Pedal Project

Výpis článků z kategorie: Media

Men Only

Photos Media 19.01.2013

Díky Kristýně Holubové za zájem, z něhož vznikl mimojiné článek pro prosincové číslo časopisu Metro – Women / Men Only. Ten je zaměřen na Jana Klosse a různé aktivity, kterým se věnuje. Pedal Project mezi nimi samozřejmně nemůže chybět.

Thanks to Kristýna Holubavá for interest. In the December issue of Metro – Women / Man Only magazine you can check out a short article about Jan Kloss and his activities. Pedal Project is also featured.

Comrade is a friend

Media 07.05.2012

"Comrade je online magazín zaměřený na kulturu a životní styl ve střední Evropě – jmenovitě pak České republice, Slovensku, Německu, Maďarsku a Polsku", říká o sobě Comrade. Co ale říká o našem Headquarters? Podívejte se sami.

"Comrade is an online magazine dedicated to the culture and lifestyle of Central–Eastern Europe – namely the Czech Republic, Slovakia, Germany, Hungary and Poland" says Comrade about itself. But what does it say about our Headquarters? Check it.

Print goes on!

Media 16.03.2012

Únorové číslo magazínu Dolce Vita vzdává hold tištěným médiím. Mimo jiné i tomu našemu. Děkujeme.

Dolce Vita magazine – February 2012.

Esprit Magazine – OKOLO

Media 02.02.2012

Článek o kreativní skupině OKOLO a jejích aktivitách. Ušetřen samozřejmě nezůstal ani spřátelený Pedal Project. Magazín Esprit, 1. 2. 2012.

Article about OKOLO creative group and Pedal Project. Esprit magazine, 1. 2. 2012.

Pedal Project for Fixed & What – Czech Special

Media Event 26.06.2011

Pro ty z vás, co zatím neví, přinášíme informaci o zajímavé akci, která proběhla včera večer v Londýně. Jednalo se o premiéru dlouho očekávaného videa To LIve and Ride in LA společně s křtem druhého čísla magazínu, který mají na svědomí kluci z Fixed & What. Je nám velkou ctí, že jsme se mohli podílet na tomto projektu s naším článkem o českém speciálu – kolu, které jsme postavili specielně pro tuto příležitost. Pokud chcete vidět další obrázky, či se dočíst více o tomto kole nebo pár vět o tom kdo jsme a čím se zabýváme, tak si magazín rozhodně nenechte ujít ať už v jeho elektronické verzi zde, či dokonce jako tištěné velkoformátové médium. Na závěr poděkování Andymu Cookovi a celému teamu F&W za zájem a přejeme hodně štěstí do budoucna.

For those who dont know yet, a very special event was held in London yesterday – the premiere screening of To Live and Ride in LA video plus the launch of the second issue of a magazine made by the guys from Fixed & What. We are very proud to be part of this project with our article about Czech Special bike built especially for this occasion. If you want to see more images and get more information about this bike and a few sentences about who we are and what we do here in Prague, go for it online or find yourself a printed copy. Thanks to Andy Cooke and the whole F&W crew for the interest and all the best in the future.

Dolce Vita Styling Project

Photos Media 22.06.2011

Zde vidíte obrázek z focení pro magazín Dolce Vita. Speciální kurátorský výběr produktů spojených s cyklistikou vznikl pod taktovkou teamu OKOLO a Pedal Project.

Dostaly se tak dohromady ty nejzajimavější kousky ze současné české cyklistické či designérské scény. Unikátní single speed horské kolo od Bicycle Café, šátky a rukavice od modních návrhářek Sistersconspiracy, kliky Gebhardt, řídítka TONda od Jerryho Kozy, Folder Bike Mikuláše novotného či produkty od Pedal Project a OKOLO.

Jak dopadl výsledek, focený Tomášem Součkem, se můžete podívat sami již v červencovém vydání magazínu Dolce Vita.

OKOLO and Pedal Project have curated a special styling project for Dolce Vita magazine based in Prague. The theme was cycling, of course.

We have selected some of the most interesting cycling products from the contemporary Czech creative and cycling scene. Unique single speed mountain bike assembled by Bicycle Café, scarfs and gloves by fashion designers Sistersconspiracy, Gebhardt cranks, TONda handlebars by Jerry Koza, Folder bike by Mikuláš Novotný as well as products by Pedal Project and OKOLO were put together into the pure installation. 

Shot by Tomáš Souček, you can check the result in the July issue of Dolce Vita.

City Bike

Photos Media 21.04.2011

CITY BIKE je nové tištěné médium, které se svým obsahem snaží naplnit podtitul, který zní: PRVNÍ ČASOPIS O KOLECH A MĚSTĚ. Jsme rádi, že jsme se mohli alespoň malou měrou spolupodílet coby přispěvatelé na jeho vzniku a tak si můžete krom zajímavých rozhovorů s lidmi jako jsou sochař Krištof Kintera, hudebník, textař a ilustrátor Vladimír 518, spolumajitelka oděvního ateliéru Segrasegra Eliška Mertová či "cykloaktivista" Vít Masare a mnoha dalších nejenom na urban cycling zaměřených článků i krátký report z námi pořádané zimní akce Rat Race či hned na titulce ocenit eleganci strojů ze stáje PP. Jedním z hlavních nedostatků se zdá být především distribuce. I se seznamem spřátelených trafik v ruce je poměrně velké dobrodružství se k plátku dostat a tím jeho vznik čtyřiceti devíti korunami podpořit. Věřime, že toto jsou pouze poporodní bolesti, které jsou navíc ve srovnaní se zpožděním námi chystaného magazínu PP01 poměrně zanedbatelné.

CITY BIKE is a new printed magazine which is trying to fulfill its claim: FIRST MAGAZINE ABOUT BIKES AND THE CITY. We are happy that we participated on this project so you can read besides of interesting interviews with people such as scultor Krištof Kintera, fashion designer Eliška Mertová, "cykloactivist" Vít Masare, MC Vladimír 518 or other bike related articles also short report from our winter contest called Rat Race. It is not easy to find shop whre to buy it, but we hope this is just small problem of first issue and it will be easier in the future to support it by buying for 49 CZK.

Nový Smíchov

Media Photos 10.03.2011

V magazínu nákupního centra Nový Smíchov, který je silně zaměřený na módu, naleznete fashion story obsahující stroje z dílny Pedal Project a nesoucí název "Na kole to je ono". Názor na to, jak se s tématem popasovala stylistka Zuzana Veselá a fotograf Lukáš Vrtílek necháme na vás, my jen doufáme, že s přicházejícím stále lepším počasím bude víc lidí na kolech jezdit, než se o ně opírat ve fotostudiu. Děkujeme za zájem a působivé fotografie.

In the latest issue of magazine of shopping center Nový Smíchov (mainly focused on fashion) you can find fashion story with bikes built by Pedal Project. It is called "Na kole to je ono" and it was made by stylist Zuzana Veselá and photographer Lukáš Vrtílek. We hope that because of better weather we will se more of bikes in the streets than in the photo studio but of course thanks alot for interest and well done pictures.

Pietro Filipi

Media Photos 06.03.2011

Již několik týdnů můžete na Národní třídě v Praze procházet kolem jednoho z našich kol. Nenápadný krémový Favorit Minimal, který zaujme především delikátními zlatými detaily, přesně zapadl do konceptu instalace výloh naší kamarádky, designérky a umělkyně Veroniky Jirouškové. Ta svou lehkou imaginativní vizi rozehrála ve všech výlohách hlavního obchodu české módní značky Pietro Filipi, který naleznete na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně. Společnost Pietro Filipi vznikla již v roce 1993 s cílem navrhovat, vyrábět a prodávat kvalitní pánskou i dámskou módu, která byla od začátku i podle samotného názvu inspirována nezaměnitelným italským smyslem pro styl a design. Dnes patří Pietro Filipi se svými 22 butiky po celé republice k největším domácím módním hráčům. A právě zmiňovaný obchod, který byl otevřen v polovině minulého roku a o jehož design se postarali čerství vítězové ceny Czech Grand Design, studio Olgoj Chorchoj, je dnes největší chloubou a srdcem celé značky. I proto v něm věnují nemalou pozornost celkové prezentaci a instalaci. Možnost vytvořit zde nápaditou instalaci výloh by měl každou sezónu dostat jiný tvůrce. Na jaro / léto 2011 to nebyl nikdo jiný než právě Veronika Jiroušková, která se zabývá především navrhováním interiérů, tapet, ale i nábytku či malbě obrazů. Její nápad byl prostý. "Vytvořila jsem jednoduchou ideu spojující módu s jízdou na kole, která se čím dál rychleji stává stylovou městskou aktivitou. I značka Pietro Filipi by neměla v tomto ohledu zůstat pozadu.", komentuje projekt sama designérka. Nakonec tak vytvořila instalaci, v které se objevují cyklistické komponenty jako jednotlivé objekty k prezentování oblečení a doplňků Pietro Filipi. Letící lavičku táhnou z jedné strany cyklisitcká řidítka, která se pak na straně druhé mění v holubice. Favorit Minimal zase táhne spřežení černých koní a manekýni sedí na taburetkách vyskládaných z vypletecných kol. Celou instalaci si budete moci užívat až do srpna. V průběhu se zde však vymění dvakrát kola. Po Favoritu Minimal tak budete moci obdivovat dva další kousky z dílny Pedal Project. Tímto děkujeme za možnost krásné prezentace. Bylo nám potěšením s Veronikou tímto způsobem spolupracovat.

 

For several weeks you can be passing around one of our bikes in the center of Prague. Discreet cream Favorit Minimal combined with delicate gold details exactly fit into the concept of the installation made by our friend, designer and artist Veronika Jiroušková. This installation is in the flagship store of Pietro Filipi that was opened in the middle of last year on the corner of Národní třída and Na Perštýně and which is now the biggest pride of this Czech brand which was established in 1993 to design, produce and sell high-quality fashion, from the beginning strongly inspired by unmistakable sense of Italian style and design. Today, Pietro Filipi is with its 22 boutiques across the country, one of the largest domestic fashion players. Because of the fact that the store is heart of the brand, the company wants to pay attention to the overall presentation – the interior was prepared by studio Olgoj Chorchoj (fresh winners of the Czech Grand Design) and the window installations will be designed for each season by another artist. The installation for spring/summer 2011 collection was made by none other than Veronika Jiroušková, who deals primarily with interior and furniture design, wallpapers, but also paintings. She made individual objects for a presentation of clothes and accessories by using various bicycle components such as flying bench pulled by bicycle handlebars on one side and by the flock of pigeons on the other, or Favorit Minimal pulled by black flying horses. "I created a simple idea of combining fashion with cycling, which is now becoming very popular activity in urban style."  says project designer. You can check the installation out until this August. The bike will be replace by some other piece made by Pedal Project twice during that time so come again to check which one will be there after Favorit Minimal. Thanks Pietro Filipi and Veronika for this wonderfull opportunity.

Dolce Vita

Media 05.01.2011

Nové číslo magazínu Dolce Vita zaměřeného na design, architekturu, umění, módu a cestování je jako vždy plný zajímavých článku z domova i ze světa. V úvodní sekci "best of" tak můžete narazit na náš custom build Favorit Botas66 či si v rubrice "czechmade" přečíst něco málo o kolech s pevným převodem, který slouží jako malé představení právě skupiny pedal project.

In the new issue of Dolce Vita (magazine about design, architecture, art, fashion and travelling) you can find besides of many interesting articles our custom build Favorit Botas 66 in a "best of" section and also one page material about fixed gear bikes in section "czechmade", which shortly introduces pedal project activities to the wider audience.

Redway mag

Media 26.11.2010

Málem bychom zapoměli do rubriky Media přidat jeden z prvních článku, při jehož vzniku pomohl mimojiné team Pedal Project, jmenovitě pak Jakub s Matějem, kteří přispěli svou trochou ke vzniku sedmého čísla magazínu Redway, jehož hlavním tématem bylo tentokrát kolo v městském prostředí.

We almost forgot to add to our Media section one of the first articles made in collaboration with members of PP crew. Matéj and Jakub helped with seventh issue of Redway magazine which was mainly focused on urban cycling.

Pedal Project v magazínu OKOLO Next step

Media 07.11.2010

V druhém čísle magazínu OKOLO nazvaném Next Step můžete mimo jiných, převážně na design zaměřených, článků narazit například na pracovní zátiší z dílny Pedal Project, jehož fotografie vznikla během příprav na výstavu Fixed Gear konané v pražské 66 GALLERY. Jiným zajímavým materiálem pak může být i několik stran věnovaných kolům od Jordana Hufnagela.

In the second issue of OKOLO magazine called Next Step you can find besides of many articles focused on product design or architecture also our Pedal Project workspace which was been shoot during preparation for the Fixed Gear exhibition at 66 GALLERY. Another interesting material about beautiful bikes are pages devoted to the work of Jordan Hufnagel.

Esprit magazine – Radek Kuba

Media 06.11.2010

V příloze Esprit Lidových novin z 3. listopadu 2010 je publikován článek s názvem "Vsadil jsem na design", jehož hlavním tématem je Radek Kuba a jeho vztah k designu. Kromě jeho milované Alfy Romeo Brera zde dojde i na kolo, které jsme mu postavili přímo na míru dle jeho vkusu a požadavků. Jedná se o černý rám Leader 722TS o velikosti 58 cm osazený takovými komponenty, aby stroj jako celek působil klasickým dojmem, avšak zároveň dostatečně moderně, když se dostane bok po boku majitelově čtyřkolé lásce. Děkujeme za svěřenou důvěru a přejeme mnoho najetých kilometrů.

In the latest issue of Esprit magazin you can find article titled "Vsadil jsem na design", which is about Radek Kuba and his passion for design. Besides of his beloved Alfa Romeo Brera you can find also fixed gear bike build for him by Pedal Project crew. It is black 58 cm Leader frame 722TS with classical look but modern enough to look nice next to Radeks four wheel love. Thanks for confidence and we wish Radek many and many kilometers of joy.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz