Pedal Project

Výpis článků z kategorie: Found in the streets

Veronika

Photos Found in the streets Bikecheck 03.08.2014

Foto: Daniel Čáha

Wheel Man

Photos Found in the streets Bikecheck 11.06.2014

Keith Thorarinson je bývalý závodník na dráze z Kanady. My jsme měli to štěstí potkat ho jednoho sobotního rána v Praze, jak si to na svém plně naloženém fixed gear kole, vážícím tak 70 kilogramů, šinul směr Třebešínský ovál. Rád přijal naše pozvání do Pedal Project studia a podělil se s námi o některé své zážitky z cest. A že bylo opravdu co poslouchat. Je totiž na cestě kolem světa již přes 4 roky a plánuje, že bude cestovat ještě zhruba jednou tak dlouho. Zde se můžete podívat na jeho bicykl, který toho má za sebou už opravdu hodně. V době, kdy začínají být minimálně za oceánem čím dál víc "in" různá cestovní kola a pozornost znamých blogů se otáčí od velkoměstských hrdinů směrem k dobrodružné divočině, přišlo toto setkání jako na zavolanou. Věřte, že v brašnách ho netíží pouze zásoby jídla a pití, nýbrž i několik fotoaparátů a počítač, díky kterému udržuje kontakt se světem i na těch nejodlehlejších místech. Více o Keithovi a jeho cestách se můžete dozvědět na jeho vlastním webu. My mu přeje šťastnou cestu.

 

Keith Thorarinson is a former track racer from Canada. We were lucky to meet him one Saturday morning in Prague when he was riding his fully loaded fixed gear bike weighing some 70 pounds in the direction to the velodrom in Třebešín. He accepted our invitation to visit Pedal Project studio and shared with us some of his travel stories. And that was really something to listen to. He has been on a trip around the world for over 4 years and he plans to continue traveling for another 4 years. Here you can see his bicycle, which has already been through really a lot. At the time, when at least overseas various road bikes are more and more “in” and an attention of many well-known blogs turns from city heroes towards wilderness adventure, this meeting came absolutely on cue. Believe it or not, in his bags there are not only supplies of food and drink, but also several cameras, lens and a computer. You can learn more about Keith and his trip on his own website. We wish him happy travels.

Lausanne, Switzerland

Photos Found in the streets Bikecheck 05.02.2014

Scallop Bike

Photos Found in the streets Bikecheck 07.07.2013

V průběhu letošního berlínského Fashion Weeku jsme samozřejmě nemohli nezabrousit ani do našeho oblíbeného Kreuzbergu. Tato městská část má neustále silné kouzlo a svou atmosférou nás nepřestane snad nikdy překvapovat. V něčem trochu podobné nám přišlo i kolo, které jsme našli nedaleko kultovního cyklistického obchodu Keirin Cycle Culture Café. Zaujalo nás spíš jako jakási socha či instalace ve veřejném prostoru, se silným a poměrně jasně čitelným příběhem. To prostě nešlo nezdokumentovat. Jak často totiž potkáte v centru města jízdní kolo doslova obalené starými mušlemi?

Pepuv Fort

Photos Found in the streets Bikecheck 15.10.2012

Josef Kabeš je náš kamarád, cyklista a v současné době především součást pražských Bajkazyl, kde je jeho hlavním posláním servis. To, jak vypadá jeho Fort, na kterém nyní brázdí ulice, se můžete podívat na přiložených fotografiích.

Josef Kabeš is our friend, cyclist and part of pragues Bajkazyl, where service is his main job. Here you can check out how is Fort looks like those days.

Joey And His Bike

Photos Found in the streets Bikecheck 20.08.2012

Rossin Road

Photos Found in the streets Bikecheck 14.08.2012

Julek and his Romet

Photos Found in the streets Bikecheck 11.08.2012

Pokud vás zajímá víc, podívejte se sem.

Look here if you want to know more.

Sebastian and his beast

Photos Found in the streets Bikecheck 04.08.2012

Sebastian, pocházející z amerického Seattelu, je světovým šampiónem v Hardcourt Bike Polu z roku 2009 a vítězem Severoamerického šampionátu z roku 2011. Zde se můžete podívat na jeho ultimátní mašinu značně uzpůsobenou jezdcovým požadavkům, potažmo této, alespoň v zahraničí, poměrně populární hře. Fotografie pořídil ve francouzském Bordeaux náš parťák Patrik, který se tam dostal se skate tripem Robotix Gipsy Tour 2012. Se Sebastianem se setkal u kamaráda Roba, který byl před lety jedním z prvních lidí, co se začli prohánět pražskými ulicemi na kolech s pevným převodem. A jelikož je i on známou osobností bike polo scény, není náhodou, že se u něj Sebastian zastavil na cestě z Paříže (kde nyní žije) do švýcarské Ženevy. Právě tam se letos totiž koná světový pohár v pólu.

Sebastian is a guy from Seattle. He is 2009 Hardcourt Bike Polo World Champion and the winner of the 2011 North American Bike Polo Championships. Here, you cen check some pictures of his ultimate machine. These pictures were taken in Bordeaux by our pal Patrik, who went there with the skate trip Robotix Gipsy Tour 2012. He met Sebastian at Robs place, who was one of the first people riding fixed gear bikes here in Prague and whos also a well-known player in the bike polo community. Thats why Sebastian visited him on his way from Paris to Geneva – the place of this years bike polo world championships.

Leader 722 trispoke

Found in the streets Bikecheck Photos 02.08.2012

Jsme rádi za každé zajímavé kolo, na které v ulicích narazíme. Toto je jedno z těch, které jsme potkali právě dnes. Leader 722 s trispoke předním kolem, zadní nábou White Industries, klikami Sram Omnium, pedály MKS a tak dále.

We are happy to meet some interesting bikes in the street. This is one of those which we found today. Leader 722 with the trispoke front wheel, White Industries rear hub, Sram Omnium cranks, MKS peddals and so on.

Romet Super

Found in the streets Bikecheck Photos 30.07.2012

Náš kamarád Tomi, majitel výborného baru zmianatematu, který se nachází v polské Lodži, nás přijel na pár dnů navští do Prahy. Zde si můžete prohlédnout jeho kolo, kterým je Romet Super z limitované sprinterské edice. Současnou podobu (nový lak s originálními samolepkami a hlavovým složením) má na svědomí Pavel Gromada.

Our friend Tomi, owner of the great bar zmianatematu situated at Lodz, Poland, came to visit us at Prague for a few days. You can check out how his bike looks like. It is a Romet Super (limited sprint special) made by a polish brand, Romet and renovated by Pavel Gromada, who gave it new paint with original decals and an original headset to match.

Staurengo Cicli

Photos Found in the streets Bikecheck 15.07.2012

Hetchins

Photos Found in the streets Bikecheck 05.05.2012

Není velkým tajemstvím, že máme rádi různé druhy kol a ne pouze trendy nováčky s pevným převodem. Například tento překrásný Hetchins se přijel podívat na otvíračku našeho Headquarters. Budeme velmi rádi, když v budoucnu uvidíme v ulicích víc kol jako je toto.

It is not a big secret that we like various types of bikes not just some fancy fixed gear newcommers. Forexample this beautiful Hetchins show up at the Headquarters opening party. We are really looking forward to seeing more bikes like this in the streets.

Cinelli Laser 2012

Photos Found in the streets Bikecheck Back To The Roots 26.04.2012

V současném světě designu, módy a zkrátka všech stylových předmětů jsou reedice starých kultovních předmětů stále oblíbenější. Tomuto fenoménu se tak nevyhnul ani svět cyklistiky. Jednou z největších senzací tohoto roku je určitě představení limitované série nového Cinelli Laser.

 

Cinelli Laser není nic menšího než kultovní legendou, která v osmdesátých letech změnila pohled na tradiční cyklistický design, ale i samotné profesionální závodění. Aerodynamický koncept byl natolik úspěšným produktem, že vyhrál od konce sedmdesátých až do začátku let devadesátých 28 zlatých olympijských medailí. A zlatá legenda, jejíž design též obdržel prestižní designérské ocenění Compasso dOro v roce 1991, se slavnostně s Londýnskými Olmypijskými hrami v létě 2012 vrací zpět, aby opět udělala rozruch ve světě dráhového sportu.

 

In the present world of design, fashion and stylish objects of all kinds, re-editions of cult objects are getting more and more popular. The cycling world was not missed by this phenomenon. The biggest sensation of the season is certainly the presentation o the limited edition of the new Cinelli Laser.

 

Cinelli Laser is nothing less than a cult legend of the 80s which changed the point of view on traditional cycling design, and professional racing on top of that. The aerodynamic concept was such a successful product that it won 28 Olympic gold medals from the end of the seventies to the beginning of the nineties. The legendary golden design has received a prestigious designer award Compasso dOro in 1991 and is now coming back just in time for the Olympic Games in London to stir up the world of track cycling.

 

 

Merckx in Paris

Photos Found in the streets Bikecheck 31.03.2012

Kdo by neznal Eddyho Merckxe, bývalého belgického profesionálního cyklistu, kterému se přezdívalo Kanibal. Legendu, která ve své době pila krev nejednomu z protivníků a která na konci šedesátých a začátku sedmdesátých let vyhrála takřka vše, co se dalo. Kdo ale má to štěstí jen tak v ulicích padnout na kolo hrdě nesoucí jeho jméno přivázané ke kandelábru? My jsme jedno takové potkali v Paříži nedaleko hřbitova Père Lachaise, který je největším hřbitovem ve městě a zároveň jedním z nejznámnějších hřbitovů světa. To především díky tomu, že je zde pochováno velké množství významných osobnosteí veřejného života, spisovatelů, básníků, malířů, hudebníků, herců apod. Z těch známějších jmenujme např. Honoré de Balzac, Frédéric Chopin, Oscar Wilde, Édith Piaf, Jacques-Louis David či třeba Jim Morrison.

Everybody knows Eddy Merckx, the former Belgian proffesional cyclist, nicknamed the Cannibal. A legend, which in its time in the sixties and seventies won just about every race there was. But to see a bike holding his name in the streets of today is quite rare. We were lucky enough to find one in Paris, not far from the Père Lachaise, the biggest and most famous cemetery in the world thanks to the fact that it is the final burial place of many famous personalities, writers, poets, artists, musicians, actors, etc. Honoré de Balzac, Frédéric Chopin, Oscar Wilde, Édith Piaf, Jacques-Louis David or Jim Morrison, to name just a few.

VŠUP Bike

Photos Found in the streets Bikecheck 03.10.2011

Tento unikátní kousek jsme nalezli na chodbě Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

We found this unique piece in the corridor of the Academy of Art, Architecture and Design in Prague.

Lo-Lo

Photos Found in the streets Bikecheck 01.10.2011

Když se v pražských ulicích vyloupl týpek jménem Pete, bylo hned po první projížďce jasné, že se nevidíme naposledy. Již jeho stroj je kapitolou samou pro sebe a do jisté míry poukazuje na jeho kořeny na západním pobřeží Spojených států. Pro neznalého člověka se může zdát jako obyčejné, celkem používané, kolo. Při bližším ohledání ale zjistíte, že je osazeno takřka jen těmi nejlepšími komponenty. Těmi je například zadní kolo Velocity B43 postavené na náboji Phil Wood, sedlo Brooks Colt, představec Thomson, kliky Omnium 165 a další. Pozadu ale nezůstává ani samotný rám. Tím je na míru dělaný FBM Sword velikosti 60. Pokud vás zajímá, co je zač jeho majitel a proč se tento stroj ze zámoří jmenuje právě Lo-Lo, odpovědi naleznete v druhém vydání časopisu Pedal Project.

When we rode together with new guy in the town called Pete for the first time, we were pretty shure, that it is definitely not for the last time. From his bike is possible almos guess that his roots are at the west coast of the United States. You might think that it is some ordinary street bike which is on the top of it bit used when you dont know much about cycling or see the machine in a hurry...but. When you come closer you realize that it is built by almost the best components such as Velocity B43 rear wheel on Phil Wood hub, Brooks Colt saddle, Thomson stem, Omnium 165 crankset and so on. And what about the frame? It is FBM Sword made specialy for Pete in the size 60. If you are interested who this Pete is or why is his pretty bike called Lo-Lo, than check out the second issue of Pedal Project Magazine.

Londýnskej divňák

Photos Found in the streets Bikecheck 30.09.2011

Při naší nedávné návštěvě Londýna jsme narazili na jeden zajímavý stroj, se kterým nám bylo líto se nepodělit. Nazvali jsme ho "Divňák".

Here is a bike we found in Lodon about one week ago. We called that "The weird one".

Peugeot Twins

Photos Found in the streets Bikecheck 27.08.2011

Že nejsme jen banda úchylů zaseklých pouze na fixed gear je snad jasné. I proto nemůžeme nenahodit tento pár krásných skládaček od firmy Peugeot, na které jsme tento týden natrefili v Bořivojově ulici na Žižkově.

We hope there is no doubt that we are not a bunch of freaks interested only in fixed gear bikes. We just had to share these pictures of beautiful folder bikes made by Peugeot, which we found this week at Bořivojova street, Žižkov.

Vintage Mountain Bikes

Photos Found in the streets Bikecheck 02.07.2011

Klasiky z ulic Bolzana. Komentář netřeba.

Classics from the streets of Bolzano. No comment needed.

Klein Attitude

Photos Found in the streets Bikecheck Back To The Roots 19.05.2011

Horské kolo Klein Attitude je jedním z těch bicyklů, které nás nikdy nepřestanou fascinovat. Nadčasový tvar i grafický design patří již od svého vzniku na počátku devadesátých let ke zlatému fondu světového cyklistického designu. Jeden, v klasické barevné kombinaci bílé, zelené a růžové barvy, jsme také objevili v zapadlém newyorském koutu a vzpomněli jsme si tak na jeden z projektů naší spřátelené skupiny OKOLO, která použila originální barevnost rámového setu Klein Attitude jako výrazného grafického prvku trička z kolekce Cycling Revolution. Bílá barva rámu jakoby mizela v nekonečné bílé ploše trička a motiv rámu se stal pomalu rozplývajícím se symbolem skvělého designu horských kol devadesátých let minulého století. V dnešní době už totiž nedosahuje tento obor zdaleka takové výtvarné kvality jako právě před dvaceti lety.

 

A co nám o Kleinu říká samotný projekt OKOLO?

Horská cyklistika je dnes pravděpodobně nejoblíbenějším odvětvím jízdy na kole. Její počátky na přelomu osmdesátých a devadesátých let se odehrály v prostředí „garážových dílen“ kalifornských průkopníků jakými byli Gary Fisher nebo Gary Klein, jenž v roce 1992 založil kultovní značku Klein. Již od svého počátku se firma specializovala na výrobu hliníkových rámů a komponentů, které už v té době vynikaly avantgardním tvarem a barvou. Model Klein Attitude se v tomto ohledu stal doslova archetypem představující horské kolo jako pozoruhodný šperk. Až překvapivě nadčasová kombinace barev růžové, fosforově zelené a bíle charakterizuje nejslavnější design Attitude Team USA, který se už dávno stal unikátním sběratelským kouskem a svědkem mistrovství kalifornských „garážovek“.

Mountain bike Klein Attitude is one of those bicycles that never stops fascinating us. Its timeless form and graphics belong to the golden fund of cycling design since the nineties when this unique piece was released. We found one in classical white, green and pink combination in the out-of-the-way area of New York City. This piece reminded us of one of the projects made by our friendly creative groupe OKOLO, when the original graphic of the Klein Attitude frameset was used for a T-shirt design for the Cycling Revolution series. White color is almost fading away in the neverending surface of the white T-shirt and the green and pink parts are reminding us the great design of mountain bikes made in the nineties. In our opinion, nowadays the visual quality of mountain bikes hardly reaches those of twenty years ago.

And what does OKOLO say about the Klein?

Mountain cycling is probably the most popular discipline of riding the bike today. Its beginning in the eighties of the last century was enacted in milieu of small workshops of Californian pioneers such as Gary Fisher or Gary Klein, who has established his own label Klein in 1992. Company was specialized in production of aluminum frames and components. Model Klein Attitude became legend by its avant-gard use of color and robust shape creating the remarkable industrial design jewel from the bike. Timeless combination of pink, green and white defines most famous design of the Attitude Team America, which became unique collectible piece and witness of mastery of the Californian bike workshops.

German Eagel and co.

Photos Found in the streets 18.11.2010

Krátký report z ulic Mnichova (Německo)...tentokrát není hlavním těžištěm fixed gear, ale běžná kola čekající v dešti na své majitele a tiše hovořící k okolí pomocí svých typograficky řešených trubek.

Short report from streets of Munich (Germany)...this time it is not about fixed gear, but common bikes waiting in the rain for their owners and silently speaking to the surrounding by typography on their tubes.

Ratstyle Fixed

Photos Found in the streets 24.07.2010

Masivní fixed masáž kamarádů přináší první vlaštovku v podobě Zemoshovy vyrezlý favoritky z ‘62, co našla jeho babička na půdě.

Od původních plánů, koupit co nejlevnější hotovou jebku z ebaye, nebo na českym trhu třeba tenhle schwinn singlspeed naštěstí Zemosh po nalezení dvou zapomenutejch favorit rámů rychle upustil a vrhl se do vytvoření něčeho unikátního a pořádně stylovýho.

Samotnej rám sice neni na fixed stavbu úplně ideální, jelikož jeho zadní patky jsou uzpůsobený na přehazovačku a mají tak jinej tvar a celková geometrie kola je spíš cestovní, než na nějaký překonávání rychlostních rekordů. Na druhou stranu, když už děláte fixed bike ze silničního rámu, je celkem výhodou, pokud máte takhle starej rám z šedesátejch let, jehož zadní rozteč je defakto stejná jako dráhová, protože dřív se dělaly favoritky jen třírychlostní.

Ale o to tu přeci jen zas tak nešlo, takže se vzalo co bylo, odrbal se původní lak, všechny zbytečný navářky (a že jich bylo…) a pečlivě den za dnem, si zemosh pomalu ale jistě pěstoval svůj budoucí fixed bike. Když se mu zdál jeho rám už dostatečně orezlej, odnesl ho na přelakování speciálnim bezbarvym lakem, aby se reznutí zastavilo a zakonzervovalo, a taky dostalo patřičnou hloubku.

Zbylý díly jsme nakupovali jak na českym aukru, kde se dal sehnat třeba kultovní Cinelli 1A představec nebo stylový kliky Sugino MAXY, který nejen že vypadaj perfektně, a stály pár kaček, ale taky vážej naprosto nula nula nic…

..tak na ebayi, kde se daj sehnat zas velice levný vypletený ráfkový fixed/ss sety, jako například tenhle Omega set, kterej s poštovnym vyjde na krásný 3000,-

Pak už jen stačilo dokoupit pár drobností a mohlo se jet na první vyjížďku.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz