, which we covered by the original black and yellow combination and created colorful abstract composition from the bike. We added some pure graphic motives to this composition, too. All in dead surface. Excepting the phenomena of the collaboration we present celebration of the colors and bright graphic solutions through this bike, too. This approach to bike design is popular in Asia most. Cinneli Unicator saddle, Velocity wheels and Sugino cranks included.

Favorit Punker

Photos Bikecheck 22.11.2010

Jednou z charakteristik stylu fixed gear je i nedbalá syrovost a spontánnost. Ať už je to jen v samotné jízdě, která je často v rušných městských ulicích opravdu syrová, nebo i v designu kol, jedno je jasné. Fixed gear a jeho archetypální design vznikl především kvůli své funkci. První bicykly tohoto typu byly většinou podomácku stavěné stroje, u nichž se jejich majitel ani neohlížel jak vlastně kolo vypadá. Krása a estetika pak přišla nakonec samovolně, přirozeně. Další ze série custom designů od Pedal Project tak připomíná surovou stránku podoby kola fixed gear a dává tak hold všem newyorským messengerům, s kterými jsou tato kola často spojována. Není důležité jak bicykl vypadá, ale hlavně, že na něm odveze poslíček svou zásilku co nejrychleji. Dráhový rám Favorit s původním lakem a patinou a některé originální komponenty jsou doplněny červeno-modrými koly, sedlem Laser nebo červenými řidítky typu bullhorn. Stará plechovka Bed Bull na sedlovce tak už jen korunuje nedbalý punkový vzhled tohoho stroje.

 

One of the characters of the fixed gear culture is the roughness and spontaneity. We can find it in the fixed gear cycling, which is very rough sometimes in the busy city streets, as well as in the design of the bicycles. Fixed gear was born for its function only. The first bicycles of this type were especially home-made machines. Their owners didn`t look at design of the bikes so much. The beauty has came naturally. The next custom designed bike by Pedal Project remains this rough aspects of the fixed gear bike, as well as New york messengers with whom is this rough bikes design connects quite often. Vintage track frame Favorit with original patina and some old original components is added with red and blue wheels, Laser seddle and bullhorn bars. Old can Red Bull on the seat post finally crowns punk look of the whole bike.

Favorit Classic

Photos Bikecheck 12.11.2010

V současné kultuře fixed gear hrají tradice a motivy klasické silniční a dráhové cyklistiky minulého století svou nezastupitelnou roli. Bicykl Classic v custom designu skupiny Pedal Project je zosobněním tradičních cyklistických hodnot, které se v jeho podobě spojili se současným názorem fixed gear. Poctu všem legendám, vítězům i poraženým, kultovním značkám a především jedinečné atmosféře, kterou je klasická cyklistika opředena, tak reprezentuje dráhový rám Favorit ve zcela novém kabátě. Tmavě zelená barva připomínající staré anglické veterány je doplněna jedinečným grafických zpracováním založeným hlavně na skrytých detailech a retro stylingu. Kožené doplňky Brooks, sedlo B-17 a omotávky v hnědé barvě, pak dodávají celému kolu na eleganci starých anglických dílen či cyklisticko-módní tvorby návrháře Paula Smitha a jeho designů kol Mercian. Classic od Pedal Project je esencí legendární cyklistické historie. Romanticky založený fotoeditorál od Jaroslava Moravce jen podtrhuje význam a smysl tohoto jedinečného bicyklu.

Tradition and the motives of the classic road and track cycling of the last century play an important role in the contemporary fixed gear culture. Pedal Project custom track bike called Classic represents all the traditional cycling values which are combined with a contemporary fixed gear attitude. Honour of the legends, winners, as well as fallers, cult companies and unique atmosphere of classic cycling is represented by the Czech old track frame Favorit in a totally new look. The dark green color reminding us of the old British veterans is completed by original graphic solutions based on the hidden details and vintage styling. Leather Brooks components, saddle B-17 and straps in brown are the best products to create the elegance of the old English brands or cycling fashion of Paul Smith and his bike designs for Mercian. The Classic by Pedal Project is the essence of the legendary cycling history.

Favorit Lumberjack

Bikecheck Photos 27.07.2010

Vintage Favorit track frame, crank set, handle bars, stem / Shimano WH-R550 front wheel / Vintage Favorit rear wheel / Odyssey Aitken Nightwolf seat / Odyssey JC peddals / Odyssey Lumberjack frame pad / Black carpet tape

Newcool

Photos Bikecheck 27.07.2010

BLB Classic frame set / Odyssey Elementary stem, saddle, peddals / Velocity B43 Deep V rims / Mosh seatpost

Tricolor Punker

Bikecheck Photos 27.07.2010

Vintage Favorit track frame, crank set handle bars, stem, seatpost / Cinelli Unicanitor saddle / Velocity B43 Deep V rims / Michelin Speedium tyres / BLB toe clips...

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz