Pedal Project

Výpis článků z kategorie: Magazine

PP MAG 04 – Preview

PP Products Photos Magazine 11.02.2014

Malý náhled zatím posledního čísla magazínu Pedal Project. Více informací zde.

Small preview of the latest issue of our Pedal Project magazine. More info here.

PP MAG 04 Party – DSM 2

PP Products Photos Magazine Event 22.12.2013

Druhá várka fotografií ze křtu čtvrtého čísla magazínu Pedal Project a premiérové projekce krátkého filmu "Fix the Iceland" od našich kamarádů z Hyena Bike Lab. Děkujeme festivalu designSUPERMARKET za krásný prostor a možnost akci uskutečnit a Julii Hrnčířové za fotografie.

The second round of images from the release party of the fourth issue of our Pedal Project magazine featuring the premiere screening of the "Fix the Iceland" movie made by our friends from Hyena Bike Lab. Thanks designSUPERMARKET for the beautifull venue and Julie Hrnčířová for this photodocumentation.

PP MAG 04 Party – DSM

PP Products Photos Magazine Event 11.12.2013

Minulý pátek proběhl v rámci festivalu designSUPERMARKET křest nového čísla magazínu Pedal Project. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, co nás přísli podpořit. Zde je několik fotografií dokumentujících příjemnou atmosféru, která v Kafkově domě panovala. O magazínu samotném se pak můžete dozvědět více například na našem eshopu, či prostřednictvím distribučních míst, která budeme postupně zásobovat. Foto: Pepa Dvořáček, GoOut.

PP MAG 04 – Print

PP Products Photos Magazine 26.11.2013

Zde je důkaz, že čtvrté číslo se opravdu blíží.

Here is an evidence that the fourth issue is coming.

Pedal Project 4 Release Party

PP Products Magazine Event 21.11.2013

Pedal Project číslo 4 je právě v tiskárně a vy se tak můžete těšit nejen na něj, ale i na jeho křest. Ten proběhne v pátek 6. prosince od 21 hodin v prostorách Kafkova domu (Nám Franze Kafky 3, Praha 1), jakožto doprovodný program 7. ročníku mezinárodního prodejního festivalu současného designu designSUPERMARKET. K tanci a poslechu zahrají DJ Kotanyi a 2 členové týmu Pedal Project Zerwox a Záles. Jako bonus budete moci premiérově zhlédnout i video dokumentující cestu kluků z Hyena Bike Laboratory na Island, ve kterém jizdní kola budou hrát samozřejmě také více než důležitou roli. Těšíme se na vás.

Page 5

Magazine Photos Spotcheck 03.11.2013

Page Five je nově otevřený prostor ve Veverkově ulici číslo 5 na Pražské Letné. Jedná se o knihkupectví a vydavatelství specializované na prodej a produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsme rádi, že máte nyní možnost nalézt naše periodika v dalším obchodě, co má hlavu a patu. Doporučujeme navštívit a majitelům držíme palce.

Page Five is a newly opened space in Veverkova street number 5. It is a bookshop and publishing house focused on sale and production of art publications, prints and periodicals. We are glad that you can now find our magazine in new store that fits our expectations. Thanks and good luck.

Repete Cycles mají PP

Spotcheck Photos Magazine 08.08.2013

Dílna Repete Cycles je novým místem, kde můžete mimo jiné zakoupit naše magazíny. Naleznete ji na adrese Moravská 27, Praha 2.

Repete Cycles workshop is a new place where you can buy our magazines. Moravská 27, Prague 2, Czech republic.

Music Town

PP Products Photos Magazine 18.07.2013

Pokud máte rádi hudbu a příjemnou atmosféru pro její nakupování, doporučujeme vám navštívit obchod Music Town, ve kterém se dokonce čas od času pořádají konzerty či autogramiády nejrůznějších hudebních umělců. Jedná se o prostor dělaný z nadšení a lásky pro věc, stejně tak, jako je tomu u našeho magazínu. Ten můžete mimo jiných míst i zakoupit či prolistovat pravě zde.

If you like music and an amiable atmosphere for purchasing it, we recommend you pay a visit to Music Town, an often venue to concerts and autograph sessions of various musicians. It is a space built on enthusiasm and the love of music, as well as our magazine. You can buy or list through our mag here too.

PP MAG 03 Party

Event Magazine Photos PP Products 17.12.2012

Zde se můžete podívat, jak viděl křest třetího čísla magazínu Pedal Project náš kamarád Daniel Čáha. Pokud vás fotografie zaujmou, rozhodně navštívte jeho oficiální web či facebook profil. Velice děkujeme všem, kteří dorazili a vytvořili tak příjemnou atmosféru, jaká v prostoru Nové Syntézy panovala.

PP MAG 03 – Preview

PP Products Photos Magazine 16.12.2012

Několik fotografií z čerstvě vydaného třetího čísla magazínu Pedal Project. K zakoupení např. na našem eshopu.

Few images of third issue of the Pedal Project magazine. You can buy it forexample at our eshop.

(P)Art: Ondřej Báchor

PP Products Magazine 11.12.2012

V novém čísle magazínu Pedal Project je tentokrát téma art přílohy "Drive It Like You Stole It". Jak se s ním popasoval Ondřej Báchor, náš kamarád, grafický designér a student VŠUP v Praze, se můžete podívat i zde. Papír mu byl totiž málo a tak se pustil rovnou do projektu obsahujícího i krátké video, ve kterém rychlost hraje ústřední roli.

Pedal Project 3 + Komfort 8 Release Party

PP Products Magazine Event 20.11.2012

Tak a je to tu. Křest nového čísla magazínu Pedal Project proběhne 29. listopadu v Nové Syntéze (Veletržní palác, Dukelských hrdinů 4) v Praze. Krom něho bude také pokřtěn nové, již osmé, číslo magazínu Komfort. Aby byl večírek úplný, nebo chybět samozřejmě ani hudba. O tu se postará Martin Tvrdý alias Bonus. Těšíme se na vás.

Release party of the 3rd issue of the Pedal Project magazine and Komfort mag number 8 is here. Date: November 29th. Place: Nová Syntéza (Veletržní palác, Dukelských hrdinů 4, Praha). Music: Martin Tvrdý aka Bonus.

Hang On – PPMAG03 Is Coming

Video PP Products Magazine 04.09.2012

Mysleli jste, že třetí číslo tištěného magazínu Pedal project vyjde dřív než za rok od vydání čísla druhého? My si to mysleli také. Myslíme si to stále, ikdyž to asi bude těsné. Z jaké části je již hotové a na co se mimo jiné můžete těšit se podívejte v krátkém teaseru, který má po animační stránce na svědomí náš kamarád a spolupracovník Kryštof Pacourek.

Did you think that the third issue of the printed Pedal Project Mag would come out sooner than a year after the second one? We certainly did. And we still do, even though it is going to be a close call. How much is ready and what can you look forward to can be seen in this short teaser animated for us by our friend and collaborator Kryštof Pacourek.

Čepice

Magazine Back To The Roots Photos 03.04.2011

Většinu našich cyklistických čepic jsme získali převážně darem. A to ať už to byly Cinelli od našeho italského přítele Antonella Tabarelli de Fatis anebo vintage kousky Campagnolo, Look či Puch zase naopak od sběratele a mechanika, legendárního Slávka Miksy. K těm jsme pak ještě přidali jednu kostkavanou od značky Rapha a hned už vznikla velmi pěkná a rozmanitá kolekce těchto cycklistických fetišů, symbolů a jakýchsi rozpoznávacích znaků všech závodníků a milovníků cyklistiky. Čepice jejichž typický design s krátkým štítkem a pevnou gumou vychází přímo ze závodních účelů a potřeby chránit se při rychlé jízdě, dokumentují jak historii cyklistiky, tak i její charakteristický grafický styl a v novém kontextu i současný stylový comeback starých dobrých časů na dvou kolech. /článek převzat z prvního čísla magazínu Pedal Project/

Most of our cycling caps were originally presents. We received the Cinelli caps from our Italian friend, Antonello Tabarelli de Fatis, and the Campagnolo, Look, and Punch vintage models from Slávek Miksa, the legendary collector and mechanic. Plus, we added one sample of the Rapha checked model. Thus, we created a very nice and diverse collection of cycling fetishes, symbols, and typical features for bikers and fans of biking. The design of these caps, complete with a short peak and a fixed elastic band, is derived from racing purposes and the need to protect oneself during a fast ride. These caps document not only the history of cycling, but also its typical graphic style, plus the current stylish comeback of old biking times within a new context. /article taken from the firts issue of the Pedal Project magazine/

Facing Pages

Magazine Event 16.03.2012

Je nám velkou ctí, že byl Pedal Project osloven s možností účastnit se holandského festivalu nezávislých magazínů Facing Pages. Stalo se tak mimo jiné na základě doporučení našeho spřáteleného časopisu Komfort, který je dokonce jedním z hlavních 25ti pozvaných periodik, jež tvoří srdce celé akce. Děkujeme a vidíme se v Holandsku!

We are happy to have been chosen to participate at Facing Pages, a Dutch festival of European independent magazines. Thanks to Komfort magazine for recommending us to be part of this interesting event. See you in Holland!

Štěrba x PP – PR Café

PP Products Photos Magazine Bikecheck 30.12.2011

Dalším z kol, které jsme v poslední době dali dohromady a o které se s vámi chceme podělit (mimojiné najdete také v druhém čísle našeho tištěného magazínu) je kousek navržený pro Lukáše Otevřela, potažmo jeho prostor s názvem PR Café. V něm se snoubí kavárenské prvky s detaily, které jako by vypadly z showroomu s designovým nábytkem. Má se jednat o příjemné, kreativně laděné místo, vhodné k poklidnému popíjení kávy, pracovní schůzce či črtání do bloku, připarkovanému ve vozíčku v návrhu od designérů Jana Plecháče a Henryho Wielguse. Ke kolu samému se pak sluší říct, že je úmyslně laděno do červených a bílých barev, tak jako prostor, a je osazeno těmi nejlepšími komponenty, tak, aby jeho výsledný dojem v konfrontaci s ostatním zařízením nepůsobil chudým dojmem. Nakonec padl výběr na několik výrobků od italské firmy Cinelli, jmenovitě pak sedlovka a představec VAI, sedlo Unicanitor a řídítka Pepper. Šlapací systém je naopak celkově opatřen produkty japonské výroby. Těmi jsou převodník a kliky Sugino Messenger RD2, pedály MKS Sylvan, a nakonec samotná bílá kola se zlatým výpletem od firmy Dia Compe, které jsou z limitované edice, vydané u příležitosti šedesátého výročí této tradiční firmy. Obuty jsou plášti od stejné firmy, jako je i hlavové složení a tou je Ritchey. Všechny tyto díly jsou umístěny na červený rám, který je jedním z pěti prvních kusů vzniklých ve spolupráci Pedal Project se špičkovým tradičním českým výrobcem Robertem Štěrbou.

The next bike, which we have put together lately and want to show you (it is also featured in the second issue of our printed magazine), is a piece completed for Lukáš Otevřel and for his newly opened PR Café. It is a space combining café elements with details that look as they fell out of a design furniture showroom. It should be a pleasant and creative place suitable for drinking coffee, meeting people or doodling on papers parked in little wagons designed by Jan Plecháč and Henry Wielgus. As for the bike itself, it is deliberately tuned in red and white colors like the space of the café and completed with the best components available so it fits in with all the other furniture and decorations. Finally we picked Cinelli VAI seatpost and stem, Unicator saddle and Pepper handlebars. The pedal system is completely Japanese. Sugino Messenger RD2 crank set, MKS Sylvan pedals and the special limited wheels released at the occasion of the 60th anniversary of Dia Compe with tires by Ritchey. All of these components are fitted on the red and white PP frame, one of the first five pieces made in collaboration with Robert Štěrba.

PPMAG02 – Preview

Video PP Products Magazine 20.12.2011

PP MAG 02 Průběh Produkce

Magazine Video 07.12.2011

Magazín pro nás není pouze médiem pro předáváni informací, ale objektem, který si zaslouží pozornost. Redakční stránka je pouze jednou z mnoha složek výsledného celku. Každý kus projde několikrát našima rukama. Zakládáme si na tom, že všechno, co je možné, si děláme sami. Aby byl výsledny produkt co nejvíce podle našich představ. S láskou pro vás – čtenáře a sběratele.

For us, the magazine is not just a medium for carrying information, but an object which deserves a lot more attention. Editorial work is just one of the many parts of the whole process. Each issue has been held in our hands for a number of times. We are proud to say that we do most of the work ourselves, so the final product best meets our expectations. It is made with love for you - readers and collectors.

PP MAG 02 Party

PP Products Photos Magazine Event B&W 05.12.2011

Několik fotografií ze křtu druhého čísla Pedal Project magazínu. Děkujeme všem co dorazili a podíleli se na příjemné atmosféře.

Few shots from the release party of the second issue of Pedal Project magazine. Thanks for coming. Thanks for nice atmosphere.

PP MAG 02 Done

PP Products Photos Magazine 02.12.2011

Magazín je připraven na párty. Přijďte si již dnes pro výtisk v limitovaném bonusovém balíčku. Díky Papelotu za spolupráci.

Magazine is ready for the party. Come tonight to take a copy and some bonus features. Thanks to Papelote for collaboration.

PP MAG 02 Preview

PP Products Photos Magazine 17.11.2011

Neděláme si legraci. PP MAG 02 prevjů.

We are not kidding. PP MAG 02 preview.

(P)Art: Michal Škapa

Photos Magazine 15.11.2011

Michal Škapa aka Tron. Grafický designér, writer, všestranný umělec plný kreativity. Pro ty, kteří vědí o koho jde, máme dobrou zprávu: Michal je jedním z umělců, jejichž práci naleznete v nadcházejícím čísle magazínu Pedal Project. Pro ty, komu toto jméno nic neříká, máme radu: Otevřete oči.

Michal Škapa aka Tron. Graphic designer, writer, versatile artist full of creativity. For those who know, we have a good news: Michal is one of the artists featured in the forthcoming issue of Pedal Project magazine. For those who dont, we have small advise: Open your eyes.

PP MAG 02 – NOVĚ NA SCÉNĚ

PP Products Magazine Event 14.11.2011

Je pro nás ctí oznámit vám, že 2. prosince proběhne křest již druhého čísla magazínu Pedal Project. Stane se tak od 21:30 v prostorách Café NONA na Nové Scéně (Národní 4, Praha 1). Krom nového čísla PP MAGu budete mít možnost také jako jedni z prvních spatřit hned 3 další české alternativní magazíny a to Komfort, Okolo a Živel. Těšíme se, že společně s vámi tuto událost oslavíme.

It is a pleasure to announce that the second issue of our Pedal Project magazine will be released December 2nd at Café NONA (Národní 4, Prague 1). Apart from that, you can also find brand new issues of three other Czech alternative magazines: Komfort, Okolo and Živel. We hope you will come and celebrate with us.

Zmianatematu Lodz

Spotcheck Magazine 28.10.2011

Pokud hledáte Pedal Project magazín v polské Lodži, tak není nic jednoduššího, než zkusit navštívit náš oblíbený bar – zmianatematu (Piotrkowska 144, 90–056 Lodz).

Looking for Pedal Project magazine in Lodz, Poland? There is nothing easier than try our favorite bar – zmianatematu (Piotrkowska 144, 90–056 Lodz).

Fixerati

Spotcheck Photos Magazine 03.10.2011

Zde je několik fotografií z pěkného bruselského obchodu Fixerati. Je sice trochu těžší ho najít, ale návštěva rozhodně stojí za to. Pokud třeba máte chuť zakoupit Pedal Project magazín v Belgii, můžete to zkusit tam. Více informací zde.

Few photos from the Fixerati store in Brussels. It is a bit difficult to find but the quest is worth it. If you want to buy the Pedal Project magazine in Belgium, you can try there. More information here.

(P)Art: Fshizz

Photos Magazine 02.10.2011

Alexander Gürlich, známější pod pseudonymem Fshizz, je snad jediný umělec u nás, který se soustavně zabývá tvorbou takzvaných vinyl toys. Jeho postavičky jste již v minulosti mohli vidět na několika akcích jako např. Na Trafačce v rámci streetart festivalu Names nebo v 66 Gallery, kde měl samostatnou výstavu s názvem Fshizz Strikes Back. Autora samotného pak třeba na přednášce v rámci festivalu Mixer ve Zlíně. V novém čísle PP magazínu pak budete moci ocenit vtipné řešení a preciznost provedení jeho díla, které vytvořil speciálně pro tuto příležitost. V něm hrají hlavní roli Nebojácný Ed a dvě kola, která byla díky zadanému tématu "Two Wheels Good" víceméně očekávatelná. Nás samotné ale mile překvapilo, jak vtipně se mu je povedlo do díla promítnout.

Alexander Gürlich also know as Fshizz is almost the only vinyl toy artist in the Czech Republic. His work was featured on various events such as streetart festival Names or his own exhibition at 66 Gallery called Fshizz strikes back. Besides of that Fshizz also took part at the Mixer festival in the city of Zlin, where he had a special lecture / workshop. We are happy to announce that you can also find his work in the forthcoming issue of PP Magazine. Fearless Ed, how Alex called his piece, is a combination of clever solution and precise handwork.

(P)Art: Jakub Hubálek

Photos Magazine 01.10.2011

Původně zamýšlený plán vydat druhé číslo PP Magu již začátkem října se zdá být nereálné, nicméně jeho přípravy jsou již delší dobu v plném proudu. Mimo jiné se tak děje i díky faktu, že jsme se rozhodli navýšit počet stran. Co se týče obsahu, budete mít, stejně jako v čísle prvním, kromě samotného obsahu možnost natrefit i na uměleckou přílohu. Ta je tentokrát na téma "Two Wheels Good" a naleznete v ní celou řadu velkých jmen. Jedním z nich, které zastupuje nastupující generaci malířů, je absolvent pražske AVU Jakub Hubálek. Ten vytvořil speciálně pro nás obraz, na jehož reprodukci se můžete těšit. Děkujeme Jakubovi, že si na nás našel čas i přes to, že v současné době finišuje práci na samostatné výstavě pro Galerii hlavního města Prahy, kterou má mít zahájenou koncem října.

We are sad to announce, that it is not possible to make second issue of PP Mag as soon as we wanted (first days of October). On the other side we are happy to tell you that the next issue will be much thicker and full of interesting stuff such as (P)Art. This time the theme was "Two Wheels Good" and many great artists participated. One of them is our friend and graduate of pragues AVU Jakub Hubálek. It is honor for us, that he made special piece for us even he had lots of work now with finishing his own exhibition which will be in the City Gallery Prague at the end of this October. So, you can see how it look like in the forthcoming issue of Pedal Project Magazine.

Soutěž o kolo Subrosa Letum s TBB–bike.cz

Magazine Event 18.09.2011

Díky tomu, že PP magazín vyšel jen v malém počtu kopií (500), jsme se rozhodli, že dáme možnost vyhrát kolo Subrosa Letum i ostatním. Omlouváme se těm, kteří už svůj materiál zaslali a mysleli si, že díky malé účasti jsou velké šance na vítězství. Můžeme vám říci, že stále jsou. Jediné co musíte pro to dostat také šanci je poslat na emailovou adresu info@pedal-project.com fotografii, která podle vás nejlépe vystihne to, jak moc právě vy po kole od Subrosy toužíte. Autor snímku, který nás nejvíce osloví získá výše uvedené kolo a společně s minimálně dalšími dvěma nejlepšími, kteří dostanou pozornost od redakce PP, bude publikován v nadcházejícím čísle. Uzávěrka je 30. 9. a účástnit se mohou pouze lidé z ČR. Pokud byste se rádi o Subrose dozvěděli více, navštivte oficiální web subrosabrand.com nebo tbb-bike.cz, díky kterým mátu tuto jedinečnou možnost získat freestyle fixed gear kolo zdarma.

So, because of the fact that our magazine was produced in such a small number of copies (500), we decided to give possibility to win the Subrosa Letum bike to more people. We are very sorry to those who thought there will be small amount of participants so the chances to winn are big. I can tell you, they still are. Only thing you have to do is to send us an email (info@pedal-project.com) containing photo showing how much you need or want this bike. The most interesting picture will be published together with at least two other in the second issue. Those will receive also some freebee from PP crew. Deadline for the participants is Sept 30th and is open for the Czech Republic only. So lets grab your camera and show how much you want that bike! For more info about this street machine you can check official website subrosabrand.com or tbb-bike.cz. Thanks to them you have this special opportunity to win this freestyle fixed gear bike so easily.

Subrosa Mallum

Video Magazine Bikecheck 26.08.2011

Nejšiřší pneumatiky a nejširší řidítka s možností je protáčet (dělat tzv. barspiny), byly atributy kola Subrosa Mallum, kterými se tento stroj lišil od ostatních z naší stáje. Přestože je to freestyle fixed s bmxovým potenciálem (představec, pedály, sedačka,...), může kolo brázdit stejně dobře silnice, jako skatepark. Díky pohodlnému řízení způsobenému již zmiňovanými širokými řídítky a přijemnými gripy v kombinaci s lehčím převodem si projížku po městě na Subrose pochvaloval každý z nás, kdo na tento stroj usedl. Relativně subtilní vzhled, způsobený stavbou i barevností použité na rámu a většině komponentech, u nás zpočátku vzbuzoval lehké pochybnosti a přestože se jedná o výrobek od uznávané freestyle bmx firmy jsme začali s testováním spíše opatrně. Nakonec se ale po téměř dvou měsících, které jsme na sblížení se se Sabrosou díky TBB měli, ukázalo, že tyto pochybnosti byly zbytečné. Stroj jsme rozhodně nešetřili, ikdyž co se fixed týče, jsme spíše zastánci plynulé jízdy a rozumněji využitého městkého prostředí než skákání co největšího počtu schodů, a přestože dostal párkrát pořádně zabrat, se na něho za celou dobu takřka nemuselo sáhnout, na což nejsme uplně zvyklí. Jak toto kolo sedne vám je otázkou, jelikož každý má rád něco trochu jiného a výběr by krom vzhledu měl určovat i styl jízdy, jaký potencionální zákazník má, nicméně pokud hledáte dopravní prostředek spíše do rovinatější oblasti a zároveň věc na ukrácení případné dlouhé chvíle, může pro vás být Subrosa Mallum dobrou volbou. Rozhodně poměr ceny a kvality je zde dobrý a my jsme rádi, že jsme měli díky TBB možnost tento stroj otestovat a díky tomuto krátkému videu z Modřanském Monster parku trochu zprostředkovat i vám. Teď máte dokonce i jedinečnou možnost tento pěkný stroj vyhrát. Jak? To se dozvíte v prvním čísle tištěného magazínu Pedal Project.

The widest tires and handlebars with a possibility of making them spin were the most significant signs of this Subrosa Mallum bike when comparing it to the other machines we ride. It is a fixed gear freestyle bike with bmx parts (stem, peddals, seat, etc.) but it is also very comfortable for just riding in the streets, not just the skatepark. That was what we enjoyed about it the most, because for us fixed gear is more about the fluent style of riding other than jumping stairs or some other way pretanding that it is just a bigger bmx. Because of its subtle look (when compared to similar brands) and the color of its frame and components, we were a bit scared to really try something on it. But after a while we decided not to be nice to it. During almost two months with Subrosa we didnt have to do anything to it. No flat tires, no problems with anything. We are sure that this product doesnt suit everybody but it is a good machine worth its price. There are definitely better bikes for fast riding or also other ones for hardcore freestyle but as a vehicle that can take you from one point to another and also allows you to have some fun with it in the meantime  is good choice. We are happy to have had the opportunity to try Subrosa Mallum because each bike is so different to ride and by trying it out is the best way to choose the right one for yourself. We got this opportunity thanks to TBBThis short video from Monster park at Modřany will show you all you need to know about this bike. Besides, you can have this nice machine for free. How? You can check the rules of the contest in the first issue of our printed magazine Pedal Project.

PPMAG01 – Party (Pek & White)

Photos Magazine Event 26.08.2011

A ještě několik fotografií z Napa galerie od našeho kamaráda Jana Pekárka.

And few more images from Napa gallery taken by our friend Jan Pekárek.

PPMAG01 – Preview

PP Products Photos Magazine 26.08.2011

Tak dost chození kolem horké kaše, zde je malá ukázka toho, co v magazínu naleznete a jak výsledný produkt vypadá. Díky všem, s jejichž pomocí jsme mohli takovouto věc dokončit. Opravdu si toho vážime.

PPMAG je zatím k dostání v:
Botas Concept Store (Konviktská 30, Praha 1)
Czech Design (Vojtěšská, Praha 1)
Hot Dog (Králodvorské 5 na Praze 1)
Leeda (Bartolomějská 1, Praha 1)
Tribo Tattoo and piercing (Lidická 8, Praha 5)
...další místa doplníme v průběhu příštího týdne


So stop messin around. Here is a short preview of what you can find in the magazine and how it looks like. Thanks to everybody who helped make this happen. We really appreciate it.

You can find PPMAG at:
Botas Concept Store (Konviktská 30, Praha 1)
Czech Design (Vojtěšská, Praha 1)
Hot Dog (Králodvorské 5 na Praze 1)
Leeda (Bartolomějská 1, Praha 1)
Tribo Tattoo and piercing (Lidická 8, Praha 5)
...more places coming next week.

(P)Art: Idea

Video Magazine 26.08.2011

Ještě jste neměli možnost vidět první číslo našeho tištěného magazínu a zajímá vás, kdo je dalším přispěvatelem do "umělecké přílohy"? Není to nikdo menší než Idea – MC skupiny IdeaFatte a zakladatel Ty Nikdy, bezpochyby jedenoho z nejrozjetějších, nejenom rapových, labelů u nás. Idea si našel čas a speciálně pro Pedal Project napsal několi rýmů na téma "Easy Rider".

Have you not had the chance to see the first issue of our printed magazine and are you curious who is next person to contribute to the (P)Art insert? It is nobody smaller than Idea – MC of the rap group IdeaFatte and founder of Ty Nikdy label which is one of the most respected labels on the scene. We are really happy that Idea found some time to write a few rhymes especially for the Pedal Project Magazine theme of the issue "Easy Rider".

PPMAG01 – Release Party

Photos Magazine Event 25.08.2011

Několik fotografií z vernisáže v Napa Galerii, kde proběhl mimojiné křest prvního čísla magazínu Pedal Project. Díky všem co dorazili a spoluvytváŕeli příjemnou atmosféru.

A few photos from the exhibition opening at Napa Gallery, where the release party of the first issue of Pedal Project magazine took place. Thanks to everybody who came and helped us have such a nice time.

PPMAG01 – Printing Process

Photos Magazine PP Products 11.08.2011

Na cestě.

On the way.

PPMAG01 Party

Event Magazine 11.08.2011

V úterý 16. srpna 2011 od 19:00 proběhne v prostorách baru / galerie Napa (Prokopská 8, Praha 1 – Malá Strana) zahájení výstavy fotografií Jana Klosse s cyklistickou tématikou pod názvem PP–BW–01. Kromě toho bude také pokřtěno první číslo dvojjazyčného magazínu nejenom o kolech s pevným převodem – Pedal Project 01. O zábavu se pak postarají DJs Grima a Cashmeer a možná dojde i na one man show záhadného pána s kytarou. Každý, kdo dorazí na akci na kole, nebo nám bude obzvlášť sympatický/á, dostane výtisk zdarma. Přijměte pozvání. PP!

 

Tuesday, August 16. Napa Gallery / Bar (Prokopská 8, Prague 1 – Staré Město). Jan Kloss: PP–BW–01 exhibition opening + release party of the first issue of Pedal Project Magazine (bilingual magazine not only about fixed gear bikes). DJs Grima & Cashmeer. Free copy of PP Mag for everybody coming on a bike. Please participate. PP!

(P)Art: René Roubíček

Photos Magazine 07.08.2011

Další osobností, která udělala materiál pro uměleckou přílohu našeho chystaného magazínu, je světoznámý sklářský výtvarník René Roubíček. Všestranný umělec, jehož hlavním těžištěm je bezpochyby práce se sklem, díky které se za dobu svého působení dostal do expozic takřka po celém světě, účastnil se několika výstav Expo (Brusel, Osaka, Montreal,...) a nesmazatelně se svými pracemi zapsal do zlatého fondu nejen českého výtvarného umění. Krom toho je schopen zahrát na takřka jakýkoli hudební nástroj; studovat chtěl malířství, ale díky válce a situaci v zemi byl nucen zaměřit se jiným směrem, kterým se stalo právě sklo. Již několik let nepřetržitě kreslí den co den své deníky, ve kterých se jednoduchou kresbou či kolážemi reflektují události, které v životě zažívá, ať už se jedná o postřehy týkající se pracovních záležitostí, ze společnosti, či věci z běžného život. Jak tyto kresby vypadají, budete mít možnost zjistit třeba právě v chystaném čísle magazínu Pedal Project. Je pro nás velkou ctí mít možnost publikovat práce od takové osobnosti, jakou René Roubíček bez pochyby je. Děkujeme. (Fotografie jsou z archívu RR)

Another person featured in our art part of the forthcoming magazine is internationaly known glass artist René Roubíček, versatile artist best known for his glass sculptures, chandeliers, and other objects made by this unique material. He has participated in exhibitions almost all over the world such as Expo (Brusel, Osaka, Montreal,...) and is definitely one of the members of the fine art golden fund. Besides that he is able to play almost any musical instrument, it was his big hobby. He was always into painting and that was exactly what he wanted to study, but because of the war and political situation in the country, he had to change his mind and start working with glass. Maybe this is why he is drawing into his diary day by day. Fast scetches or collages of his work related stuff or just situations from ordinary life. Now you can find how pages prof Roubíčeks diary look like in the forthcoming issue of Pedal Project magazine. It is an honor for us to have such a big name like Rene Roubíček featured in our mag. Thanks. (Pictures from the archive of RR)

Almost Easy Rider

Photos Magazine 31.07.2011

Už jste slyšeli o tom, že Pedal Project chystá dvojjazyčný tištěný magazín? A vy tomu v této digitální době opravdu věříte? Máte proč. První vydání je takřka hotové a je jen otázkou několika dnů, něz se dozvíte víc jak o magazínu samotném, tak o jeho křtu a distribučních místech. Již teď vám ale můžeme říct, že nepůjde o běžný cyklo-časopis, nýbrž plátek s přesahem směrem k umění a designu. Kromě samotného obsahu relativně úzce zaměřeného na kulturu kolem kol s pevným převodem bude obsahovat i uměleckou přílohu, ve které se postaví bok po boku nejrůznější kreativní lidé napříč různými obory a generacemi. Lidé, kteří by se třeba jen těžko kdy setkali tak pojí jediné – téma. Tím je pro první číslo Easy Rider. A že ne pro každého je zrovna toto snadné dokazuje i fakt, že na některé příspěvky se čekalo i mnohonásobně déle, než byl původní plán, či to, že byli někteří z vybraných adeptů dokonce pro jejich nedodání vyřazeni. O to více si pak vážime těch umělců, kteří se k této výzvě postavili čelem a svá díla zaslali včas a dokonce třeba ve větším rozsahu, než byl nutný nebo dokonce nabídli několik cest na výběr. Jednou z takových je i všestranná designérka, ilustrátorka a absolventka ateliéru keramiky a porcelánu na pražské VŠUP, Silvie Luběnová alias Maestrokatastrof. Co se z jejích prací nakonec do výběru nevešlo si můžete prohlédnout již nyní a společně s tím se těšit na zbytek prací, které se do publiakce zařadit podařilo.

Have you heard that Pedal Project is working on a printed bilingual magazine? And do you believe that this is true in this strange digital era? Then you are right. The first issue is almost done and we will let you know more about the whole concept, release party and other important things very soon. What we can say now is, that it is not just a regular bike related magazine but a paper with a strong connection to art and design scene because besides of content mainly focused on fixed gear bikes and culutre around it has also "art part". In this you can find various artists of different ages using for their work different techniques. Those will have just one thing in common – the theme. For this very first issue we choosed Easy Rider. It was harder than we tought for few of them so it means that not everybody made it during few months before deadline, on the other side we are really happy for those who did and some of them were so liable that we received more than we asked and had more ways to choose from. One of those artists were also versatile designer, illustrator and graduate of the Studio of Ceramics and Porcelain at the AAAD in Prague, Silvie Luběnová aka Maestrokatastrof. So now you have the opportunity to see the illustrations couldnt make it into the magazine and look forward to see the rest that have.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz