Pedal Project

Výpis článků z kategorie: Photos

Repete Reborn

Photos Bikecheck 25.08.2014

Reborn je ocelový silniční rám, který mají na svědomí Mikoláš Voverka a Robin Fišer. Ti tvoří mladou českou značku Repete Cycles, o které ještě určitě uslyšíte. Více informací naleznete na jejich oficiálním webu www.repetecycles.com. Foto: Pepa Dvořáček.

Reborn is a new frameset made by Repete Cycles (Mikoláš Voverka and Robin Fišer), based in Prague, Czech Republic. For more info check out their official website www.repetecycles.com. Photo: Pepa Dvořáček.

Veronika

Photos Found in the streets Bikecheck 03.08.2014

Foto: Daniel Čáha

Wheel Man

Photos Found in the streets Bikecheck 11.06.2014

Keith Thorarinson je bývalý závodník na dráze z Kanady. My jsme měli to štěstí potkat ho jednoho sobotního rána v Praze, jak si to na svém plně naloženém fixed gear kole, vážícím tak 70 kilogramů, šinul směr Třebešínský ovál. Rád přijal naše pozvání do Pedal Project studia a podělil se s námi o některé své zážitky z cest. A že bylo opravdu co poslouchat. Je totiž na cestě kolem světa již přes 4 roky a plánuje, že bude cestovat ještě zhruba jednou tak dlouho. Zde se můžete podívat na jeho bicykl, který toho má za sebou už opravdu hodně. V době, kdy začínají být minimálně za oceánem čím dál víc "in" různá cestovní kola a pozornost znamých blogů se otáčí od velkoměstských hrdinů směrem k dobrodružné divočině, přišlo toto setkání jako na zavolanou. Věřte, že v brašnách ho netíží pouze zásoby jídla a pití, nýbrž i několik fotoaparátů a počítač, díky kterému udržuje kontakt se světem i na těch nejodlehlejších místech. Více o Keithovi a jeho cestách se můžete dozvědět na jeho vlastním webu. My mu přeje šťastnou cestu.

 

Keith Thorarinson is a former track racer from Canada. We were lucky to meet him one Saturday morning in Prague when he was riding his fully loaded fixed gear bike weighing some 70 pounds in the direction to the velodrom in Třebešín. He accepted our invitation to visit Pedal Project studio and shared with us some of his travel stories. And that was really something to listen to. He has been on a trip around the world for over 4 years and he plans to continue traveling for another 4 years. Here you can see his bicycle, which has already been through really a lot. At the time, when at least overseas various road bikes are more and more “in” and an attention of many well-known blogs turns from city heroes towards wilderness adventure, this meeting came absolutely on cue. Believe it or not, in his bags there are not only supplies of food and drink, but also several cameras, lens and a computer. You can learn more about Keith and his trip on his own website. We wish him happy travels.

Christianuv Vitus

Photos Bikecheck 01.03.2014

Při naší nedávné návštěvě švýcarského Bielu, kde jsme se zastavili na pár slov a příjemnou večeři u dvojice mladých produktových designérů Dimitriho Bahlera a Christiana Spiesse, jsem, krom Christianovi zajímavé sbírky židlí, našli i několik kol hodných nafocení. Zde je jedno z nich. Hlavní důvod cesty bylo ale město Lausanne, o kterém bude chystané monotématické číslo magazínu OKOLO, který náš tým přípravuje. Více o něm již brzy zde na domovské stránce OKOLO.

PP MAG 04 – Preview

PP Products Photos Magazine 11.02.2014

Malý náhled zatím posledního čísla magazínu Pedal Project. Více informací zde.

Small preview of the latest issue of our Pedal Project magazine. More info here.

Lausanne, Switzerland

Photos Found in the streets Bikecheck 05.02.2014

Perič 84

Photos Event Bikecheck Back To The Roots 19.01.2014

Bylo pro nás velkou ctí přijmout pozvání Roberta Štěrby na slavnostní odhalení nově zrenovovaného kola značky Perič, na kterém v roce 1949 vyhrál Jan Veselý Závod míru. Odhalení tohoto unikátního kousku doprovázelo nejenom promítání dobových fotografií, ale také krátká přednáška o historii Závodu míru či třicetiminutový dokumentární film právě o zmiňovaném Janu Veselém. Příjemné setkání nejrůznějších cyklistických nadšenců, historiků a pamětníků pro nás bylo opravdovým zážitkem. Legendární mechanik rokycanského Favoritu František Babický, historik Jan Králík, sběratel a zakladatel cyklistického muzea v Nových Hradech, pan Jiří Uhlíř, a především dlouholetý přítel Jana Veselého, profesor Jaroslav Cihlář, jsou jen zlomek těch, které jsme měli to štěstí potkat. Bicykl, na kterém je autentický snad i pot zašpiněných omotávek, si můžete prohlédnout na několika fotografiích, které jsme pro vás pořídili. My ještě jednou děkujeme za pozvání a těšíme se na případné další akce podobného charakteru.

Dosnoventa Tokyo

Photos Bikecheck 12.01.2014

Byla by chyba neudělat při návštěvě barcelonské základny společnosti Dosnoventa bikes i pár snímků kol. Zde je jedno z nich – model zvaný Tokyo. Více informací naleznete zde.

It would be a mistake not to take a few pictures of some bikes during our visit of Dosnoventa Headquarters. Here it is – model called Tokyo. You can find more information here.

Botas Skuteč

Spotcheck PP Products Photos 05.01.2014

Při poslední návštěvě továrny společnosti Botas, se kterou jsme pro vás připravili model bot s názvem Pedal Project, jsme se rozhodli udělat několik snímků, které vám toto unikátní místo alespoň trochu zprostředkují. Nejedná se o výrobnu daleko za východní hranicí naší země nýbrž objekt stojící v městečku Skuteč na Vrchovině. Jsme rádi, že tu takové provozy stále ještě jsou. Tím spíš, když na vás Genius loci dýchne snad z každého zákoutí.

During our last visit to the premises of Botas, with which we have collaborated to bring you our own model of shoes called Pedal Project, we have decided to take a few pictures so you can take a closer look at this extraordinary space. The factory is not far from our eastern border, but it is located in a small town called Skuteč. We are glad that companies like this still exist. All the more that the Genius Loci is breathing from every corner.

Dosnoventa showroom

Spotcheck Photos 27.10.2013

Při naší nedávné návštěvě Barcelony jsme měli vytipovaných několik míst, která jsme chtěli navštívit. Jedním z nich byl i showroom relativně nové španělské značky Dosnoventa bikes, kterou již nějaký čas sledujeme. To, že mají pánové rádi kromě kol s pevným převodem i motorky, jsme vědeli již dříve třeba z videa We were never born, které je ke shlédnutí na jejich oficiálním webu. Potvrdilo se nám to ale i při příchodu do ulice Bocabella, když jsme za burácení motoru viděli jednoho z členů opouštět prostor přímo před malým industriálním objektem s číslem popisným 5. Právě tam se totiž showroom a studio této progresivní firmy nachází. Naštěstí se ale nepotvrdily naše obavy pramenící ze zdánlivě uzamčených vstupních dveří. Za okamžik se nás totiž ujal přímo art director Dani Melo, který se po dobu naší krátké návštěvy stal i naším průvodcem a hostitelem. V showroomu bylo k vidění, kromě vlastních rámových setů, o kterých by to mělo být především, několika zajímavých publikací, komponentů, produktů firmy Lacoste L!VE i pár doplňkových kousků z vlastní výroby jako například limitované edice triček navržených pod hlavičkou "Opening Collection" u příležitosti otevření tohoto, podle nás unikátního, prostoru. Pokud budete mít cestu, určitě doporučujeme navštívit.

During our last visit to Barcelona we had several tips for places we wanted to see. One of these was the showroom of a relatively new Spanish brand, Dosnoventa bikes, a brand we have been following for some time. We have seen from the video We were never born, which can be seen on their website that the guys like all kinds of bikes. This was confirmed when we arrived in the Bocabella street and saw one of the crew leaving the small industrial space in number 5 on motorcycle. Luckily, our worries that the showroom would be closed were unconfirmed. In a moment art director Dani Melo appeared and became our guide nad host during our visit. In the showroom we could see their own framesets, and also several interesting publications, components, products by Lacoste L!VE and even a few pieces from their own limited edition of t-shirts designed for the opening of this unique space, titled "Opening Collection". If youre in the neighbourhood, we definitely recommend to stop by.

PP MAG 04 Party – DSM 2

PP Products Photos Magazine Event 22.12.2013

Druhá várka fotografií ze křtu čtvrtého čísla magazínu Pedal Project a premiérové projekce krátkého filmu "Fix the Iceland" od našich kamarádů z Hyena Bike Lab. Děkujeme festivalu designSUPERMARKET za krásný prostor a možnost akci uskutečnit a Julii Hrnčířové za fotografie.

The second round of images from the release party of the fourth issue of our Pedal Project magazine featuring the premiere screening of the "Fix the Iceland" movie made by our friends from Hyena Bike Lab. Thanks designSUPERMARKET for the beautifull venue and Julie Hrnčířová for this photodocumentation.

PP MAG 04 Party – DSM

PP Products Photos Magazine Event 11.12.2013

Minulý pátek proběhl v rámci festivalu designSUPERMARKET křest nového čísla magazínu Pedal Project. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, co nás přísli podpořit. Zde je několik fotografií dokumentujících příjemnou atmosféru, která v Kafkově domě panovala. O magazínu samotném se pak můžete dozvědět více například na našem eshopu, či prostřednictvím distribučních míst, která budeme postupně zásobovat. Foto: Pepa Dvořáček, GoOut.

Brussels Design September – Hidden Industry

PP Products Photos Event 19.09.2013

Sice již utekl nějaký pátek od té doby, co jsme na bruselském design weeku představovali náš model bot, to ale neznamená, že článek není aktuální, ba naopak. Produkt, který vznikl ve spolupráci s tradičním českým výrobcem Botas jsme totiž právě naskladnili a můžete ho tak zakoupit na našem eshopu nebo od 4. do 8. prosince na 7. ročníku mezinárodního prodejního festivalu současného designu – designSUPERMARKET 2013. Boty lehce upravené pro větší komfort z jízdy na kole, avšak stále pohodlné pro každodenní používání, můžete navíc získat ve speciálním balení, které z nich dělá předmět hodný zájmu. Zatím je vyrobeno omezené množství, a tak se vám přílišné váhání nemusí vyplatit. 

Foto: Diana Černáková. Poděkování: Michal Froněk, Pražský dům.

It has been some time since we have presented our own shoe model at the Brussels Design Week, but that doesnt mean that this article isnt up-to-date. This product, which was created in collaboration with the traditional Czech manufacturer, Botas, was recently stocked and you can buy it through our webshop or at the 7th annual designSUPERMARKET December 4-8 2013. The shoes are modified for more comfort of your bikeride, but still perfect for everyday use. You can get them in a special package design which makes them even more interesting. Only a limited amount has been made yet, so dont hesitate.

Photo: Diana Černáková. Thanks to: Michal Froněk, Pražský dům.

PP MAG 04 – Print

PP Products Photos Magazine 26.11.2013

Zde je důkaz, že čtvrté číslo se opravdu blíží.

Here is an evidence that the fourth issue is coming.

Page 5

Magazine Photos Spotcheck 03.11.2013

Page Five je nově otevřený prostor ve Veverkově ulici číslo 5 na Pražské Letné. Jedná se o knihkupectví a vydavatelství specializované na prodej a produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsme rádi, že máte nyní možnost nalézt naše periodika v dalším obchodě, co má hlavu a patu. Doporučujeme navštívit a majitelům držíme palce.

Page Five is a newly opened space in Veverkova street number 5. It is a bookshop and publishing house focused on sale and production of art publications, prints and periodicals. We are glad that you can now find our magazine in new store that fits our expectations. Thanks and good luck.

Specialized Freak

Photos Bikecheck 30.09.2013

Tento zvláštní Special jsme našli v ulicích Budapešti během tamího nedávného design weeku. O to se nejde nepodělit.

We found this strange bike in the streets of Budapest during the Budapest design week.

Bookman v akci

PP Products Photos 01.09.2013

Bookman x Pedal Project v akci. Pokud se vám tento produkt líbí, můžete ho zakoupit na našem eshopu. Bylo vyrobeno jen omezené množství, tak se přílišné váhání nemusí vyplatit.

Bookman x Pedal Project in action. If you like this product, you can find it at our eshop, but dont hesitate too much. Just sixty pieces were made.

OKOLO / Pedal Project Studio

Spotcheck PP Products Photos 24.08.2013

Jak možná již víte, nedávno jsme se nastěhovali do nového prostoru. Ten naleznete v Bořivojově ulici číslo 77 na pražském Žižkově. Pod hlavičkou OKOLO / Pedal Project tak vzniklo pracovní studio a skromná galerie sloužící nejenom k prezentaci těchto dvou subjektů. Těšíme se na vaši návštěvu. Foto: Tomáš Souček.

As you may already know, we recently moved into a new space. Address is Bořivojova 77, Prague 3 – Žižkov. Under the name OKOLO / Pedal Project it combines work place and a small gallery. We are looking forward to see you. Photos: Tomáš Souček.

Bookman x Pedal Project Limited Edition

PP Products Photos 25.07.2013

Je nám velkou ctí oznámit, že jsme po nějaké době naskladnili další produkt. Tentokrát se jedná o spolupráci s mladou švédskou značkou, která vyrábí primárně světýlka na kolo. Jejich důraz na design je nám blízký a byl i jedním z hlavních důvodů, proč malý cyklistický doplněk udělat právě s nimi. Vyrobeno bylo omezené množství pouze 60ti kusů, které můžete zakoupit online na našem eshopu, či osobně v OKOLO/Pedal Project studiu v Bořivojově ulici 77 na pražském Žižkově stejnětak jako na oficiálním webu Bookman.

It is our pleausure to announce that after some time, we have a new product in stock. This time, it is a collaboration with a young Swedish brand, which produces bike lights. Their emphasis on design is close to us and was one of the main reasons why we have decided to make this small cycling accessory with this brand. Only a limited edition of 60 lights has been made and you can buy them exclusively on our website or personally at the OKOLO/Pedal Project studio in Bořivojova 77, Prague 3 as well as the official Bookman website.

Fun Bikes Reopening

Spotcheck Photos Event 23.08.2013

Pražský obchod Fun Bikes, který prošel lehkou rekonstrukcí, se opět otevřel svým zákazníkům. A to akcí, která se konala včera večer v Bořivojově ulici na Žižkově, kde se zmiňovaný prostor nachází. Více informací získáte z několika přiložených fotografií či na oficiálním webu Fun Bikes.

Cinelli: The Art and Design of the Bicycle

Photos Back To The Roots 10.07.2013

Sen, na který již dlouhou dobu čekali tisíce fanoušků po celém světě, se stal skutečností. Minulý rok konečně vyšla zevrubná poblikace, která podrobně popisuje historii a svět kultu jménem Cinelli.

Cinelli: The Art and Design of the Bicycle se stala doslova biblí pro každého milovníka cyklistiky, který kdy slyšel o italské značce Cinelli. Ta vydala svou monografii shrnující její šedesátipěti letou historii ve spolupráci s newyorským nakladatelstvím Rizzoli. Její autor Lodovico Pignati Morano shromáždil unikátní historické fotky a texty od legend jako Felice Gimondi a Gilberto Simoni či současných umělců Mike Gianta, Bennyho Golda, Barry MyGeeho nebo Paula Smitha, kteří s milánskou značkou v minulosti spolupracovali nebo dnes stále spolupracují. Články o ikonických produktech jako jsou kolo Laser, sedlo Unicanitor či první evropské BMX pak doplňuje i rozhovor s Antoniem Colombem, majitelem Cinelli, který je kreativním ředitelem značky již od roku 1978. My jsme si na svůj výtisk sice rok počkali, ale vůbec jsme nelitovali. Dostali jsme ho přímo od Antonia během návštěvy jeho továrny nedaleko italského Milána. Jeho věnování "avantgardním přátelům z Česka" nás dostalo. Ještě jednou mockrát děkujeme!

A dream awaited by thousands of fans across the world has become true. Last year, a thorough publication was published about the history and the world of the cult brand Cinelli.

Cinelli: The Art and Design of the Bicycle has become a bible for every cycling lover, that has ever heard of the Italian brand Cinelli. The brand has published its monograph summarizing the sixty-five year old history in collaboration with the New York based Publishing house Rizzoli. Her author Lodovico Pignati Morano has collected unique historical photographs and texts from the the legends such as Felice Gimondi and Gilberto Simoni or present artists Mike Giant, Benny Gold, Barry MyGee or Paul Smith, which have collaborated with the brand in the past or are collaborating presently. Articles about iconic products such as the Laser bike, Unicator saddle or the first European BMX is completed off with an interview with Antonio Colombo, the owner of Cinelli, who is the creative director of the brand since 1978. We have waited for our own copy for over a year, but we arent sorry at all. We got the book directly from Antonio during our visit to his factory near Milano. His dedication to "avantgarde friends from the Czech republic" totally got us. Thank you once more!

Bolt In The Woods

Photos 21.07.2013

Zde je několik fotografií z Boltovy nedávné vyjížky do přírody. Sice se nejedná o žádné cyklokrosové kolo, ale bylo by nám líto, aby se nepodívalo alespoň jednou i mimo asfalt, když už ho máme na nějaký čas zaparkované u nás ve studiu, zatímco je jeho majitel, Antonello Tabarelli de Fatis, zaměstnaný jinými povinostmi. Cílem naší cesty se stal neuvěřitelný stromový dům známého českého umělce Jakuba Nepraše. Jak toto unikátní obydlí, kde se každým rokem koná takzvaná stromová párty, vypadá, se můžete podívat zde na několika snímcích, které ale jen ztěží naznačují neuvěřitelnou, řekněme až pohádkovou, atmosféru, kterou v tomto jedinečném prostředí každoročně zajišťuje okruh Jakubových přátel.

Here are some photos from Bolts recent trip into nature. Despite the fact that it is not a cyclocross bike, but it would have made us sad if it didnt make at least one trip away from the roads during the time that it is parked in our studio and its proud owner, Antonello Tabarelli de Fatis, is busy at the moment. The target destination of our trip was the tree house of a well-known Czech artist Jakub Nepraš. This unique house, the venue of an annual tree party can be seen on the photos above, which can only suggest the atmosphere, which is unbelievable, maybe even fairy-tale-ish, thanks to Jakub and his friends each year.

Repete Cycles mají PP

Spotcheck Photos Magazine 08.08.2013

Dílna Repete Cycles je novým místem, kde můžete mimo jiné zakoupit naše magazíny. Naleznete ji na adrese Moravská 27, Praha 2.

Repete Cycles workshop is a new place where you can buy our magazines. Moravská 27, Prague 2, Czech republic.

Colnago Saronni 1982

Photos Bikecheck Back To The Roots 02.08.2013

Před pár dny se u nás zastavili na pár slov kluci z Repete Cycles. Bylo by divné, kdyby dorazili jinak, než na kolech. To, na kterém se přivezl Mikoláš Voverka, mimojiné syn zakladatele nejznámější kurýrní služby Messenger, se můžete podívat zde. Věřte nám, že podobně osazené Colnago Saronni se alespoň v Praze neobjevuje na každém rohu.

Guys from Repete Cycles stopped by a few days ago for a chat. It is obvious that they came on bikes. You can check out how one of those bikes looks like. It is a Colnago Saronni owned by Mikolas Voverka, son of the founder of Messenger, the most famous czech messenger company.

Nový Bor

Photos 04.08.2013

Rychlá zastávka v Novém Boru.

A quick stop at Nový Bor.

Jaryn

Photos 25.07.2013

Několik fotografií ze včerejší návštěvy Jaryna Hořavy v našem studiu, který si přijel na Žižkov doplnit svou sbírku magazínů o nejnovější čisla Pedal Project, OKOLO a The Heritage Post. Styl o který se nelze nepodělit. Děkujeme za návštěvu.

Some photographs from yesterday, when Jaryn Hořava came to visit our studio. He came to Žižkov to stock his magazine collection with the newest editions of Pedal Project, OKOLO and The Heritage Post. A style we just have to share. Thank you for the visit.

Music Town

PP Products Photos Magazine 18.07.2013

Pokud máte rádi hudbu a příjemnou atmosféru pro její nakupování, doporučujeme vám navštívit obchod Music Town, ve kterém se dokonce čas od času pořádají konzerty či autogramiády nejrůznějších hudebních umělců. Jedná se o prostor dělaný z nadšení a lásky pro věc, stejně tak, jako je tomu u našeho magazínu. Ten můžete mimo jiných míst i zakoupit či prolistovat pravě zde.

If you like music and an amiable atmosphere for purchasing it, we recommend you pay a visit to Music Town, an often venue to concerts and autograph sessions of various musicians. It is a space built on enthusiasm and the love of music, as well as our magazine. You can buy or list through our mag here too.

Cinelli Mash Bolt

Photos Bikecheck 10.07.2013

Cinelli Mash Bolt není v Čechách k vidění příliš často. Popravdě řečeno nevíme o jiném, než o tom, na kterém jezdí náš přítel a občasný spolupracovník Antonello Tabarelli de Fatis. Jak vypadá, se můžete podívat zde.

Cinelli Mash Bolt is not seen often in the Czech republic. Truth be told, we do not know any other example than the one owned by our friend and collaborator Antonello Tabarelli de Fatis. What it looks like you can see on the pictures above.

Paradots In The Mountains

PP Products Photos 09.07.2013

Dnes nás potěšila fotografie, na které je k vidění náš kamarád, produktový designér a spoluzakladatel studia Morphe, Zbyněk Krulich. Tento snímek byl pořízen, stejně jako další dva doprovodné obrázky, v blízkosti Obersee a má ho na svědomí jedna z nejvýraznějších šperkařských designérek Markéta Richterová, která spolu se Zbyňkem mimo jiné tvoří uskupení Blueberries. To dokonce za svou tvorbu získalo prestižní ocenění Czech Grand Design 2012. Děkujeme Zbyňkovi za zvolený outfit a Markétě za jeho dokumentaci. Vzhůru k vrcholům!

Scallop Bike

Photos Found in the streets Bikecheck 07.07.2013

V průběhu letošního berlínského Fashion Weeku jsme samozřejmě nemohli nezabrousit ani do našeho oblíbeného Kreuzbergu. Tato městská část má neustále silné kouzlo a svou atmosférou nás nepřestane snad nikdy překvapovat. V něčem trochu podobné nám přišlo i kolo, které jsme našli nedaleko kultovního cyklistického obchodu Keirin Cycle Culture Café. Zaujalo nás spíš jako jakási socha či instalace ve veřejném prostoru, se silným a poměrně jasně čitelným příběhem. To prostě nešlo nezdokumentovat. Jak často totiž potkáte v centru města jízdní kolo doslova obalené starými mušlemi?

ED Awards – magazine of the year

PP Products Photos Event 10.06.2013

Je nám velkou ctí oznámit, že Pedal Project magazín byl oceněn stříbrnou medailí na prestižních cenách European Design Awards. Je to o to lepší, že v kategorii "Magazín" se tentokrát zlato neudělovalo. Slavnostní ceremoniál proběhl tuto sobotu v srbském Bělehradě, kde se akce konala jako součást tamního design weeku. Děkujeme jak organizátorům, tak především porotě za to, že z množství přihlášených vybrala právě nás.

We are more than happy to announce that Pedal Project was awarded by the silver medal at the prestigious European Design Awards at Belgrade this Saturday. It is even better because of the fact that there was no Gold given in the "Magazine" category. Thanks to the organisers and especially the jury for choosing us.

Low Tech factory lamps

Photos Event 23.05.2013

Z letošního Milána jsme si také přivezli kolekci svítidel, kterou vytvořili studenti z akademie ECAL. Lampy podle návrhu Anaise Benoita Dignaca, Arthura Didiera a Edrrise Gaaloula vznikly v rámci speciálního workshopu Low Tech factory, který vedl náš kamarád a spolupracovník Tomáš Král. Na prezentaci ECALu v Miláně byla svítidla vyráběna přímo na místě na speciálním zapékacím stroji, který dovolil jednoduše vytvořit daný tvar stínidla z obyčejné plastové síťoviny. Praktická svítidla jsme hned skvěle využili při zabydlování našeho nového studia v Bořivojově ulici číslo 77 na pražském Žižkově.

Minidrom

Photos Event B&W 10.05.2013

Několik fotografií z prvního pražského minidromu. Ten se před nedávnem konal v rámci veletrhu For Bikes 2013 v Letňanech. Foto: Kryštof Hlůže.

Few images from the pragues first minidrome which was organised as a part of the bike fair For Bikes 2013 at Letňany. Photo: Kryštof Hlůže.

Velká Jarní Cyklojízda 2013

Photos Event 02.05.2013

Velká Jarní Cyklojízda letos proběhla v sobotu 20. dubna. Ikdyž počasí nebylo úplně ideální, i tak byla účast hojná. Oceňujeme i příjemnou afterparty konanou na žižkovském Nakladovém nádraží, jejíž vrcholem byl, alespoň podle nás, koncert skupiny Please the Trees.

Různé B&W 23

Photos B&W 29.04.2013

Setkání s legendou aneb bylo nam ctí. Těšte se na další výstupy.

It was a pleasure for us to meet the legend. More coming soon.

Různé B&W 22

Photos B&W 21.04.2013

Paradots on tour

PP Products Photos 22.02.2013

Pamatujete si ještě na naše puntíkaté tričko vycházející z vrchařského trikotu Tour de France? Jlikož v našem eshopu zbývají poslední 2 kusy, je celkem pravděpodobné, že se nějaké ze zbývajících, již prodaných, kusů toulají po světě. Zde vám přinášíme jeden důkaz. Několik fotografií z letní Robotix Gipsy tour, kdy se vypravila skupina několika kamarádů z české skateboardové špičky (N. Tušl, A. Lukas, L. Daněk, J. Brož, J. Maceridis a další.) na cestu po Francii, z čehož, mimo mnoha fotografií, vznikl i dokumentární film plný nejenom kvalitního skateboardingu, ale i pohody, slunce a mnoha dialogů podtrhujících celkovou atmosféru. Na snímcích ale můžete spatřit i tváře úzce spojené s naším kancelářsko/servisně/prodejním místem Headquarters a to konkrétně Patrika Arslaniana, který je jedním ze zakladatelů a hnacím motorem tohoto alternativního prostoru sídlícího na pražském Žižkově, nebo Honzu Pinina Zimu, který v něm naopak uspořádal nejednu akci.

Do you remember our dotted t-shirt based on the jersey from Tour de France. We only have 2 pieces left in our webstore and so it is possible that the rest of the sold ones are out there somewhere, out in the world. Here we bring you one of these. Some photos from the summers Robotix Gipsy Tour, where a group of friends and the top skateboarders of the Czech scene at the same time (N. Tušl, A. Lukas, L. Daněk, J. Brož, J. Maceridis a další.) went on a journey to the south of France. And from this trip, apart from a lot of photos, a documentary full of quality skateboarding, the comfort of the sun and many dialogues that underline the whole atmosphere. On these pictures you can see faces closely attached to our office/service/shop base Headquarters and by that we mean Patrik Arslanian, who is one of the founders and driving force of this alternative space based in Žižkov, or Jan Pinin Zima, who has organized several ventures here.

OKOLO –Subjects of Interest

PP Products Photos Event 13.03.2013

V průběhu prosince loňského roku (1. 12. – 20. 12. 2012) se ve stockholmské galerii Designgalleriet uskutečnila výstava OKOLO – Subjects of Interest. Součástí této instalace byla i sekce zaměřená na cyklistiku a to reprezentovaná právě skrze Pedal Project. Více informací se dozvíte na domoské stránce OKOLO. Velký dík patří, kromě galerie samotné, také Českému Centru Stockholm.

OKOLO – Subjects of Interest is an exhibition which was held during December 2012 in the Designgalleriet, Stockholm. Part of this instalation was also about cycling represented by Pedal Project products. You can find more information at the oficial website of the creative collective OKOLO. A big thanks, besides the gallery itself, goes to the Czech Center Stockholm.

Botas 66 x Pedal Project

PP Products Photos 16.03.2013

Pro ty z vás, kteří hledají obuv vhodnou jak na kolo (tvrdší podrážka, reflexní prvky, klipsnám upravená špička,...) tak na běžné nošení, je zde dobrá zpráva. Kolaborace tradičního českého výrobce obuvi Botas a našeho labelu Pedal Project se chystá do prodeje. Ještě tomu tak není, ale spolu se zbytkem modelů z nové kolekce se na ni můžete podívat na oficiálním webu Botas již nyní. Více informací přineseme již brzy. Doufáme, že se vám líbí.

We have good news for those of you looking for some urban cycling shoes. Good for both walking and cycling (stiffer sole, reflecting parts and so on). A new collaborative product between Pedal Project and traditional Czech brand Botas is finally heading to the shops. It is not there yet, but you can check it out on the brands website next to the other new models from the upcoming collection. Hope you like it.

Playbag – play for that bag!

Photos Event 21.02.2013

Pedal Project. Pé Pé. Plno práce. Párty pořád. Podej pivo. Párek potom. Parta pánů. Přijdem pozdějc. Podle plánu. Potom pojezd. Propukne peklo. Přijde problém. Pořádný prasárny. Počkej přemýšlím. Porcelánová prdel. Pořád pindá. Půjde pěšky. Promarněná příležitost. Poškádli potomka. Podrž pitivo. Přilba padne. Prznění panen. Pěknej podraz. Především Praha. Pitomá pohádka. Polární podraz. Planý poplach. Přehnaný psychopat. Polyká pyje. Pije polotučné. Pak převlek. Píše příběh. Potenciál potvrdí. Playbag pořídí.

Příležitost přivlastnit Playbag!

Povolte průtok. Padání perel. Pošlete pépé. Písemně poštou (info@pedal-project.com). Přečteme pořádně. Přemožitele prohlásíme po přístím pátku (15. 3. deadline). Playbag přijde (vítěz). Placky přibalíme.

 

Playbag contest! Invent the phrases that begin with PP and send us the list via info@pedal-project.com, the best ones win a Playbag Messenger bag, deadline: March 15 (only for Czech republic and Slovakia regions).

Fixdich

Spotcheck Photos 16.02.2013

Fixdich je malý sympatický obchod v srdci rakouského hlavního města, situovaný na adrese Zieglergasse 78, 1070 Vídeň. Pokud v této oblasti sháníte náš magazín Pedal Project, či jiné (převážně cyklistické) fajnovosti, je pro vás toto místo jako stvořené.

Fixdich is a small congenial shop in the heart of the Austrian capital, situated at Zieglergasse 78, 1070 Vienna. If you happen to be in this area and are in desperate need of a Pedal Project magazine, or other (overall cycling) nifty things, this is the place for you.

Men Only

Photos Media 19.01.2013

Díky Kristýně Holubové za zájem, z něhož vznikl mimojiné článek pro prosincové číslo časopisu Metro – Women / Men Only. Ten je zaměřen na Jana Klosse a různé aktivity, kterým se věnuje. Pedal Project mezi nimi samozřejmně nemůže chybět.

Thanks to Kristýna Holubavá for interest. In the December issue of Metro – Women / Man Only magazine you can check out a short article about Jan Kloss and his activities. Pedal Project is also featured.

Ryba

Bikecheck Photos 06.01.2013

Kolo našeho kamaráda Ryby, který má mimo jiné na svědomí i chod našeho webu Pedal Project. Na jeho vlastní bolg (Angrešt) se můžete podívat zde.

Favorit bike of our friend and webmaster of the Pedal Project website – Ryba. Check out his own blog (Angrešt) here.

PP MAG 03 Party

Event Magazine Photos PP Products 17.12.2012

Zde se můžete podívat, jak viděl křest třetího čísla magazínu Pedal Project náš kamarád Daniel Čáha. Pokud vás fotografie zaujmou, rozhodně navštívte jeho oficiální web či facebook profil. Velice děkujeme všem, kteří dorazili a vytvořili tak příjemnou atmosféru, jaká v prostoru Nové Syntézy panovala.

PP MAG 03 – Preview

PP Products Photos Magazine 16.12.2012

Několik fotografií z čerstvě vydaného třetího čísla magazínu Pedal Project. K zakoupení např. na našem eshopu.

Few images of third issue of the Pedal Project magazine. You can buy it forexample at our eshop.

Vigorelli – PP MAG 03 teaser

Spotcheck PP Products Photos 28.10.2012

Tato fotografie pochází ze známého milánského velodromu Vigorelli. Je to působivé místo s dlouhou historií. Na více informací o této stavbě, podle které např. italská značka Cinelli pojmenovala jeden ze svých rámových setů, si od nás budete muset počkat do vydání třetího čísla magazínu Pedal Project. Ano, ty z vás, kteří si snad už mysleli, že jsme po dvou číslech s papírovým médiem skončili, musíme vyvést z omylu. Sice uplynula mezi jednotlivými čísly delší doba, než jsme původně plánovali, nicméně obsahově je již vše takřka připraveno a pokud se něco nezmění, tak se můžete na trojku těšit ještě tento rok. Bližší informace jak o datu vydání, tak křtu, který, jak pevně věříme, bude opět stát za návštěvu, očekávejte v nejbližších dnech. Díky za trpělivost.

Pokud by měl někdo zájem o inzerci či podporu chystaného periodika, nechť se ozve na email info@pedal-project.com.

This picture has been taken at the famous Vigorelli velodrome in Milano. It is a very impressive place with a long history. For more information about this fascinating building, after which Italian Cinelli named one of its framesets, hang on for the third issue of Pedal Project Mag. Yes, we are about to prove wrong those of you that have thought that we are finished after just two issues of the printed magazine. The time gap between the two issues has bee longer than we have originally planned, but the content is just about ready and if all goes well, number three should come out until the end of the year. Check our blog for further details about the date of issue and its once again hopefully memorable launch party in the next couple of days. Thanks for your patience.

In case you want to advertise in the forthcoming issue it is still possible. Just contact us at our email info@pedal-project.com.

deFORM – designblok 2012

Photos Event 13.10.2012

Kromě již dříve zmiňovaného kola pro Heineken jste mohli na letošním designbloku padnout ještě na jeden stroj z naší stáje. Tím byl jen o několik metrů vzdálený Favorit zapůjčený pro instalaci kluků z deFORM (Jakub Pollág a Véna Mlynář). Ti zde, kromě svého aktuálního projektu Bianco P, představovali i několik dalších či dříve realizovaných věcí. Jednou z nich byla i koncepce modifikovatelné helmy pro společnost Krust, součástí jejíž instalace byl právě i zmiňovaný bicykl. Pokud vás zajímá se o studiu deFORM dozvědět více, můžete tak učinit třeba v krátkém rozhovoru čerstvě zveřejněném na Proti Šedi.

Besides of the bike made for the beer company Heineken there was also another piece by Pedal Project possible to see at this years designblok. It was at the instalation of studio deFORM (Jakub Pollág and Véna Mlynář). It was mainly focused on their latest Bianco P project but there was also something more. One of those other products were installation of variable helmets for the Krust company. That was the reason why they asked us for the little help to borrow one of our Favorit bikes.

Pepuv Fort

Photos Found in the streets Bikecheck 15.10.2012

Josef Kabeš je náš kamarád, cyklista a v současné době především součást pražských Bajkazyl, kde je jeho hlavním posláním servis. To, jak vypadá jeho Fort, na kterém nyní brázdí ulice, se můžete podívat na přiložených fotografiích.

Josef Kabeš is our friend, cyclist and part of pragues Bajkazyl, where service is his main job. Here you can check out how is Fort looks like those days.

Omnium Motol – photo

Photos Event 12.10.2012

Náš kamarád Daniel Čáha se narozdíl od nás, kteří jsme z nedostatku času způsobeného děním kolem designbloku nemohli, šel podívat na Omnium do pražského Motola, kde se na kryté dráze pořádal, alespoň doposud, ojedinělý amatérský závod. Motolská dráha patří k nejkratším a nejstrmnějším v republice a tak byla bez pochyby výzva si ji zkusit "osahat". Pokud se vám také nepodařilo na tuto událost dostat, zde se můžete díky Danovým snímkům alespoň v náznaku podívat, jak to na místě v době konání vypadalo.

Here are few photos from last weeks Omnium race at Motol indoor velodrome. Thanks Daniel Čáha for the images.

Heineken Bike – designblok 2012 – images

PP Products Photos Event Bikecheck 11.10.2012

Jak již víte z předchozího příspěvku, letos jsme pro designblok 2012 připravili, na žádost světoznámého výrobce piva Heineken, jízdní kolo do soutěže. Jak vypadalo a jak bylo prezentováno se můžete podívat na několika fotografiích, které vám snad alespoň trochu ukrátí čas, než zveřejníme finální video společně s textem objasňujícím celkovou koncepci této instalace, za kterou, kromě týmu Pedal Project, patří dík Patrikovi, Spencerovi a Michalovi.

As you might know from a previous post we were asked by the Heineken company to prepare a bicycle to promote the brand at this years Prague days of design – designblok 2012. You can check out these images of the result and how the installation looked like and forward to the short video edit and text about the whole idea and concept which is coming soon. A big thanks goes to Patrik, Spencer and Michal for their help.

Liguria, Italy

Photos 06.10.2012

Je to sice již nějaký pátek, co jsme se vrátili z italské Ligurie, nicméně až nyní jsme se dostali k vyvolání zbývajících filmů. Zde je pár momentek z této přijemné výpravy, ze které by mělo vzejít tématické nové číslo magazínu OKOLO. Stane se tak, jak pevně věříme, ještě do konce roku. Nazávěr nemůžeme než poděkovat všem, kteří se nám po dobu expedice věnovali a umožnili nám cítit se takřka jako doma. Jmenovitě je to především Fulvio Ferrari s rodinou a jejich přátelé.

It has been a while since we have returned from the beautiful Italian city of Liguria, however we didnt get to develop the remaining photographs from the trip until now. Here are some snapshots from this pleasant venture which should be the base of the next issue of OKOLO magazine. The new magazine should come out before the end of the year, as we hope. We would like to thank everyone who spent their time with us throughout the time of the expedition and made us feel at home. Especially Fulvio Ferrari and his family and friends.

Pelago Bicycles

Spotcheck Photos 16.09.2012

Jsme rádi, že dalším z námi představovaných míst je právě obchod Pelago Bicycles situovaný nově v centru finských Helsinek na adrese Kalevankatu 32. Jedná se o velmi příjemné místo se vstřícnou obsluhou, decentním interiérem a hlavně plným kvalitních produktů. Těmi jsou, v Helsinkách hodně viditelné, komplety právě od domácí značky Pelago, sedla a doplňky Brooks, množství komponentů, tašek, módních doplňků či tiskovin, které u vstupu tvoří příjemnou knihovničku s kvalitným výběrem tématických publikací. Pokud se dostanete do této severské metropole, rozhodně dejte tomuto obchodu šanci.

We are glad to present the Pelago Bicycles shop situated at Kalevankatu 32 in Helsinki, Finland. It is a very nice place with friendly staff, subtle interior and most of all full of quality products. The most frequent and often visible in the streets of Helsinki, are sets made by the domestic brand Pelago, as well as Brooks saddles and accessories, various components, bags, fashion accessories and even printed goods which form a formidable library of thematic publications by the entrance. If you are ever in this northern metropolis, give this store a shot.

Piaggio in da house

Spotcheck Photos 15.09.2012

Díky nedávné premiéře videa dokumentujícího výpravu našich kamarádů ze studia deFORM do italské Carrary, která se konala hned v sousedním prostoru City Surfer Office, nám zůstala v Headquarters zaparkovaná jejich tříkolka Piaggio. To, že jsme se ji hned náležitě ujali, můžete vidět na přiložených fotografiích. Co má ale již všechno, díky svým novým majitelům, za sebou doporučujeme shlédnout zde. Na produkty, které se z dovezeného mramoru chystá dvojice Mlynář a Pollág vyrobit, se pak můžete těšit na letošní Designblok, kde budou představeny. A aby toho nebylo málo, pokud máte práci studia deFORM rádi, určitě vás potěší, že budou mít příspěvek i v připravovaném čísle magazínu Pedal Project, přesněji řečeno v jeho umělecké příloze.

Thanks to the recent premiere of a dokumentary video by our friends from studio deFORM about their trip to the Italian city of Carrara, which took place at the neiboring City Surfer Office, we ended up having a Piaggio three-wheeler parked in Headquarters. We made it feel comfortable, as you can see in the photos. What it has been through, thanks to its new owners, you can see here. The products that are planned to be made out of the marble imported by the duo Mlynář and Pollág will be presented at this years Designblok. And if you are fans of studio deFORM work, you can look forward to their contribution to the next issue of Pedal Project Mag.

Friendly Helsinki

Spotcheck Photos 12.09.2012

Že kola i automobily si mohou být v provozu rovnoceny se přesvědčujem v zahraničí poměrně často. Dnes jsme se ale, díky vtipnému designovému řešenív centru finských Helsinek, přesvědčili, že se tak může dít i při jejich parkování.

Here you can see that cars and bikes can be treated as equals in Helsinki, Finland. And not only in traffic but also during parking.

Joey And His Bike

Photos Found in the streets Bikecheck 20.08.2012

Omnium – Třebešín pt. 2

Photos Event 03.09.2012

V neděli 2. září proběhl závěrečný závod z letošní série Unie Amaterských Cyklistů na dráze. Stalo se tak na pražském velodromu Na Třebešíně a to konkrétně formou časovky na 200 metrů s letmým startem a časovky na 1000 metrů s pevným startem. Na prvních třech místech se umístili Lubomír "Salo" Sedláčik (Hot Dog Cycles), Přemysl Šváb (Echokardio.cz) a Michal Guse (Kovo Praha). Vítězům touto cestou gratulujeme a děkujeme jak všem zúčastněným, tak samozřejmě organizátorům za příjemnou odpolední akci. Více informací a zbylé výsledky naleznete zde. Těšíme se na další ročník.

Omnium – Třebešín pt. 1

Photos Event 03.09.2012

Prvni várka fotografií z dnešního závodu na Třebešínském velodromu. Závěr amatérské ligy vyvrcholil sprintem na 200 a 1000 metrů. Více se dozvíte v následujícím článku. Díky všem zúčastněným a samozřejmě také organizátorům za příjemnou nedělní akci.

Great Atlas – Window Gallery

PP Products Photos Event 30.08.2012

Pedal Project je součástí výstavy Velký Atlas Světa, která v současné době probíhá ve Window Gallery České Spořitelny. Tu naleznete na rohu ulic Rytířská a Melantrichova v Praze (nedaleko stanice metra Mustek).

Pedal Project is included in The Great World Atlas exhibition at Česká Spořitelna Window Gallery situated on the corner of Rytířská and Melantrichova street in the center of Prague (close to the metro station Mustek).

Rossin Road

Photos Found in the streets Bikecheck 14.08.2012

Julek and his Romet

Photos Found in the streets Bikecheck 11.08.2012

Pokud vás zajímá víc, podívejte se sem.

Look here if you want to know more.

PPTEE02 – Print on table

PP Products Photos 30.07.2012

PPTEE02 – Print sice není úplnou novinkou, ale zjistili jsme, že jsme ho dali na náš blog pouze v náhledu z výroby. Zde je několik fotografií dokazujících, že ho stále máme skladem. K mání je zatím ve všech velikostech např. v Headquarters v Bořivojově ulici 67 na Žižkově, nebo na našem eshopu, který se po dlouhém odkládání spustí snad už co nevidět. Design tohoto produktu vzešel z tiskového archu brožurky fotografií Jana Klosse, které obrazem dokumentují zhruba první rok působení uskupení Pedal Project a aktivit s ním spojených. Jak vypadala jeho výroba se pak můžete podívat zde.

The PPTEE02 - Print doesnt count as latest news but we found out that we only shared photos from the production process on the blog. Here are some pictures that prove that they are still in stock. It is available in all sizes at Headquarters at Bořivojova 67 in Žižkov or on our web store, which should be up and running anytime soon. The design of this product was born from the print sheet of a brochure of black and white photos by Jan Kloss, which documents the first year of Pedal Projects activities. Pictures from the production can be seen here.

Sebastian and his beast

Photos Found in the streets Bikecheck 04.08.2012

Sebastian, pocházející z amerického Seattelu, je světovým šampiónem v Hardcourt Bike Polu z roku 2009 a vítězem Severoamerického šampionátu z roku 2011. Zde se můžete podívat na jeho ultimátní mašinu značně uzpůsobenou jezdcovým požadavkům, potažmo této, alespoň v zahraničí, poměrně populární hře. Fotografie pořídil ve francouzském Bordeaux náš parťák Patrik, který se tam dostal se skate tripem Robotix Gipsy Tour 2012. Se Sebastianem se setkal u kamaráda Roba, který byl před lety jedním z prvních lidí, co se začli prohánět pražskými ulicemi na kolech s pevným převodem. A jelikož je i on známou osobností bike polo scény, není náhodou, že se u něj Sebastian zastavil na cestě z Paříže (kde nyní žije) do švýcarské Ženevy. Právě tam se letos totiž koná světový pohár v pólu.

Sebastian is a guy from Seattle. He is 2009 Hardcourt Bike Polo World Champion and the winner of the 2011 North American Bike Polo Championships. Here, you cen check some pictures of his ultimate machine. These pictures were taken in Bordeaux by our pal Patrik, who went there with the skate trip Robotix Gipsy Tour 2012. He met Sebastian at Robs place, who was one of the first people riding fixed gear bikes here in Prague and whos also a well-known player in the bike polo community. Thats why Sebastian visited him on his way from Paris to Geneva – the place of this years bike polo world championships.

HQ Hotovo! – Report

Spotcheck Photos Event 04.08.2012

Poslední akce, která doposud proběhla v Headquarters, nesla název Hotovo! a konala se u příležitosti otevření jeho druhé části – design studia / obchodu. Stalo se tak 14. července v odpoledních hodinách. Děkujeme všem co dorazili a spoluutvářeli příjemnou atmosféru, stejnětak jako Adamovi, který se nám postaral o znamenitou kávu. Díky, tak zase příště.

Few images from the Hotovo! event – opening of the second part (design stuio / shop) of our Headquarters. It was a nice saturday afternoon (July 14th). Thanks to everybody who visited us and especially Adam for the great coffee. Thanks.See you soon again.

Leader 722 trispoke

Found in the streets Bikecheck Photos 02.08.2012

Jsme rádi za každé zajímavé kolo, na které v ulicích narazíme. Toto je jedno z těch, které jsme potkali právě dnes. Leader 722 s trispoke předním kolem, zadní nábou White Industries, klikami Sram Omnium, pedály MKS a tak dále.

We are happy to meet some interesting bikes in the street. This is one of those which we found today. Leader 722 with the trispoke front wheel, White Industries rear hub, Sram Omnium cranks, MKS peddals and so on.

Romet Super

Found in the streets Bikecheck Photos 30.07.2012

Náš kamarád Tomi, majitel výborného baru zmianatematu, který se nachází v polské Lodži, nás přijel na pár dnů navští do Prahy. Zde si můžete prohlédnout jeho kolo, kterým je Romet Super z limitované sprinterské edice. Současnou podobu (nový lak s originálními samolepkami a hlavovým složením) má na svědomí Pavel Gromada.

Our friend Tomi, owner of the great bar zmianatematu situated at Lodz, Poland, came to visit us at Prague for a few days. You can check out how his bike looks like. It is a Romet Super (limited sprint special) made by a polish brand, Romet and renovated by Pavel Gromada, who gave it new paint with original decals and an original headset to match.

Olmo – 50th Anniversary

Photos Bikecheck Back To The Roots 20.07.2012

V roce 1989 oslavila italská firma Olmo, sídlící ve městě Celle Ligure, své 50. výročí. Učinila tak limitovanou edicí dvou kol postavených ze, speciálně pro tuto příležitost zhotovených, setů trubek Columbus. Prvním je silnička osazená komponenty Campagnolo, které pro sebe tato firma zhotovila o 5 let dříve, také k oslavě 50. výročí od svého založení. Druhým je pak kolo horské, které je naopak opatřeno díly japonské provenience – Shimano.

Here is a bikecheck of the 2 bikes made in 1989 by the italian company (based in Celle Ligure) Olmo to celebrate its 50th anniversary. First one is a road bike with Campagnolo components, second one is a mountain bike with Shimano components. Both pieces are built from special sets of Columbus tubes made especially for this occasion.

Caffeine Hours, Ljubljana

Photos Event 20.07.2012

Přinášíme několik obrázků z nedávno konaného jednodenního (5. července) festivalu nezávislých magazínů Caffeine Hours, který proběhl v AKC Metelkova ve slovinské Ljubljani. Děkujeme organizátorům Look Back And Lough a týmu Pici Bici za zájem. Jsme rádi za každou podobnou událost.

Few images from the Caffeine Hours, one day festival/fair of independent magazines, which took place on July 5th at AKC Metelkova in Ljubljana, Slovenia. Thanks to the organizers Look Back And Lough and the Pici Bici Team for the interest. We are happy for every event like this.

Staurengo Cicli

Photos Found in the streets Bikecheck 15.07.2012

Koerstrui!

Photos Back To The Roots 26.06.2012

Nemusíte ani umět holandsky, aby vás svým obsahem oslovila publikace Koerstrui!, která se zaměřuje na prezentaci týmových cyklistických dresů ze sbírky Henka Theunse. Ta je, alespoň jak se uvádí, jedna z nejrozsáhlejších svého druhu na světě. Pokud budete mít tu možnost, rozhodně si tuto publikaci alespoň prolistujte, nebudte litovat. Nám se tak naskytlo díky Salovi, za což mu touto formou děkujeme.

Cyklonadšencův pokojíček.

Photos Event Back To The Roots 03.06.2012

U příležitosti otvíračky našeho společného prostoru s Hot Dog Cycles, který nese název Headquarters, jsme pro návštěvníky uspořádali malou instalaci, jejímž tématem byl pomyslný pokojíček fanouška cyklistiky a kvalitního designu. Výstavka obsahovala nejrůznější produkty od závodního kola Antonína Periče či stolku od Jindřicha Halabaly ze třicátých let, dobových lampiček, dresů, plakátů či vinylových desek z let sedmdesátých až po současné tiskoviny či nářadí. Nechyběl ani závodní bicykl Robert Štěrba osazený loukoťovým kolem HED 3, skateboard Toy Machine s tématickým designem od Ed Templetona či projekce fixed gear filmu MASH SF dokreslující celkovou atmosféru. Těšte se na další akce, tato nebyla rozhodně tou poslední.

Velká Jarní cyklojízda 2012 – foto

Photos Event 31.05.2012

Trochu zapomenuté fotografie z letošní Velké Jarní Cyklojízdy.

Bit forgotten images from this years Big Spring Critical Mass.

Hetchins

Photos Found in the streets Bikecheck 05.05.2012

Není velkým tajemstvím, že máme rádi různé druhy kol a ne pouze trendy nováčky s pevným převodem. Například tento překrásný Hetchins se přijel podívat na otvíračku našeho Headquarters. Budeme velmi rádi, když v budoucnu uvidíme v ulicích víc kol jako je toto.

It is not a big secret that we like various types of bikes not just some fancy fixed gear newcommers. Forexample this beautiful Hetchins show up at the Headquarters opening party. We are really looking forward to seeing more bikes like this in the streets.

HQ Quarter Opening Party

Photos Event B&W 08.05.2012

Díky všem, co dorazili na otvíračku Headquarters. Těšíme se na další shledání. Oficiální web bude spuštěn již během několika málo dnů.

Thanks to everybody who came to the opening party of Headquarters. See you soon. Official website is coming soon. Check it out in a few days.

Trip to Arnhem

Photos Event 08.05.2012

Několik fotografií z výletu do holandského Arnhemu. Díky Komfort magazínu a festivalu Facing Pages.

Few images from the trip to Arnhem, Holland. Thanks to Komfort magazine and the Facing Pages festival.

Biciclette Ritrovate Milan 2012

Photos Event Back To The Roots 25.04.2012

Rok se s rokem sešel a opět jsme mohli být svědky jedinečné jednodenní cycklistické výstavy v srdci Milána. O unikátní kousky z historie cyklistického sportu opět nebyla nouze.

I když počasí nepřálo tradičnímu setkání sběratelů kol Biciclette ritrovate jako loni, všichni se opět sešli kolem kultovního milánského obchodu Rossignoli v hojném počtu, aby se pochlubili se svými novými přírůstky do sbírek či si jen vzájemně vyměnili nové postřehy v oboru cyklistické historie a sběratelství. Vzhledem k místu konání se na výstavě nejčastěji objevují italské skvosty, zejména pak unikátní bicykly Cinelli nebo Bianchi, na kterých ve své době závodila taková esa jako například Fausto Coppi. Originální kola velkých jezdců byla tentokrát schována před deštěm uvnitř stísněných místností, kde se na ně mačkaly davy zvědavců. Mezi vystavenými unikáty jsme mohli vidět například i celokarbonový rychlostní speciál Rossin s futuristicky vyhlížejícím krytem na řidítkách. Kromě těch novějších "young timerů"  nechyběly ani opravdové "old timery" všech roztodivných tvarů a funkcí, které často ani člověk na první pohled nění schopen rozluštit. K celkové příjemné atmosféře pak samozřejmě přispěli i ti opravdoví nadšenci oblečení do dobových dresů či elegantního historického oblečení. Tak zase naviděnou za rok!

 

Another year went by and we had the opportunity to be part of an extraordinary cycling exhibiton in the heart of Milan. Unique piecesof cycling history were everywhere to be seen.

 

The weather was not co-operating with the organisers of the traditional meeting of Biciclette ritrovate collectors like last year, but a large number of participants still met at the cult shop Rossignoli to show off their latest addition to their collection or just to chat about whats new in the field of cycling history and collecting. Given the fact of the location of the meeting, Italian bicycles are mostly seen at the exhibition. Unique Cinelli or Bianchi bikes that were chosen by racer legends like Fausto Coppi. The original bikes of the legends were hidden inside the crowded rooms filled with crowds of onlookers. Among the things on display we could see the full-carbon speed special Rossin with a futuristic looking handlebar shield. Apart from the newest "young timers" we could se the real "old timers" of all different shapes and functions, that arent obvious at first. The overall pleasant atmosphere was completed by enthusiasts in historical jerseys or elegant outfits. See you next year!

Cinelli Laser 2012

Photos Found in the streets Bikecheck Back To The Roots 26.04.2012

V současném světě designu, módy a zkrátka všech stylových předmětů jsou reedice starých kultovních předmětů stále oblíbenější. Tomuto fenoménu se tak nevyhnul ani svět cyklistiky. Jednou z největších senzací tohoto roku je určitě představení limitované série nového Cinelli Laser.

 

Cinelli Laser není nic menšího než kultovní legendou, která v osmdesátých letech změnila pohled na tradiční cyklistický design, ale i samotné profesionální závodění. Aerodynamický koncept byl natolik úspěšným produktem, že vyhrál od konce sedmdesátých až do začátku let devadesátých 28 zlatých olympijských medailí. A zlatá legenda, jejíž design též obdržel prestižní designérské ocenění Compasso dOro v roce 1991, se slavnostně s Londýnskými Olmypijskými hrami v létě 2012 vrací zpět, aby opět udělala rozruch ve světě dráhového sportu.

 

In the present world of design, fashion and stylish objects of all kinds, re-editions of cult objects are getting more and more popular. The cycling world was not missed by this phenomenon. The biggest sensation of the season is certainly the presentation o the limited edition of the new Cinelli Laser.

 

Cinelli Laser is nothing less than a cult legend of the 80s which changed the point of view on traditional cycling design, and professional racing on top of that. The aerodynamic concept was such a successful product that it won 28 Olympic gold medals from the end of the seventies to the beginning of the nineties. The legendary golden design has received a prestigious designer award Compasso dOro in 1991 and is now coming back just in time for the Olympic Games in London to stir up the world of track cycling.

 

 

Facing Pages

Photos Event 23.04.2012

Díky klukům z Komfort magazínu jsme byli součástí festivalu nezávislých evropských magazínu Facing Pages, který probíhal od 20. do 22. dubna v holandském Arnhemu. Jak to tam vypadalo se můžete podívat na několika fotografiích. Tuto akci s příjemnou, až domáckou, atmosférou a vydatnými přednáškami můžeme pro příště jedině doporučit. Rozhodně má co říct a to nejenom lidem z oboru.

Thanks to the guys from Komfort Mag we were able to be a part of a festival of independent european magazines called Facing Pages which took place in Arnhem, NL April 20 – April 22. Here are some photographs from the festival. We definitelly recommend this event with a very pleasant atmosphere and substantial lectures which can catch the eye of people not only from the magazine business.

Garage Race 2012

Photos Event 22.04.2012

19. dubna proběhl v prostorách garáží Slovan v Praze již druhý ročník fixed gear závodu Garage Race. Jak to tam vypadalo můžete zhodnotit na přiložených fotografiích. Pro úplnost se sluší říct, že závod vyhrál zaslouženě ostravský Filip Kamidra aka Žena, best skid Erich Homola a best trick pak Ondra Loup aka Aermiks. Díky pořadatelům a všem zůčastněným (především pak mimopražským, kteří dorazili v hojném počtu) za příjemnou akci. Tak snad zase za rok naviděnou.

The second annual fixed gear Garage Race in the Slovan parking garage took place on April 20. A photo report is attached above. To be fair we have to say that the race was deservedly won by Filip Kamidra aka Žena from Ostrava, best skid went to Erich Homola and best trick to Ondra Loup aka Aermiks. Thanks to the organizers and all the participants (above all to the big group o out of town racers) for a great event. See you all next year.

Cyklopedia

Photos Bikecheck Back To The Roots 30.08.2011

Nedávno vydaná v několika světových jazycích, kniha Cyclopedia se musí nutně stát biblí každého cycklistického nadšence. Vždyť jenom letmý pohled do jejího obsahu vás provede téměř kompletní historií moderního designu jízdních kol. A to zejména zásluhou Michaela Embachera a jeho nevídané sběratelské činnosti. To vše, co vidíte v knize a ještě mnohem více, totiž získal jediný člověk za pouhých osm let sbírání jízdních kol. Vídeňský architekt Michael Embacher se zkrátka jednoho dne rozhodl, že začne sbírat předmět, který ho nejvíce fascinuje. Tím předmětem je právě jízní kolo, které se objevuje v knize, respektive v Embacherově sbírce hned v několika rozmanitých podobách. Od klasických italských silničních či dráhových kol až po unikátní kola horská, skládací, dětská či cestovní, Embacherova sbírka v tomto ohledu nezná mezí. Každé kolo, pokud je zajímavé či něčím originální a jedinečné, má nárok být v Embacherově sbírce. A to ať už je to geniální Cinelli Laser nebo trošku bizarní plastové kolo Wilhelmina Plast Itera, které bylo vyrobeno v roce 1984 ve Švédsku. Vše mezí tím je pak jen úžasným pohledem do světa cyklistického designu. V knize Cyclopedia naleznete většinu Embacherovy sbírky na krásných detailních fotografiích, ale také například předmluvu od cyklisty tělem i duší, módního návrháře Paula Smitha. Cyclopedia vyšla i v českém jazyce. /článek převzatý z druhého čísla magazínu Pedal Project/


The recently published multilingual book Cyclopedia just has to become the bible of every bicycle enthusiast. Just a brief look at its content will lead you through the complete history of modern bicycle design. And this is mainly the credit of Michael Embacher and his unbelievable collection. All of what you see in the book and so much more is the achievement of one man in just eight years of collecting. The Vienna based architect Michael Embacher just woke up one day and decided to start gathering the thing he found most fascinating. This was the bicycle, which appears in the book, or rather in Embacher’s collection in all kinds of forms. From classic Italian road or track bikes to unique mountain bikes, folder, children’s bikes or traveler’s bikes, Embacher’s collection knows no limits. Every piece, if it’s interesting or somehow original, can earn its place. It can be a Cinelli Laser or a bit bizarre Wilhelmina Plast Itera made in Sweden in 1984. Everything together makes a wonderful sight into the world of cycling design. The Cyclopedia is full of beautiful detailed photographs of a bigger part of Embacher’s collection, as well as the prologue written by Paul Smith, a cyclist body and soul. The book also came out in Czech. /article taken from the second issue of the Pedal Project magazine/

Merckx in Paris

Photos Found in the streets Bikecheck 31.03.2012

Kdo by neznal Eddyho Merckxe, bývalého belgického profesionálního cyklistu, kterému se přezdívalo Kanibal. Legendu, která ve své době pila krev nejednomu z protivníků a která na konci šedesátých a začátku sedmdesátých let vyhrála takřka vše, co se dalo. Kdo ale má to štěstí jen tak v ulicích padnout na kolo hrdě nesoucí jeho jméno přivázané ke kandelábru? My jsme jedno takové potkali v Paříži nedaleko hřbitova Père Lachaise, který je největším hřbitovem ve městě a zároveň jedním z nejznámnějších hřbitovů světa. To především díky tomu, že je zde pochováno velké množství významných osobnosteí veřejného života, spisovatelů, básníků, malířů, hudebníků, herců apod. Z těch známějších jmenujme např. Honoré de Balzac, Frédéric Chopin, Oscar Wilde, Édith Piaf, Jacques-Louis David či třeba Jim Morrison.

Everybody knows Eddy Merckx, the former Belgian proffesional cyclist, nicknamed the Cannibal. A legend, which in its time in the sixties and seventies won just about every race there was. But to see a bike holding his name in the streets of today is quite rare. We were lucky enough to find one in Paris, not far from the Père Lachaise, the biggest and most famous cemetery in the world thanks to the fact that it is the final burial place of many famous personalities, writers, poets, artists, musicians, actors, etc. Honoré de Balzac, Frédéric Chopin, Oscar Wilde, Édith Piaf, Jacques-Louis David or Jim Morrison, to name just a few.

Čepice

Magazine Back To The Roots Photos 03.04.2011

Většinu našich cyklistických čepic jsme získali převážně darem. A to ať už to byly Cinelli od našeho italského přítele Antonella Tabarelli de Fatis anebo vintage kousky Campagnolo, Look či Puch zase naopak od sběratele a mechanika, legendárního Slávka Miksy. K těm jsme pak ještě přidali jednu kostkavanou od značky Rapha a hned už vznikla velmi pěkná a rozmanitá kolekce těchto cycklistických fetišů, symbolů a jakýchsi rozpoznávacích znaků všech závodníků a milovníků cyklistiky. Čepice jejichž typický design s krátkým štítkem a pevnou gumou vychází přímo ze závodních účelů a potřeby chránit se při rychlé jízdě, dokumentují jak historii cyklistiky, tak i její charakteristický grafický styl a v novém kontextu i současný stylový comeback starých dobrých časů na dvou kolech. /článek převzat z prvního čísla magazínu Pedal Project/

Most of our cycling caps were originally presents. We received the Cinelli caps from our Italian friend, Antonello Tabarelli de Fatis, and the Campagnolo, Look, and Punch vintage models from Slávek Miksa, the legendary collector and mechanic. Plus, we added one sample of the Rapha checked model. Thus, we created a very nice and diverse collection of cycling fetishes, symbols, and typical features for bikers and fans of biking. The design of these caps, complete with a short peak and a fixed elastic band, is derived from racing purposes and the need to protect oneself during a fast ride. These caps document not only the history of cycling, but also its typical graphic style, plus the current stylish comeback of old biking times within a new context. /article taken from the firts issue of the Pedal Project magazine/

Pompidou Bikes

Spotcheck Photos 31.03.2012

Že se ve výtvarném umění objevuje motiv jízního kola není nic nového. Z těch známějších jmenujme například Bicycle Wheel od Marcela Duchampa z roku 1913 či Hlavu býka od Pabla Picassa z roku 1942. Jaká díla s motviem kol je ale v současné době možné nalézt např. v Centre Pompidou v Paříži? Na to se podívejte na obrázcích sami.

That the motive of the bicycle has been appearing in modern art for ages is not a new revelation. From the most well-known we would like to point out Bicycle Wheel by Marcel Duchamp from 1913 or the Bulls Head sculpture by Pablo Picasso from 1942. Which pieces of art share the bicycle motive f.e. in the Centre Pompidou in Paris? See for yourselves from the pictures above.

Shadows on the wall

Spotcheck Photos B&W 04.04.2012

Práce na chystaném společném prostoru uskupení Hot Dog, Pedal Project a OKOLO ještě nejsou zdaleka u konce, avšak už nyní se na stěnách Headquarters pohupují různé rámy a cyklistické komponenty. Proč? Protože se snažíme udělat vše, aby se veřejnosti dveře otevřely již příští týden. Opening party se blíží.

Do you think that we will open Headquarters (space of Hot Dog, Pedal Project and OKOLO) next week? Dont worry, we will let you know, but some things are already hanging on the wall. We are doing everything we can to open the space next week. Watch out for news on the opening party.

Bicyclette Ensevelie (Buried Bicycle)

Spotcheck Photos 01.04.2012

Bicyclette Ensevelie (Pohřbené kolo) je socha vytvořená duem Cleas Oldenburg a Coosje Van Vruggen pro pařížský veřejný prostor Parc de la Villette, který leží nedaleko muzea Cité des Sciences et de L’Industrie. Foto: Jakub Gruber.

Bicyclette Ensevelie (Buried Bicycle) is a sculpture made by Cleas Oldenburg and Coosje Van Bruggen for the Parc de la Villette, which is situated near the science museum called Cité des Sciences et de L’Industrie in Paris. Photo: Jakub Gruber.

Tall Bikes

Spotcheck Photos 01.03.2012

Říkají vám něco tall bikes? Zde přinášíme minireport z jedné dílny v britském Liverpoolu. Viděli jste takový stroj už na živo? A co teprv skoro středověký zápas?

Have you heard about tall bikes? Here is a short report from one workshop situated in Liverpool, England. Have you seen such a bike here in Czech? And what about almost medieval tournament?

Headquarters is coming

Spotcheck PP Products Photos 21.02.2012

Jak již víte z předchozího videa naše Hedquarters (společný projekt Hot Dog Cycles, Pedal Project a OKOLO) již našlo svou adresu. Tou je roh Bořivojovi a Chvalovi ulice na Žižkově. To ale znamená, že je před námi mnoho práce. Omlouváme se za snížení aktivity na našem blogu, věřte ale, že vám to v budoucnu vynahradíme. Více informací o chystaném prostoru můžete očekávat již velmi brzy.

As you know from the previous video we finally found the place for our Headquarters (common project of Hot Doq Cycles, Pedal Project and OKOLO). It is situated on the corner of Bořivojova and Chvalova street at Žižkov. Keep in touch, more info coming soon.

Michael Embacher pt. 2

Spotcheck Photos Back To The Roots 13.02.2012

Druhá várka fotografií z kolekce Michaela Embachera. První část naleznete zde.

Second part of the images from the collection of Michael Embacher. First part you can find here.

My Bike, Transportation Dans La Ville v Merci

Spotcheck Photos Event 10.02.2012

Výstava současné městské cycklistiky doslova vtěsnána mezi nábytek a luxusní módu? Ano, i to je v Paříži možné. Několikapatrový koncept store Merci si totiž přichystal další ze své série krátkodobých výstav prezentujících současnou stylovou a kreativní kulturu. A právě cyklistika k ní dnes již neodmyslitelně patří a proto se výstavnímu repertoáru tohoto jedinečného místa nemohla vyhnout. Pod názvem My Bike, Transportation Dans La Ville představili kurátoři obchodu a galerie Merci cyklistiku jako důležitý prvek současného života ve městě. Kolo a vše co s ním souvisí zde bylo prezentováno nejenom jako módní doplněk a krásný estetický předmět, ale také jako stoprocentně funkční stroj, s kterým je pohyb ve městě neobyčejně praktickou záležitostí. V expozici, která zabrala hned všechny tři patra obchodu, jste tak mohli mezi zde běžně nabízeným zbožím objevit desítky současných, ale i historických bicyklů, mnoho příslušenství, knih, časopisů, ale i speciálních instalací, které byly vytvořeny speciálně pro výstavu. Jedna z nich představovala i monumentální lustr v podobě kola v hlavní vstupní hale obchodu, který navrhl významný britský designér Tom Dixon.

 

An exhibition of city cycling literally stuffed among furniture and luxurious fashion? Yes, even that is possible in Paris. The multilevel concept store Merci has prepared one of their short-term exhibitions presenting contemporary stylish and creative culture. And cycling is definitely a part of this. Under the title My Bike, Transportation Dans La Ville, the curators have presented cycling as an important element of the everyday urban life. The bicycle is presented not only as a fashion accessory and aesthetic object, but also as a completely functional and practical machine for transportation in the city. The exposition took up all three stories of the store was based on many modern and historical bikes, as well as accessories, books, magazines and special installations. One of these was the monumental wheel-looking chandelier in the foyer, designed by British designer Tom Dixon.

Denim Heads

Spotcheck Photos 24.01.2012

V pravidelné pondělní rubrice Fashion Mondays, kterou mají na starost kluci z Denim Heads se postupně objevili i dva naši členové. Nejprve Adam a tento týden i Jakub. Jak jim to sluší posuďte sami. My prostřednictvím těchto fotografií doporučujeme navštívit jejich stylový obchod plný kvalitního denimu, bot, modních doplňků či tiskovin, mezi kterými nesmí chybět ani samozřejmně ani Pedal Project. Pokud vás zajímají zastoupené brandy, pak jmenuje alespoň Japan Blue, Momotaro Jeans, Indigofera, Denim Demon, Ijin Material, Armor Lux, Red Wing shoes, Qwstion bags a mnoho dalších.

The guys at Denim Heads have a regular column called Fashion Mondays on their blog. Two of our members have been featured as models in the past few weeks. Adam and then Jakub followed. See for yourselves how it suited them. We recommend a visit to the stylish shop full of quality denim goods, shoes, accessories and printed magazines, among them the Pedal Project magazine, of course. The brands sold at the shop are Japan Blue, Momotaro Jeans, Indigofera, Denim Demon, Ijin Material, Armor Lux, Red Wing shoes, Qwstion bags, to name just a few.

Michael Embacher pt. 1

Spotcheck Photos Back To The Roots 20.01.2012

Je to již nějaký čas, co jsme měli tu možnost, díky připravovanému magazínu OKOLO Vienna Only, navštívit půdní sbírku kol Michaela Embachra. Moc si vážíme toho, že si na nás udělal čas a detailně nás seznámil s mnoha skvosty, které, za pouhých 8 let, co se kolům věnuje, dokázal nashromáždit. Co kus, to originál. Mohli bychom se tu dalekosáhle rozepsat o jakémkoli z nich, ať už by se jednalo o olympijský speciál z Barcelony, kolo Subaru s pohonem na obě kola či vlastnoručně podepsaný kousek od Francesco Mosera. To by ale bylo trochu zbytečné, jelikož za nás tuto práci udělal již samotný Embacher. Nejprve, díky nezájmu vydavatelů, si vydal ve vlastní režii knihu Smart Move, dokumentující jednotlivá kola na překrásných fotografiích od Bernharda Angerera doplněných stručnými, ale naprosto výstižnými, texty. Ta se stala v zápětí hitem a již ve spolupráci s velkými vydavatelskými domy byla nedlouho poté vydána v rozšířeném rozsahu v mnoha jazykových mutacích. Tak se stalo pod názvem Cyklopedia, jak ji můžete zakoupit např i v Čechách. Doporučujeme nejen milovníkům krásných kol, ale designu jako takového. Kdo by pak chtěl vidět více, tak zde přínášíme první várku fotografií z této unikátní sbírky či doporučujeme navštívit přímo webové stránky Michaela Embachera, kterému touto formou ještě jednou děkujeme. Byl to pro nás opravdu obohacuící zážitek.

Some time has passed since we have had the opportunity to visit the collection of Michael Embacher (thanks to the preparation of the OKOLO magazine Vienna Only). We are very grateful that he has found the time to show us all the jewels that he managed to collect in just 8 years. Each piece is an original. We could write pages and pages about each and every one of them, the Barcelona Olympic special or the Subaru that has power drive on both wheels or the personally signed piece from Francesco Moser? But that would be useless because Embacher has already done all this. At first he published a book on his own expense because of the ignorance of publishers. It is called Smart Move and documents each of the bicycles in short texts along with beautiful photographs by Bernhard Angerer. This book became a big hit and later on came out again, enlarged and in various language versions under a large publishing house. This is known as the Cyclopedia and you can also buy it in the Czech Republic. We definitely recommend it to bicycle lovers as well as to lovers of design itself. Who would want to learn more, we present here the first part of photographs of this unique collection or you can visit the website of Michael Embacher, whom we would like to thank once more. It has been an extraordinary experience for us.

Pedal Project X Robert Štěrba – Rámový set Iconic 2012

PP Products Photos 20.01.2012

Přínášíme vám sérii fotografií, na nichž je k vidění další z řady produktů Pedal Project. Je jím do spojek letovaný rámový set, který vzniká ve spolupráci s legendárním českým výrobcem Robert Štěrba. Těm z vás, kteří tento web navštěvují již nějaký čas, může být povědomý z dřívějška, nyní se ale finišují poslední práce a již co nevidět bude představen v celé sve kráse. Na snímcích je k vidění Roman Houdek, který rámu dopřává v lakovně již dlouho slibovný elegantní kabátek, díky němuž se později dozvíte, proč nese název právě Iconic 2012.

Here are some photos of our new product. It is a lugged frame set made in collaboration with the legendary czech brand Robert Štěrba. Some of you may think to be familiar with it. It is because it was featured here some time ago.The frame set is almost done now and will be presented soon. You can see Roman Houdek dressing it to the new elegant design which will help to show why is it called Iconic 2012.

Moscow Olympic Games 1980 Favorit

Spotcheck Photos Bikecheck Back To The Roots 12.01.2012

Na ojedinělá kola člověk nenarazí každý den, čas od času se tak ale stane. My jsme měli to štěstí, že jsme mohli při nedávné návštěve u Roberta Štěrby, mimo jiných skvostů, obdivovat i jeden poměrně raritní kousek – rám patřící k jedněm z prvních pokusů směrovaných k Olympijským hrám 1980 v Moskvě. Aerodynamické řešení trubek a předzvěst revolučního řešení, kterým byly později rámy zvané "koza". S těmi přišel na ostro Favorit v roce 1982 na mistrovství světa v Anglii. Poměrně měkké kolo, které patřilo v té době k nejlepšímu, na čem jezdili jak dráhaři, tak i silničáři.

You dont see unique bikes everyday, but from time to time it happens. We have been fortunate to see such a rare jewel on our last visit to Robert Štěrba - a frame belonging to one of the first attempts headed towards the Olympic games in Moscow in 1980. The aerodynamics of the tubes and omen of a revolutionary solution, which was later named the "goat frame". This was released by Favorit in 1982 at the World Championship in London. A rather softer bike which was the top of its time and rode on track and road.

Různé B&W 21

Photos B&W 11.01.2012

Několik fotografií, které pořídil při našich společných setkáních Rosťa Zapletal (rosta.zapletal@gmail.com). Stalo se tak pro účely jeho klauzurní práce, na téma "Trendy 2011", ve druhém ročníku ateliéru Fotografické tvorby a médií na pražské Vyšší odborné škole grafické (vedoucí MgA. L. Mlynářová a MgA. L. Jarcovjáková).

Some pictures from our meetings by Rosťa Zapletal (rosta.zapletal@gmail.com). These were taken for his second-year final work themed "Trends 2011" at the studio of Photography and media at Graphic School Prague (supervised by MgA. L. Mlynářová and MgA. L. Jarcovjáková).

Headphones tested on animals

Photos 15.12.2011

Říkáte si, proč je zde najednou fotografie sluchátek? Nebojte se, ne proto, že bychom se chtěli pochlubit, co jsme dostali k Vánocům. Pouze jsme obdrželi na testování nová sluchátka, která vznikla ve spoluprácí firem Phillips a ONeil. Jedná se o speciálně vyvinuté kousky, které by svou stavbou a použitými materiály měly být takřka nezničitelné. Nechceme zatím dělat předčasné soudy do jaké míry to platí a popravdě se ani příliš nehrneme do bourání hlavou o zem ve snaze toto zjistit. Už teď ale můžeme říct, že jsou řešeny s velkým smyslem pro detail. A co víc. Hrajou! Na přiložených fotografiích můžete vidět model Bend v takřka stájových barvách PP. Pokud vás zajímá víc, koukněte se třeba zde na oficiální.

Are you wondering what these photos of headphones are doing here? Dont worry, it is not because we want to brag about our Christmas presents. We received a pair of new headphones made by Phillips in collaboration with ONeil for testing. They were specially developed as indestructible. We dont want to make any premature conclusions about that statement, to be frank we are not into running into walls to find out. But what we can say is that they were built with a very delicate sense for detail. Moreover, they really play! On the photos you can se the model Bend in almost PP team colors. To learn more, click here.

Štěrba x PP – PR Café

PP Products Photos Magazine Bikecheck 30.12.2011

Dalším z kol, které jsme v poslední době dali dohromady a o které se s vámi chceme podělit (mimojiné najdete také v druhém čísle našeho tištěného magazínu) je kousek navržený pro Lukáše Otevřela, potažmo jeho prostor s názvem PR Café. V něm se snoubí kavárenské prvky s detaily, které jako by vypadly z showroomu s designovým nábytkem. Má se jednat o příjemné, kreativně laděné místo, vhodné k poklidnému popíjení kávy, pracovní schůzce či črtání do bloku, připarkovanému ve vozíčku v návrhu od designérů Jana Plecháče a Henryho Wielguse. Ke kolu samému se pak sluší říct, že je úmyslně laděno do červených a bílých barev, tak jako prostor, a je osazeno těmi nejlepšími komponenty, tak, aby jeho výsledný dojem v konfrontaci s ostatním zařízením nepůsobil chudým dojmem. Nakonec padl výběr na několik výrobků od italské firmy Cinelli, jmenovitě pak sedlovka a představec VAI, sedlo Unicanitor a řídítka Pepper. Šlapací systém je naopak celkově opatřen produkty japonské výroby. Těmi jsou převodník a kliky Sugino Messenger RD2, pedály MKS Sylvan, a nakonec samotná bílá kola se zlatým výpletem od firmy Dia Compe, které jsou z limitované edice, vydané u příležitosti šedesátého výročí této tradiční firmy. Obuty jsou plášti od stejné firmy, jako je i hlavové složení a tou je Ritchey. Všechny tyto díly jsou umístěny na červený rám, který je jedním z pěti prvních kusů vzniklých ve spolupráci Pedal Project se špičkovým tradičním českým výrobcem Robertem Štěrbou.

The next bike, which we have put together lately and want to show you (it is also featured in the second issue of our printed magazine), is a piece completed for Lukáš Otevřel and for his newly opened PR Café. It is a space combining café elements with details that look as they fell out of a design furniture showroom. It should be a pleasant and creative place suitable for drinking coffee, meeting people or doodling on papers parked in little wagons designed by Jan Plecháč and Henry Wielgus. As for the bike itself, it is deliberately tuned in red and white colors like the space of the café and completed with the best components available so it fits in with all the other furniture and decorations. Finally we picked Cinelli VAI seatpost and stem, Unicator saddle and Pepper handlebars. The pedal system is completely Japanese. Sugino Messenger RD2 crank set, MKS Sylvan pedals and the special limited wheels released at the occasion of the 60th anniversary of Dia Compe with tires by Ritchey. All of these components are fitted on the red and white PP frame, one of the first five pieces made in collaboration with Robert Štěrba.

PPTEE02 – Print

PP Products Photos 15.12.2011

I přesto, že žijeme v čase internetu a digitálních informací, tištěné médium je stále ceněnou a nenahraditelnou formou vyjadřování, zaznamenávání a uchovávání informací. Pro nás osobně to platí dvojnásob. Pokud něco vytváříme, chceme to držet, cítit v rukách a zakládat do našich knihoven. Výjimkou nejsou ani naše tištěné projekty zahrnující i fotografickou knihu, kterou jsme představili společně s naším prvním číslem časopisu Pedal Project. Tisk je neměnná kvalita, která vytváří trvale hmatatelné hodnoty. Vzniká objekt, který potěší a uchová myšlenky. S touto vizí jsme přistoupili i k našemu dalšímu tričku Pedal Project, na kterém se objevuje kompozice fotografií z našich cest a jiných dobrodružství, vybraných z výše zmíněné knihy. Ty tak představují originální reprodukci fotografie obecně a posouvají motiv tisku do nové podoby. Fotografie na látce a část knížky se stává dekorativním módním vzorem.

Pokud tě zajímá, jak výsledný produkt vypadá, či ho dokonce zakoupit, klikni sem.

Even though we live in the age of the internet and digital information, the printed medium is still a much appreciated form of expression, recording and preservation of information. For us, it double counts. When we create something, we want to hold it in our hands and keep it in our bookcases. Our published projects are not an exception, with the first issue of Pedal Project magazine coming out with a photo booklet. Prints have constant qualities that create permanent values and conserves them. With this vision we have approached our next Pedal Project t-shirt which is covered with a composition of photograph from our trips and other adventures, selected from the photo booklet mentioned above. These are original reproductions pf photographs and move the print motif to a new level. Pictures on fabric and a part of the booklet becomes a decor.

If you want to see the final product, and maybe even buy it, click here.

PP MAG 02 Party

PP Products Photos Magazine Event B&W 05.12.2011

Několik fotografií ze křtu druhého čísla Pedal Project magazínu. Děkujeme všem co dorazili a podíleli se na příjemné atmosféře.

Few shots from the release party of the second issue of Pedal Project magazine. Thanks for coming. Thanks for nice atmosphere.

PP MAG 02 Done

PP Products Photos Magazine 02.12.2011

Magazín je připraven na párty. Přijďte si již dnes pro výtisk v limitovaném bonusovém balíčku. Díky Papelotu za spolupráci.

Magazine is ready for the party. Come tonight to take a copy and some bonus features. Thanks to Papelote for collaboration.

PP MAG 02 Almost Done

PP Products Photos Event 01.12.2011

Pouze jeden den nás dělí od uvedení druhého čísla magazínu Pedal Project. Pokud tě zajímá být u toho, přijď zítra (pátek 2. prosince) do Cafe NONA na Nové Scéně. Start ve 21:30.

Only one day left to the release party of the second issue of Pedal Project magazine. Come tomorrow (December 2nd) to Cafe NONA if you are interested to see this happen. Start at 21:30. It would be nice to see you there.

Štěrba website

PP Products Photos Back To The Roots 25.11.2011

Předpokládáme, že jméno Robert Štěrba vám není neznámé. Pokud se ale chcete dozvědět víc, rozhodně se podívejte na jeho aktualizovaný web či do nadcházejícího čísla magazínu Pedal Project, kde je teto osobnosti české cyklistiky věnována velká část obsahu. Křest proběhne 2. prosince v prostorách Café NONA na Národní třídě, Praha 1.

We hope, that you are a bit familiar with the name of Robert Štěrba. If you want to know more, check out his updated website or pages of the forthcoming issue of Pedal Project magazine which has a big part dedicated to this personality of czech cycling. Release party planed December 2nd at Cafe NONA at Národní třída, Prague 1.

Lodz – Behnid the Scenes

Photos 20.11.2011

London – Behind the Scenes

Photos 20.11.2011

PP MAG 02 Preview

PP Products Photos Magazine 17.11.2011

Neděláme si legraci. PP MAG 02 prevjů.

We are not kidding. PP MAG 02 preview.

(P)Art: Michal Škapa

Photos Magazine 15.11.2011

Michal Škapa aka Tron. Grafický designér, writer, všestranný umělec plný kreativity. Pro ty, kteří vědí o koho jde, máme dobrou zprávu: Michal je jedním z umělců, jejichž práci naleznete v nadcházejícím čísle magazínu Pedal Project. Pro ty, komu toto jméno nic neříká, máme radu: Otevřete oči.

Michal Škapa aka Tron. Graphic designer, writer, versatile artist full of creativity. For those who know, we have a good news: Michal is one of the artists featured in the forthcoming issue of Pedal Project magazine. For those who dont, we have small advise: Open your eyes.

Leader 725 Biatch!

Photos Bikecheck 27.10.2011

Biatch! je kolo postavené na rámu 725TR od americké firmy Leader Bikes. Krom něj je od stejné značky také vidlice (i806a) a karbonová sedlovka (SPCA1 Aero). Co se týče dalších použitých komponentů, jsou to například kola Velocity B43 s plášti Vittoria Randonneur, kliky Sugino Messenger RD2, sedlo Cinelli Unicanitor, hlavové složení FSA, představec Cinelli Ant s řidítky Cinelli Pepper a gripy OURY. Grafické řešení je, díky tvarové podobnosti, inspirováno rámovým setem Bianchi Super Pista a nese sdělení jako "Ride no faster than your guardian angel can fly!!" apod. Pokud vás zajímá více, počekjte si na druhé číslo magazínu Pedal Project, který vychází začátkem prosince.

Biatch! is a bike built on a 725TR frame made by the American brand Leader Bikes. It has a Leader fork (i806a) and carbon seatpost (SPCA1 Aero). Other components are various, such as Velocity B43 wheels with Vittoria Randonneur tyres, Sugino RD2 crankset, Cinelli Unicanitor saddle, FSA headset, Cinelli Ant stem with Cinelli Pepper handlebar and OURY grips and so on. The graphic design of the bike is strongly inspired by the Super Pista frameset by Bianchi. If you want to learn more about it, wait for the second issue of the Pedal Project magazine, which is comming early December.

Subrosa Letum Contest

Photos Event 12.11.2011

Děkujeme všem, co nám poslali fotografie do soutěže o kolo Subrosa Letum věnované od kluků z TBB-Bike.cz. Vážíme si každého jednotlivého příspěvku. Pořadí, v jakém tu jsou prezentovány je nahodilé a nemá žádnou spojitost s finálními výsledky. Autory vítězných fotograií budeme kontaktovat v nejbližších dnech a vy ostatní můžete poznat, jak výsledný výběr dopadl, hned 2. prosince, kdy bude slavnostně pokřtěno druhé číslo magazínu Pedal Project, v němž budou tato díla otištěna. Více informací o křtu zde naleznete již brzy. Ještě jednou děkujeme a předem gratulujeme vítězům a děkujeme všem ostatním za účast.

Thanks for sending images to the Subrosa Letum Contest and also thanks to the guys from TBB-Bike.cz for the opportunity to win this beautiful bike. Now you can check out these images and guess which pieces were picked as prizewinners. We will contact the winners in the next few days and publish their photos in the forthcoming issue of Pedal Project magazine, which will be released December 2nd. More info about the party coming soon.

Velký Atlas Světa

Photos Event 22.10.2011

Kromě společného stánku Pedal Project a OKOLO jste mohli vidět na letošním DesignBloku i malou instalaci, o kterou jsme byli požádáni v rámci zajímavé edukativní expozice s názvem Velký atlas světa: výstava o cestě do budoucnosti. Ta vznikla z iniciativy Informačního centra OSN v Praze a Hnutí Duha a obsahovala mnoho zajímavých prací nejen českých designérů a jako zlatý hřeb takzvanou Laboratoř světa, objekt vytvořený kombinací laboratorního skla a malých geometrických skleněných objektů v návrhu od Michaely Tomiškové. My jsme, jak se asi dá očekávat, dostali za úkol zpracování k přírodě šetrný způsob dopravy, k čemuž jsme využili několik cykl istických produktů české výroby, mezi kterými nemohli chybět ani "ještě teplý" rámový set Štěrba x PP či dřevěná řidítka TONda od Jerryho Kozy nebo grafický nástěnný plakát ukazující různá fiktivní jednostopá vozidla, k jejichž zhotovení ve své fantazii můžete rovnou použít i některé z přítomných komponentů.

Apart from the Pedal Project and OKOLO stand at the DesignBlok, you could have seen a small installation we were asked to do for an exhibition called „The Big Atlas of the World: an exhibition about the trip into the future“. The expo was initiated by the United Nations Information Center in Prague and Hnuti Duha and included many interesting works of not only Czech designers. The highlight of the exhibition was a Laboratory of the World, an object assembled with laboratory glassware and small geometrical glass objects designed by Michaela Tomšíková. As expected, our assignment was an ecologically friendly way of transportation, for which we used some czech made cycling products such as our brand new Štěrba x PP frameset or wooden handlebars TONda designed by Jerry Koza. We have also created a poster showing imaginary single-track vehicles which can be assembled in your imagination using some of the featured components.

 

Různé CLR

Photos 15.10.2011

Wranched

Photos 13.05.2011

To, aby dělala určitá firma své produkty dobře, se bere jako samozřejmost, ikdyž zdaleka ne vždy se tak děje. Někdy jde kvalita dolu kvůli lenosti jindy možná dokonce z úsporných důvodů či ve snaze nutit zákazníky kupovat si výrobky stále nové, jelikož ty předchozí jsou již nepoužitelné. Když pak ale ještě kromě udržování standardu výroby zvládá dělat další věci, které, byť se zdají navíc, příjemně spoludotváří dobré jméno, je vše tak, jak by podle nás mělo být. Jedněmi z takových jsou bezpochyby i Chrome. Ti kromě vysoce kvalitních messenger bagů a batohů, které si můžete nechat udělat takřka na zakázku, cyklistických bot či dalších doplňků, se kterými se etablovali na scéně jako málokterá jejich konkurence, ještě vydávají magazín Wrenched. Jde o jakéhosi průvodce, který je vždy zaměřen na učité město a obyvatele v něm. Jsou zde popsáni kreativní lidé či projekty z té dané oblasti a různá oblíbená místa, kam je dobré zajít. První číslo je zaměřeno na San Francisco, město se silnou street kulturou mezi níž patří samozřejmě i fixed gear. Můžete se dočíst např. o lidech jako jsou Kent Uyehara (FTC), Keith Hufnagel, Mike Martin (MASH) , Matt Revelli (Upper Playground), Rebel 8, Dustin Klein (Cadence), Skull & Sword, Colby Elrick (Macaframa) a mnoho dalších. Obálku má na svědomí znamý umělec a člen dvojice Rebel8 Mike Giant. V dalším čísle prý bude zastoupen New York, tak uvidíme, jestli se jednoho dne otočí pohled až za oceán nebo dokonce do ulic Prahy.

Making a good product should be an obvious priority for a company, although it’s not always happening. Sometimes the quality is lower due to laziness, other times budget cuts or because of attempts to make the customer buy newer and newer products because the older ones are useless. If they still manage to make other seemingly unimportant additional things that help keeping up the good name besides just upholding the standard of the product, that’s the way we like it. One of these is Chrome, of course. Apart from making good custom made messenger bags and backpacks cycling shoes or other accessories that helped them establish themselves on the scene as no other company has, they publish the magazine Wrenched. It’s a kind of guide concentrated on a city and its inhabitants. It’s about creative people and projects of the particular region and tips for cool places to visit. The first issue was about San Francisco, a city with a strong street culture, including the fixed gear culture. You can read about people like Kent Uyehara (FTC), Keith Hufnagel, Mike Martin (MASH), Matt Revelli (Upper Playground), Rebel 8, Dustin Klein (Cadence), Skull & Sword, Colby Elrick (Macaframa) and many more. The cover design is the work of Rebel8 member Mike Giant. The next issue is supposed to be based on New York and we guess we’ll have to see if the spotlight turns oversea or even to the streets of Prague.

Design Blok 2011

Photos Event 13.10.2011

Jak možná víte, Pedal Project se zůčastnil minulý týden společně s OKOLO pražského DesignBloku. Jak výsledná instalace vypadala se můžete podívat zde na fotografiích od Jaroslava Moravce či na webu OKOLO, kde se dozvíte i další informace.

As you may know, Pedal Project exhibited last week at DesignBlok. It happened in collaboration with the creative group OKOLO. Now you can (thanks to images made by Jaroslav Moravec) check how the final instalation looked like. For more information and images go to the OKOLO website.

Night Actions

Photos 13.10.2011

Hot Dog Cycles obrazem

Spotcheck Photos 10.10.2011

Pár obrázků z nedávné návštěvy Hot Dog Cycles.

Few images from the Hot Dog Cycles store.

Ahoj, Design! – Behind the Scenes

Photos Event 10.10.2011

VŠUP Bike

Photos Found in the streets Bikecheck 03.10.2011

Tento unikátní kousek jsme nalezli na chodbě Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

We found this unique piece in the corridor of the Academy of Art, Architecture and Design in Prague.

Fixerati

Spotcheck Photos Magazine 03.10.2011

Zde je několik fotografií z pěkného bruselského obchodu Fixerati. Je sice trochu těžší ho najít, ale návštěva rozhodně stojí za to. Pokud třeba máte chuť zakoupit Pedal Project magazín v Belgii, můžete to zkusit tam. Více informací zde.

Few photos from the Fixerati store in Brussels. It is a bit difficult to find but the quest is worth it. If you want to buy the Pedal Project magazine in Belgium, you can try there. More information here.

(P)Art: Fshizz

Photos Magazine 02.10.2011

Alexander Gürlich, známější pod pseudonymem Fshizz, je snad jediný umělec u nás, který se soustavně zabývá tvorbou takzvaných vinyl toys. Jeho postavičky jste již v minulosti mohli vidět na několika akcích jako např. Na Trafačce v rámci streetart festivalu Names nebo v 66 Gallery, kde měl samostatnou výstavu s názvem Fshizz Strikes Back. Autora samotného pak třeba na přednášce v rámci festivalu Mixer ve Zlíně. V novém čísle PP magazínu pak budete moci ocenit vtipné řešení a preciznost provedení jeho díla, které vytvořil speciálně pro tuto příležitost. V něm hrají hlavní roli Nebojácný Ed a dvě kola, která byla díky zadanému tématu "Two Wheels Good" víceméně očekávatelná. Nás samotné ale mile překvapilo, jak vtipně se mu je povedlo do díla promítnout.

Alexander Gürlich also know as Fshizz is almost the only vinyl toy artist in the Czech Republic. His work was featured on various events such as streetart festival Names or his own exhibition at 66 Gallery called Fshizz strikes back. Besides of that Fshizz also took part at the Mixer festival in the city of Zlin, where he had a special lecture / workshop. We are happy to announce that you can also find his work in the forthcoming issue of PP Magazine. Fearless Ed, how Alex called his piece, is a combination of clever solution and precise handwork.

Lo-Lo

Photos Found in the streets Bikecheck 01.10.2011

Když se v pražských ulicích vyloupl týpek jménem Pete, bylo hned po první projížďce jasné, že se nevidíme naposledy. Již jeho stroj je kapitolou samou pro sebe a do jisté míry poukazuje na jeho kořeny na západním pobřeží Spojených států. Pro neznalého člověka se může zdát jako obyčejné, celkem používané, kolo. Při bližším ohledání ale zjistíte, že je osazeno takřka jen těmi nejlepšími komponenty. Těmi je například zadní kolo Velocity B43 postavené na náboji Phil Wood, sedlo Brooks Colt, představec Thomson, kliky Omnium 165 a další. Pozadu ale nezůstává ani samotný rám. Tím je na míru dělaný FBM Sword velikosti 60. Pokud vás zajímá, co je zač jeho majitel a proč se tento stroj ze zámoří jmenuje právě Lo-Lo, odpovědi naleznete v druhém vydání časopisu Pedal Project.

When we rode together with new guy in the town called Pete for the first time, we were pretty shure, that it is definitely not for the last time. From his bike is possible almos guess that his roots are at the west coast of the United States. You might think that it is some ordinary street bike which is on the top of it bit used when you dont know much about cycling or see the machine in a hurry...but. When you come closer you realize that it is built by almost the best components such as Velocity B43 rear wheel on Phil Wood hub, Brooks Colt saddle, Thomson stem, Omnium 165 crankset and so on. And what about the frame? It is FBM Sword made specialy for Pete in the size 60. If you are interested who this Pete is or why is his pretty bike called Lo-Lo, than check out the second issue of Pedal Project Magazine.

(P)Art: Jakub Hubálek

Photos Magazine 01.10.2011

Původně zamýšlený plán vydat druhé číslo PP Magu již začátkem října se zdá být nereálné, nicméně jeho přípravy jsou již delší dobu v plném proudu. Mimo jiné se tak děje i díky faktu, že jsme se rozhodli navýšit počet stran. Co se týče obsahu, budete mít, stejně jako v čísle prvním, kromě samotného obsahu možnost natrefit i na uměleckou přílohu. Ta je tentokrát na téma "Two Wheels Good" a naleznete v ní celou řadu velkých jmen. Jedním z nich, které zastupuje nastupující generaci malířů, je absolvent pražske AVU Jakub Hubálek. Ten vytvořil speciálně pro nás obraz, na jehož reprodukci se můžete těšit. Děkujeme Jakubovi, že si na nás našel čas i přes to, že v současné době finišuje práci na samostatné výstavě pro Galerii hlavního města Prahy, kterou má mít zahájenou koncem října.

We are sad to announce, that it is not possible to make second issue of PP Mag as soon as we wanted (first days of October). On the other side we are happy to tell you that the next issue will be much thicker and full of interesting stuff such as (P)Art. This time the theme was "Two Wheels Good" and many great artists participated. One of them is our friend and graduate of pragues AVU Jakub Hubálek. It is honor for us, that he made special piece for us even he had lots of work now with finishing his own exhibition which will be in the City Gallery Prague at the end of this October. So, you can see how it look like in the forthcoming issue of Pedal Project Magazine.

Londýnskej divňák

Photos Found in the streets Bikecheck 30.09.2011

Při naší nedávné návštěvě Londýna jsme narazili na jeden zajímavý stroj, se kterým nám bylo líto se nepodělit. Nazvali jsme ho "Divňák".

Here is a bike we found in Lodon about one week ago. We called that "The weird one".

Festka

Spotcheck Photos 14.09.2011

Pár fotografií z nedávné návštěvy festkařské garáže. Stejnětak, jako když jsme vstoupili poprvé, se nám i teď dostalo vlídného přijetí a obohacujícího rozhovoru. Kluci rozhodně vědí co dělají a proč tak činí. Pokud vás zajímá víc, rozhodně neváhejte navštívit jejich web nebo se za nimi stavte osobně na kus řeči ve Starobylé ulici na Praze 11.

Few images from our recent stop at the Festka garage. It was very pleasant and influential, as always. Those guys know what they are doing and why. To learn more about them, check their website or go have a chat with them at Starobylá street, Prague 11.

PP x Robert Štěrba

PP Products Photos 29.08.2011

Tak a je to tu. První série rámových setů, které vznikly ve spolupráci Pedal Project s Robertem Štěrbou. Prozatím se jedná o limitovaný počet pěti kusů s možností výběru (při rychlém jednání) mezi klasickým a a-head řešením hlavového složení. Minimalistický design ve stájových barvách PP dává vyniknout čistotě zpracování a geometrii speciálně navržené nikým jiným než Milošem Ouborným. Za 8 500 Kč tak můžete získat unikátní kus, jehož zakoupením se vám do rukou dostane rám od jednoho z nejlepších českých výrobců a tím současně podpoříte místní scénu v jejím růstu. Případní zájemci nás mohou kontaktovat na emailu info@pedal-project.com.

So here it is. First series of frame sets made in collaboration between Pedal Project and Robert Štěrba. It is a limited amount of five pieces for now but it is possible to choose between clasical or a-head type headset. The minimalistic design in PP team colors lets the clean manufacturing and geometry specially made by none other than Miloš Ouborný excel. For 8 500 CZK you get this unique piece by one of the best czech framebuilders and also support to growth of the local fixed gear scene. If interested, contact us via email info@pedal-project.com.

PPTEE01 – Paradots

PP Products Photos 27.08.2011

Myslíte si, že jezdit na kole fixed-gear do kopce nemá sebemenší logiku a že se furtošlap hodí jen na pohodovou jízdu po rovině? Určitě ne, tedy alespoň ne pro nás z týmu Pedal Project. Na kole s jedním pevným převodem jsme již zdolali mnoho kopců včetně Libereckého Ješťědu. I když jsme při nich málem vypustili naše holé životy, kopce máme stále rádi. A i proto jsme se při designu našeho prvního trička inspirovali jedním z legendárních trikotů, který získávají právě jen ti nejlepší vrchaři. Bílý dres s červenými puntíky označuje na legendární Tour de France vždy toho největšího krále pyrenejských či alpských stoupání. I když těmto šampionům nesaháme s našimi vrchařskými zkušenostmi ani po kotníky, vzdáváme jim tímto trikotem alespoň náš hold a věříme, že vás i nás doženou červené puntíky PP k těm nejlepším možným výkonům ve všech budoucích vrchařských dobrodružstvích. Toto limitované tričko (70 číslovaných kusů) můžete zakoupit např. zde.

Do you think that it is stupid to climb hills on fixed gear bikes and that it is good just for rides on flat surfaces? We at Pedal Project definitely dont. We have conquered many hills includig Ještěd near Liberec. And even though we almost lost our breath we still like mountains. That is also why is our first t-shirt design is inspired by the polkadot jersey, which is assigned to the best climbers in the hills at the legendary Tour de France. We are nothing in comparison to those mountain kings but we want to at least pay tribute to them and we believe that the red dots of PP will push both us and you to the best possible achievements in future mountain adventures. You can buy this limited t-shirt (70 numbered pieces) for example here.

Peugeot Twins

Photos Found in the streets Bikecheck 27.08.2011

Že nejsme jen banda úchylů zaseklých pouze na fixed gear je snad jasné. I proto nemůžeme nenahodit tento pár krásných skládaček od firmy Peugeot, na které jsme tento týden natrefili v Bořivojově ulici na Žižkově.

We hope there is no doubt that we are not a bunch of freaks interested only in fixed gear bikes. We just had to share these pictures of beautiful folder bikes made by Peugeot, which we found this week at Bořivojova street, Žižkov.

PPMAG01 – Party (Pek & White)

Photos Magazine Event 26.08.2011

A ještě několik fotografií z Napa galerie od našeho kamaráda Jana Pekárka.

And few more images from Napa gallery taken by our friend Jan Pekárek.

PPMAG01 – Preview

PP Products Photos Magazine 26.08.2011

Tak dost chození kolem horké kaše, zde je malá ukázka toho, co v magazínu naleznete a jak výsledný produkt vypadá. Díky všem, s jejichž pomocí jsme mohli takovouto věc dokončit. Opravdu si toho vážime.

PPMAG je zatím k dostání v:
Botas Concept Store (Konviktská 30, Praha 1)
Czech Design (Vojtěšská, Praha 1)
Hot Dog (Králodvorské 5 na Praze 1)
Leeda (Bartolomějská 1, Praha 1)
Tribo Tattoo and piercing (Lidická 8, Praha 5)
...další místa doplníme v průběhu příštího týdne


So stop messin around. Here is a short preview of what you can find in the magazine and how it looks like. Thanks to everybody who helped make this happen. We really appreciate it.

You can find PPMAG at:
Botas Concept Store (Konviktská 30, Praha 1)
Czech Design (Vojtěšská, Praha 1)
Hot Dog (Králodvorské 5 na Praze 1)
Leeda (Bartolomějská 1, Praha 1)
Tribo Tattoo and piercing (Lidická 8, Praha 5)
...more places coming next week.

PPMAG01 – Release Party

Photos Magazine Event 25.08.2011

Několik fotografií z vernisáže v Napa Galerii, kde proběhl mimojiné křest prvního čísla magazínu Pedal Project. Díky všem co dorazili a spoluvytváŕeli příjemnou atmosféru.

A few photos from the exhibition opening at Napa Gallery, where the release party of the first issue of Pedal Project magazine took place. Thanks to everybody who came and helped us have such a nice time.

PPMAG01 – Printing Process

Photos Magazine PP Products 11.08.2011

Na cestě.

On the way.

(P)Art: René Roubíček

Photos Magazine 07.08.2011

Další osobností, která udělala materiál pro uměleckou přílohu našeho chystaného magazínu, je světoznámý sklářský výtvarník René Roubíček. Všestranný umělec, jehož hlavním těžištěm je bezpochyby práce se sklem, díky které se za dobu svého působení dostal do expozic takřka po celém světě, účastnil se několika výstav Expo (Brusel, Osaka, Montreal,...) a nesmazatelně se svými pracemi zapsal do zlatého fondu nejen českého výtvarného umění. Krom toho je schopen zahrát na takřka jakýkoli hudební nástroj; studovat chtěl malířství, ale díky válce a situaci v zemi byl nucen zaměřit se jiným směrem, kterým se stalo právě sklo. Již několik let nepřetržitě kreslí den co den své deníky, ve kterých se jednoduchou kresbou či kolážemi reflektují události, které v životě zažívá, ať už se jedná o postřehy týkající se pracovních záležitostí, ze společnosti, či věci z běžného život. Jak tyto kresby vypadají, budete mít možnost zjistit třeba právě v chystaném čísle magazínu Pedal Project. Je pro nás velkou ctí mít možnost publikovat práce od takové osobnosti, jakou René Roubíček bez pochyby je. Děkujeme. (Fotografie jsou z archívu RR)

Another person featured in our art part of the forthcoming magazine is internationaly known glass artist René Roubíček, versatile artist best known for his glass sculptures, chandeliers, and other objects made by this unique material. He has participated in exhibitions almost all over the world such as Expo (Brusel, Osaka, Montreal,...) and is definitely one of the members of the fine art golden fund. Besides that he is able to play almost any musical instrument, it was his big hobby. He was always into painting and that was exactly what he wanted to study, but because of the war and political situation in the country, he had to change his mind and start working with glass. Maybe this is why he is drawing into his diary day by day. Fast scetches or collages of his work related stuff or just situations from ordinary life. Now you can find how pages prof Roubíčeks diary look like in the forthcoming issue of Pedal Project magazine. It is an honor for us to have such a big name like Rene Roubíček featured in our mag. Thanks. (Pictures from the archive of RR)

Almost Easy Rider

Photos Magazine 31.07.2011

Už jste slyšeli o tom, že Pedal Project chystá dvojjazyčný tištěný magazín? A vy tomu v této digitální době opravdu věříte? Máte proč. První vydání je takřka hotové a je jen otázkou několika dnů, něz se dozvíte víc jak o magazínu samotném, tak o jeho křtu a distribučních místech. Již teď vám ale můžeme říct, že nepůjde o běžný cyklo-časopis, nýbrž plátek s přesahem směrem k umění a designu. Kromě samotného obsahu relativně úzce zaměřeného na kulturu kolem kol s pevným převodem bude obsahovat i uměleckou přílohu, ve které se postaví bok po boku nejrůznější kreativní lidé napříč různými obory a generacemi. Lidé, kteří by se třeba jen těžko kdy setkali tak pojí jediné – téma. Tím je pro první číslo Easy Rider. A že ne pro každého je zrovna toto snadné dokazuje i fakt, že na některé příspěvky se čekalo i mnohonásobně déle, než byl původní plán, či to, že byli někteří z vybraných adeptů dokonce pro jejich nedodání vyřazeni. O to více si pak vážime těch umělců, kteří se k této výzvě postavili čelem a svá díla zaslali včas a dokonce třeba ve větším rozsahu, než byl nutný nebo dokonce nabídli několik cest na výběr. Jednou z takových je i všestranná designérka, ilustrátorka a absolventka ateliéru keramiky a porcelánu na pražské VŠUP, Silvie Luběnová alias Maestrokatastrof. Co se z jejích prací nakonec do výběru nevešlo si můžete prohlédnout již nyní a společně s tím se těšit na zbytek prací, které se do publiakce zařadit podařilo.

Have you heard that Pedal Project is working on a printed bilingual magazine? And do you believe that this is true in this strange digital era? Then you are right. The first issue is almost done and we will let you know more about the whole concept, release party and other important things very soon. What we can say now is, that it is not just a regular bike related magazine but a paper with a strong connection to art and design scene because besides of content mainly focused on fixed gear bikes and culutre around it has also "art part". In this you can find various artists of different ages using for their work different techniques. Those will have just one thing in common – the theme. For this very first issue we choosed Easy Rider. It was harder than we tought for few of them so it means that not everybody made it during few months before deadline, on the other side we are really happy for those who did and some of them were so liable that we received more than we asked and had more ways to choose from. One of those artists were also versatile designer, illustrator and graduate of the Studio of Ceramics and Porcelain at the AAAD in Prague, Silvie Luběnová aka Maestrokatastrof. So now you have the opportunity to see the illustrations couldnt make it into the magazine and look forward to see the rest that have.

Vienna Only – Behind the Scenes pt. 2

Photos Event 25.07.2011

A po jedničce je tu dvojka. Nečekaně.

Yes youre right. Part two should come after part one.

Vienna Only – Behind the Scenes pt. 1

Photos Event 25.07.2011

Nic víc než pár fotografií z návštěvy Vídně část první.

Nothing more than few photos from Vienna part one.

Moe & his Štěrba

Photos B&W 17.07.2011

Dnes nám přišla od našeho kamaráda a externího člena Pedal Project Aermikse fotografie z Londýna, dokumentující Moea s jeho kolem postaveném na rámovém setu od Roberta Štěrby přímo před výlohou Tokyo Fixed Gear. Že je tato značka pojmem nejen v ČR je bez debat, ale pokaždé takovéto setkání potěší, tím víc i proto, že se v současné době dokončila příprava první limitované série rámových setů vzniklých ve spolupráci firmy Štěrba a uskupení Pedal Project. Doufejme, že ještě v tomto týdnu zveřejníme další bližší informace a fotografie výsledného produktu.

Our friend and external member of Pedal Project Aermiks sent us this nice picture taken in London. It is Moe standing with his Štěrba track bike in front of the Tokyo Fixed Gear shop window. We know that this brand is not respected just in Czech republic but it makes us happy to see a product like this somewhere in the world. And currently even more because the first limited amount of framesets made in collaboration between Štěrba brand and Pedal Project crew are finally done. Look for more information and pictures later this week.

Různé B&W 20

Photos B&W 16.07.2011

Trip To Casa Tabarelli – Behind the Scenes

Photos Event 14.07.2011

Doprovodné fotografie z výletu do Casa Tabarelli nemohou zprostředkovat zážitky z tohoto překrásného místa, ale mohou alespoň trochu přiblížit klidnou atmosféru, která zde panovala. Natáčení videa, diskuze o italském designu z jeho zlaté éry, vynikající domácí jídlo, vášeň pro cyklistiku a především setkání lidí s podobným pohledem na věc.

Backstage photos from our trip to Casa Tabarelli cant transmit all the experience we gained at this beautiful place but we hope you can feel at least the calm atmosphere which was present all the time. Shooting videos, discussions about italian design from its golden era, delicious homemade food and passion for cycling and first of all meeting of people with a simillar point of view on things around us.

Vintage Mountain Bikes

Photos Found in the streets Bikecheck 02.07.2011

Klasiky z ulic Bolzana. Komentář netřeba.

Classics from the streets of Bolzano. No comment needed.

Různé B&W 19

Photos B&W 25.06.2011

Různé B&W 18

Photos B&W 25.06.2011

Liška (Fox)

Photos Bikecheck 20.06.2011

Ne každá liška patří do lesa.

Not every fox belongs in the forest.

Různé B&W 17

Photos B&W 15.06.2011

Dolce Vita Styling Project

Photos Media 22.06.2011

Zde vidíte obrázek z focení pro magazín Dolce Vita. Speciální kurátorský výběr produktů spojených s cyklistikou vznikl pod taktovkou teamu OKOLO a Pedal Project.

Dostaly se tak dohromady ty nejzajimavější kousky ze současné české cyklistické či designérské scény. Unikátní single speed horské kolo od Bicycle Café, šátky a rukavice od modních návrhářek Sistersconspiracy, kliky Gebhardt, řídítka TONda od Jerryho Kozy, Folder Bike Mikuláše novotného či produkty od Pedal Project a OKOLO.

Jak dopadl výsledek, focený Tomášem Součkem, se můžete podívat sami již v červencovém vydání magazínu Dolce Vita.

OKOLO and Pedal Project have curated a special styling project for Dolce Vita magazine based in Prague. The theme was cycling, of course.

We have selected some of the most interesting cycling products from the contemporary Czech creative and cycling scene. Unique single speed mountain bike assembled by Bicycle Café, scarfs and gloves by fashion designers Sistersconspiracy, Gebhardt cranks, TONda handlebars by Jerry Koza, Folder bike by Mikuláš Novotný as well as products by Pedal Project and OKOLO were put together into the pure installation. 

Shot by Tomáš Souček, you can check the result in the July issue of Dolce Vita.

Revelo Bolzano

Spotcheck Photos 20.06.2011

Pokud se dostanete do severoitalského Bolzana, největšího města Jižních Tyrol, určitě navštivte příjemný obchod s dílnou zaměřený primárně na fixed gear. Jmenuje se Revelo a můžete ho naleznout nedaleko spodní stanice lanovky na adrese Rittnerstrasse 45 Via Renon či zde na internetu.

If you go to Bolzano, the biggest city of South Tyrol – north of Italy, dont forget to visit this nice place called Revelo. It is shop mainly focused on fixed gear bikes which you can find at Rittnerstrasse 45 Via Renon (close to the bottom station of the funicular) or here on the internet.

Klein Attitude

Photos Found in the streets Bikecheck Back To The Roots 19.05.2011

Horské kolo Klein Attitude je jedním z těch bicyklů, které nás nikdy nepřestanou fascinovat. Nadčasový tvar i grafický design patří již od svého vzniku na počátku devadesátých let ke zlatému fondu světového cyklistického designu. Jeden, v klasické barevné kombinaci bílé, zelené a růžové barvy, jsme také objevili v zapadlém newyorském koutu a vzpomněli jsme si tak na jeden z projektů naší spřátelené skupiny OKOLO, která použila originální barevnost rámového setu Klein Attitude jako výrazného grafického prvku trička z kolekce Cycling Revolution. Bílá barva rámu jakoby mizela v nekonečné bílé ploše trička a motiv rámu se stal pomalu rozplývajícím se symbolem skvělého designu horských kol devadesátých let minulého století. V dnešní době už totiž nedosahuje tento obor zdaleka takové výtvarné kvality jako právě před dvaceti lety.

 

A co nám o Kleinu říká samotný projekt OKOLO?

Horská cyklistika je dnes pravděpodobně nejoblíbenějším odvětvím jízdy na kole. Její počátky na přelomu osmdesátých a devadesátých let se odehrály v prostředí „garážových dílen“ kalifornských průkopníků jakými byli Gary Fisher nebo Gary Klein, jenž v roce 1992 založil kultovní značku Klein. Již od svého počátku se firma specializovala na výrobu hliníkových rámů a komponentů, které už v té době vynikaly avantgardním tvarem a barvou. Model Klein Attitude se v tomto ohledu stal doslova archetypem představující horské kolo jako pozoruhodný šperk. Až překvapivě nadčasová kombinace barev růžové, fosforově zelené a bíle charakterizuje nejslavnější design Attitude Team USA, který se už dávno stal unikátním sběratelským kouskem a svědkem mistrovství kalifornských „garážovek“.

Mountain bike Klein Attitude is one of those bicycles that never stops fascinating us. Its timeless form and graphics belong to the golden fund of cycling design since the nineties when this unique piece was released. We found one in classical white, green and pink combination in the out-of-the-way area of New York City. This piece reminded us of one of the projects made by our friendly creative groupe OKOLO, when the original graphic of the Klein Attitude frameset was used for a T-shirt design for the Cycling Revolution series. White color is almost fading away in the neverending surface of the white T-shirt and the green and pink parts are reminding us the great design of mountain bikes made in the nineties. In our opinion, nowadays the visual quality of mountain bikes hardly reaches those of twenty years ago.

And what does OKOLO say about the Klein?

Mountain cycling is probably the most popular discipline of riding the bike today. Its beginning in the eighties of the last century was enacted in milieu of small workshops of Californian pioneers such as Gary Fisher or Gary Klein, who has established his own label Klein in 1992. Company was specialized in production of aluminum frames and components. Model Klein Attitude became legend by its avant-gard use of color and robust shape creating the remarkable industrial design jewel from the bike. Timeless combination of pink, green and white defines most famous design of the Attitude Team America, which became unique collectible piece and witness of mastery of the Californian bike workshops.

Různé B&W 16

Photos B&W 12.06.2011

The Velo Bike

Photos Bikecheck 24.05.2011

O americkém hudebníkovi, rapperovi a producentovi Pharrellu Williamsovi se moc neví, že je opravdovým kreativním multitalentem dalekosáhle překračujícím hudební horizonty. K jeho velkým zájmům, kromě vlastních módních labelů jako jsou Billionaire Boys Club a Ice Cream, totiž patří i design a umění. To potvrzuje i jeden z jeho posledních projektů s francouzskou kultovní nábytkářkou značkou Domeau & Péres. Po sérii nábytku, který vytvořil ve spolupráci s galerií Emmanuel Perrotin, je to již jeho druhé francouzské kreativní dobrodružství. Sám autor v něm nezapře svůj výtvarný pohled na věc spojený s excentričností a okázalým luxusem. Takové je právě i jeho Velo, fixed gear bicykl vyrobený značkou Brooklyn Machine Works, ale prodávaný v unikátní sérii pod značkou Domeau & Péres. Kolo, které je vytvořené pouze v jednom kuse od každé barevné varianty je kompletně potažené kůží. Ta z něj vytváří doslova symbolický fetišistický objekt komentující současnou cyklistickou horečku a posouvající tento dopravní prostředek do sféry té nejvyšší módní smetánky. Tomu odpovídá i cena. Za zhruba 20 000 EU byl exkluzivně k dostání v obchodě slavné galerie Gagosian.

It is not so well known that the american rapper and producer Pharrell Williams is so active at other creative fields so far from music industry. Besides of his own fashion brands such as Billionaire Boys Club and Ice Cream is Pharrell also lover of design and art. We found one of his latests pieces made in collaboration with french furniture company Domeau & Péres. After the furniture designed for Emmanuel Perrotin gallery is this his second french adventure. Pharrells attitude is bit excentric and pompous and the fact that he likes luxurious things you can see also in his bike called Velo. It is fixed gear bicycle made in limited series for Domeau & Péres on the frame manufactured by Brooklyn Machine Works. The whole frame is completely covered by leather which pushes the bike to a new position – it is more something like symbolic fetich object which is commenting the cycling fever of those days than machine made for transportation. Just one piece of each color is made, so the price is not acceptable for everybody. You can buy it for 20 000 Euros exclusively at the shop of famous Gagosian Gallery.

Různé B&W 15

Photos B&W 01.06.2011

The New Amsterdam Bicycle Show

Event Photos 19.05.2011

The New Amsterdam Bicycle Show: Benefiting Transportation alternatives proběhla 30. dubna 2011 jako odkaz na první bike show co se v New Yorku pořádala a která se roku 1897 konala v Brooklynu. Na tuto akci se po 114ti letech pokusil navázat New York Press uspořádáním této show a tím odstartovat Bike Month NYC 2011. Místem konání se stalo nové kulturní centrum v Chelsea nesoucí název Center 548, kde byly zastoupeny firmy jako Raleigh, Specialized či Biomega. Z těch menších, a pro nás zajímavějších, pak stojí za zmínku určitě dílny jako A.N.T., Horse Cycles nebo Royal H či značky zaměřené na doplňky (navíc s fixed gear kulturou silně spojené). Z nich jmenujme např. domácího výrobce strapů Hold Fast, světoznámý brand na messenger bagy Chrome sídlící v San Franciscu nebo Outlier prezentující své vysoce elegantní oblečení, ketré je funkční však na hony vzdálené tomu, co je možné zakoupit v českých cykloshopech. Akce s příjemnou atmosférou a lidmi, kteří vytváří něco víc, než pouze produkty určené k rychlé konzumaci.

First bike show in New York City was in Brooklyn 1897, and 114 years later, New York Press organised The New Amsterdam Bicycle Show: Benefiting Transportation alternatives. It was at Chelseas new cultural venue called Center 548 at April 30, 2011. From the bigger brands you could find Raleigh, Specialized or Biomega, from the smaller manufacturers than A.N.T., Horse Cycles or Royal H. Besides of bikes there was also presentation of companies producing accesorries such as Hold Fast, Chrome or Outlier, which is making very elegant cycling clothingfar away from pieces you can find in Czech shops. It was nice to meet people whose work is their hobby and the money is not the only goal.

Velocypedia – Dream Bike by Pedal Project

Event Photos Bikecheck 27.05.2011

Zde je exponát, který jsme připravili pro výstavu Velocypedia pořádanou v Národní technické knihovně. Nese název Dream Bike a má za úkol návštěvníkům přiblížit svět fixed gear kol z trochu jiného úhlu. Podobně jako u známého rčení: "Jaký pán, takový pes.", je i takovéto kolo jakýmsi obrazem svého majitele. Nejde pouze o výběr celku, ale postupné doplňování nejrůznějšími komponenty ve snaze o co největší přiblížení se ideálu. Kolo fixed gear je do jisté míry něco jako skateboard. Jezdec si koupí jednotlivé části a ty pak až samotným smontováním určují celkový vzhled, často ještě doplněný o samolepky a autentičnost způsobenou jistým opotřebením. Je samozřejmě možné si i pořídit celý komplet, mnohem lákavější je ale volnost výběru a hledání toho pravého a tek se může i s stát, že díky neustálému proměňování jednotlivých částí, kolo není hotové nikdy. Mění se podobně jako jeho majitel. My jsme na základě rámového setu od Roberta Štěrby představili jeden z možných výběrů. Vy si můžete vysnít svůj vlastní.

And here is what we did for Velocypedia exhibition at the National Technical Library. Our exhibit is called Dream Bike and its purpose is to show visitors one specific part of fixed gear culture. It is quite similar to skateboarding when rider is building his own stuff by puting components togehter and not just purcheasing comlete skateboard. Searching for the right parts to build perfect bike can by neverending so the machine is changing and growing together with its owner. We showed our own vision on the frameset made by Robert Štěrba. It is just one of many possible ways so you can dream about some other one.

Velocypedia – Report

Event Photos 24.05.2011

Jak jsme již předem slibovali, zde přinášíme vám krátký report z výstavy Velocypedie, konané v Národní Technické Knihovně v pražských Dejvicích.

As we promised, here is a short report from Velocypedia exhibition at National Technical Library, Prague – Dejvice.

Různé B&W 14

Photos B&W 19.05.2011

Chrome Store NYC

Spotcheck Photos 13.05.2011

Již od roku 1995 vyrábí značka Chrome bags vysoce kvalitní batohy a brašny pro městskou cyklistiku. Společnost vznikla z vášně pro cyklistiku a potřeby kvalitních produktů. Před více jak 14 lety jí založila skupina kamarádů a cyklistů ve městě Boulder v americkém Coloradu. Později se značka přemístila do mekky stylu fixed gear, San Francisca a  svojí produkci začala šířit po celém světě. Batohy Chrome tak dnes můžete nalézt všude od Tokia a New yorku až po Prahu. K nejoblíbenějším modelům značky, která už dnes vyrábí i oblečení a boty, patří například objemný rolovací batoh Ivan Rolltop nebo jejich řada klasických brašen typu messenger.
Zde vám předkládáme několik fotografií z jejich New Yorkské pobočky, kterou firma otevřela v loňském roce. To, že jde o opravdu oblíbený brand je kromě faktu, že např. na jeho otevření přišlo přes 500 zvaných hostů i to, že v ulicích této metropole ztěží potkáte někoho s batohem či brašnou na zádech bez jejich hrdého emblému na prsou. Prostor je navzdory surovosti způsobené odkrytými elektroměry a dalšími industriálními detaily velice útulný a díky hojnému počtu vystavených uměleckých děl s cyklistickou tématikou dostává příjemný galerijní nádech. Krom velkého množství zboží, kterým je zásoben, a příjemné obsluhy, která se nebojí s vámi ztratit několik slov, si můžete díky dílně umístěné přímo v prostorách obchodu dokonce nechat, zvolením střihu a barevnosti použitých materiálů, zhotovit zavazadlo přesně podle vlastních představ. Škoda, že se nám nepodařilo díky brzkému odletu stavit na plánovanou večerní party a trochu více poznat lidi spojené s touto dnes už kultovní značkou. Pokud budete mít ale cestu, určitě se zastavte na 238 Mulberry street na Manhattanu a nasajte příjemnou atmosféru, která z tohoto místa sálá.

Since 1995 Chrome bags is a brand producing high quality backpacks and messenger bags for urban cycling. This label was founded more than 14 years ago by group of friends and cyclists in city of Boulder in Colorado. Later the headquarters moved to mecca of fixed gear culture – San Francisco – and started to distribute its products all over the world so now you can find Chrome products everywhere from Tokyo to New York and hopefully also in Prague. Most popular pieces are rolltop backpacks Ivan or messenger style bags but you can purchease also other products such as cycling shoes, clothing or various accesories.
Here you can find few images from New York Chrome Store, which was openned last year and with more than 500 invited guests it was quite big event. It shows how popular this brand is so no big surprise that almost every second new yorker with anything on its back has chromes proud emblem on his chest. The shop is very homey even using rough details such as visible elecric supply meters and other industrial details. It is maybe also because of various exhibits (prints, photos,...) hanging on the walls and making from the store something more than just a place for shopping. Besides of planty of products and friendly communicative personnel you can even design by choosing type, size and colors of used materials your own bag. We are sad, that becaose of flight back home it was not possible for us to use invitation for evening party at the store but hope this was not the last chance. Chrome Store situated 235 Mulberry street Manhattan is definitely great place to visit.

Různé B&W 13

Photos B&W 16.05.2011

Kissena velodrome

Spotcheck Photos Back To The Roots 11.05.2011

Aby jsme s naším seriálem dokumentujícím velodromy nezůstaly jen na našem území, jelikož jich už nezbývá mnoho, rozhodli jsme se navštívit jeden ve Spojených státech, který je nám znám např. i díky tomu, že se zde konala akce u příležitosti druhého výročí Chari and company, známeho New Yorkského fixed gear obchodu. Ovál se nachází v rozsáhlém parku Kissena v oblasti zvané Flushing ve čtvrti Queens. Tento park skýtá nejrůznější možnosti sportovního vyžití a samotný ovál je situován v těsné blízkosti baseballových tréningových hřišť. Díky relativně malému sklonu a členitému okolí působí jako by byl zapuštěný pod úrovní povrchu a ve srovnání s "chrámy" typu brněnského velodromu působí až dětsky. Že ale rozhodně má co dát je bez debaty a jeho historie je tomu důkazem. Newyorský velodrom Kissena bývá samotnými jezdci často označován jako "track of dreams". Byl postaven v roce 1962 za podpory Roberta Mosese a patří mezi ty, které vychovaly nejednoho olympijského či světového šampiona. Díky tomuto závodišti se také New York dostal v šedesátých letech mezi centra dráhové cyklistiky. Čtyřista metrový ovál s opravdu lehkým příjemným náklonem začal fungovat v letech 1963 a 1964, kdy se zde konal Americký národní šampionát, který vyhrál legendární Jackie Simes III. Po období zdlouhavých oprav byl znovuotevřen až v roce 2004. A od té doby zde už mimojiné padl místní hodinový rekord ve věkové kategorii 40 – 45 let. To by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ho nevytvořil držitel světového rekordu Ken Harris. V Kissena tehdy ujel 44,17 km za jednu hodinu.

Because we dont want to document just czech velodromes (maybe also because just few of them left) we travelled to one in the United States. We knew about it from flyers and videos of 2nd anniversary event of famous fixed gear shop Chari and company NYC. It is situated in large park called Kissena which is full of places for various sport activities in Flushing area (Queens, New York). Velodrome is not so steep and because of rough terrain around it seams to be bit "baby-ish" if you compare it to the others, such as Favorit Brno. On the other side it has long and interesting history. Some riders called Kissena velodrome "the track of dreams". It was build in 1962 by support of Robert Moses and it belongs to the raw of other cult places which raised many olympic or world champions. Thanks to Kissena New York was in the sixties one of few centers of track racing. It is four hundred meter long with really pleasant tilt. It started its business in the year 1963 and 1964 when American National Championship was held there and which was won by legendary Jackie Simes III. After long term of repair works it was reopened in 2004 and since that time new record was achieved in 40 – 45 year category. That was made by Ken Harris when he rode 44,17 kilometers in one hour.

NYC 5 Boro Bike Tour

Event Photos 06.05.2011

Zatímco v Praze doznívaly ohlasy Velké Jarní Cyklojízdy část teamu Pedal Project se rozhodla navštívit obdobnou akci však poněkud většího měřítka a zamířila rovnou do mekky fixed gear kultury – New Yorku. Tak jak je tomu již tradicí se první květnovou neděli uskutečnila NYC 5 Boro Bike Tour. Údajně po Montrealu druhá největší cyklojízda na světě, která se letos konala již po třicáté páté a které se zúčastnilo kolem 32 000 registrovaných jezdců (ano, narozdíl od domácí obdoby zde musí účastník platit nemalý registrační poplatek) se za krásného počasí prohnala americkou metropolí. Jízda začínala na nejjižnějším cípu Manhattanu zvaném Battery Park (startovní linie situována nedaleko oblasti WTC) a v celkové délce 68 kilometrů vedla přes jeho celou délku až do Bronxu, pak zpět přes Manhattan, Queens a Brooklyn až na Staten Island odkud se mohli pomocí trajektu účastníci dostat zpět na Manhattan.

Few days after Prague Big Spring Critical Mass quite simmilar event took place on the other side of the globe – in the New York City. Part of the Pedal Project crew came there to feel the atmosphere and here is short report. This event was called NYC 5 Boro Bike Tour and as people told us it is after the Montreal ride the second biggest bike ride in the world. 42 mile long route through all five boroughs starts at Battery Park Lower Manhattan (start line situated near WTC area) and goes up north to Bronx, back to Manhattan, Queens, Brooklyn to Staten Island and than by ferry back to Lower Manhattan. There was aproximately 32 000 registered participants (the fact that you have to pay registration fee is a big difference from prague bike rides, which seems more "bikers for bikers") and great weather so deffinitely great day to remember.

Folder Bike

Photos Bikecheck 07.05.2011

Folder bike je prototyp skládacího městkého bicyklu 26-ti palcových kolech, jehož největší předností je zachování pojízdnosti i ve složeném stavu. Během minuty je tedy možné kolo složit v kompaktní vozík, který s sebou můžete vzít např. do metra, autobusu, tramvaje či třeba výtahu. Tuto funkci umožnuje unikátní konstrukce, která využívá ověřené standartní prvky a doplňuje je řadou inovativních řešení. Rozměry složeného kola jsou 106 x 28 x 75 cm. Systém skládání spočívá v přetočení zadní stavby okolo sedlové trubky, přičemž přední vidlice se otáčí na spodním ramení směrem dozadu, kde se díky letmému uchycení kol a vyhnutému rámu spojí přední a zadní náboj na čep. Ke složení kola je zapotřebí pouze povolit tři rychloupínáky a jeden utáhnout.
Koncept nového skládacího kola vytvořil Mikuláš Novotný na základě semestrální práce na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru Design výrobku pod vedením Michala Froňka a Jana Němečka. "Při navrhování jsem kladl velký důraz na jednoduchost a spolehlivost. Můj koncept je navržen jako jednorychlostní kolo konstruované z tenkostěnných chromolybdenových trubek, u kterých je nepatrný váhový přírustek kompenzován nesmrtelností materiálu a jeho nízkou cenou. Brždění zajišťuje jedna, popřípadě dvě kotoučové brzdy." říká o Folder bike jeho autor. Skládací kola nejen doplňují městskou hromadnou dopravu, ale jsou i alternativnou pro malé městské byty. Minimalizován je také potřebný prostor pro odložení kola během pohybu ve městě, kdy je ho navíc možné zamknout tak, že díky těsné blízkosti obou kol i rámu, jednoduě protáhneme i kratší zámek či u-lock v jediném místě skrz celý stroj a tím připevníme k libovolnému zábradlí či dopravní značce.

Autor za tento návrh obdržel prestižní ocenění Nejlepší prototyp designéra na Designbloku 2010.

Folder bike is a prototype of 26 inch wheel city bike which is mainly unique because of the fact that you can use the wheels even when the bike is folded to its minimum size. You can reduce its size in a minute which can be usefull when you want to take it with you to metro, tram or even elevator. This is possible because of its construction wich is based on standart parts used in a quite inovative way when you can fold the bike in the seatpost tube area and than connect hubs of front and rear wheel together. In this position bike has only 106 x 28 x 75 centimeters.
Whole concept was made by Mikuláš Novotný as a semestral work at Academy of Arts, Architecture and Design in Prague at Studio of Product Design under leadership of Michal Froněk and Jan Němeček. "Simplicity and reliability were two most important points for me. My concept is one gear bike constructed from thin-walled chromolybden tubes where is its bigger weight on the other side compensated by its durability and low price. ..." said us about his project Mikuláš. Folder bike is not great just for a city trafic and public transportation but also when you need to leave it somewhere for a while. Compact size allows you to put it in a small space and lock almost every part together by relatively short lock or u-lock and attache it to some handrail or traffic sign.

Author was awarded by prize for Best designer prototype at Designblok 2010.

Oldschool zavírá za 21 dní

Event Photos 06.05.2011

O tom, že Pedal Project není pouze parta úchylů, kteří nevidí o moc dál než za řidítka svých strojů, snad není pochyb. Jedním z důkazů múže být právě i tato pozvánka, která samozřejmě alespoň okrajově, aby si zde své místo obhájila, s cyklistikou také souvisí. O tom ale až později. Trojice designérů pohybujících se na poli módy, grafického designu a vizuální komunikace a společně tvořících uskupení Oldschool v současnosti finišuje přípravy jejich akce nesoucí název Oldschool koncept store "Zavíráme za 21 dní" jenž proběhne v prostorách galerie Czechdesign.cz ve Vojtěšské ulici 3 na Praze 1 v období mezi 9. a 30. květnem. Podle jejich slov se jedná o mezinárodní prezentaci módy, magazínů a knih, která bude navíc doplněna o sérii odborných přednášek konaných ve vybrané dny v Českém centru, které sídlí v Rytířské ulici 31 na Praze 1. Aby toho nebylo málo, tak kromě pondělního zahájení proběhne ještě ve středu 11. května opening party v unikátním prostoru café Vítkov, které nenaleznete nikde jinde než na střeše Národního památníku Vítkov na pražském Žižkově. Jelikož jsme rádi za každou podobnou kulturně vzdělávací akci rozhodli jsme se uspořádat u této příležitosti projížku směřující od galerie Czechdesign.cz (sraz v 18:00) k místu konání večírku. Kdo by se chtěl připojit, je srdečně zván.

Do you think that Pedal Project crew is just a bunch of cycling freaks who dont see much further than to handlebars of their machines? Hope not and this invitation is another proof. Our good friends from Oldschool (Prague based collective of 3 people working on the field of fashion, graphic design and visual communication) are finishing their event called Oldschool concept store "We are closing in 21 days" which will be situated in Czechdesign.cz gallery at Vojtěšská 3, Prague 1 from 9th to 30th May. As they told us it will be international presentation of fashion, magazines and books. Besides of that there is also prepared series of lectures at Czech center at Rytířská 31, Prague 1 and opening party at May 11th which will happen at cafe Vítkov situated on the roof of the National Memorial Vítkov at Prague 3. Because we are happy for every single event like this we prepared short bike ride from the gallery to the party. So if you are interested and want to join us meet us at 6 pm at Czechdesign.cz gallery.

Různé B&W 12

Photos B&W 06.05.2011

Biciclette Ritrovate Milan

Event Photos Back To The Roots Spotcheck 05.05.2011

Když jsem před několika týdny navštívil legendární milánský cyklistický obchod Rossignoli na ulici Via Garibaldi v Miláně, kde v té době zrovna naplno probíhal padesátý ročník slavného Salone del Mobile, největší přehlídky designu na světě, připadal jsem si téměř jako v řeznictví nebo zelenině nebo zkrátka všude tam, kde se dveře netrhnou. Interiér obchodu jsme společně s fotografem Filipem Šlapalem fotili do aktuálního čísla magazínu Dolce Vita a měli jsme plné ruce práce, abychom vůbec stačili vystihnout nějakých 30 sekund čistého záběru bez lidí. Obchod Rossignoli funguje v Miláně po čtyři generace a jak je vidět z jeho návštěvnosti, stal se za tu dobu kultovním místem pro všechny, kteří milují cyklistiku. Nakonec jsme prodejnu přesto nafotili a navíc jsme dostali pozvání na ojedinělou akci, která se konala hned za rohem následující den. Informace o jednodenní výstavě cyklistických veteránů a dalších unikátních strojů byla jasným důvodem pro další návštěvu. Biciclette Ritrovate je unikátním každoročním, ale pouze jednodenním setkáním příznivců cyklistiky, sběratelů a obdivovatelů, kteří se sejdou v zákoutích meziuličních bloků hned za obchodem Rossignoli. Výstava měla dvě části. V prvním dvorku byla prezentována opravdu ta nejstarší kola z 19. či počátku 20. století. V druhém však začala pastva pro oči všem, kteří milují silničních či dráhovou vintage cyklistiku. Zhruba kolem 50 kol značek jako Eddy Merckx, Bianchi, Moser, Rossignoli a mnoho dalších, dnes již polozapomenutých labelů, zde reprezentovala své hrdé majitele, cyklisty, sběratele a renovátory. Kola cyklistických šampionů, jako byli Fausto Copi či Alfredo Binda byla často doprovázena původními fotografiemi, na kterých bylo vidět přítomné bicykly hned ve společnosti těchto slavných jmen. Zkrátka atmosféra této jedinečné výstavy, kde staříci v čapkách popíjeli víno a návzájem si hodnotili své zrenovované skvosty, se nedá moc popsat. Pod květy rozkvetlých keřů jsme se přenesli v čase a obdivovali cyklistiku jinak, než jen v rámci debat o tom, kolik kdo jezdí zubů či jestli se s tím jedním převodem dají vyjet všechny kopce v Praze. Snad vám tento stručný fotografický výběr toho nejlepšího z výstavy podobnou atmosféru také zprostředkuje.


When i was few weeks ago at legendary bike store Rossignoli at Via Garibaldi street in Milan (that time it was place of the fiftieth Salone del Mobile – biggest design show in the world) i felt almost like at some small butchery because so many people were coming in and out. We were shooting interior with photograph Filip Šlapal for the forthcoming issue of Dolce Vita magazine and it was bit difficult to find few seconds for a shot without any person. Rossignoli store is open in Milan for about four generations and it seams to be almost cult place for every bicycle lover. When we were almost over with our work we got invitation for a special show happening next day right around the corner. It was Biciclette Ritrovate – unique one day presentation of vintage bicycles and other interesting stuff happening in close backyards. In the first one there were few really old pieces from the end of the 19th and begining of the 20th centruy. In the second than selection of about 50 bikes such as Eddy Merckx, Bianchi, Moser, Rossignoli and other made by today almost forgotten brands. You could see machines riden by champions such as Fausto Copi or Alfredo Binda supplemented with vintage photos or other materials. Gentlemans in cycling hats, wine, trees in bloom, vintage bikes and great atmosphere. That was this unique meeting which was about the passion and love for this special sport (culture) and it was really a pleasure for a while not just wasting time answering questions about gear ratio and if it is possible with only one gear to "climb" all Prague hills. Hope you will like this short report and maybe see you next year there.

City Bike

Photos Media 21.04.2011

CITY BIKE je nové tištěné médium, které se svým obsahem snaží naplnit podtitul, který zní: PRVNÍ ČASOPIS O KOLECH A MĚSTĚ. Jsme rádi, že jsme se mohli alespoň malou měrou spolupodílet coby přispěvatelé na jeho vzniku a tak si můžete krom zajímavých rozhovorů s lidmi jako jsou sochař Krištof Kintera, hudebník, textař a ilustrátor Vladimír 518, spolumajitelka oděvního ateliéru Segrasegra Eliška Mertová či "cykloaktivista" Vít Masare a mnoha dalších nejenom na urban cycling zaměřených článků i krátký report z námi pořádané zimní akce Rat Race či hned na titulce ocenit eleganci strojů ze stáje PP. Jedním z hlavních nedostatků se zdá být především distribuce. I se seznamem spřátelených trafik v ruce je poměrně velké dobrodružství se k plátku dostat a tím jeho vznik čtyřiceti devíti korunami podpořit. Věřime, že toto jsou pouze poporodní bolesti, které jsou navíc ve srovnaní se zpožděním námi chystaného magazínu PP01 poměrně zanedbatelné.

CITY BIKE is a new printed magazine which is trying to fulfill its claim: FIRST MAGAZINE ABOUT BIKES AND THE CITY. We are happy that we participated on this project so you can read besides of interesting interviews with people such as scultor Krištof Kintera, fashion designer Eliška Mertová, "cykloactivist" Vít Masare, MC Vladimír 518 or other bike related articles also short report from our winter contest called Rat Race. It is not easy to find shop whre to buy it, but we hope this is just small problem of first issue and it will be easier in the future to support it by buying for 49 CZK.

Spring Alleycat – report

Event Photos B&W 19.04.2011

V sobotu 16. dubna proběhl za slunného počasí pražský Jarní alleycat. Jak to vyapdalo na Palackého náměstí, které bylo zvoleno za místo startu i cíle se můžete podívat na těchto několika fotografiích. Jak to pak vypadalo v samotných ulicích či blízkosti pěti checkpointů pak zde na oficiálním videu. Akce se obešla bez jakéhokoli incidentu či úrazu a nelze ji hodnotit jinak než za zdařilou. Díky organizátorům i samotným zúčastněným, kterých (ikdyž mnoho známých tváří chybělo) se nakonec zapojilo kolem čtyřiceti.

Here is short report from Palackeho namesti (startplace and goal for this years Spring Alleycat). Sunny Saturday, bikes, racers,... You can click here if you want to see some action in the streets. Thanks to organizers and everybody who participated. See you next time.

Různé B&W 11

Photos B&W 08.04.2011

Subrosa Mallum

Photos Bikecheck 28.03.2011

Americká značka Subrosa je jednou z těch firem, které před několika lety podpořily nebývalý komerční rozkvět stylu bmx. V té době totiž vzniklo mnoho nových značek, jenž tak obohatily do té doby více či méně klasický výčet labelů zabývajích se tímto odvětvím již delší dobu. Společnost, kterou dodnes ve svém logu zdobí růže a kostlivci, založil legendární Ryan Sher, jezdec, který svým specifickým stylem odpočátku sepisoval dějiny strretového ježdění. S novými jmény, jako byl především ukrutně stylový Hoang Tran, který pro Subrosu jezdí i dnes, započal Sher novou kapitolu freestylového bmx. S tou samozřejmě souvisí i stále se rozrůstající kultura fixed gear, která své podobě vděčí mimojiné i dvaceti-palcovým kolům. Pro bmxové značky tak bylo více než přirozené začít vyrábět i kola s pevným převodem. Subrosa v žádném případě nelenila a se svým sériově výráběným modelem Mallum se stala jednou z prvních bmxových značek nabízejících kola fixed gear. Na to jak vypadá, se společně s námi můžete nyní podívat i vy. Jak se pak chová v praxi si probereme zase někdy přístě, již se nemůžeme dočkat.

American brand Subrosa is one of those companies which were supporting commercial boom of BMX few years ago. Many fresh labels were established at that time and enriched the list of classical ones. One of those was also Subrosa, strongly decorated by roses and skulls and founded by legendary Ryan Sher, street rider with his unique stye. He came out with new names such as superstylish Hoang Tran, who started new chapter of freestyle bmx and still rides for brand Subrosa. Because of the fact that 20 inch wheel bikes also helped to grow popularity of fixed gear culture and freestyle is more and more popular it is natural for those brands to start production of bikes with fixed gear. Here is short preview of Subrosa Mallum, one of the first mass-produced freestyle machines made by bmx companies. we are looking forward to check this bike in action and share our opinion with you in near furute.

Metla

Photos Bikecheck 25.03.2011

Kolo, co jsme postavili pro našeho dobrého kamaráda Thomase von Krchova, mimojiné bubeníka v metalové kapele, grafického designéra a učitele na vyšší odborné škole grafické, je jasně inspirované jeho oblíbenou hudbou a životním stylem s ní spojenou. Zapomeňte tedy rovnou na kolo svítivých barev v asijském stylu. Černá, stříbrná a klasické tvary. Do jisté míry jsme zvažovali, zda tento bikecheck nepojmout i stylem "vítej v teamu", ale bylo by to zcestné, jelikož Tomáš je po boku PP takřka od samého začátku a teď nezbýva než jen popřát mnoho najetých kilometrů a spoustu zábavy ať už v sedle či mimo něj

This is bike build for our god friend Thomas von Krchov, metal drummer, graphic designer and teacher at graphic school. Inspiration is simple – lifestyle of his favourite music gener. So forget fancy colours and look in hipster asian style. Black, silver and classical shape. We was thinking to make this bikecheck as sort of "welcome in team" article but Tom is closeer to PP from its early begining than almost anybody else so we just wih him many kilometers and lots of fun no metter with or without the bike.

Garage Race 2011

Event Photos B&W 23.03.2011

Několik fotografií dokumentujících sobotní Garage Race vol. 1, který proběhl v pozdně odpoledních hodinách pod taktovkou Fun Bikes v centru Prahy v garážích Slovan. Mnoho pádů, několik zlomených vidlic a především setkání milovníků fixed gear z různých koutů republiky udělalo ze slunečné soboty přijemný den, na který se bude ještě nějaký čas vzpomínat. Vyřazovací short track závod nakonec nejlépe dopadl pro Vlastu Matýska, který si odvezl do Ostravy "cogdajly" za první místo. Těšíme se na další akci. Kde to bude tentokrát? Břeclav? Liberec? Ostrava? Či někde jinde? Uvidíme...

Few photos from Saturdays Garage Race vol. 1 organised by Fun Bikes crew in center of Prague (Slovan Parking near the National Museum). Many crashes, few broken forks and lots of fun with fixed gear lovers from almost whole republic made this sunny day really special. Gold "cogdallion" went to Ostrava on the neck of Vlasta Matysek, winner of the short track race from 7th to 9th floor and back. We are looking forward for another race. Where? We dont know...maybe Breclav? Or Liberec? Or Ostrava? We will see...

Nový Smíchov

Media Photos 10.03.2011

V magazínu nákupního centra Nový Smíchov, který je silně zaměřený na módu, naleznete fashion story obsahující stroje z dílny Pedal Project a nesoucí název "Na kole to je ono". Názor na to, jak se s tématem popasovala stylistka Zuzana Veselá a fotograf Lukáš Vrtílek necháme na vás, my jen doufáme, že s přicházejícím stále lepším počasím bude víc lidí na kolech jezdit, než se o ně opírat ve fotostudiu. Děkujeme za zájem a působivé fotografie.

In the latest issue of magazine of shopping center Nový Smíchov (mainly focused on fashion) you can find fashion story with bikes built by Pedal Project. It is called "Na kole to je ono" and it was made by stylist Zuzana Veselá and photographer Lukáš Vrtílek. We hope that because of better weather we will se more of bikes in the streets than in the photo studio but of course thanks alot for interest and well done pictures.

On The Boat

Photos Event 06.03.2011

Slunný víkend. Pozdní odpoledne. Loď, jeřáb, dráhové kolo...a fotoaparát. Proč ne? PP!

Sunny weekend. Late afternoon. Boat, crane, track bike...and a camera. Why not? PP!

Pietro Filipi

Media Photos 06.03.2011

Již několik týdnů můžete na Národní třídě v Praze procházet kolem jednoho z našich kol. Nenápadný krémový Favorit Minimal, který zaujme především delikátními zlatými detaily, přesně zapadl do konceptu instalace výloh naší kamarádky, designérky a umělkyně Veroniky Jirouškové. Ta svou lehkou imaginativní vizi rozehrála ve všech výlohách hlavního obchodu české módní značky Pietro Filipi, který naleznete na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně. Společnost Pietro Filipi vznikla již v roce 1993 s cílem navrhovat, vyrábět a prodávat kvalitní pánskou i dámskou módu, která byla od začátku i podle samotného názvu inspirována nezaměnitelným italským smyslem pro styl a design. Dnes patří Pietro Filipi se svými 22 butiky po celé republice k největším domácím módním hráčům. A právě zmiňovaný obchod, který byl otevřen v polovině minulého roku a o jehož design se postarali čerství vítězové ceny Czech Grand Design, studio Olgoj Chorchoj, je dnes největší chloubou a srdcem celé značky. I proto v něm věnují nemalou pozornost celkové prezentaci a instalaci. Možnost vytvořit zde nápaditou instalaci výloh by měl každou sezónu dostat jiný tvůrce. Na jaro / léto 2011 to nebyl nikdo jiný než právě Veronika Jiroušková, která se zabývá především navrhováním interiérů, tapet, ale i nábytku či malbě obrazů. Její nápad byl prostý. "Vytvořila jsem jednoduchou ideu spojující módu s jízdou na kole, která se čím dál rychleji stává stylovou městskou aktivitou. I značka Pietro Filipi by neměla v tomto ohledu zůstat pozadu.", komentuje projekt sama designérka. Nakonec tak vytvořila instalaci, v které se objevují cyklistické komponenty jako jednotlivé objekty k prezentování oblečení a doplňků Pietro Filipi. Letící lavičku táhnou z jedné strany cyklisitcká řidítka, která se pak na straně druhé mění v holubice. Favorit Minimal zase táhne spřežení černých koní a manekýni sedí na taburetkách vyskládaných z vypletecných kol. Celou instalaci si budete moci užívat až do srpna. V průběhu se zde však vymění dvakrát kola. Po Favoritu Minimal tak budete moci obdivovat dva další kousky z dílny Pedal Project. Tímto děkujeme za možnost krásné prezentace. Bylo nám potěšením s Veronikou tímto způsobem spolupracovat.

 

For several weeks you can be passing around one of our bikes in the center of Prague. Discreet cream Favorit Minimal combined with delicate gold details exactly fit into the concept of the installation made by our friend, designer and artist Veronika Jiroušková. This installation is in the flagship store of Pietro Filipi that was opened in the middle of last year on the corner of Národní třída and Na Perštýně and which is now the biggest pride of this Czech brand which was established in 1993 to design, produce and sell high-quality fashion, from the beginning strongly inspired by unmistakable sense of Italian style and design. Today, Pietro Filipi is with its 22 boutiques across the country, one of the largest domestic fashion players. Because of the fact that the store is heart of the brand, the company wants to pay attention to the overall presentation – the interior was prepared by studio Olgoj Chorchoj (fresh winners of the Czech Grand Design) and the window installations will be designed for each season by another artist. The installation for spring/summer 2011 collection was made by none other than Veronika Jiroušková, who deals primarily with interior and furniture design, wallpapers, but also paintings. She made individual objects for a presentation of clothes and accessories by using various bicycle components such as flying bench pulled by bicycle handlebars on one side and by the flock of pigeons on the other, or Favorit Minimal pulled by black flying horses. "I created a simple idea of combining fashion with cycling, which is now becoming very popular activity in urban style."  says project designer. You can check the installation out until this August. The bike will be replace by some other piece made by Pedal Project twice during that time so come again to check which one will be there after Favorit Minimal. Thanks Pietro Filipi and Veronika for this wonderfull opportunity.

ŠTĚRBA X PEDAL PROJECT

Event Photos 25.02.2011

Máme rádi potkávat zajímavé lidi, co mají co říct a stojí nohama na zemi. Milujeme pozorovat mistry svého řemesla v akci, ať už se jedná téměř o jakýkoli obor. Když se pak tyto dvě věci snoubí a to navíc v dílně na stavbu kol, je to pro nás radost pohledět. Pokud ještě jako Pedal Project máme možnost takovou věc iniciovat a "přispět svou trochou do mlýna", je to přesně jedna z těch věcí, které nám vrací energii do projektu vloženou a naznačují, že v tom celém má smysl pokračovat s ještě větším zapálením. Je nám tedy velkou ctí oznámit, že se v současné době plní jeden z našich snů a to formou práce na společném projektu Robert Štěrba X Pedal Project. První vlaštovkou, kterou zatím můžete spatřit je těchto několik fotografií dokumentujících Miloše Ouborného přetvářejícího s láskou mu vlastní trubky Columbus v rámový set pracovně nazvaný Štěrba X PP – Iconic, který by měl být připraven vyrazit do ulic již v průběhu jara/léta 2011. Těšíte se? My ano!

We love to see craftmasters at action. Those few photos are documenting first part of our collaboration with Robert Štěrba (you will definitely hear more about him and his work in near future here at PP). You can see hands of Miloš Ouborný changing Columbus tubes into the wonderfull frameset which should be in the streets this spring/summer. It is called Štěrba X PP – Iconic and we are very proud to have the opportunity to work together with such a great persons in the czech bike industry. Stay tunned for more information.

Různé B&W 10

Photos B&W 24.02.2011

Vzpomínková cyklojízda / Commemorative bike ride

Photos B&W Event 26.01.2011

20. ledna proběhla v Praze Vzpomínková cyklojízda, která měla za úkol, kromě upozornění na nepříliš vstřícný přístup města k řešení problematiky bezpečnosti v pražských ulicích, uctít památku tragicky zesnulého Jana Bouchala, jednoho z vůdčích propagátorů městké cyklistiky, který 6. ledna 2006 podlehl následkům srážky s automobilem na jedné z nejnebezpečnějších křižovatek v Praze. U této příležitosti byl na osudném místě (křižovatka u tramvajové zastávky Nám. Kapitána Jaroše) připoután další ghost bike, jehož smyslem je mimojiné suplovat nevyslyšené prosby o povolení vybudování oficiálního památníku připomínajícího tuto událost a nebezpečnost nejenom přilehlé křižovatky. Více informací naleznete například zde, či na webu cyklojizdy.cz.

Few photos from January 20th when Commemorative bike ride was held in Prague in the late afternoon. Main purpose was (besides of drawing attention to small interest of the city to solve problems with safety in the streets of Prague) to commemorate tragical death of one of the leading persons of propagators of urban cycling in Czech – Jan Bouchal. He died after collision with car at one of the most dangerous crossings in Prague (near tram station Nám. Kapitána Jaroše) five years ago and since that time, no official memorial was allowed to be build. Also because of that lack of interest another ghost bike was attached on that place to remind this tragic incident and also to warn people about the danger of traffic in the city streets. You can find more information (sorry, in czech only)
here or at the website cyklojizdy.cz.

Různé B&W 9

Photos B&W 16.12.2010

Žižkov Rat Race 2010 – black and white

Event Photos B&W 07.12.2010

Zde je druhý krátky fotoreport z žižkovského Rat Race závodu, tentokrát focený na analog. Uvidíme se za rok na stejném místě.

Here is second pack of photos from Žižkov Rat Race. Analog this time. Hope you can feel the atmosphere, so see you next year.

Dlouhý zimní večer

Event Photos 07.12.2010

Další z dluohých večerů na sedmém patře. Tentokrát u Kuby.

Another long evening at seventh floor. This time at Jakubs place.

Žižkov Rat Race 2010 – minireport

Event Photos 06.12.2010

Velké poděkování všem, co dorazili v tomto mrazivém počasí minulý pátek do Žižkovského tunelu na Rat Race závod a pomohli utvářet výbornou atmosféru. Speciální poděkování pak náleží klukům ze severu, kteří neváhali a v početné sestavě přijeli podpořit a prohnat své stroje zasněženými pražskými ulicemi. Jelikož se ale jednalo spíš o příjemné setkání s podobně naladěnými lidmi, nemá ani velkou cenu příliš rozebírat umístění jednotlivých jezdců. Jak se dalo očekávat, vyhrávala především kola...a to ta s lehčími převody. Na závěr dík Rybovi za přiložené fotografie (více očekávejte brzy) a hlavně Jerrymu Kozovi za cenu pro vítěze, kterou byla, kromě trofeje od PP, speciální dřevéná řídítka Tonda, o kterých se tu dočtete víc snad již co nevidět a která skončila nakonec v rukou Libereckého jezdce.

Thanks to everybody who came in this cold weather last friday to Žižkov tunnel and supported Rat Race 2010. Special thanks goes to guys from the North, who came long way to join us. It is not necessary to speak much about the results of the race, because it was more about meeting each other and have a ride than competing, because it was not as much about the skills as about the bikes and its gear ratio. Of course thanks to Ryba for few pictures (more coming soon) and to Jerry Koza who gave to the winner (besides of our PP trophy) special wooden bullhorn handlebars called Tonda. You will find article about this unique product in the future here.

Různé B&W 8

Photos B&W 01.12.2010

Favorit B66

Photos Bikecheck 27.11.2010

Spojování značek a tvorba ojedinělých projektů je v současné designérské a módní scéně jedním z nejpopulárnějších způsobů vytváření nových produktů a edic. Fixed gear není v tomto ohledu výjimkou. Jako součást naší série custom designů starých dráhových rámů Favorit jsme tak pro popsání celkové kultury fixed gear nemohli tento fenomén v žádném případě opomenout. Naším spolupracovníkem se v tomto případě stala česká kultovní značka na boty Botas, s kterou také vytváříme nový model botasek přímo pro cyklistické použití. Poznávacími barvami nové reinkarnace legendárních botasek původně z roku 1966, kterou před dvěma lety vytvořili Jakub Korouš a člen Pedal Project Jan Kloss, je černá a žlutá. Proto se i naše kolo Botas 66 stalo symbolicky volným malířským plátnem, které jsme pokryli originální černo-žlutou barevnou kombinací a vytvořili tak z kola barevnou abstratní kompozici. Tu jsme doplnili o jemné grafické motivy. Vše v matném povrchu. Kromě fenoménu společných projektů, tak demonstrujeme v našem dalším bicyklu oslavu barev a výrazných grafických řešení, která jsou oblíbená zejména u výrobců a jezdců stylu fixed gear z Asie. Na kole nechybí sedlo Cinneli Unicator, kola Velocity nebo převodník Sugino.

 

The collaborations between various labels is in the contemporary design and fashion scene one of the most popular manners in developing new products and editions. Fixed gear culture is not the exception. As a part of our custom designed old Favorit track frames we can not leave out this phenomena. Our collaborator is in this case cult Czech producer of shoes called Botas. With the label we are developing the new cycling model of the trainers, too. Symbol of the new Botas reincarnation originally from 1966, which is work of designers Jakub Korouš and member of Pedal Project Jan Kloss two years ago, is the black and yellow color combination. Our Botas 66 bike became the free painters canvas, which we covered by the original black and yellow combination and created colorful abstract composition from the bike. We added some pure graphic motives to this composition, too. All in dead surface. Excepting the phenomena of the collaboration we present celebration of the colors and bright graphic solutions through this bike, too. This approach to bike design is popular in Asia most. Cinneli Unicator saddle, Velocity wheels and Sugino cranks included.

Favorit Punker

Photos Bikecheck 22.11.2010

Jednou z charakteristik stylu fixed gear je i nedbalá syrovost a spontánnost. Ať už je to jen v samotné jízdě, která je často v rušných městských ulicích opravdu syrová, nebo i v designu kol, jedno je jasné. Fixed gear a jeho archetypální design vznikl především kvůli své funkci. První bicykly tohoto typu byly většinou podomácku stavěné stroje, u nichž se jejich majitel ani neohlížel jak vlastně kolo vypadá. Krása a estetika pak přišla nakonec samovolně, přirozeně. Další ze série custom designů od Pedal Project tak připomíná surovou stránku podoby kola fixed gear a dává tak hold všem newyorským messengerům, s kterými jsou tato kola často spojována. Není důležité jak bicykl vypadá, ale hlavně, že na něm odveze poslíček svou zásilku co nejrychleji. Dráhový rám Favorit s původním lakem a patinou a některé originální komponenty jsou doplněny červeno-modrými koly, sedlem Laser nebo červenými řidítky typu bullhorn. Stará plechovka Bed Bull na sedlovce tak už jen korunuje nedbalý punkový vzhled tohoho stroje.

 

One of the characters of the fixed gear culture is the roughness and spontaneity. We can find it in the fixed gear cycling, which is very rough sometimes in the busy city streets, as well as in the design of the bicycles. Fixed gear was born for its function only. The first bicycles of this type were especially home-made machines. Their owners didn`t look at design of the bikes so much. The beauty has came naturally. The next custom designed bike by Pedal Project remains this rough aspects of the fixed gear bike, as well as New york messengers with whom is this rough bikes design connects quite often. Vintage track frame Favorit with original patina and some old original components is added with red and blue wheels, Laser seddle and bullhorn bars. Old can Red Bull on the seat post finally crowns punk look of the whole bike.

German Eagel and co.

Photos Found in the streets 18.11.2010

Krátký report z ulic Mnichova (Německo)...tentokrát není hlavním těžištěm fixed gear, ale běžná kola čekající v dešti na své majitele a tiše hovořící k okolí pomocí svých typograficky řešených trubek.

Short report from streets of Munich (Germany)...this time it is not about fixed gear, but common bikes waiting in the rain for their owners and silently speaking to the surrounding by typography on their tubes.

Favorit Classic

Photos Bikecheck 12.11.2010

V současné kultuře fixed gear hrají tradice a motivy klasické silniční a dráhové cyklistiky minulého století svou nezastupitelnou roli. Bicykl Classic v custom designu skupiny Pedal Project je zosobněním tradičních cyklistických hodnot, které se v jeho podobě spojili se současným názorem fixed gear. Poctu všem legendám, vítězům i poraženým, kultovním značkám a především jedinečné atmosféře, kterou je klasická cyklistika opředena, tak reprezentuje dráhový rám Favorit ve zcela novém kabátě. Tmavě zelená barva připomínající staré anglické veterány je doplněna jedinečným grafických zpracováním založeným hlavně na skrytých detailech a retro stylingu. Kožené doplňky Brooks, sedlo B-17 a omotávky v hnědé barvě, pak dodávají celému kolu na eleganci starých anglických dílen či cyklisticko-módní tvorby návrháře Paula Smitha a jeho designů kol Mercian. Classic od Pedal Project je esencí legendární cyklistické historie. Romanticky založený fotoeditorál od Jaroslava Moravce jen podtrhuje význam a smysl tohoto jedinečného bicyklu.

Tradition and the motives of the classic road and track cycling of the last century play an important role in the contemporary fixed gear culture. Pedal Project custom track bike called Classic represents all the traditional cycling values which are combined with a contemporary fixed gear attitude. Honour of the legends, winners, as well as fallers, cult companies and unique atmosphere of classic cycling is represented by the Czech old track frame Favorit in a totally new look. The dark green color reminding us of the old British veterans is completed by original graphic solutions based on the hidden details and vintage styling. Leather Brooks components, saddle B-17 and straps in brown are the best products to create the elegance of the old English brands or cycling fashion of Paul Smith and his bike designs for Mercian. The Classic by Pedal Project is the essence of the legendary cycling history.

Fixed Gear v 66 GALLERY – report

Event Photos 05.11.2010

Od 21. září do 25. října proběhla v pražské 66 GALLERY výstava s názvem Pedal Project: Fixed Gear, která měla za úkol představit tuto rozmanitou kulturu širší veřejnosti a pokusit se místní scénu obohatit o kulturní akci, která tu doposud neměla obdoby. Výstava měla za cíl pomocí pečlivě vybraných produktů ukázat ty nejzajímavější výrobce s jízdou na kolech s pevným převodem úzce spjatých a jejich designem či inovativním řešením oslovit i běžné návštěvníky, kteří se o cyklistiku třeba ani příliš nezajímají. Cílené načasování, které se krylo s týdnem designu v praze Designblok 2010, umožnilo výstavu ukázat opravdu velkému počtu potenciálních zájemců. Kromě těchto vystavených exponátů bylo také představeno 5 custom made kol postavených na starých dráhových rámech Favorit skupinou Pedal Project speciálně pro tuto příležitost. Nešlo jen o jejich osazení vybranými komponenty, ale také o barevnost a grafické řešení jednotlivých rámů tak, aby každý z nich reprezentoval trochu jiný směr této kultury. Vznikly tak např. stavby jako Minimal, Classic, Punker či kolo vytvořené na míru pro český label Botas 66, zabývající se výrobou tenisek. Při této příležitosti se povedlo uspořádat také hromadnou projížku zakončenou závodem na 500 metrů přímo v prostoru galerie a tak se na fixed gear kole mohli na válcích "projet" i lidé, kteří na takovém stroji seděli třeba vůbec poprvé. Děkujeme všem návštěvníkům za zájem a pozitivní zpětnou vazbu, spolupracujícím firmám za přístup a hlavně 66 GALLERY za prostor.

Between September 21st  and October 25th was in pragues 66 GALLERY exhibition called Pedal Project: Fixed Gear, which main goal was to show this divers urban culture to the public and to make some event for the slowly growing fixed gear community here in Prague. Carefully choosen products with inovative design or strong visual quality complemented with short annotations were showing which brands and components are in our point of view important and which can speak to casual visitor, not just small group of bike fans. Besides of this, Pedal Project also did 5 custom build bikes, each in different style such as Minimal, Classic, Punker or bike special-made for the Botas 66 label, traditional czech producer of sneakers. Its not just about choosing right components to give the necessery feel but also new graphic of the frame itself, which was made in the 70s by traditional czech company Favorit. Because the exhibition was at the same time as prague design week Designblok 2010, lots of people had the oportunity to check it out. Also there was a 500 m Goldsprint right in the gallery with friendly atmosphere, so it was also good opportunity for every visitor to try how is it to ride on the fixie. Thanks to everybody who came and give us positive feedback and also thanks to the companies which supported our project and of course to the 66 GALLERY for the space.

Různé B&W 7

Photos B&W 05.11.2010

Velodrom Na Třebešíně, Praha 10

Photos Back To The Roots Spotcheck 13.09.2010

Ve skrytu uliček nedaleko Nákladového nádraží se ukrývá jeden z nejvýznamnějších velodromů u nás. Ovál Třebešín dnes dlouhý 333 metrů patří ke zlatému fondu domácí cyklistiky a svou historií se může rovnat s důležitými evropskými velodromy.

 

Ovál na Třebešíně však nebyl od počátku dlouhý 333 metrů a dokonce slavná série závodů Framar, která je s tímto závodištěm neodmyslitelně spojena, se jela ještě tři roky před samotným dokončením závodní dráhy. Závody totiž založil cyklistický nadšenec a majitel velkoobchodu s barvami Františk Martínek (odtud název Framar) již v roce 1938. Ovál na Třebešíně byl pak dokončen o tři roky později ve válečném roce 1941. Říkáte si, kde se ale jezdilo před tím? František Martínek byl v tomto hledisku velký vizionář a symbolicky předstihl současné pouliční závody fixed-gear, když právě v roce založení svého závodu, pořádal jízdu přímo v ulicích na pražské Pankráci. Dráhové závody se pak přesunuly tam, kam patří, až v roce 1941. Od té doby se slavný závod Framar, kterého se nejednou zůčastnili olympíští vítězové a mistři světa, jezdil zpočátku na 400 metrů dlouhém oválu, který byl později přebudován právě na současných 333 metrů. Od čtyřicátých let se zde nekonaly jen závody série Framar, ale též pravidelné šestidenní, mistrovství republiky, ale i další velké závody, na nichž padaly i významné domácí rekordy. Třikrát zde byl překonán republikový závod v hodinovce. V roce 1944 se o něj postaral Svoboda a v roce 1947 a 1952 zase Jaroslav Cihlář. Ten poslední měl hodnotu 42, 111 km za hodinu. Dnes už s úsměvem a lítostí můžeme ale vzpomínat i na legendární jízdu na 100 km Karla Randáka. Ten při ní dokonce překonal nejlepší světový rekord. Avšak díky špatné časomíře a chybě rozhodčích, nemohl být rekord zapsán. A ještě aby toho nebylo málo, tak se prý Randák při své jízdě hlasitě dožadoval svačiny. Díky špatné dietě, kterou mu před pokusem předepsal jeho dietolog, musel uprostřed jízdy svačit housku se salámem. Podobné úsměvné historky souvisejí i s pravidelnými chrtími závody na travnaté ploše uvnitř velodromu. Chrti zde běhaly za přivázanou kůží, kterou si jednou upevnil za kolo i některý z cyklistů a protahoval prý chrty rovnou na betoně. Na Třebešíně se též konaly pravidelné čtvrteční či úterní jízdy amatérů. Každý týden se zde scházelo okolo padesáti jezdců, kteří pak byli ale v průběhu času vytlačeni čím dál početnější stájí profesionálů pražské Dukly. Možná by stálo za to pravidlené amatérské čtvrtky zase zavést...

 

Po roce 1989 se na Třebešíně konalo též mnoho burz s cyklistickým materiálem. Ne jedné z nich též představil poprvé v Čechách dovozce Michal Vokolek americkou značku Cannondale, která byla u nás tehdy žhavou senzací. Velodrom na Třebešíně tak představuje v každé své periodě jedno z nejdůležitějších míst domácí cyklistické historie.

Různé B&W 6

Photos B&W 15.10.2010

Sprint for shoes – XCLNT Goldsprint 8. 10. 2010

Event Photos 10.10.2010

8. října proběhl v rámci PP Design Ride 2010 v 66 GALLERY – Botas Concept Store "Sprint for shoes – XCLNT Goldsprint" na 500 metrů. Atmosféra byla více než dobrá za což děkujeme všem co dorazili. Samozřejmě připojujeme gratulace vítězům a ještě jednou velký dík všem zůčastněným.

Salo – 0.29.500.29.44
Matěj0.31.03 0.30.78
Peťan – TJ 0.31.10 – 0.32.03
Kryštof0.31.78 – 0.32.22
Ondra Armiks Loup – 0.32.16 – 0.32.56
Zerwox0.31.94 – 0.34.51
Jerry Prokeš0.32.46
Honza K.0.32.75
Pítrs0.32.77
Sýrový Orel0.33.00
Adam0.33.13
Freenk0.33.31
Alupik0.33.47
Kuba0.33.53
Jerry0.33.56
Ferda ml.0.33.59
Lukin0.33.81
Ryba0.33.94
Fánek0.33.97
Josef K. – 0.34.47
Honza Š.0.34.62
Standa0.35.75
Tom Krchow 0.35.75
Michal Beránek 0.36.10
Kowalski0.36.53
Mikuláš0.37.47
Josef0.37.88
Radek0.39.78
David Hartl – 0.41.09
Honza V0.41.59
Mluvka0.41.97

Hanka0.40.67
Katka0.42.09
Josefína0.42.13
Segra II.0.45.85
Anička0.47.00
Vendul M.0.47.22
Janička0.49.68
Viki0.51.65

Různé B&W 5

Photos B&W 11.10.2010

Fixed Gear v 66 GALLERY

Event Photos 06.10.2010

Díky všem co dorazili a společně vytvořili příjemnou atmosféru. Report z výstavy zde bude již brzy.

Thanks to everybody for coming and having good time. Report from the exhibition coming soon.

Velodrome shooting s Járou

Event Photos 13.09.2010

Krásné nedělní odpoledne, jako stvořené na projížku. Jelikož jsme za poslední dobu velmi propadli kouzlu jízdy na velodromu, kterou si někteří z nás užívali tento týden již skoro každý den, volba místa, kde se sejít s ostatními, byla jasná. Třebešín. Díky drobným úpravám kol, jako např. záměna rovných řídítek za dráhové "dropy" a lehkého převodu za "pilu" o velikosti 52 zubů, se sice některým z nás povedlo dorazit na místo se skluzem několik desítek kol, avšak i tak jsme do pozdních hodin stihli dát tělu co proto. Kromě samotných jezdců se navíc podařilo sejít i s dalšími kamarády, a tak se nyní například díky Jarovi můžete podívat, jaká atmosféra na dráze panovala.

Různé B&W 4

B&W Photos 11.10.2010

Fun Bikes Showroom opening

Event Photos 18.09.2010

14. září byl slavnostně otevřen na adrese Pod Hliništěm 14 na Praze 8 showroom Fun Bikes. Jelikož takových událostí není mnoho, nesměli jsme na místě chybět ani my. Posuzovat velikost místní scény podle návštěvnosti doufám nelze, ikdyž malou účast připisovat nepříliš vydařenému počasí bych se také neodvažoval. Atmosféra byla příjemná a nesla se v duchu názvu samotné provozovny. Držíme palce v dalším počínání a přístě se uvidíme u nás...vernisáž výstavy Pedal Project: Fixed Gear v 66 GALLERY – Botas Concept Store (Konviktská 30, Praha 1) se nezadržitelně blíží jelikož datum je stanoveno na úterý 21. září 2010.

Few images from the Fun Bikes Showroom opening at September 14th. The address is Pod Hliništěm 14, Prague 8. Not so many people came (maybe because of cloudy weather) but those who did made nice atmosphere. We will se each other at "our place" next time...Pedal Project: Fixed Gear exhibition opening will be at September 21st at 66 GALLERY – Botas Concept Store (Konviktská 30, Prague 1).

Velodrom Favorit Brno

Photos Back To The Roots Spotcheck 06.09.2010

Návštěvou Velodrumu na brněnském výstavišti uvádí Pedal Project sérii reportáží o domcích cyklistických velodromech. V exkluzivním prostředí vedle ikon brněnské architektury na Brněnských výstavních veletrzích naleznete trochu schovaný tento moravský chrám cyklistického sportu. Částečně zastřešená betonová dráha, obklopená původním hledištěm, kde dříve fandili fanoušci i mistrům světa, dnes už žije svým vlastním nostalgickým životem se vzpomínkami na heroické časy.

Ty se začaly psát v roce 1957, kdy byla v Pivovarské restauraci v Brně ustanovena Tělovýchovná jednota Favorit. TJ v té době sdružovala osm brněnských cyklistických oddílů a dohromady 103 cyklistů, funkcionářů a jiných příznivců tohoto rychlostního sportu. Záhy se pak začala přebudovávat původní tzv. Bauerova rampa, která měla do té doby hliněnou dráhu s antukovým povrchem. To vše se však do roku 1969, kdy se zde pořádalo mistrovství světa, radipně změnilo. Dráha dostala betonový povrch, přibyla střecha, tribuny a jiné zázemí v podobě nových šaten, kanceláří a dalších provozních budov. První závody se zde však konaly již v roce 1961. Od té doby pořádá TJ prvidelné každoroční závody Šestidenní dvojic. A to vždy v době konání Mezinárodního strojírenského veletrhu. Mistrovstvím světa amatérů v roce 1969 pak vyvrcholilo snažení všech nadšenců kolem TJ Favorit. Závodu se zůčastnilo 31 států, které vyslaly celkem 617 účastníků. Legendou, která je s brněnským velodromem též uzce spojena je osobnost Jiřího Dalera, prvního domácího jezdce, který vybojoval zlatou olympijskou medaili. Stalo se tak na stíhacím závodě jednotlivců v Tokiu v roce 1964. Mezi jeho následovníky pak patřil Pavel Doležal nebo Jan Smolík, který vyhrál v roce 1964 Závod míru. Dalších významných cyklistů spojených s Tj Favorit je celá řada. Připomeňme zde alespoň Ivana Kučírka, Vladimíra Vačkáře, Jiřího Pecku, Zdeňka Dohnala nebo Vladimíra Popelku.

Dnes je jejich sláva stále patrná v melancholické atmosféře brněnského velodromu, kde můžete vidět i ukázky dobového výtvarného umění v podobě památečních kovových reliéfů, nebo se jen tak přenést v čase prostřednictvím starých reklam a stále hrdě vyhlížejícího loga TJ Favort Brno.

Výlet na Kanec Trophy 2010

Event Photos 13.09.2010

Když jsme se před časem dozvědeli o fixed závodech pořádaných v rámci Kanec Trophy 2010 v moravské Břeclavi, bylo hned jasné, že bychom měli vyrazit. Ne až tak kvůli závodu samotnému, na který naše příprava opravdu nebyla příliš profesionální a místo rozehřívání a osahání si závodiště či snad okouknutí potenciální konkurence jsme se vydali do Lednicko-Valtického areálu, kde jsme po krátké projížďce silně rozbahněnými či písčitými stezkami raději usedli do místní hospody a dali si špekové knedlíky a pečená žebra a na závod se tak dostali poměrně ztuhlí necelých 5 minut před samotným startem, čímž na nás zbylo místo v poslední (druhé) řadě, ale spíš kvůli samotnému výletu. Ani toto však nezastavilo Sala, který tento příjezd na závody absolvoval s námi, a díky své dravosti, fyzičce a odhodlání si dojel s přehledem pro první místo. Náš cíl byl od začátku jiný, užít si legraci na kolech a seznámit se s dalšími lidmi, co to s jízdou na fixu myslí vážně. Bohužel ihned po startu se ale veškerá kola kamsi schovala a tak před barem určeným pro afterparty závodu se nakonec obejvily jenom nám dobře známé kousky dovezené z Prahy. Když se pak konečně lokál pomalu zaplnil, již z většiny do civilu převlečenými závodníky, zkusili jsme zorganizovat menší projížku. Naši výzvu ale nakonec akceptovala pouze čtveřice jezdců z rakouského Grazu, kterým nebylo na obtíž si své klenoty opět vyndat z bílého Multivanu a společně s námi brázdit asi hodinu břeclavské ulice od jednoho konce obce k druhému. V tu chvíli začla dávat celá akce větší smysl a i my jsme alepoň částečně dostali to, pro co jsme přjeli. Škoda jen, že díky množství jiných aktivit není možné, abychom na oplátku svou přítomností podpořili Messengerské závody, pořádané právě v Grazu 24. a 25. září. Pokud tak můžete udělat za nás, určite nebudete litovat.

Jak hodina pokročila, vrátli jsme se zpět do klubu a objednaným dalším pivem si definitivně zavřeli vrátka v podobě zvažované cesty zpět domů. Když jsme pak na baru, jak bývá naším zvykem, osiřeli nadobro a se slovy "došlo pivo" byli nuceni se přesunout "o dům dál", neváhali jsme. Diskotéka na menším městě stojí vždy za návštěvu. Jukebox, trampolína, rvačka a půllitry o objemu 0,6 litru stály za to ještě chvíli setrvat vzhůru, jakmile ale dohrál hit Gimme Shelter, nebylo na co čekat, auta byla přecejen lehce z ruky a ve snaze chytit ještě alespoň trochu tmy na spaní jsme se vydali zpět k závodišti, u kterého jsme parkovali. "Škoda jen, že se nejel původně plánovaný větší okruh kolem továrny", řekli jsme a uvázali kola na jednu hromadu.

Druhý den po snídani před jedním z místních supermarketů jsme se zamysleli nad naší budoucností a dobře jsme udělali, když nakonec zvítězil rozum nad vůní dálek a my jsme namísto plánované cesty do rakouské Vídně vyrazili směr Brno. Jedna galuska nevydržela prudké dopolední slunce na parkovišti, ale jelikož jsme bohužel již zvyklí jezdit na placato a jiná možnost nebyla, tak se i přes tuto malou nepříjemnost povedlo užít si brněnských ulic až až. Uplným vrcholem víkendu pak byla bez debaty návštěva velodromu Favorit Brno, kde byla většina z nás prvně a kde se nám dokonce povedlo po ukončení výstavy psů (boxerů) dát i pár koleček. Značně znaveni, však plni zážitků ze společně příjemně stráveného víkendu, jsme nasedli do aut a vydali se zpět k našim domovům. Víc takových dnů.

To lazy to translate this article right now, sorry, its about our trip to Kanec Trophy competition to Břeclav (eastern Moravia) – the race itself, night ride with guys from Austria (thanks for joining us!), day after at Brno and so on...

Technické dědictví 2

Photos Back To The Roots 06.08.2010

Druhý bicykl, který vám v rubrice Back To The Roots představíme, je ve své konstrukci ještě bizarnější. Stroj zatím neznámé výroby, se kterým si lámou hlavu i největší znalci oboru, pochází pravděpodobně z Francie, též z konce devatenáctého století. Kromě klasického šlapání je kolo vybaveno speciálním ručním pohonem, který mohl cyklista využít, když už mu nohy nestačili.

Second bicycle we want to show you in Back To The Roots section is rare piece with a very special construction which allows cyclist use his hands to move the bike forward besides of the normal pedalling forexample in the situations when legs are too tired. This bike is so unique that even the biggest experts of this topic are not shure about the origin of this beautifull machine. Some of them think that it was built at the end of 19th century in France.

Technické dědictví 1

Photos Back To The Roots 06.08.2010

Při příležitosti Mezinárodní konference o historii cyklistiky (ICHC), která se konala mezi 4. a 8. srpnem 2010 v pražském Technickém muzeu, jsme dostali unikátní možnost nahlédnout do cyklistického depozitáře muzea, který patří k nejkvalitnějším na světě. Sbírka, která je zatím návštěvníkům utajená, čítá na 200 nejrůznějších historických bicyklů z celého světa, datujících se od počátku devatenáctého století až po současnost.

Jako nepatrnou část celé sbírky zde představujeme dva unikátní cyklistické šperky z konce devadesátých let předminulého století. Prvním je bambusové kolo, které pochází z produkce malé moravské dílny. Při srovnávní s dvěma lety starým bambusovým kolem, které navrhl pro holandský label Biomega britský designér Ross Lovegrove, odhalíme nadčasovost funkční i estetické stránky tohoto stroje. Druhý historický exemplář z výjimečné sbírky NTM, jejíž další poklady vám určitě v budoucnu ještě představíme, bude následovat vzápětí. Máte se tedy na co těšit.

Because of the fact Prague was hosting between August 4th and August 8th 2010 this years International Cycling Histroy Conference (ICHC) we had a special opportunity to get for a while into bicycle deposit of Prague Technical Museum, which belongs to the best deposits of this kind in the world. Collection, which is now, because of heavy reconstruction of whole museum, hidden to the regular visitors, consists of more than 200 historical bikes from all over the world.

We choosed two special pieces from nineties of the ninetieenth century as a small preview of this unique collection. First is bamboo bike which was produced by small Moravian workshop. When you compare this piece with bike made two years ago by british designer Ross Lovegrove for dutch label Biomega, you can see how supertemporal its funkcional and easthetical aspect is. Second historical piece from breathtaking collection of NTM (we are shure that you will see some more in near future on this website) will come really soon. Enjoy and look forward to check the next one.

Ratstyle Fixed

Photos Found in the streets 24.07.2010

Masivní fixed masáž kamarádů přináší první vlaštovku v podobě Zemoshovy vyrezlý favoritky z ‘62, co našla jeho babička na půdě.

Od původních plánů, koupit co nejlevnější hotovou jebku z ebaye, nebo na českym trhu třeba tenhle schwinn singlspeed naštěstí Zemosh po nalezení dvou zapomenutejch favorit rámů rychle upustil a vrhl se do vytvoření něčeho unikátního a pořádně stylovýho.

Samotnej rám sice neni na fixed stavbu úplně ideální, jelikož jeho zadní patky jsou uzpůsobený na přehazovačku a mají tak jinej tvar a celková geometrie kola je spíš cestovní, než na nějaký překonávání rychlostních rekordů. Na druhou stranu, když už děláte fixed bike ze silničního rámu, je celkem výhodou, pokud máte takhle starej rám z šedesátejch let, jehož zadní rozteč je defakto stejná jako dráhová, protože dřív se dělaly favoritky jen třírychlostní.

Ale o to tu přeci jen zas tak nešlo, takže se vzalo co bylo, odrbal se původní lak, všechny zbytečný navářky (a že jich bylo…) a pečlivě den za dnem, si zemosh pomalu ale jistě pěstoval svůj budoucí fixed bike. Když se mu zdál jeho rám už dostatečně orezlej, odnesl ho na přelakování speciálnim bezbarvym lakem, aby se reznutí zastavilo a zakonzervovalo, a taky dostalo patřičnou hloubku.

Zbylý díly jsme nakupovali jak na českym aukru, kde se dal sehnat třeba kultovní Cinelli 1A představec nebo stylový kliky Sugino MAXY, který nejen že vypadaj perfektně, a stály pár kaček, ale taky vážej naprosto nula nula nic…

..tak na ebayi, kde se daj sehnat zas velice levný vypletený ráfkový fixed/ss sety, jako například tenhle Omega set, kterej s poštovnym vyjde na krásný 3000,-

Pak už jen stačilo dokoupit pár drobností a mohlo se jet na první vyjížďku.

Různé B&W 3

Photos B&W 16.08.2010

Ručně v Americe

Photos Back To The Roots 07.08.2010

Ruční výroba kol je tím pravým haute coutere našeho oboru. Mistři svého řemesla dokážou s ocelovými trubkami opravdové zázraky, které jsou, na rozdíl od sériově vyráběných kol svými vlastními originály, přinášejícími do cyklistiky opravdový umělecký a řemeslný zážitek. Tradice ručně vyráběných kol je nejsilnější v Japonsku, Itálii a USA. V sérii článků vám tak postupně nabídneme to nejlepší z ruční cyklistické výroby těchto zemí, které jsou vyhlášenými producenty šperků na dvou kolech. Začněme tedy hned v USA, kde v posledních letech vzniklo mnoho nových progresivních dílen. Těmi nejzajímavějšími jsou jistě Hufnagel Cycles, Beloved, Feather, Richard Sachs, Bilenky, Intependent Fabrication nebo Vanilla Cycles.

Shooting with Jara

Photos 29.07.2010

Několik fotografií ze sobotního dopoledne. Plán byl jasný, sejít se, společně zajezdit na předem vybraných lokalitách převážně v okolí Židovských pecí, Krejcárku, Vítkova apod. a natočit či nafotit nějaký použitelný materiál pro pozděšjí potřebu. Úkol nikterak složitý se však od samého začátku ukázal komplikovanější, než se při jeho domlouvání (předchozí den nad ránem) zdál. Kámen úrazu byl tedy již samotný sraz, kdy se na poměrně brzy stanovenou hodinu (ve vztahu ke společné, pozdě ukončené projížďce předchozí noci) dostavil pouze jeden z členů, a až opakované telefonické urgování rozhýbalo jak další z členů PP, tak našeho "externího dokumentaristu", který byl natolik laskav, že nám účast na dopolední session přislíbil.

Poté, co se napodruhé podařilo doopravdy na Olšanském náměstí sejít, se však rozpoutal déšť, který již tak znavené morálce příliš nepřidal. Jelikož ale bylo odhodlání větší než vidina spánku do oběda, rozhodlo se k přesunu na první spot. Měl to být již na tomto webu dříve známý doubleset a jeho pokoření v obou směrech (nahoru a dolů) se záznamem na lepší stroj, než tomu bylo doposud. Další zádrhel na sebe ale nenechal příliš dlouho čekat a ještě před samotným příjezdem na místo se ukázalo jedno z kol Jakubova Lumberjacka placatější, než je zdrávo. Lepení jsme však dopotřebovali již ve čtvrtek a frajersky nám nepřislo nezbytné nové v průběhu pátku pořizovat. Obratem však šlo i přední kolo a jeden ze strojů byl tímto ze hry venku. Při prvním pokusu se navíc i Matějovi nešťastnou náhodou podařilo přední kolo prorazit a celá akce se tak zdála být čím dál tím zbytečnější.

Řešení bylo jediné, zatímco se kluci s technikou přesunou na další spot, já dojedu domů pro starší, však ještě trochu použitelné duše a poslední zapomenutou záplatu, a doslova za 5 minut 12, kdy nás náš dokumentarista měl kvůli rodinnému obědu opustit ještě zkusit udělat alespoň pár snímků. Tak se nakonec i na Krejcárku stalo a ve chvíli, kdy zabouchl dveře svého automobilu se rozpoutala taková bouře, že jsme velice rádi využili nejbližšího mostu coby přístřeší, a při pozorování proudů vody tekoucích po silnici rozebírali marnost našeho dnešního počínání.

Zábava ale byla, a přesně o tom by cyklistika s přáteli měla být. Vše tedy nakonec dobře dopadlo, a na pár obrázků se tak nyní můžete podívat i vy.

Blah blah blah. Sorry, but I am too lazy to translate this article right now. By the way I do not think anybody would like to read it (feel free to let me know if I am wrong) so just check out the images and wait for another international post.

Různé B&W 2

Photos B&W 29.07.2010

Skid

Photos 27.07.2010

Odkrokovaných 100 metrů ve skidu. Příště to chce serióznější přístup a do výbavy přibalit i pásmo.

Paced out 100 meters skid. This needs a more serious approach next time and pack a measuring tape next time.

Různé B&W 1

Photos B&W 28.07.2010

Rubrika Black & White vám čas od času pomocí analogově pořizovaných fotografií přiblíží, co se děje v našem teamu v době, když zrovna nepíšeme nějaká moudra na tento blog. Deníkový způsob bez dalších zbytečných komentářů.

Black & White section will show you from time to time what our crew is doing when not posting some stuff to this bolg. Analog (diary-like) pictures without any unnecessary comments.

Favorit Lumberjack

Bikecheck Photos 27.07.2010

Vintage Favorit track frame, crank set, handle bars, stem / Shimano WH-R550 front wheel / Vintage Favorit rear wheel / Odyssey Aitken Nightwolf seat / Odyssey JC peddals / Odyssey Lumberjack frame pad / Black carpet tape

Newcool

Photos Bikecheck 27.07.2010

BLB Classic frame set / Odyssey Elementary stem, saddle, peddals / Velocity B43 Deep V rims / Mosh seatpost

Tricolor Punker

Bikecheck Photos 27.07.2010

Vintage Favorit track frame, crank set handle bars, stem, seatpost / Cinelli Unicanitor saddle / Velocity B43 Deep V rims / Michelin Speedium tyres / BLB toe clips...

Re:Cycles

Photos 28.07.2010

Poklad ve formě vintage dráhových framesetů Favorit ... malá ochutnávka z chystané výstavy...

Real treasure – vintage Favorit trackbike framesets ... small taste from our forthcomming exhibition...

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz