Pedal Project

Výpis článků z kategorie: Event

InDust3 – Criterium

Event 06.09.2014

V neděli 7. září proběhne závěrečný závod urban cycling festivalu In Dust 3. Akce proběhne od 13:00 v blízkosti Smíchovského nádraží v Praze. Na vítěze celé série čeká mimojiné speciální rámový set od berlínských 8Bar. Po skončení je připraven program, který završí vystoupení Ježíš táhne na Berlín. Více informací zde.

Perič 84

Photos Event Bikecheck Back To The Roots 19.01.2014

Bylo pro nás velkou ctí přijmout pozvání Roberta Štěrby na slavnostní odhalení nově zrenovovaného kola značky Perič, na kterém v roce 1949 vyhrál Jan Veselý Závod míru. Odhalení tohoto unikátního kousku doprovázelo nejenom promítání dobových fotografií, ale také krátká přednáška o historii Závodu míru či třicetiminutový dokumentární film právě o zmiňovaném Janu Veselém. Příjemné setkání nejrůznějších cyklistických nadšenců, historiků a pamětníků pro nás bylo opravdovým zážitkem. Legendární mechanik rokycanského Favoritu František Babický, historik Jan Králík, sběratel a zakladatel cyklistického muzea v Nových Hradech, pan Jiří Uhlíř, a především dlouholetý přítel Jana Veselého, profesor Jaroslav Cihlář, jsou jen zlomek těch, které jsme měli to štěstí potkat. Bicykl, na kterém je autentický snad i pot zašpiněných omotávek, si můžete prohlédnout na několika fotografiích, které jsme pro vás pořídili. My ještě jednou děkujeme za pozvání a těšíme se na případné další akce podobného charakteru.

Madame Pepper Release Party

Video Event 14.01.2014

Je nám ctí, že 23. ledna proběhne křest nové desky od britské zpěvačky Madame Pepper právě u nás ve studiu. V případě zájmu jste srdečně zváni.

It is a pleasure for us that the release party of new LP made by british singer Madame Pepper will take place at our studio. January 23rd is the date. If you are interested you are more than welcome.

PP MAG 04 Party – DSM 2

PP Products Photos Magazine Event 22.12.2013

Druhá várka fotografií ze křtu čtvrtého čísla magazínu Pedal Project a premiérové projekce krátkého filmu "Fix the Iceland" od našich kamarádů z Hyena Bike Lab. Děkujeme festivalu designSUPERMARKET za krásný prostor a možnost akci uskutečnit a Julii Hrnčířové za fotografie.

The second round of images from the release party of the fourth issue of our Pedal Project magazine featuring the premiere screening of the "Fix the Iceland" movie made by our friends from Hyena Bike Lab. Thanks designSUPERMARKET for the beautifull venue and Julie Hrnčířová for this photodocumentation.

Prodej / Party

Event 20.12.2013

PP MAG 04 Party – DSM

PP Products Photos Magazine Event 11.12.2013

Minulý pátek proběhl v rámci festivalu designSUPERMARKET křest nového čísla magazínu Pedal Project. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, co nás přísli podpořit. Zde je několik fotografií dokumentujících příjemnou atmosféru, která v Kafkově domě panovala. O magazínu samotném se pak můžete dozvědět více například na našem eshopu, či prostřednictvím distribučních míst, která budeme postupně zásobovat. Foto: Pepa Dvořáček, GoOut.

Brussels Design September – Hidden Industry

PP Products Photos Event 19.09.2013

Sice již utekl nějaký pátek od té doby, co jsme na bruselském design weeku představovali náš model bot, to ale neznamená, že článek není aktuální, ba naopak. Produkt, který vznikl ve spolupráci s tradičním českým výrobcem Botas jsme totiž právě naskladnili a můžete ho tak zakoupit na našem eshopu nebo od 4. do 8. prosince na 7. ročníku mezinárodního prodejního festivalu současného designu – designSUPERMARKET 2013. Boty lehce upravené pro větší komfort z jízdy na kole, avšak stále pohodlné pro každodenní používání, můžete navíc získat ve speciálním balení, které z nich dělá předmět hodný zájmu. Zatím je vyrobeno omezené množství, a tak se vám přílišné váhání nemusí vyplatit. 

Foto: Diana Černáková. Poděkování: Michal Froněk, Pražský dům.

It has been some time since we have presented our own shoe model at the Brussels Design Week, but that doesnt mean that this article isnt up-to-date. This product, which was created in collaboration with the traditional Czech manufacturer, Botas, was recently stocked and you can buy it through our webshop or at the 7th annual designSUPERMARKET December 4-8 2013. The shoes are modified for more comfort of your bikeride, but still perfect for everyday use. You can get them in a special package design which makes them even more interesting. Only a limited amount has been made yet, so dont hesitate.

Photo: Diana Černáková. Thanks to: Michal Froněk, Pražský dům.

Pedal Project 4 Release Party

PP Products Magazine Event 21.11.2013

Pedal Project číslo 4 je právě v tiskárně a vy se tak můžete těšit nejen na něj, ale i na jeho křest. Ten proběhne v pátek 6. prosince od 21 hodin v prostorách Kafkova domu (Nám Franze Kafky 3, Praha 1), jakožto doprovodný program 7. ročníku mezinárodního prodejního festivalu současného designu designSUPERMARKET. K tanci a poslechu zahrají DJ Kotanyi a 2 členové týmu Pedal Project Zerwox a Záles. Jako bonus budete moci premiérově zhlédnout i video dokumentující cestu kluků z Hyena Bike Laboratory na Island, ve kterém jizdní kola budou hrát samozřejmě také více než důležitou roli. Těšíme se na vás.

Fun Bikes Reopening

Spotcheck Photos Event 23.08.2013

Pražský obchod Fun Bikes, který prošel lehkou rekonstrukcí, se opět otevřel svým zákazníkům. A to akcí, která se konala včera večer v Bořivojově ulici na Žižkově, kde se zmiňovaný prostor nachází. Více informací získáte z několika přiložených fotografií či na oficiálním webu Fun Bikes.

Open & Drink!

PP Products Event 04.08.2013

Vážení přátelé, kreativní skupina OKOLO oficiálně otevírá své vlastní studio a galerii v Praze, představuje výstavu pivních otvíráků Open & Drink! a v neposlední řadě uvádí své vlastní OKOLO Pivo.

 

Zahájení výstavy 15/08/2013, 18.00 h

OKOLO/Pedal Project Studio Bořivojova 77 Praha 3

 

Dear Friends, we are delighted to announce the opening of our new studio and gallery in Prague. We will present a curated exhibition Open & Drink, as well as our new OKOLO Beer.

 

Opening 15/08/2013, 6 pm

OKOLO/Pedal Project Studio Bořivojova 77 Prague 130 00

ED Awards – magazine of the year

PP Products Photos Event 10.06.2013

Je nám velkou ctí oznámit, že Pedal Project magazín byl oceněn stříbrnou medailí na prestižních cenách European Design Awards. Je to o to lepší, že v kategorii "Magazín" se tentokrát zlato neudělovalo. Slavnostní ceremoniál proběhl tuto sobotu v srbském Bělehradě, kde se akce konala jako součást tamního design weeku. Děkujeme jak organizátorům, tak především porotě za to, že z množství přihlášených vybrala právě nás.

We are more than happy to announce that Pedal Project was awarded by the silver medal at the prestigious European Design Awards at Belgrade this Saturday. It is even better because of the fact that there was no Gold given in the "Magazine" category. Thanks to the organisers and especially the jury for choosing us.

Low Tech factory lamps

Photos Event 23.05.2013

Z letošního Milána jsme si také přivezli kolekci svítidel, kterou vytvořili studenti z akademie ECAL. Lampy podle návrhu Anaise Benoita Dignaca, Arthura Didiera a Edrrise Gaaloula vznikly v rámci speciálního workshopu Low Tech factory, který vedl náš kamarád a spolupracovník Tomáš Král. Na prezentaci ECALu v Miláně byla svítidla vyráběna přímo na místě na speciálním zapékacím stroji, který dovolil jednoduše vytvořit daný tvar stínidla z obyčejné plastové síťoviny. Praktická svítidla jsme hned skvěle využili při zabydlování našeho nového studia v Bořivojově ulici číslo 77 na pražském Žižkově.

Okolo/Pedal Project studio

Spotcheck Event 11.05.2013

Naše nové společné studio Okolo/Pedal Project v Bořivojově ulici číslo 77 na pražském Žižkově už pomalu začíná fungovat. Více informací se dozvíte již brzy...

Our new Okolo/Pedal Project studio is opening soon. You can find us at Bořivojova street 77, Prague 3 – Žižkov.

Minidrom

Photos Event B&W 10.05.2013

Několik fotografií z prvního pražského minidromu. Ten se před nedávnem konal v rámci veletrhu For Bikes 2013 v Letňanech. Foto: Kryštof Hlůže.

Few images from the pragues first minidrome which was organised as a part of the bike fair For Bikes 2013 at Letňany. Photo: Kryštof Hlůže.

Velká Jarní Cyklojízda 2013

Photos Event 02.05.2013

Velká Jarní Cyklojízda letos proběhla v sobotu 20. dubna. Ikdyž počasí nebylo úplně ideální, i tak byla účast hojná. Oceňujeme i příjemnou afterparty konanou na žižkovském Nakladovém nádraží, jejíž vrcholem byl, alespoň podle nás, koncert skupiny Please the Trees.

Playbag – play for that bag! Vyhlášení.

Event 04.04.2013

Později než jsme předpokládali, ale přece. Vyhlášení soutěže o tašku Playbag je konečně zde. Omlouváme se, že nám to tak trvalo, ale bylo to opravdu těsné a trvalo se nám dohodnout. V první řadě ale děkujeme všem, kteří se zúčastnili. Některé příspěvky byly dlouhé a propracované, jiné krátké a vtipné. Všechny ale potěšili. Finální rozhodnutí nakonec padlo ve prospěch Zuzany Jandlové, které tímto gratulujeme a jejíž příběh si můžete přečíst zde:

Príma popoledne...posílám příběh :)

Poděbrady předevčírem po poledni. Protáhnu pedály, počnu podmanivou projížďku. Pohybem proti podbradku. Pokojně pojíždím pokrajem Poděbrad. Pozoruji prastarou pošťačku paní Paterová pečlivě přebírající právě přišlou příchozí poštu přivezenou povedeným pošťákem Pepíkem. Pošta poožila převelikým překvapením, prudce přijíždím před přepážku, patnáctiletý pacholek postávající předemnou pohazuje palicí, patka plavě plácá po papulích. Puberťák podává poštovní poukázku, průvan převzal peníze. Peníze poletují povětřím, puberťák panikaří, prachy! Prachy! Podklouznul, poškodil parketovou podlahu. Peníze poletují přes přejezd, přes pražce, přes poněkud poškozené poděbradské parky. Prachy prachem.

Posedlost pivem podmanivě překonala předsudky – pivo, perfektní palivo – prohlášení profesora působícího proti prohibici. Prosperující provozovna pivního podniku přímo přivítá pocestné.

Právě přijel před poštu policajt Padělek povyprávět praštěné příhody. Parkuje před pohostinstvím „Puklá palice“ pěkný poklice, pochvalně pobrukuje pohostinský pobuda Peňáz prorezlého policejního pasata. Padej pryč parchante plesnivá, peskuje policajt povaleče. Přines pivo poskoku, povykuje, popohání pingla, přisedá, popíjí, povídá první příběh.

Předevčírem pronásleduju podezřelou postavu. Prchá před párem polišů. Podezřelý poplival paní pedagožku právnického podniku. Plešatému plivajícímu pošukovi prokousnul prašivý policejní pes pravou podešev prošlapané polobotky. Podezřelého poklepala pepka po palici. Případ přerušen. Přísedícím pukají pupky plné párků. Přiběhl posel, pane podporučíku pokřikuje přes plot, poběžte. Pana plukovníka pobolívá podbřišek. Příčina? Poručík posnídal pálivou pečeni.

Pádný podmět provětrat podpaždí prudkou projížďkou, pospíchám pokoukat policejní prudírnu. Pílím povětřím, pumpuji, profičím přes přechody, pejsky, principála, prase... Přistávám před policejním palácem.

Pěkný průšvih, pobrukuje postarší, poloolýsaný poručík Podmáslo. Polís pervavor! plácá přitroublý Portugalec Podmásla po propocené pleši. „Proč plašíš?“ povídá poručík. Portugalec polekán přepadnul přes parapet. Počet podlehnuvších povyrost. Přikvapila panimáma Plačková, polechtala pět poldů po půlkách. Pěkný pozadí prohodila povýšeně. Počala přednes, „Portugalec podvyživený, přejel psa, pravého plavého pudla“

„Postih!“
„Palečnice!“
„Pokutu!“
„Popravu!“
„Protáhnout pod pramicí!“
„Právo! prosím pěkně pánové.“

Policajti popletení předchozími polízanicemi, poskakují půlkruhem, pokutuji paní Plačkovou. Plačková pláče pláčem podvedených, ponížených paniček. Průvan přinesl pach polorozloženého palce. Potrestaného pachatele podloudného podvodu, pozapomenutého pod prvním podlažím, požírají purpuroví pavouci. Pohled průzorem poděsil paní Plačkovou.

Přebrodí proud provinčního potoka plného pstruhů, posléze prolézá pod počuraným poklopem povodní poškozeného podniku Paramo Pardubice. Pak propadla pod povrch pažitkového pole. Parcela poddolovaná přílišnou prací připravila paní pěkné překvapení. Pech. Pěkná podpásovka pověděl pedolog. „Podivné panoptikum“ pobrukuji potichu. Promazávám pastorek – patogenní poruchy pokračují. Pružiny pérují, posed posezen, padám pryč. Pilně plácám pedály poblíž poštovního parkoviště. Pošta pokračuje poklidnou prací. Píle, pot, pod paží páchne po   plesnivém parmezánu. Pauza, papriková polévka příjemně provoněla přepážky. Pěší pustil pejska. Prudce poskočil pod pneumatiky. Padám přes plachého plameňáka pod pláňku. Poutahuji prašivý pedály, přidám podprdelník, přiděkám páčku, pádluji pryč. Pláču, plivu pod plnovousem. Pomalu promýšlím plodný plán příští projížďky. Pokračování příště...

The results of the Playbag competition are here. We are sorry it took so long, but we wanted to take the time to really go through all of them. Some are long and thought through and some are short and funny. But we enjoyed all of them. After putting our heads together, we picked the story by Zuzana Jandlová featured above. Congratulations!

OKOLO –Subjects of Interest

PP Products Photos Event 13.03.2013

V průběhu prosince loňského roku (1. 12. – 20. 12. 2012) se ve stockholmské galerii Designgalleriet uskutečnila výstava OKOLO – Subjects of Interest. Součástí této instalace byla i sekce zaměřená na cyklistiku a to reprezentovaná právě skrze Pedal Project. Více informací se dozvíte na domoské stránce OKOLO. Velký dík patří, kromě galerie samotné, také Českému Centru Stockholm.

OKOLO – Subjects of Interest is an exhibition which was held during December 2012 in the Designgalleriet, Stockholm. Part of this instalation was also about cycling represented by Pedal Project products. You can find more information at the oficial website of the creative collective OKOLO. A big thanks, besides the gallery itself, goes to the Czech Center Stockholm.

Garage Race 2013

Event 24.03.2013

Fun Bikes chystají již třetí ročník jedinecného závodu Garage Race. Jako obvykle se bude konat v garážích Slovan (Wilsonova 6, Praha 1 – hned u Hlavního nádraží) a to 13. dubna 2013. Online rezervace zde. Vidíme se tam.

The third annual Garage Race is coming. April 13th, Slovan parking house (Wilsonova 6, Prague 1 – close to the Main railway station). See you there. Online reservations here.

Playbag – play for that bag!

Photos Event 21.02.2013

Pedal Project. Pé Pé. Plno práce. Párty pořád. Podej pivo. Párek potom. Parta pánů. Přijdem pozdějc. Podle plánu. Potom pojezd. Propukne peklo. Přijde problém. Pořádný prasárny. Počkej přemýšlím. Porcelánová prdel. Pořád pindá. Půjde pěšky. Promarněná příležitost. Poškádli potomka. Podrž pitivo. Přilba padne. Prznění panen. Pěknej podraz. Především Praha. Pitomá pohádka. Polární podraz. Planý poplach. Přehnaný psychopat. Polyká pyje. Pije polotučné. Pak převlek. Píše příběh. Potenciál potvrdí. Playbag pořídí.

Příležitost přivlastnit Playbag!

Povolte průtok. Padání perel. Pošlete pépé. Písemně poštou (info@pedal-project.com). Přečteme pořádně. Přemožitele prohlásíme po přístím pátku (15. 3. deadline). Playbag přijde (vítěz). Placky přibalíme.

 

Playbag contest! Invent the phrases that begin with PP and send us the list via info@pedal-project.com, the best ones win a Playbag Messenger bag, deadline: March 15 (only for Czech republic and Slovakia regions).

PP MAG 03 Party

Event Magazine Photos PP Products 17.12.2012

Zde se můžete podívat, jak viděl křest třetího čísla magazínu Pedal Project náš kamarád Daniel Čáha. Pokud vás fotografie zaujmou, rozhodně navštívte jeho oficiální web či facebook profil. Velice děkujeme všem, kteří dorazili a vytvořili tak příjemnou atmosféru, jaká v prostoru Nové Syntézy panovala.

Cycle Me Home at Headquarters

Event 22.11.2012

Již tuto sobotu (24. 11.) proběhne v prostoru Headquarters projekce filmu Cycle me home. Start ve 20:00. Pro více informací klikněte zde.

Cycle me home movie. This Saturday (Nov 24th). 8.00 pm. For more info check out this link.

Pedal Project 3 + Komfort 8 Release Party

PP Products Magazine Event 20.11.2012

Tak a je to tu. Křest nového čísla magazínu Pedal Project proběhne 29. listopadu v Nové Syntéze (Veletržní palác, Dukelských hrdinů 4) v Praze. Krom něho bude také pokřtěn nové, již osmé, číslo magazínu Komfort. Aby byl večírek úplný, nebo chybět samozřejmě ani hudba. O tu se postará Martin Tvrdý alias Bonus. Těšíme se na vás.

Release party of the 3rd issue of the Pedal Project magazine and Komfort mag number 8 is here. Date: November 29th. Place: Nová Syntéza (Veletržní palác, Dukelských hrdinů 4, Praha). Music: Martin Tvrdý aka Bonus.

deFORM – designblok 2012

Photos Event 13.10.2012

Kromě již dříve zmiňovaného kola pro Heineken jste mohli na letošním designbloku padnout ještě na jeden stroj z naší stáje. Tím byl jen o několik metrů vzdálený Favorit zapůjčený pro instalaci kluků z deFORM (Jakub Pollág a Véna Mlynář). Ti zde, kromě svého aktuálního projektu Bianco P, představovali i několik dalších či dříve realizovaných věcí. Jednou z nich byla i koncepce modifikovatelné helmy pro společnost Krust, součástí jejíž instalace byl právě i zmiňovaný bicykl. Pokud vás zajímá se o studiu deFORM dozvědět více, můžete tak učinit třeba v krátkém rozhovoru čerstvě zveřejněném na Proti Šedi.

Besides of the bike made for the beer company Heineken there was also another piece by Pedal Project possible to see at this years designblok. It was at the instalation of studio deFORM (Jakub Pollág and Véna Mlynář). It was mainly focused on their latest Bianco P project but there was also something more. One of those other products were installation of variable helmets for the Krust company. That was the reason why they asked us for the little help to borrow one of our Favorit bikes.

Heineken Bike – designblok 2012 – video

Video PP Products Event Bikecheck 13.10.2012

Premium Quality Bike je jízdní kolo postavené pro prezentaci značky Heineken v rámci pražských dnů designu – designblok 2012.

Hlavními myšlenkami jsou tradice a příslušnost k určitému regionu, které se do kola dostávají prostřednictvím jednotlivých komponentů. Pomyslným jádrem je historický rám českého výrobce Eska, na který jsou citlivým způsobem voleny komponenty takřka z celého světa. Každý tak přináší to své a až společně tvoří ucelený komplet hodný divákova zájmu, ne nepodobně tomu, jako se děje na akcích typu jako designblok prostřednictvím jednotlivých vystavujících.

Krom zmiňovaného českého rámu Eska, upraveného do firemních barev, je zastoupena Velká Británie (sedlo a omotávky Brooks, kliky a náboje Sturmey Archer), Francie (ráfky Rigida), Německo (pláště Schwalbe), Japonsko (pedály MKS), Itálie (vidlice Campagnollo, hlavové složení a řetěz Miche), Řecko (dřevěná přepravka Gotham Cargo), Spojené Státy Americké (zámek Kryptonite) a další. To vše je završeno novými hliníkovými lahvemi Heineken reprezentujícími svou přítomností nejen sebe sama, ale i zemi svého původu, zemi s velmi silnou cyklistickou tradicí – Nizozemsko. Právě tamní styl byl při výběru a kompletaci kola Heineken Premium Bike rozhodující.

Video: Aether – děkujeme.

The Premium Quality Bike is a bicycle built for the presentation of Heineken at the Prague designblok 2012.

The main
ideas of the bike are tradition and affiliation to a specific region, which are seen on the bicycle through the components. The imaginary core of the bike is a historical frame made by the Czech brand Eska, which is delicately completed with components from all over the world. Each part brings something of its own and altogether they create a coherent set worth the attention of the onlooker, not unlike the attention the exhibitors attract at events like designblok.

Apart from the previously mentioned Czech Eska frame, modified into brand colors, the represented countries are Great Britain (Brooks saddle and handlebar tape, Sturmey Archer crankset and hubs), France (Rigida rims), Germany (Schwalbe tires), Japan (MKS pedals), Italy (Campagnolo fork, Miche headset and chain), Greece (Gotham Cargo wooden box), United States of America (Kryptonite U-lock) etc. All of this is topped off with new aluminum Heineken bottles representing not only themselves but also their country of origin, a country with a strong cycling tradition - The Netherlands. And their local style was decisive for designing and completing the Heineken Premium Bike.

Video by: Aether – thanks.

Omnium Motol – photo

Photos Event 12.10.2012

Náš kamarád Daniel Čáha se narozdíl od nás, kteří jsme z nedostatku času způsobeného děním kolem designbloku nemohli, šel podívat na Omnium do pražského Motola, kde se na kryté dráze pořádal, alespoň doposud, ojedinělý amatérský závod. Motolská dráha patří k nejkratším a nejstrmnějším v republice a tak byla bez pochyby výzva si ji zkusit "osahat". Pokud se vám také nepodařilo na tuto událost dostat, zde se můžete díky Danovým snímkům alespoň v náznaku podívat, jak to na místě v době konání vypadalo.

Here are few photos from last weeks Omnium race at Motol indoor velodrome. Thanks Daniel Čáha for the images.

Heineken Bike – designblok 2012 – images

PP Products Photos Event Bikecheck 11.10.2012

Jak již víte z předchozího příspěvku, letos jsme pro designblok 2012 připravili, na žádost světoznámého výrobce piva Heineken, jízdní kolo do soutěže. Jak vypadalo a jak bylo prezentováno se můžete podívat na několika fotografiích, které vám snad alespoň trochu ukrátí čas, než zveřejníme finální video společně s textem objasňujícím celkovou koncepci této instalace, za kterou, kromě týmu Pedal Project, patří dík Patrikovi, Spencerovi a Michalovi.

As you might know from a previous post we were asked by the Heineken company to prepare a bicycle to promote the brand at this years Prague days of design – designblok 2012. You can check out these images of the result and how the installation looked like and forward to the short video edit and text about the whole idea and concept which is coming soon. A big thanks goes to Patrik, Spencer and Michal for their help.

Omnium Motol

Video Event 04.10.2012

Rádi bychom vás pozvali na dráhový závod, který pořádá náš kamarád Kryštof Hlůže. Ten se bude konat tento pátek od 16:00 v hale s dřevěným povrchem v pražském Motole. Akci, na kterou je vstup zdarma, navíc zvukově obohatí City Surfet djs. Vše podstatné najdete na přiloženém videu, či v textu u něj (po překliknutí na stránly vimeo).

Heineken Premium Quality Bike – Teaser

Event 29.09.2012

Na letošním designbloku sice nenaleznete naši samostatnou prezentaci, jak tomu bylo třeba loni, to ale neznamená, že se této zajímavé akce neúčastníme. Byli jsme mimo jiné osloveni firmou Heineken, pro kterou jsme společnými silami s Hot Dog Cycles / Headquarters složili speciální kolo do soutěže, která bude probíhat právě v průběhu designbloku a k němu připravili instalaci s lehce výstavním nádechem. Tu můžete vidět naproti pokladnám v přízemí Superstudia Šporkovský palác v Hybernské ulici. Přijďte se podívit a popřípadě si o něj zasoutěžit.

You wont find our own separate presentation at this years designblok but that doesnt mean that we are not participating. We have been approached by Heineken to build them a bike for a competition that is taking place during the designblok week along with an installation. We have joined forces with Hot Dog Cycles / Headquarters and the result can be seen on the ground floor of Superstudio Šporkovský palác in Hybernská street. You are welcome to come and see it or even compete for it.

Levis Commuter – We Ride

Event 05.09.2012

To, že přišla před časem značka Levis na trh s novou řadou produktů určených primárně pro městskou cyklistiku, není nic nového. O této kolekci, která nese název Commuter, bylo na specializovaných blozích napsáno již mnoho. Málokdo ale ví, že je možné tyto produkty sehnat i v ČR. Pokud vás zajímá víc, podívejte se třeba zde na krátké propagační video, nebo se stajňte fanoušky této legendární značky na facebooku. Pokud ještě zašlete do 19. září na emailovou adresu soutezlevis@email.cz fotografii co nejlépe znázorňující vaši vášeň pro jízdu na kole, je možné, že vyhrajete jedno ze dvou exkluzivních kol známé britské značky Charge. Podrobnější pravidla můžete nalézt například zde.

Its not any news that Levis brought a new line of products designed primarily for urban cycling on the market. There has been much said about the Commuter collection on specialized blogs but hardly anybody knows that these products can be found in stores in Czech Republic. If you want to know more, check out this short promo video or become a facebook fan of this legendary brand. And if you send a photo that best shows your passion for riding bikes to soutezlevis@email.cz, you can win one of two exclusive bikes by the well-known British brand Charge. The deadline is September 19. Rules and details of the contest can be found here.

Two Hills Suicide

Event 05.09.2012

Po nějaké době opět upoutávka na akci v ulicích Prahy. Podzimní alleycat Two Hills Suicide proběhne v sobotu 29. září. Další info včetně seznamu checkpointů, pravidel a doprovodného programu nalznete na zde.

It has been a while since we have suggested an event happening in the streets of Prague. The Two Hills Suicide alleycat is on for Saturday, September 29. For more info (list of checkpoints, rules, program, etc.) you can check out the official website here.

Omnium – Třebešín pt. 2

Photos Event 03.09.2012

V neděli 2. září proběhl závěrečný závod z letošní série Unie Amaterských Cyklistů na dráze. Stalo se tak na pražském velodromu Na Třebešíně a to konkrétně formou časovky na 200 metrů s letmým startem a časovky na 1000 metrů s pevným startem. Na prvních třech místech se umístili Lubomír "Salo" Sedláčik (Hot Dog Cycles), Přemysl Šváb (Echokardio.cz) a Michal Guse (Kovo Praha). Vítězům touto cestou gratulujeme a děkujeme jak všem zúčastněným, tak samozřejmě organizátorům za příjemnou odpolední akci. Více informací a zbylé výsledky naleznete zde. Těšíme se na další ročník.

Omnium – Třebešín pt. 1

Photos Event 03.09.2012

Prvni várka fotografií z dnešního závodu na Třebešínském velodromu. Závěr amatérské ligy vyvrcholil sprintem na 200 a 1000 metrů. Více se dozvíte v následujícím článku. Díky všem zúčastněným a samozřejmě také organizátorům za příjemnou nedělní akci.

Great Atlas – Window Gallery

PP Products Photos Event 30.08.2012

Pedal Project je součástí výstavy Velký Atlas Světa, která v současné době probíhá ve Window Gallery České Spořitelny. Tu naleznete na rohu ulic Rytířská a Melantrichova v Praze (nedaleko stanice metra Mustek).

Pedal Project is included in The Great World Atlas exhibition at Česká Spořitelna Window Gallery situated on the corner of Rytířská and Melantrichova street in the center of Prague (close to the metro station Mustek).

Fixie Majstrovstvá Slovenska

Event 28.08.2012

Zde je malý tip na akci pořádanou našimi východními sousedy. Ta se uskuteční v překrásné lokalitě u Štrbského Plesa. Pro více informací klikněte zde.

Here is a tip for a fixed gear event organised by our eastern neighbors at a beautiful venue – Štrbské Pleso. For more information click here.

HQ Hotovo! – Report

Spotcheck Photos Event 04.08.2012

Poslední akce, která doposud proběhla v Headquarters, nesla název Hotovo! a konala se u příležitosti otevření jeho druhé části – design studia / obchodu. Stalo se tak 14. července v odpoledních hodinách. Děkujeme všem co dorazili a spoluutvářeli příjemnou atmosféru, stejnětak jako Adamovi, který se nám postaral o znamenitou kávu. Díky, tak zase příště.

Few images from the Hotovo! event – opening of the second part (design stuio / shop) of our Headquarters. It was a nice saturday afternoon (July 14th). Thanks to everybody who visited us and especially Adam for the great coffee. Thanks.See you soon again.

Headquarters Opening Instalation

Video Spotcheck PP Products Event Back To The Roots 26.07.2012

K příležitosti otevření Headquarters jsme připravili malou instalaci, která by mohla, díky svému konceptu, nést podtitul "cyklonadšencův pokojíček". Jednalo se o výstavku, která byla návštěvníkům přístupná pouze pohledem skrz prosklené výlohy, čímž byl umocněn dojem, jako když se díváme k někomu domů, spíš než že bychom se měli cítit na nějaké prezentaci. Ukázány byly nejrůznější produkty z mnoha rozličných časových období, podobně, jak tomu může být třeba i právě u vás doma. Na krátkém videu, které pro nás vytvořil náš kamarád a spolupracovník Kryštof Pacourek, pak přinášime pohled tak trochu z jiné strany – přímo z centra samotného dění.

We have prepared a small installation on the occasion of the Headquarters opening. It could hold the subtitle "a cycling fans room" thanks to its concept. It was displayed in the windows of the shop and therefore visible to the visitors only through the glass, which embossed the feeling of looking inside somebodys home instead of absolving a presentation. There were various products from different time periods on display, similar to an actual collection at home. This short video created by our friend and collaborator Kryštof Pacourek shows us a different angle - a view from the inside.

Caffeine Hours, Ljubljana

Photos Event 20.07.2012

Přinášíme několik obrázků z nedávno konaného jednodenního (5. července) festivalu nezávislých magazínů Caffeine Hours, který proběhl v AKC Metelkova ve slovinské Ljubljani. Děkujeme organizátorům Look Back And Lough a týmu Pici Bici za zájem. Jsme rádi za každou podobnou událost.

Few images from the Caffeine Hours, one day festival/fair of independent magazines, which took place on July 5th at AKC Metelkova in Ljubljana, Slovenia. Thanks to the organizers Look Back And Lough and the Pici Bici Team for the interest. We are happy for every event like this.

HQ Hotovo!

PP Products Event 14.07.2012

Tak trochu za 5 minut 12, ale přece: za 10 minut začínáme. Doražte na sobotní odpolední kávu do nově otevřené části Headquarters.

Cyklonadšencův pokojíček.

Photos Event Back To The Roots 03.06.2012

U příležitosti otvíračky našeho společného prostoru s Hot Dog Cycles, který nese název Headquarters, jsme pro návštěvníky uspořádali malou instalaci, jejímž tématem byl pomyslný pokojíček fanouška cyklistiky a kvalitního designu. Výstavka obsahovala nejrůznější produkty od závodního kola Antonína Periče či stolku od Jindřicha Halabaly ze třicátých let, dobových lampiček, dresů, plakátů či vinylových desek z let sedmdesátých až po současné tiskoviny či nářadí. Nechyběl ani závodní bicykl Robert Štěrba osazený loukoťovým kolem HED 3, skateboard Toy Machine s tématickým designem od Ed Templetona či projekce fixed gear filmu MASH SF dokreslující celkovou atmosféru. Těšte se na další akce, tato nebyla rozhodně tou poslední.

Velká Jarní cyklojízda 2012 – foto

Photos Event 31.05.2012

Trochu zapomenuté fotografie z letošní Velké Jarní Cyklojízdy.

Bit forgotten images from this years Big Spring Critical Mass.

HQ Website Online

PP Products Event 14.05.2012

Webové stránky Headquarters.cz jsou konečně online. Podívej se.

Headquarters.cz website is finaly online. Check it out.

HQ Quarter Opening Party

Photos Event B&W 08.05.2012

Díky všem, co dorazili na otvíračku Headquarters. Těšíme se na další shledání. Oficiální web bude spuštěn již během několika málo dnů.

Thanks to everybody who came to the opening party of Headquarters. See you soon. Official website is coming soon. Check it out in a few days.

Trip to Arnhem

Photos Event 08.05.2012

Několik fotografií z výletu do holandského Arnhemu. Díky Komfort magazínu a festivalu Facing Pages.

Few images from the trip to Arnhem, Holland. Thanks to Komfort magazine and the Facing Pages festival.

Biciclette Ritrovate Milan 2012

Photos Event Back To The Roots 25.04.2012

Rok se s rokem sešel a opět jsme mohli být svědky jedinečné jednodenní cycklistické výstavy v srdci Milána. O unikátní kousky z historie cyklistického sportu opět nebyla nouze.

I když počasí nepřálo tradičnímu setkání sběratelů kol Biciclette ritrovate jako loni, všichni se opět sešli kolem kultovního milánského obchodu Rossignoli v hojném počtu, aby se pochlubili se svými novými přírůstky do sbírek či si jen vzájemně vyměnili nové postřehy v oboru cyklistické historie a sběratelství. Vzhledem k místu konání se na výstavě nejčastěji objevují italské skvosty, zejména pak unikátní bicykly Cinelli nebo Bianchi, na kterých ve své době závodila taková esa jako například Fausto Coppi. Originální kola velkých jezdců byla tentokrát schována před deštěm uvnitř stísněných místností, kde se na ně mačkaly davy zvědavců. Mezi vystavenými unikáty jsme mohli vidět například i celokarbonový rychlostní speciál Rossin s futuristicky vyhlížejícím krytem na řidítkách. Kromě těch novějších "young timerů"  nechyběly ani opravdové "old timery" všech roztodivných tvarů a funkcí, které často ani člověk na první pohled nění schopen rozluštit. K celkové příjemné atmosféře pak samozřejmě přispěli i ti opravdoví nadšenci oblečení do dobových dresů či elegantního historického oblečení. Tak zase naviděnou za rok!

 

Another year went by and we had the opportunity to be part of an extraordinary cycling exhibiton in the heart of Milan. Unique piecesof cycling history were everywhere to be seen.

 

The weather was not co-operating with the organisers of the traditional meeting of Biciclette ritrovate collectors like last year, but a large number of participants still met at the cult shop Rossignoli to show off their latest addition to their collection or just to chat about whats new in the field of cycling history and collecting. Given the fact of the location of the meeting, Italian bicycles are mostly seen at the exhibition. Unique Cinelli or Bianchi bikes that were chosen by racer legends like Fausto Coppi. The original bikes of the legends were hidden inside the crowded rooms filled with crowds of onlookers. Among the things on display we could see the full-carbon speed special Rossin with a futuristic looking handlebar shield. Apart from the newest "young timers" we could se the real "old timers" of all different shapes and functions, that arent obvious at first. The overall pleasant atmosphere was completed by enthusiasts in historical jerseys or elegant outfits. See you next year!

Fixed & SS contest – Ústí n. Labem

Event 29.04.2012

Pro ty zvás, co rádi závodí, tu máme tip. 4. června proběhne v Ústí nad Labem první fixed gear / single speed závod.

Do you like to race? We have a good news for you. First fixed gear / single speed race at Ústí nad Labem is coming. June 4th.

Facing Pages

Photos Event 23.04.2012

Díky klukům z Komfort magazínu jsme byli součástí festivalu nezávislých evropských magazínu Facing Pages, který probíhal od 20. do 22. dubna v holandském Arnhemu. Jak to tam vypadalo se můžete podívat na několika fotografiích. Tuto akci s příjemnou, až domáckou, atmosférou a vydatnými přednáškami můžeme pro příště jedině doporučit. Rozhodně má co říct a to nejenom lidem z oboru.

Thanks to the guys from Komfort Mag we were able to be a part of a festival of independent european magazines called Facing Pages which took place in Arnhem, NL April 20 – April 22. Here are some photographs from the festival. We definitelly recommend this event with a very pleasant atmosphere and substantial lectures which can catch the eye of people not only from the magazine business.

Garage Race 2012

Photos Event 22.04.2012

19. dubna proběhl v prostorách garáží Slovan v Praze již druhý ročník fixed gear závodu Garage Race. Jak to tam vypadalo můžete zhodnotit na přiložených fotografiích. Pro úplnost se sluší říct, že závod vyhrál zaslouženě ostravský Filip Kamidra aka Žena, best skid Erich Homola a best trick pak Ondra Loup aka Aermiks. Díky pořadatelům a všem zůčastněným (především pak mimopražským, kteří dorazili v hojném počtu) za příjemnou akci. Tak snad zase za rok naviděnou.

The second annual fixed gear Garage Race in the Slovan parking garage took place on April 20. A photo report is attached above. To be fair we have to say that the race was deservedly won by Filip Kamidra aka Žena from Ostrava, best skid went to Erich Homola and best trick to Ondra Loup aka Aermiks. Thanks to the organizers and all the participants (above all to the big group o out of town racers) for a great event. See you all next year.

Headquarters Opening Party

PP Products Event 12.04.2012

A je to tu. Headquarters opening party se blíží. 26. dubna od 18:00 na adrese Chvalova 12, Praha 3 – Žižkov. Web bude spuštěn již brzy. Servis v provozu úterý až pátek od 14:00 do 17:30

Its official. The Headquarters opening party is here. April 26th from 18:00 at Chvalova 12, Prague 3 – Žižkov. Website coming soon. The service department is already open. Tuesday to Friday from 14:00 till 17:30.

Garage Race 2012

Event 12.04.2012

Rok se s rokem sešel a je tu další (již druhý) ročník závodu v garážích Slovan (Wilsonova 6, Praha 1). Závod proběhne tuto sobotu (14. dubna) pod taktovkou Fun Bikes. Doraž si zasoutěžit o rám Leader 722 Heritage či strávit příjemné sobotní odpoledne na poměrně netradiční akci.

The second annual Garage Race 2012 organised by Fun Bikes is here. It will take place in the Slovan Garages (Wilsonova 6, Prague 1) on April 14th. The winner will take home a Leader 722 Heritage frame.

Botas 66 Party

PP Products Event 01.04.2012

Nová kolekce Botas 66. Party. 5. duben 2012. Botas Concept Store – Konviktská 30, Praha 1. Botas 66 Classic vs Pedal Project. Dj Jorgos. Mangaloo welcome drink. Mapping. Street Art. A mnoho dalšího.

New collection of Botas 66. Party. April 5th 2012. Botas Concept Store – Konviktská 30, Prague 1. Botas 66 vs Pedal Project. Dj Jorgos. Mangaloo welcome drink. Mapping. Street Art. And more.

Facing Pages

Magazine Event 16.03.2012

Je nám velkou ctí, že byl Pedal Project osloven s možností účastnit se holandského festivalu nezávislých magazínů Facing Pages. Stalo se tak mimo jiné na základě doporučení našeho spřáteleného časopisu Komfort, který je dokonce jedním z hlavních 25ti pozvaných periodik, jež tvoří srdce celé akce. Děkujeme a vidíme se v Holandsku!

We are happy to have been chosen to participate at Facing Pages, a Dutch festival of European independent magazines. Thanks to Komfort magazine for recommending us to be part of this interesting event. See you in Holland!

Velká jarní cyklojízda 2012 / Big Spring Critical Mass 2012

Event 17.03.2012

Velká jarní cyklojízda. 19. dubna 2012. Náměstí Jiřího z Poděbrad. 18:00. Více informací naleznete zde.

Big Spring Critical Mass. April 19th, 2012. Náměstí Jiřího z Poděbrat. 18:00. More info here.

My Bike, Transportation Dans La Ville v Merci

Spotcheck Photos Event 10.02.2012

Výstava současné městské cycklistiky doslova vtěsnána mezi nábytek a luxusní módu? Ano, i to je v Paříži možné. Několikapatrový koncept store Merci si totiž přichystal další ze své série krátkodobých výstav prezentujících současnou stylovou a kreativní kulturu. A právě cyklistika k ní dnes již neodmyslitelně patří a proto se výstavnímu repertoáru tohoto jedinečného místa nemohla vyhnout. Pod názvem My Bike, Transportation Dans La Ville představili kurátoři obchodu a galerie Merci cyklistiku jako důležitý prvek současného života ve městě. Kolo a vše co s ním souvisí zde bylo prezentováno nejenom jako módní doplněk a krásný estetický předmět, ale také jako stoprocentně funkční stroj, s kterým je pohyb ve městě neobyčejně praktickou záležitostí. V expozici, která zabrala hned všechny tři patra obchodu, jste tak mohli mezi zde běžně nabízeným zbožím objevit desítky současných, ale i historických bicyklů, mnoho příslušenství, knih, časopisů, ale i speciálních instalací, které byly vytvořeny speciálně pro výstavu. Jedna z nich představovala i monumentální lustr v podobě kola v hlavní vstupní hale obchodu, který navrhl významný britský designér Tom Dixon.

 

An exhibition of city cycling literally stuffed among furniture and luxurious fashion? Yes, even that is possible in Paris. The multilevel concept store Merci has prepared one of their short-term exhibitions presenting contemporary stylish and creative culture. And cycling is definitely a part of this. Under the title My Bike, Transportation Dans La Ville, the curators have presented cycling as an important element of the everyday urban life. The bicycle is presented not only as a fashion accessory and aesthetic object, but also as a completely functional and practical machine for transportation in the city. The exposition took up all three stories of the store was based on many modern and historical bikes, as well as accessories, books, magazines and special installations. One of these was the monumental wheel-looking chandelier in the foyer, designed by British designer Tom Dixon.

Trip To Lodz, Poland

Video Event 08.12.2011

Krátké video z naší návštěvy designového festivalu v polské Lodži.

Short edit from our trip to the Lodz Design Festival 2011, Poland.

Design Supermarket 2011

Event 23.11.2011

Pedal Project a OKOLO se opět sejdou společně na jednom místě. Stane se tak v rámci prodejního festivalu současného designu, zvaného Design Supermarket, který bude probíhat od 7. do 11. prosince v prostorách Paláce Archa, Na Poříčí 26, Praha 1. Ideální příležitost setkat se se zajímavými lidmi či se decentně předzásobit na nadcházející Vánoce. Více informací najdete na oficiálním webu akce.

Pedal Project and OKOLO together once again. This time at the Design Supermarket held at Palac Archa, na Poříčí 26, Prague 1 from December 7th till December 11th. The pefect opportunity to meet some creative people and support them by purchasing their products and on top of that solve the traditional Xmas present problem. Check out the official website for more info.

PP MAG 02 Party

PP Products Photos Magazine Event B&W 05.12.2011

Několik fotografií ze křtu druhého čísla Pedal Project magazínu. Děkujeme všem co dorazili a podíleli se na příjemné atmosféře.

Few shots from the release party of the second issue of Pedal Project magazine. Thanks for coming. Thanks for nice atmosphere.

PP MAG 02 Almost Done

PP Products Photos Event 01.12.2011

Pouze jeden den nás dělí od uvedení druhého čísla magazínu Pedal Project. Pokud tě zajímá být u toho, přijď zítra (pátek 2. prosince) do Cafe NONA na Nové Scéně. Start ve 21:30.

Only one day left to the release party of the second issue of Pedal Project magazine. Come tomorrow (December 2nd) to Cafe NONA if you are interested to see this happen. Start at 21:30. It would be nice to see you there.

PP MAG 02 – NOVĚ NA SCÉNĚ

PP Products Magazine Event 14.11.2011

Je pro nás ctí oznámit vám, že 2. prosince proběhne křest již druhého čísla magazínu Pedal Project. Stane se tak od 21:30 v prostorách Café NONA na Nové Scéně (Národní 4, Praha 1). Krom nového čísla PP MAGu budete mít možnost také jako jedni z prvních spatřit hned 3 další české alternativní magazíny a to Komfort, Okolo a Živel. Těšíme se, že společně s vámi tuto událost oslavíme.

It is a pleasure to announce that the second issue of our Pedal Project magazine will be released December 2nd at Café NONA (Národní 4, Prague 1). Apart from that, you can also find brand new issues of three other Czech alternative magazines: Komfort, Okolo and Živel. We hope you will come and celebrate with us.

Subrosa Letum Contest

Photos Event 12.11.2011

Děkujeme všem, co nám poslali fotografie do soutěže o kolo Subrosa Letum věnované od kluků z TBB-Bike.cz. Vážíme si každého jednotlivého příspěvku. Pořadí, v jakém tu jsou prezentovány je nahodilé a nemá žádnou spojitost s finálními výsledky. Autory vítězných fotograií budeme kontaktovat v nejbližších dnech a vy ostatní můžete poznat, jak výsledný výběr dopadl, hned 2. prosince, kdy bude slavnostně pokřtěno druhé číslo magazínu Pedal Project, v němž budou tato díla otištěna. Více informací o křtu zde naleznete již brzy. Ještě jednou děkujeme a předem gratulujeme vítězům a děkujeme všem ostatním za účast.

Thanks for sending images to the Subrosa Letum Contest and also thanks to the guys from TBB-Bike.cz for the opportunity to win this beautiful bike. Now you can check out these images and guess which pieces were picked as prizewinners. We will contact the winners in the next few days and publish their photos in the forthcoming issue of Pedal Project magazine, which will be released December 2nd. More info about the party coming soon.

Velký Atlas Světa

Photos Event 22.10.2011

Kromě společného stánku Pedal Project a OKOLO jste mohli vidět na letošním DesignBloku i malou instalaci, o kterou jsme byli požádáni v rámci zajímavé edukativní expozice s názvem Velký atlas světa: výstava o cestě do budoucnosti. Ta vznikla z iniciativy Informačního centra OSN v Praze a Hnutí Duha a obsahovala mnoho zajímavých prací nejen českých designérů a jako zlatý hřeb takzvanou Laboratoř světa, objekt vytvořený kombinací laboratorního skla a malých geometrických skleněných objektů v návrhu od Michaely Tomiškové. My jsme, jak se asi dá očekávat, dostali za úkol zpracování k přírodě šetrný způsob dopravy, k čemuž jsme využili několik cykl istických produktů české výroby, mezi kterými nemohli chybět ani "ještě teplý" rámový set Štěrba x PP či dřevěná řidítka TONda od Jerryho Kozy nebo grafický nástěnný plakát ukazující různá fiktivní jednostopá vozidla, k jejichž zhotovení ve své fantazii můžete rovnou použít i některé z přítomných komponentů.

Apart from the Pedal Project and OKOLO stand at the DesignBlok, you could have seen a small installation we were asked to do for an exhibition called „The Big Atlas of the World: an exhibition about the trip into the future“. The expo was initiated by the United Nations Information Center in Prague and Hnuti Duha and included many interesting works of not only Czech designers. The highlight of the exhibition was a Laboratory of the World, an object assembled with laboratory glassware and small geometrical glass objects designed by Michaela Tomšíková. As expected, our assignment was an ecologically friendly way of transportation, for which we used some czech made cycling products such as our brand new Štěrba x PP frameset or wooden handlebars TONda designed by Jerry Koza. We have also created a poster showing imaginary single-track vehicles which can be assembled in your imagination using some of the featured components.

 

Design Blok 2011

Photos Event 13.10.2011

Jak možná víte, Pedal Project se zůčastnil minulý týden společně s OKOLO pražského DesignBloku. Jak výsledná instalace vypadala se můžete podívat zde na fotografiích od Jaroslava Moravce či na webu OKOLO, kde se dozvíte i další informace.

As you may know, Pedal Project exhibited last week at DesignBlok. It happened in collaboration with the creative group OKOLO. Now you can (thanks to images made by Jaroslav Moravec) check how the final instalation looked like. For more information and images go to the OKOLO website.

Ahoj, Design! – Behind the Scenes

Photos Event 10.10.2011

Pedal Project / OKOLO Design Ride 2011

Event 06.10.2011

Letošní Design Ride začíná tento pátek (7. října) na Designbloku, konkrétně v Superstudiu Hybernská, kde je naplánováno neformální stekání v expozici OKOLO / PP (5. patro vedle kavárny). Před devátou se očekává přejezd do prostor Czech Designu ve Vojtěšské ulici, kde bude možné pokonverzovat s autory výstavy "Kde je design?". Následně proběhne krátká projížďka do Napa gallery, kde je nachystaná dernisáž fotek PPBW01, z nichž některé si budete moci v případě zájmu nejpíš i odnést. Závěr večera pak proběhne v Dlouhé ulici, přesněji Druhém patře, NODu a Roxy, kde se koná tento rok festival Český Tučňák a konzerty s ním spojené.

This years Design Ride starts this Friday Oct 7th at Designblok Superstudio Hybernska. Meeting at OKOLO / PP (5th floor), than around 9 oclock ride to Czech Design, where you can chat with authors of "Where is Design?" exhibition. After that will be short transfer to PPBW01 exhibition at Napa gallery and than to Český Tučnák, which is this year organised at Dlouhá street (Second floor, NOD, Roxy).

Soutěž o kolo Subrosa Letum s TBB–bike.cz

Magazine Event 18.09.2011

Díky tomu, že PP magazín vyšel jen v malém počtu kopií (500), jsme se rozhodli, že dáme možnost vyhrát kolo Subrosa Letum i ostatním. Omlouváme se těm, kteří už svůj materiál zaslali a mysleli si, že díky malé účasti jsou velké šance na vítězství. Můžeme vám říci, že stále jsou. Jediné co musíte pro to dostat také šanci je poslat na emailovou adresu info@pedal-project.com fotografii, která podle vás nejlépe vystihne to, jak moc právě vy po kole od Subrosy toužíte. Autor snímku, který nás nejvíce osloví získá výše uvedené kolo a společně s minimálně dalšími dvěma nejlepšími, kteří dostanou pozornost od redakce PP, bude publikován v nadcházejícím čísle. Uzávěrka je 30. 9. a účástnit se mohou pouze lidé z ČR. Pokud byste se rádi o Subrose dozvěděli více, navštivte oficiální web subrosabrand.com nebo tbb-bike.cz, díky kterým mátu tuto jedinečnou možnost získat freestyle fixed gear kolo zdarma.

So, because of the fact that our magazine was produced in such a small number of copies (500), we decided to give possibility to win the Subrosa Letum bike to more people. We are very sorry to those who thought there will be small amount of participants so the chances to winn are big. I can tell you, they still are. Only thing you have to do is to send us an email (info@pedal-project.com) containing photo showing how much you need or want this bike. The most interesting picture will be published together with at least two other in the second issue. Those will receive also some freebee from PP crew. Deadline for the participants is Sept 30th and is open for the Czech Republic only. So lets grab your camera and show how much you want that bike! For more info about this street machine you can check official website subrosabrand.com or tbb-bike.cz. Thanks to them you have this special opportunity to win this freestyle fixed gear bike so easily.

Zine Fair

Event 16.09.2011

Zítra můžete naleznout magazíny Pedal Project a OKOLO na akci ZineFair v rakouské Vídni.

Tomorrow you can find Pedal Project and OKOLO magazines at ZineFair at Vienna, Austria.

Ahoj, Design!

Video Event 09.09.2011

Loď. Trh mladého designu. Řeka. Kola. Módní přehlídka. Párty. Živé konzerty. Prezentace a diskuze s architekty. Slunečné počasí. Pohoda. Ahoj.

Boat. Design market. River. Bikes. Fashion show. Party. Live music. Presentations and discussions with architects. Sunny weather. Chill. Ahoy.

Ahoj, Design!

Event 04.09.2011

Tento víkend můžete navštívit unikátní akci konanou na trupu staré lodi kotvící na Rašínově nábřeží v centru Prahy a tam případně zakoupit tričko či magazín Pedal Project. Jedná se o dny mladého designu s názvem Ahoj, Design!. Akce, krom malého knihkupactví, designshopu a několika designérů prodávajících přímo své produkty, nabízí mnoho konzertů, přednášek a diskuzí, módní přehlídky a dalších částí programu pro zpestření jednoho z posledních letních víkendů. Více informací zde.

This weekend you can visit the Ahoj, Design! festival held on an old boat on the riverside in Prague – Rašínovo nábřeží. Besides many live shows, discussions, fashion shows and so on theres also small design shop and book shop, where you can find T-shirts and magazines by the Pedal Project. More info here.

PPMAG01 – Party (Pek & White)

Photos Magazine Event 26.08.2011

A ještě několik fotografií z Napa galerie od našeho kamaráda Jana Pekárka.

And few more images from Napa gallery taken by our friend Jan Pekárek.

PPMAG01 – Release Party

Photos Magazine Event 25.08.2011

Několik fotografií z vernisáže v Napa Galerii, kde proběhl mimojiné křest prvního čísla magazínu Pedal Project. Díky všem co dorazili a spoluvytváŕeli příjemnou atmosféru.

A few photos from the exhibition opening at Napa Gallery, where the release party of the first issue of Pedal Project magazine took place. Thanks to everybody who came and helped us have such a nice time.

Velká podzimní cyklojízda / Big Autumn Critical Mass 2011

Event 11.08.2011

Je nám líto, že díky Londýnskému design weeku nebudeme v době Velké podzimní cyklojízdy v republice...doufáme ale, že alespoň vy ano a podpříte svou přítomností tuto akci i za nás. Více informací zde.

We are sorry that this years Big Autumn Critical Mass is at the same time as the London Design Week so we can not participate. We hope you will instead of us. More info here.

PPMAG01 Party

Event Magazine 11.08.2011

V úterý 16. srpna 2011 od 19:00 proběhne v prostorách baru / galerie Napa (Prokopská 8, Praha 1 – Malá Strana) zahájení výstavy fotografií Jana Klosse s cyklistickou tématikou pod názvem PP–BW–01. Kromě toho bude také pokřtěno první číslo dvojjazyčného magazínu nejenom o kolech s pevným převodem – Pedal Project 01. O zábavu se pak postarají DJs Grima a Cashmeer a možná dojde i na one man show záhadného pána s kytarou. Každý, kdo dorazí na akci na kole, nebo nám bude obzvlášť sympatický/á, dostane výtisk zdarma. Přijměte pozvání. PP!

 

Tuesday, August 16. Napa Gallery / Bar (Prokopská 8, Prague 1 – Staré Město). Jan Kloss: PP–BW–01 exhibition opening + release party of the first issue of Pedal Project Magazine (bilingual magazine not only about fixed gear bikes). DJs Grima & Cashmeer. Free copy of PP Mag for everybody coming on a bike. Please participate. PP!

Hot Dog Cycles

Spotcheck Event 30.07.2011

Jedna z věcí, ve kterých jsou PP specialisté, je dělat věci buď na poslední chvíli, nebo ještě lépe o něco později. A tento článek není vyjímkou, nicméně ne pouze naší vinou. Přinášíme vám tedy "žhavou novinku" kterou je otevření cyklo obchodu Hot Dog. Ten v současné době sídlí v centru Prahy nedaleko nám. Republiky na adrese Králodvorská 5 a za kterým stojí naši kamarádi Spencer a Patrik, lidé, kteří neberou celou věc pouze jako biznis, ale spíše jako určité poslání. Byť jsou jedněmi z prvních jezdců, co se proháněli Prahou na kolech s pevným převodem, neodmítnou se vám postarat takřka o jakýkoli stroj od skládačky z blešáku až po silničný závoďák po vašem strýčkovi. Fixed je potom samozřejmostí a je jen na vás, jestli si necháte postavit komplet za pár tisíc, nebo investujete o mnoho víc. Důležitá je jen vaše představa a pokud ani tu sami úplně nemáte, rozhodně rádi pomohou. A proč se o tomto prostoru zmiňujeme až nyní? Jelikož podle majitelů nebyl prostor dostatečně podle jejich představ a natolik zásobený, jak by si přáli. Podle nás už ale není na co čekat a Hot Dog má rozhodně co nabídnout. Ať už potřebujete své kolo opravit, vylepšit, nebo dokonce nahradit jiným máte možnost navštívit obchod s osobním přístupem. Pokud už stroj podle představ máte, stavte se třeba pro zámek od legendární značky Kryptonite, ať vám ještě nějaký pátek vydží a nebo prostě přijdtě pozdravit a podívat se jak to tam výpadá dřív, než vám to tu na blogu zprostředkujeme my.

What is Pedal Project really good at is doing things at last minute or maybe even a little later. This article is not different but not only because of us. This "hot news" is about Hot Dog Cycles, a small bike store opened in center of Prague. It is situated close to nám. Republiky at Královodvorská street number 5 and run by our friends Spencer and Patrik, guys who see this whole bike thing more as a mission than a business. Both of them were one of the first fixed gear riders in Prague but they can help you with anything you need even if it is an old folder bike from the flea market or a road machine from your uncle. Fixed is obvious and it just depends on you if you want to built a complete for few tousand or if you want to invest more. The most important is just your vision. And if you dont have any? Simply ask for help. And why are we bringing you the info so late? Well, because the guys told us that they are still not happyenough with the interior and that they are still waiting for new components but we think Hot Dog is really ready to serve and it just depends if you need to repair your old bike, buy a new one or just take the lock from the legendary Kryptonite brand to keep your two wheel love safe. Or just stop by to say hallo on the way or to have a look how the store looks like before we show you here on our blog.

Kolo v módě

Event 27.07.2011

Začínáme si zvykat, že takřka žádná kulturně společenská akce, která se alespoň částečně snaží jít s dobou, nebo se dokonce prezentuje jako módní, se neobejde bez zastouepní kol, nebo se o cyklistiku alespoň neotře. Nejinak je tomu i na nadcházejícím CODE:MODE, kde byly dokonce módní přehlídky nahrazeny prezntacemi několika uskupení, které se městskou cyklistikou zabývají. Můžete si tak v nadcházejících dnech na Smíchovské náplavce díky Festce zkusit zahrát bike polo, zazávodit v Goldsprintu s Funbikes či pokecat s klukama od Bicyklu, Bikeazylu a dalších. Více informací naleznete na oficiálním webu. Naviděnou u vody.

It is more and more common that almost every cultural event which is trying to be up-to-date or even promote itself as stylish or trendy has to be somehow connected to the bike culture. The upcoming CODE:MODE is not different so you can see some of Prague based groups presenting some urban cycling stuff instead of watching fashion shows. You can try to play bike Polo thanks to guys from Festka, cempete in goldsprints with Funbikes or just have a chat with people from Bicykl, Bikeazyl and others. For more information check out official website and see you by the river.

Vienna Only – Behind the Scenes pt. 2

Photos Event 25.07.2011

A po jedničce je tu dvojka. Nečekaně.

Yes youre right. Part two should come after part one.

Vienna Only – Behind the Scenes pt. 1

Photos Event 25.07.2011

Nic víc než pár fotografií z návštěvy Vídně část první.

Nothing more than few photos from Vienna part one.

Vienna Only

Video Event 18.07.2011

Toto video vzniklo jako postranní projekt v rámci cesty kreativní skupiny OKOLO do rakouské Vídně za účelem tvorby jejich třetího čísla magazínu OKOLO, které ponese název Vienna Only a bude s největší pravděpodobností pokřtěn v říjnu na pražských dnech designu Design Bloku 2011. Nejedná se tedy o žádné street video s hlavním těžištěm na kola samotná ale jde spíše o dokumentaci několika dnů strávených za doprovodu kol v ulicích Vídně a oblasti kolem Attersee. Velké poděkování za poskytnutý azyl pak patří Anetě a samozřejmě dalším, co si na nás udělali čas a dali této cestě smysl. Těmi jsou především Carl Auböck, Marco Dessi, Thomas Posenanski, Michael Embacher, Georg Materna, Leica Shop, Gamerith house a další.

This video has been created as a side project during a journey of the creative group OKOLO to Vienna – Austria to gather material for the third issue of their magazine. It will be released this October under the name Vienna Only during Prague design week – Design Blok 2011. It means that this video is more of a documentary of a few days in Vienna and the area around Attersee than some "hardcore" street edit. We hope you will like it because life is not just about bike related stuff. Many thanks to Aneta for azyl and of course everybody else, who found some time to meet us and gave this trip a meaning. Those are Carl Auböck, Marco Dessi, Thomas Posenanski, Michael Embacher, Georg Materna, Leica Shop, Gamerith house and others.

Trip To Casa Tabarelli – Behind the Scenes

Photos Event 14.07.2011

Doprovodné fotografie z výletu do Casa Tabarelli nemohou zprostředkovat zážitky z tohoto překrásného místa, ale mohou alespoň trochu přiblížit klidnou atmosféru, která zde panovala. Natáčení videa, diskuze o italském designu z jeho zlaté éry, vynikající domácí jídlo, vášeň pro cyklistiku a především setkání lidí s podobným pohledem na věc.

Backstage photos from our trip to Casa Tabarelli cant transmit all the experience we gained at this beautiful place but we hope you can feel at least the calm atmosphere which was present all the time. Shooting videos, discussions about italian design from its golden era, delicious homemade food and passion for cycling and first of all meeting of people with a simillar point of view on things around us.

3501 km

Event 13.07.2011

Kryštof, Pepa a Matyáš se vydali na svou 3501 km dlouhou cestu z Prahy do Kodaně. K překonání této vzdálenosti jim mají posloužit pouze jejich fixed-gear bicykly. Jak si povedou a co přitom zažijí, můžete sledovat na jejich blogu. Hodně štěstí kluci!

Kryštof, Pepa and Matyáš took their fixed gear bikes on 3501 km long tour from Prague to Copenhagen. You can check their blog for further information, texts and images. Good luck guys!

Trip To Casa Tabarelli

Video Event 11.07.2011

Krátké video z nedávné cesty PP / OKOLO do Casa Tabarelli – unikátní vily navržené v roce 1967 profesorem Carlem Scarpou a následně vystavěné v Cornaianu nedaleko severoitalského města Bolzáno. Velký dík za tento výlet patří našemu příteli Antonellu Tabarelli de Fatis, jež stojí mimo jiné za blogem aerodynamica, který určitě stojí za pozornost. Doufáme, že můžete do budoucna očekávat více společných projektů pohybujících se na pomezí cyklistiky a designu.

Short edit from PP / OKOLO trip to the Casa Tabarelli – unique villa designed in 1967 by profesor Carlo Scarpa situated in Cornaiano near the city of Bolzano (northern Italy). Many thanks to our friend Antonello Tabarelli de Fatis, who is apart from other things responsible for the aerodynamica blog, which is definitely worth checking. We hope that in the future we will be able to bring you more projects on the edge of cycling and design in collaboration with this special person.

OKOLO Design Ride

Event Back To The Roots 05.07.2011

OKOLO Design Ride je grafická série vytvořená kreativní skupinou OKOLO ve spolupráci s umělkyní Janou Trávníčkovou speciálne pro výstavu Velocypedia, která se před časem uskutečnila v pražské Národní Technické Knihovně.

Pět grafických tisků představuje pět originálních kol navržených pěti rúznými inetriérovými designéry od minulosti až po současnost a dává je do spojitosti s jimi navrženými kousky, ať už se jedná o osobitý nábytek či interiérové osvětlení, a tím tak vzniká zcela nový pohled na věc. Více naleznete na oficální webu OKOLO.

OKOLO Design ride is our very own graphic series which we have created for the cycling-themed exhibition Velocypedia at the National Technical library in Prague in collaboration with artist Jana Trávníčková.

Five graphic prints present five original bike creations by five different interior designers of the past and present along with their signature piece of furniture or lighting design. Bikes are confronted with the interior objects and represent another view on the work of these design heavyweights. For more you can follow the link to the
OKOLO official website.

Pedal Project for Fixed & What – Czech Special

Media Event 26.06.2011

Pro ty z vás, co zatím neví, přinášíme informaci o zajímavé akci, která proběhla včera večer v Londýně. Jednalo se o premiéru dlouho očekávaného videa To LIve and Ride in LA společně s křtem druhého čísla magazínu, který mají na svědomí kluci z Fixed & What. Je nám velkou ctí, že jsme se mohli podílet na tomto projektu s naším článkem o českém speciálu – kolu, které jsme postavili specielně pro tuto příležitost. Pokud chcete vidět další obrázky, či se dočíst více o tomto kole nebo pár vět o tom kdo jsme a čím se zabýváme, tak si magazín rozhodně nenechte ujít ať už v jeho elektronické verzi zde, či dokonce jako tištěné velkoformátové médium. Na závěr poděkování Andymu Cookovi a celému teamu F&W za zájem a přejeme hodně štěstí do budoucna.

For those who dont know yet, a very special event was held in London yesterday – the premiere screening of To Live and Ride in LA video plus the launch of the second issue of a magazine made by the guys from Fixed & What. We are very proud to be part of this project with our article about Czech Special bike built especially for this occasion. If you want to see more images and get more information about this bike and a few sentences about who we are and what we do here in Prague, go for it online or find yourself a printed copy. Thanks to Andy Cooke and the whole F&W crew for the interest and all the best in the future.

Pedal Project – Trip To North

Video Event 24.06.2011

Krátké video z nedávného výletu na sever – Kamenický Šenov – Prácheň, Liberec – Ještěd, kemp Peklo, hrad Kost a tak dále...Kdo řekl, že fixed gear patří do ulic velkoměsta?

Short video from our trip to North Bohemia – Kamenický Šenov – Prácheň, Liberec – Ještěd, camp called Hell, Kost castle and so on...Who said that fixed gear is an urban phenomenon?

Pedal Project Ještěd Session 2011

Event 31.05.2011

Pedal Project byl požádán o uspořádání fixed gear akce na Ještědu. Jelikož je nám toto místo blízké, není proč váhat a učiníme tak. Datum bylo stanoveno na sobotu 4. června a sraz naplánován na 13:00 na centrálním parkovišti. Krom kol by zde měl být k vidění i skate contest a mnoho další zajímavostí. My jsme se rozhodli session pojmout v kamarádském duchu a spíš než o závod (však samozřejmě i úkázat své skills bude příležitost) půjde o setkání lidí ze scény a společně strávený čas v sedle. Proč ale přecejen neuspořádat nějaký pompézní race o ceny? Protože toto privilegium přenecháme domácím, kteří hned den poté (v neděli 5. června) dělají svou akci v těsné blízkosti Liberce. Vše potřebné o ní se dozvíš na místě, čili doporučujeme setrvat do druhého dne.

Pedal Project Ještěd Session is about fun, meeting friends from the scene at great place and enjoying the atmosphere. If you want to be there with us, come this Saturday (June 4) at 1 p.m. to Ještěd – Central Parking. Besides of bikes there will be small skateboard competition and other interesting activites to watch or participate in. Day after, local guys are organising competition close to Liberec (more info there), so we recomend you to stay till the other day for this event too.

FreezGang Ride

Event 26.05.2011

Rozhodli jsme se podpořit FreezGang Party, která se koná příští pátek (10. června) v restauraci Mánes. Jak? Jak jinak než projížďkou a vlastní přítomností na baru. Pokud se k nám chceš přidat tak doraž na 19:00 na Vítkov nebo rovnou do Mánesa (Masarykovo nábřeží 250, Praha 1). Vše podstatné o akci se dozvíš z přiloženého flyeru.

We are supporting FreezGang Party which will happen next Friday (June 10) at  Mánes restaurant. How? Meet us at 7 p.m. at Vítkov and you will see or come directl to Mánes (Masarykovo nábřeží 250, Prague 1). Every other information you can find on the attached flyer.

The New Amsterdam Bicycle Show

Event Photos 19.05.2011

The New Amsterdam Bicycle Show: Benefiting Transportation alternatives proběhla 30. dubna 2011 jako odkaz na první bike show co se v New Yorku pořádala a která se roku 1897 konala v Brooklynu. Na tuto akci se po 114ti letech pokusil navázat New York Press uspořádáním této show a tím odstartovat Bike Month NYC 2011. Místem konání se stalo nové kulturní centrum v Chelsea nesoucí název Center 548, kde byly zastoupeny firmy jako Raleigh, Specialized či Biomega. Z těch menších, a pro nás zajímavějších, pak stojí za zmínku určitě dílny jako A.N.T., Horse Cycles nebo Royal H či značky zaměřené na doplňky (navíc s fixed gear kulturou silně spojené). Z nich jmenujme např. domácího výrobce strapů Hold Fast, světoznámý brand na messenger bagy Chrome sídlící v San Franciscu nebo Outlier prezentující své vysoce elegantní oblečení, ketré je funkční však na hony vzdálené tomu, co je možné zakoupit v českých cykloshopech. Akce s příjemnou atmosférou a lidmi, kteří vytváří něco víc, než pouze produkty určené k rychlé konzumaci.

First bike show in New York City was in Brooklyn 1897, and 114 years later, New York Press organised The New Amsterdam Bicycle Show: Benefiting Transportation alternatives. It was at Chelseas new cultural venue called Center 548 at April 30, 2011. From the bigger brands you could find Raleigh, Specialized or Biomega, from the smaller manufacturers than A.N.T., Horse Cycles or Royal H. Besides of bikes there was also presentation of companies producing accesorries such as Hold Fast, Chrome or Outlier, which is making very elegant cycling clothingfar away from pieces you can find in Czech shops. It was nice to meet people whose work is their hobby and the money is not the only goal.

Velocypedia – Dream Bike by Pedal Project

Event Photos Bikecheck 27.05.2011

Zde je exponát, který jsme připravili pro výstavu Velocypedia pořádanou v Národní technické knihovně. Nese název Dream Bike a má za úkol návštěvníkům přiblížit svět fixed gear kol z trochu jiného úhlu. Podobně jako u známého rčení: "Jaký pán, takový pes.", je i takovéto kolo jakýmsi obrazem svého majitele. Nejde pouze o výběr celku, ale postupné doplňování nejrůznějšími komponenty ve snaze o co největší přiblížení se ideálu. Kolo fixed gear je do jisté míry něco jako skateboard. Jezdec si koupí jednotlivé části a ty pak až samotným smontováním určují celkový vzhled, často ještě doplněný o samolepky a autentičnost způsobenou jistým opotřebením. Je samozřejmě možné si i pořídit celý komplet, mnohem lákavější je ale volnost výběru a hledání toho pravého a tek se může i s stát, že díky neustálému proměňování jednotlivých částí, kolo není hotové nikdy. Mění se podobně jako jeho majitel. My jsme na základě rámového setu od Roberta Štěrby představili jeden z možných výběrů. Vy si můžete vysnít svůj vlastní.

And here is what we did for Velocypedia exhibition at the National Technical Library. Our exhibit is called Dream Bike and its purpose is to show visitors one specific part of fixed gear culture. It is quite similar to skateboarding when rider is building his own stuff by puting components togehter and not just purcheasing comlete skateboard. Searching for the right parts to build perfect bike can by neverending so the machine is changing and growing together with its owner. We showed our own vision on the frameset made by Robert Štěrba. It is just one of many possible ways so you can dream about some other one.

Velocypedia – Report

Event Photos 24.05.2011

Jak jsme již předem slibovali, zde přinášíme vám krátký report z výstavy Velocypedie, konané v Národní Technické Knihovně v pražských Dejvicích.

As we promised, here is a short report from Velocypedia exhibition at National Technical Library, Prague – Dejvice.

Garage Race Video

Event Video 17.05.2011

Zde je krátké video z Garage Race 2011, závodu, který proběhl pár měsíců zpět a byl organizovaný pražským fixed gear obchodem FunBikes. Ještě jednou díky jak za pořádání samotné akce, tak za toto krátké video dokumentující příjemně strávený den.

Here is short video edit from Garage Race 2011 which was organised few months ago by Pragues fixed gear shop FunBikes. Thanks for this event and also for this nice edit.

Velocypedia

Event 14.05.2011

Pro ty z vás, ke komu se zatím nedoneslo, je zde malá pozvánka na právě probíhající akci v prostorách Národní technické knihovny v Praze – Dejvicích. Tam je hned ve dvou patrech výstavního prostoru možné navštívit akci s názvem Velocypedia – mezinárodní výstava současného umění o vášni ke kolům a o udržitelné dopravě. Vidět tak můžete díla od rozličných autorů ať už z oblasti umění či mimo ni, jmenovitě uveďme například Krištofa Kinteru a jeho plastiky, Zdeňka Ruffera představujícího kolo určené pro jízdu na ledu, Mikuláše Novotného s námi známým folder bikem, cyklo sauno od ateliéru H3T Architekti či američana Andy Singera karikujícího přebujelost automobilové dopravy. Se svou trochou do mlýna jsme přispěli i my s vizí kola snů. Výstava potrvá do 24. května. Více informací naleznete na oficiálním webu NTK. Fotoreport z akce pak očekávejte na našich stránkách již brzy.

For those of you who dont know, here is small invitation for special bike related event at National Technical Library at Prague – Dejvice. You can find there international exhibition of contemporary art and design based on passion for cycling or somehow inspired by bicyles. Its called Velocypedia and features pieces from people like Krištof Kintera (sculptures), Zdeněk Ruffer (bike made for riding on ice), Mikuláš Novotný (folder bike), H3T Architekti (sauna on wheels), Andy Sinhger (comic illustrations caricaturing rampant automobile transportation) and many others. We made also one piece for this occasion which is called "dream bike". It will be openned till May 24th. You can find more information at official website of NTK or check out the report soon at our website.

NYC 5 Boro Bike Tour

Event Photos 06.05.2011

Zatímco v Praze doznívaly ohlasy Velké Jarní Cyklojízdy část teamu Pedal Project se rozhodla navštívit obdobnou akci však poněkud většího měřítka a zamířila rovnou do mekky fixed gear kultury – New Yorku. Tak jak je tomu již tradicí se první květnovou neděli uskutečnila NYC 5 Boro Bike Tour. Údajně po Montrealu druhá největší cyklojízda na světě, která se letos konala již po třicáté páté a které se zúčastnilo kolem 32 000 registrovaných jezdců (ano, narozdíl od domácí obdoby zde musí účastník platit nemalý registrační poplatek) se za krásného počasí prohnala americkou metropolí. Jízda začínala na nejjižnějším cípu Manhattanu zvaném Battery Park (startovní linie situována nedaleko oblasti WTC) a v celkové délce 68 kilometrů vedla přes jeho celou délku až do Bronxu, pak zpět přes Manhattan, Queens a Brooklyn až na Staten Island odkud se mohli pomocí trajektu účastníci dostat zpět na Manhattan.

Few days after Prague Big Spring Critical Mass quite simmilar event took place on the other side of the globe – in the New York City. Part of the Pedal Project crew came there to feel the atmosphere and here is short report. This event was called NYC 5 Boro Bike Tour and as people told us it is after the Montreal ride the second biggest bike ride in the world. 42 mile long route through all five boroughs starts at Battery Park Lower Manhattan (start line situated near WTC area) and goes up north to Bronx, back to Manhattan, Queens, Brooklyn to Staten Island and than by ferry back to Lower Manhattan. There was aproximately 32 000 registered participants (the fact that you have to pay registration fee is a big difference from prague bike rides, which seems more "bikers for bikers") and great weather so deffinitely great day to remember.

Oldschool zavírá za 21 dní

Event Photos 06.05.2011

O tom, že Pedal Project není pouze parta úchylů, kteří nevidí o moc dál než za řidítka svých strojů, snad není pochyb. Jedním z důkazů múže být právě i tato pozvánka, která samozřejmě alespoň okrajově, aby si zde své místo obhájila, s cyklistikou také souvisí. O tom ale až později. Trojice designérů pohybujících se na poli módy, grafického designu a vizuální komunikace a společně tvořících uskupení Oldschool v současnosti finišuje přípravy jejich akce nesoucí název Oldschool koncept store "Zavíráme za 21 dní" jenž proběhne v prostorách galerie Czechdesign.cz ve Vojtěšské ulici 3 na Praze 1 v období mezi 9. a 30. květnem. Podle jejich slov se jedná o mezinárodní prezentaci módy, magazínů a knih, která bude navíc doplněna o sérii odborných přednášek konaných ve vybrané dny v Českém centru, které sídlí v Rytířské ulici 31 na Praze 1. Aby toho nebylo málo, tak kromě pondělního zahájení proběhne ještě ve středu 11. května opening party v unikátním prostoru café Vítkov, které nenaleznete nikde jinde než na střeše Národního památníku Vítkov na pražském Žižkově. Jelikož jsme rádi za každou podobnou kulturně vzdělávací akci rozhodli jsme se uspořádat u této příležitosti projížku směřující od galerie Czechdesign.cz (sraz v 18:00) k místu konání večírku. Kdo by se chtěl připojit, je srdečně zván.

Do you think that Pedal Project crew is just a bunch of cycling freaks who dont see much further than to handlebars of their machines? Hope not and this invitation is another proof. Our good friends from Oldschool (Prague based collective of 3 people working on the field of fashion, graphic design and visual communication) are finishing their event called Oldschool concept store "We are closing in 21 days" which will be situated in Czechdesign.cz gallery at Vojtěšská 3, Prague 1 from 9th to 30th May. As they told us it will be international presentation of fashion, magazines and books. Besides of that there is also prepared series of lectures at Czech center at Rytířská 31, Prague 1 and opening party at May 11th which will happen at cafe Vítkov situated on the roof of the National Memorial Vítkov at Prague 3. Because we are happy for every single event like this we prepared short bike ride from the gallery to the party. So if you are interested and want to join us meet us at 6 pm at Czechdesign.cz gallery.

Biciclette Ritrovate Milan

Event Photos Back To The Roots Spotcheck 05.05.2011

Když jsem před několika týdny navštívil legendární milánský cyklistický obchod Rossignoli na ulici Via Garibaldi v Miláně, kde v té době zrovna naplno probíhal padesátý ročník slavného Salone del Mobile, největší přehlídky designu na světě, připadal jsem si téměř jako v řeznictví nebo zelenině nebo zkrátka všude tam, kde se dveře netrhnou. Interiér obchodu jsme společně s fotografem Filipem Šlapalem fotili do aktuálního čísla magazínu Dolce Vita a měli jsme plné ruce práce, abychom vůbec stačili vystihnout nějakých 30 sekund čistého záběru bez lidí. Obchod Rossignoli funguje v Miláně po čtyři generace a jak je vidět z jeho návštěvnosti, stal se za tu dobu kultovním místem pro všechny, kteří milují cyklistiku. Nakonec jsme prodejnu přesto nafotili a navíc jsme dostali pozvání na ojedinělou akci, která se konala hned za rohem následující den. Informace o jednodenní výstavě cyklistických veteránů a dalších unikátních strojů byla jasným důvodem pro další návštěvu. Biciclette Ritrovate je unikátním každoročním, ale pouze jednodenním setkáním příznivců cyklistiky, sběratelů a obdivovatelů, kteří se sejdou v zákoutích meziuličních bloků hned za obchodem Rossignoli. Výstava měla dvě části. V prvním dvorku byla prezentována opravdu ta nejstarší kola z 19. či počátku 20. století. V druhém však začala pastva pro oči všem, kteří milují silničních či dráhovou vintage cyklistiku. Zhruba kolem 50 kol značek jako Eddy Merckx, Bianchi, Moser, Rossignoli a mnoho dalších, dnes již polozapomenutých labelů, zde reprezentovala své hrdé majitele, cyklisty, sběratele a renovátory. Kola cyklistických šampionů, jako byli Fausto Copi či Alfredo Binda byla často doprovázena původními fotografiemi, na kterých bylo vidět přítomné bicykly hned ve společnosti těchto slavných jmen. Zkrátka atmosféra této jedinečné výstavy, kde staříci v čapkách popíjeli víno a návzájem si hodnotili své zrenovované skvosty, se nedá moc popsat. Pod květy rozkvetlých keřů jsme se přenesli v čase a obdivovali cyklistiku jinak, než jen v rámci debat o tom, kolik kdo jezdí zubů či jestli se s tím jedním převodem dají vyjet všechny kopce v Praze. Snad vám tento stručný fotografický výběr toho nejlepšího z výstavy podobnou atmosféru také zprostředkuje.


When i was few weeks ago at legendary bike store Rossignoli at Via Garibaldi street in Milan (that time it was place of the fiftieth Salone del Mobile – biggest design show in the world) i felt almost like at some small butchery because so many people were coming in and out. We were shooting interior with photograph Filip Šlapal for the forthcoming issue of Dolce Vita magazine and it was bit difficult to find few seconds for a shot without any person. Rossignoli store is open in Milan for about four generations and it seams to be almost cult place for every bicycle lover. When we were almost over with our work we got invitation for a special show happening next day right around the corner. It was Biciclette Ritrovate – unique one day presentation of vintage bicycles and other interesting stuff happening in close backyards. In the first one there were few really old pieces from the end of the 19th and begining of the 20th centruy. In the second than selection of about 50 bikes such as Eddy Merckx, Bianchi, Moser, Rossignoli and other made by today almost forgotten brands. You could see machines riden by champions such as Fausto Copi or Alfredo Binda supplemented with vintage photos or other materials. Gentlemans in cycling hats, wine, trees in bloom, vintage bikes and great atmosphere. That was this unique meeting which was about the passion and love for this special sport (culture) and it was really a pleasure for a while not just wasting time answering questions about gear ratio and if it is possible with only one gear to "climb" all Prague hills. Hope you will like this short report and maybe see you next year there.

Velká jarní cyklojízda / Big Spring Critical Mass

Event 24.04.2011

Ve čtvrtek 28. dubna proběhne Velká jarní cyklojízda. Sraz tradičně na nám Jiřího z Poděbrad v 18:00. Více informací nalzenete zde.

Thursday April 28 is the day of Prague Big Spring Critical Mass Bike Ride. The entire event starts at 6pm at Jiřího z Poděbrad square. More info here.

Spring Alleycat – report

Event Photos B&W 19.04.2011

V sobotu 16. dubna proběhl za slunného počasí pražský Jarní alleycat. Jak to vyapdalo na Palackého náměstí, které bylo zvoleno za místo startu i cíle se můžete podívat na těchto několika fotografiích. Jak to pak vypadalo v samotných ulicích či blízkosti pěti checkpointů pak zde na oficiálním videu. Akce se obešla bez jakéhokoli incidentu či úrazu a nelze ji hodnotit jinak než za zdařilou. Díky organizátorům i samotným zúčastněným, kterých (ikdyž mnoho známých tváří chybělo) se nakonec zapojilo kolem čtyřiceti.

Here is short report from Palackeho namesti (startplace and goal for this years Spring Alleycat). Sunny Saturday, bikes, racers,... You can click here if you want to see some action in the streets. Thanks to organizers and everybody who participated. See you next time.

PP X 10 x 20 – MASHUP IN DA HUB

Event 19.04.2011

21. dubna budete mít možnost shlédnout na deseti slidech po dvaceti vteřinách prezentaci Pedal Project. Stane se tak v prostorách pražského HUBu (Drtinova 10, Praha 5) v rámci večera s názvem MASHUP. Těšíme se na vás.

10 slides, 20 seconds. HUB Prague (Drtinova 10, Prague 5). Pedal Project as a part of MASHUP evening.

Eshop dočasně mimo provoz / eshop currently out of order

Event 16.04.2011

Omlouváme se za dočasné omezení eshopu z důvodu jeho aktualizace. Děláme na tom se stejným nasazením jako na mnoha dalších aktivitách, které vám představíme snad již brzy. Díka za zájem a trpělivost.

We are sorry that the PP eshop is currently off. We are making some improvements and working on other parts of our project. Thanks for your interest and keep in touch.

Spring Alleycat

Event 24.03.2011

Tak a je to tu, informace o dalším závodě na sebe nenechaly dlouho čekat. Špatné zprávy pro přespolní – ano, zase bude místem konání Praha a to již 16. dubna. Jak sám informační web napovídá (můžete tam nalézt i známé video z lonšké akce pořádané pod taktovkou Praha Fixed Gear), pojede se ve 13:00 z Palackého nám. přes 5 checkpointů (v libovolném pořadí) do cíle na stejném místě. Délka tratě naplánovaná na necelých 20 kilometrů s účastí jak jinak než na vlastní nebezpečí.

Here is short announcment for another bike event here in Prague – Spring Alleycat. Place: Palackeho namesti. Date: 16th April. Time: 1 oclock. Checkpoints: 5 (order doesnt metter). Distance: aprox. less than 20 kilometers. More info and short video from last years alleycat you can find at bikepunx website.

Garage Race 2011

Event Photos B&W 23.03.2011

Několik fotografií dokumentujících sobotní Garage Race vol. 1, který proběhl v pozdně odpoledních hodinách pod taktovkou Fun Bikes v centru Prahy v garážích Slovan. Mnoho pádů, několik zlomených vidlic a především setkání milovníků fixed gear z různých koutů republiky udělalo ze slunečné soboty přijemný den, na který se bude ještě nějaký čas vzpomínat. Vyřazovací short track závod nakonec nejlépe dopadl pro Vlastu Matýska, který si odvezl do Ostravy "cogdajly" za první místo. Těšíme se na další akci. Kde to bude tentokrát? Břeclav? Liberec? Ostrava? Či někde jinde? Uvidíme...

Few photos from Saturdays Garage Race vol. 1 organised by Fun Bikes crew in center of Prague (Slovan Parking near the National Museum). Many crashes, few broken forks and lots of fun with fixed gear lovers from almost whole republic made this sunny day really special. Gold "cogdallion" went to Ostrava on the neck of Vlasta Matysek, winner of the short track race from 7th to 9th floor and back. We are looking forward for another race. Where? We dont know...maybe Breclav? Or Liberec? Or Ostrava? We will see...

On The Boat

Photos Event 06.03.2011

Slunný víkend. Pozdní odpoledne. Loď, jeřáb, dráhové kolo...a fotoaparát. Proč ne? PP!

Sunny weekend. Late afternoon. Boat, crane, track bike...and a camera. Why not? PP!

ŠTĚRBA X PEDAL PROJECT

Event Photos 25.02.2011

Máme rádi potkávat zajímavé lidi, co mají co říct a stojí nohama na zemi. Milujeme pozorovat mistry svého řemesla v akci, ať už se jedná téměř o jakýkoli obor. Když se pak tyto dvě věci snoubí a to navíc v dílně na stavbu kol, je to pro nás radost pohledět. Pokud ještě jako Pedal Project máme možnost takovou věc iniciovat a "přispět svou trochou do mlýna", je to přesně jedna z těch věcí, které nám vrací energii do projektu vloženou a naznačují, že v tom celém má smysl pokračovat s ještě větším zapálením. Je nám tedy velkou ctí oznámit, že se v současné době plní jeden z našich snů a to formou práce na společném projektu Robert Štěrba X Pedal Project. První vlaštovkou, kterou zatím můžete spatřit je těchto několik fotografií dokumentujících Miloše Ouborného přetvářejícího s láskou mu vlastní trubky Columbus v rámový set pracovně nazvaný Štěrba X PP – Iconic, který by měl být připraven vyrazit do ulic již v průběhu jara/léta 2011. Těšíte se? My ano!

We love to see craftmasters at action. Those few photos are documenting first part of our collaboration with Robert Štěrba (you will definitely hear more about him and his work in near future here at PP). You can see hands of Miloš Ouborný changing Columbus tubes into the wonderfull frameset which should be in the streets this spring/summer. It is called Štěrba X PP – Iconic and we are very proud to have the opportunity to work together with such a great persons in the czech bike industry. Stay tunned for more information.

Vzpomínková cyklojízda / Commemorative bike ride

Photos B&W Event 26.01.2011

20. ledna proběhla v Praze Vzpomínková cyklojízda, která měla za úkol, kromě upozornění na nepříliš vstřícný přístup města k řešení problematiky bezpečnosti v pražských ulicích, uctít památku tragicky zesnulého Jana Bouchala, jednoho z vůdčích propagátorů městké cyklistiky, který 6. ledna 2006 podlehl následkům srážky s automobilem na jedné z nejnebezpečnějších křižovatek v Praze. U této příležitosti byl na osudném místě (křižovatka u tramvajové zastávky Nám. Kapitána Jaroše) připoután další ghost bike, jehož smyslem je mimojiné suplovat nevyslyšené prosby o povolení vybudování oficiálního památníku připomínajícího tuto událost a nebezpečnost nejenom přilehlé křižovatky. Více informací naleznete například zde, či na webu cyklojizdy.cz.

Few photos from January 20th when Commemorative bike ride was held in Prague in the late afternoon. Main purpose was (besides of drawing attention to small interest of the city to solve problems with safety in the streets of Prague) to commemorate tragical death of one of the leading persons of propagators of urban cycling in Czech – Jan Bouchal. He died after collision with car at one of the most dangerous crossings in Prague (near tram station Nám. Kapitána Jaroše) five years ago and since that time, no official memorial was allowed to be build. Also because of that lack of interest another ghost bike was attached on that place to remind this tragic incident and also to warn people about the danger of traffic in the city streets. You can find more information (sorry, in czech only)
here or at the website cyklojizdy.cz.

Žižkov Rat Race 2010 – black and white

Event Photos B&W 07.12.2010

Zde je druhý krátky fotoreport z žižkovského Rat Race závodu, tentokrát focený na analog. Uvidíme se za rok na stejném místě.

Here is second pack of photos from Žižkov Rat Race. Analog this time. Hope you can feel the atmosphere, so see you next year.

Dlouhý zimní večer

Event Photos 07.12.2010

Další z dluohých večerů na sedmém patře. Tentokrát u Kuby.

Another long evening at seventh floor. This time at Jakubs place.

Žižkov Rat Race 2010 – minireport

Event Photos 06.12.2010

Velké poděkování všem, co dorazili v tomto mrazivém počasí minulý pátek do Žižkovského tunelu na Rat Race závod a pomohli utvářet výbornou atmosféru. Speciální poděkování pak náleží klukům ze severu, kteří neváhali a v početné sestavě přijeli podpořit a prohnat své stroje zasněženými pražskými ulicemi. Jelikož se ale jednalo spíš o příjemné setkání s podobně naladěnými lidmi, nemá ani velkou cenu příliš rozebírat umístění jednotlivých jezdců. Jak se dalo očekávat, vyhrávala především kola...a to ta s lehčími převody. Na závěr dík Rybovi za přiložené fotografie (více očekávejte brzy) a hlavně Jerrymu Kozovi za cenu pro vítěze, kterou byla, kromě trofeje od PP, speciální dřevéná řídítka Tonda, o kterých se tu dočtete víc snad již co nevidět a která skončila nakonec v rukou Libereckého jezdce.

Thanks to everybody who came in this cold weather last friday to Žižkov tunnel and supported Rat Race 2010. Special thanks goes to guys from the North, who came long way to join us. It is not necessary to speak much about the results of the race, because it was more about meeting each other and have a ride than competing, because it was not as much about the skills as about the bikes and its gear ratio. Of course thanks to Ryba for few pictures (more coming soon) and to Jerry Koza who gave to the winner (besides of our PP trophy) special wooden bullhorn handlebars called Tonda. You will find article about this unique product in the future here.

Žižkov Rat Race 2010

Event 30.11.2010

Tunel z Karlína na Žižkov (pod Vítkovem) – podzemní fixed gear závod (sprinty do kopce) – pátek 3. prosince ve 20:00 –  afterparty v klubu Central Station (Sabinova 2, 130 00, Praha 3) – projekce – No Requests! djs.

Tunnel from Karlín to Žižkov (under Vítkov) – underground fixed gear contest (uphill sprint) – Friday December 3rd at 8:00 pm – afterparty at Central Station (Sabinova 2, 130 00 Praha 3) – No Requests! djs.

There and back in the pitch black

Event 28.11.2010

Dnes v 9 hodin večer odstartuje netradiční fixed gear závod, který má na svědomí náš kamarád Aermiks. Pojede se skrz bývalý železniční tunel vedoucí z žižkovské cyklostezky směrem na Krejcárek z jednoho konce na druhý a zpět. Tunel je pro dopravu uzavřen
a tudíž kompletně temný. Startovné je jedna láhev Braníku a jediné podmínky jsou kolo s pevným převodem a absence světla. Kdo vyhraje, obdrží tolik lahví, kolik se zůčastní jezdců. Jede se za každého počasí.

Today at 9 oclock in the evening starts special night fixed gear competition which is organised by our friend Aermiks. Entrance fee is one bottle of Braník and the route is ex railway tunnel from žižkov cyklo path to the Krejcárek form one end to the other and back. Its closed to the traffic and completely dark. No lights allowed. Winner gets all the bottles of Braník donnated by the participants.

Místo konání neleznete zde / here is the link for location.

Fixed Gear v 66 GALLERY – report

Event Photos 05.11.2010

Od 21. září do 25. října proběhla v pražské 66 GALLERY výstava s názvem Pedal Project: Fixed Gear, která měla za úkol představit tuto rozmanitou kulturu širší veřejnosti a pokusit se místní scénu obohatit o kulturní akci, která tu doposud neměla obdoby. Výstava měla za cíl pomocí pečlivě vybraných produktů ukázat ty nejzajímavější výrobce s jízdou na kolech s pevným převodem úzce spjatých a jejich designem či inovativním řešením oslovit i běžné návštěvníky, kteří se o cyklistiku třeba ani příliš nezajímají. Cílené načasování, které se krylo s týdnem designu v praze Designblok 2010, umožnilo výstavu ukázat opravdu velkému počtu potenciálních zájemců. Kromě těchto vystavených exponátů bylo také představeno 5 custom made kol postavených na starých dráhových rámech Favorit skupinou Pedal Project speciálně pro tuto příležitost. Nešlo jen o jejich osazení vybranými komponenty, ale také o barevnost a grafické řešení jednotlivých rámů tak, aby každý z nich reprezentoval trochu jiný směr této kultury. Vznikly tak např. stavby jako Minimal, Classic, Punker či kolo vytvořené na míru pro český label Botas 66, zabývající se výrobou tenisek. Při této příležitosti se povedlo uspořádat také hromadnou projížku zakončenou závodem na 500 metrů přímo v prostoru galerie a tak se na fixed gear kole mohli na válcích "projet" i lidé, kteří na takovém stroji seděli třeba vůbec poprvé. Děkujeme všem návštěvníkům za zájem a pozitivní zpětnou vazbu, spolupracujícím firmám za přístup a hlavně 66 GALLERY za prostor.

Between September 21st  and October 25th was in pragues 66 GALLERY exhibition called Pedal Project: Fixed Gear, which main goal was to show this divers urban culture to the public and to make some event for the slowly growing fixed gear community here in Prague. Carefully choosen products with inovative design or strong visual quality complemented with short annotations were showing which brands and components are in our point of view important and which can speak to casual visitor, not just small group of bike fans. Besides of this, Pedal Project also did 5 custom build bikes, each in different style such as Minimal, Classic, Punker or bike special-made for the Botas 66 label, traditional czech producer of sneakers. Its not just about choosing right components to give the necessery feel but also new graphic of the frame itself, which was made in the 70s by traditional czech company Favorit. Because the exhibition was at the same time as prague design week Designblok 2010, lots of people had the oportunity to check it out. Also there was a 500 m Goldsprint right in the gallery with friendly atmosphere, so it was also good opportunity for every visitor to try how is it to ride on the fixie. Thanks to everybody who came and give us positive feedback and also thanks to the companies which supported our project and of course to the 66 GALLERY for the space.

Sprint for shoes – XCLNT Goldsprint 8. 10. 2010

Event Photos 10.10.2010

8. října proběhl v rámci PP Design Ride 2010 v 66 GALLERY – Botas Concept Store "Sprint for shoes – XCLNT Goldsprint" na 500 metrů. Atmosféra byla více než dobrá za což děkujeme všem co dorazili. Samozřejmě připojujeme gratulace vítězům a ještě jednou velký dík všem zůčastněným.

Salo – 0.29.500.29.44
Matěj0.31.03 0.30.78
Peťan – TJ 0.31.10 – 0.32.03
Kryštof0.31.78 – 0.32.22
Ondra Armiks Loup – 0.32.16 – 0.32.56
Zerwox0.31.94 – 0.34.51
Jerry Prokeš0.32.46
Honza K.0.32.75
Pítrs0.32.77
Sýrový Orel0.33.00
Adam0.33.13
Freenk0.33.31
Alupik0.33.47
Kuba0.33.53
Jerry0.33.56
Ferda ml.0.33.59
Lukin0.33.81
Ryba0.33.94
Fánek0.33.97
Josef K. – 0.34.47
Honza Š.0.34.62
Standa0.35.75
Tom Krchow 0.35.75
Michal Beránek 0.36.10
Kowalski0.36.53
Mikuláš0.37.47
Josef0.37.88
Radek0.39.78
David Hartl – 0.41.09
Honza V0.41.59
Mluvka0.41.97

Hanka0.40.67
Katka0.42.09
Josefína0.42.13
Segra II.0.45.85
Anička0.47.00
Vendul M.0.47.22
Janička0.49.68
Viki0.51.65

PP Design Ride 2010

Event 06.10.2010

Fixed Gear v 66 GALLERY

Event Photos 06.10.2010

Díky všem co dorazili a společně vytvořili příjemnou atmosféru. Report z výstavy zde bude již brzy.

Thanks to everybody for coming and having good time. Report from the exhibition coming soon.

Velodrome shooting s Járou

Event Photos 13.09.2010

Krásné nedělní odpoledne, jako stvořené na projížku. Jelikož jsme za poslední dobu velmi propadli kouzlu jízdy na velodromu, kterou si někteří z nás užívali tento týden již skoro každý den, volba místa, kde se sejít s ostatními, byla jasná. Třebešín. Díky drobným úpravám kol, jako např. záměna rovných řídítek za dráhové "dropy" a lehkého převodu za "pilu" o velikosti 52 zubů, se sice některým z nás povedlo dorazit na místo se skluzem několik desítek kol, avšak i tak jsme do pozdních hodin stihli dát tělu co proto. Kromě samotných jezdců se navíc podařilo sejít i s dalšími kamarády, a tak se nyní například díky Jarovi můžete podívat, jaká atmosféra na dráze panovala.

Fun Bikes Showroom opening

Event Photos 18.09.2010

14. září byl slavnostně otevřen na adrese Pod Hliništěm 14 na Praze 8 showroom Fun Bikes. Jelikož takových událostí není mnoho, nesměli jsme na místě chybět ani my. Posuzovat velikost místní scény podle návštěvnosti doufám nelze, ikdyž malou účast připisovat nepříliš vydařenému počasí bych se také neodvažoval. Atmosféra byla příjemná a nesla se v duchu názvu samotné provozovny. Držíme palce v dalším počínání a přístě se uvidíme u nás...vernisáž výstavy Pedal Project: Fixed Gear v 66 GALLERY – Botas Concept Store (Konviktská 30, Praha 1) se nezadržitelně blíží jelikož datum je stanoveno na úterý 21. září 2010.

Few images from the Fun Bikes Showroom opening at September 14th. The address is Pod Hliništěm 14, Prague 8. Not so many people came (maybe because of cloudy weather) but those who did made nice atmosphere. We will se each other at "our place" next time...Pedal Project: Fixed Gear exhibition opening will be at September 21st at 66 GALLERY – Botas Concept Store (Konviktská 30, Prague 1).

Výlet na Kanec Trophy 2010

Event Photos 13.09.2010

Když jsme se před časem dozvědeli o fixed závodech pořádaných v rámci Kanec Trophy 2010 v moravské Břeclavi, bylo hned jasné, že bychom měli vyrazit. Ne až tak kvůli závodu samotnému, na který naše příprava opravdu nebyla příliš profesionální a místo rozehřívání a osahání si závodiště či snad okouknutí potenciální konkurence jsme se vydali do Lednicko-Valtického areálu, kde jsme po krátké projížďce silně rozbahněnými či písčitými stezkami raději usedli do místní hospody a dali si špekové knedlíky a pečená žebra a na závod se tak dostali poměrně ztuhlí necelých 5 minut před samotným startem, čímž na nás zbylo místo v poslední (druhé) řadě, ale spíš kvůli samotnému výletu. Ani toto však nezastavilo Sala, který tento příjezd na závody absolvoval s námi, a díky své dravosti, fyzičce a odhodlání si dojel s přehledem pro první místo. Náš cíl byl od začátku jiný, užít si legraci na kolech a seznámit se s dalšími lidmi, co to s jízdou na fixu myslí vážně. Bohužel ihned po startu se ale veškerá kola kamsi schovala a tak před barem určeným pro afterparty závodu se nakonec obejvily jenom nám dobře známé kousky dovezené z Prahy. Když se pak konečně lokál pomalu zaplnil, již z většiny do civilu převlečenými závodníky, zkusili jsme zorganizovat menší projížku. Naši výzvu ale nakonec akceptovala pouze čtveřice jezdců z rakouského Grazu, kterým nebylo na obtíž si své klenoty opět vyndat z bílého Multivanu a společně s námi brázdit asi hodinu břeclavské ulice od jednoho konce obce k druhému. V tu chvíli začla dávat celá akce větší smysl a i my jsme alepoň částečně dostali to, pro co jsme přjeli. Škoda jen, že díky množství jiných aktivit není možné, abychom na oplátku svou přítomností podpořili Messengerské závody, pořádané právě v Grazu 24. a 25. září. Pokud tak můžete udělat za nás, určite nebudete litovat.

Jak hodina pokročila, vrátli jsme se zpět do klubu a objednaným dalším pivem si definitivně zavřeli vrátka v podobě zvažované cesty zpět domů. Když jsme pak na baru, jak bývá naším zvykem, osiřeli nadobro a se slovy "došlo pivo" byli nuceni se přesunout "o dům dál", neváhali jsme. Diskotéka na menším městě stojí vždy za návštěvu. Jukebox, trampolína, rvačka a půllitry o objemu 0,6 litru stály za to ještě chvíli setrvat vzhůru, jakmile ale dohrál hit Gimme Shelter, nebylo na co čekat, auta byla přecejen lehce z ruky a ve snaze chytit ještě alespoň trochu tmy na spaní jsme se vydali zpět k závodišti, u kterého jsme parkovali. "Škoda jen, že se nejel původně plánovaný větší okruh kolem továrny", řekli jsme a uvázali kola na jednu hromadu.

Druhý den po snídani před jedním z místních supermarketů jsme se zamysleli nad naší budoucností a dobře jsme udělali, když nakonec zvítězil rozum nad vůní dálek a my jsme namísto plánované cesty do rakouské Vídně vyrazili směr Brno. Jedna galuska nevydržela prudké dopolední slunce na parkovišti, ale jelikož jsme bohužel již zvyklí jezdit na placato a jiná možnost nebyla, tak se i přes tuto malou nepříjemnost povedlo užít si brněnských ulic až až. Uplným vrcholem víkendu pak byla bez debaty návštěva velodromu Favorit Brno, kde byla většina z nás prvně a kde se nám dokonce povedlo po ukončení výstavy psů (boxerů) dát i pár koleček. Značně znaveni, však plni zážitků ze společně příjemně stráveného víkendu, jsme nasedli do aut a vydali se zpět k našim domovům. Víc takových dnů.

To lazy to translate this article right now, sorry, its about our trip to Kanec Trophy competition to Břeclav (eastern Moravia) – the race itself, night ride with guys from Austria (thanks for joining us!), day after at Brno and so on...

Ještěd short edit

Event Video 02.08.2010

Krátké video z nedávného výletu na Ještěd, kde kreativní skupina OKOLO pořádala výstavu nazvanou Back to the future. Velice pěkná instalace na místě, co má opravdové kouzlo. Více takových akcí a poděkování Járovi za kameru a střih. (Několik fotografií z tohoto víkendu jste také mohli vidět v příspěvku RůznéB&W 3.)

Here is a short edit from Ještěd (North Bohemia), where the creative group OKOLO made their exhibition called Back to the future. Very nice installation in a very special place. More events like this, please. And thanks Jára for the shooting and edit. (You can also check some images from this weekend in Různé B&W 3, which is two posts below.)

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz