Pedal Project

Výpis článků z kategorie: PP Products

PP MAG 04 – Preview

PP Products Photos Magazine 11.02.2014

Malý náhled zatím posledního čísla magazínu Pedal Project. Více informací zde.

Small preview of the latest issue of our Pedal Project magazine. More info here.

Botas Skuteč

Spotcheck PP Products Photos 05.01.2014

Při poslední návštěvě továrny společnosti Botas, se kterou jsme pro vás připravili model bot s názvem Pedal Project, jsme se rozhodli udělat několik snímků, které vám toto unikátní místo alespoň trochu zprostředkují. Nejedná se o výrobnu daleko za východní hranicí naší země nýbrž objekt stojící v městečku Skuteč na Vrchovině. Jsme rádi, že tu takové provozy stále ještě jsou. Tím spíš, když na vás Genius loci dýchne snad z každého zákoutí.

During our last visit to the premises of Botas, with which we have collaborated to bring you our own model of shoes called Pedal Project, we have decided to take a few pictures so you can take a closer look at this extraordinary space. The factory is not far from our eastern border, but it is located in a small town called Skuteč. We are glad that companies like this still exist. All the more that the Genius Loci is breathing from every corner.

PP Bunda

PP Products 08.01.2014

Máme nový produkt. Více informací naleznete na našem eshopu.

We have a new product. You can find out more information at our eshop.

PP MAG 04 Party – DSM 2

PP Products Photos Magazine Event 22.12.2013

Druhá várka fotografií ze křtu čtvrtého čísla magazínu Pedal Project a premiérové projekce krátkého filmu "Fix the Iceland" od našich kamarádů z Hyena Bike Lab. Děkujeme festivalu designSUPERMARKET za krásný prostor a možnost akci uskutečnit a Julii Hrnčířové za fotografie.

The second round of images from the release party of the fourth issue of our Pedal Project magazine featuring the premiere screening of the "Fix the Iceland" movie made by our friends from Hyena Bike Lab. Thanks designSUPERMARKET for the beautifull venue and Julie Hrnčířová for this photodocumentation.

PP MAG 04 Party – DSM

PP Products Photos Magazine Event 11.12.2013

Minulý pátek proběhl v rámci festivalu designSUPERMARKET křest nového čísla magazínu Pedal Project. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, co nás přísli podpořit. Zde je několik fotografií dokumentujících příjemnou atmosféru, která v Kafkově domě panovala. O magazínu samotném se pak můžete dozvědět více například na našem eshopu, či prostřednictvím distribučních míst, která budeme postupně zásobovat. Foto: Pepa Dvořáček, GoOut.

Brussels Design September – Hidden Industry

PP Products Photos Event 19.09.2013

Sice již utekl nějaký pátek od té doby, co jsme na bruselském design weeku představovali náš model bot, to ale neznamená, že článek není aktuální, ba naopak. Produkt, který vznikl ve spolupráci s tradičním českým výrobcem Botas jsme totiž právě naskladnili a můžete ho tak zakoupit na našem eshopu nebo od 4. do 8. prosince na 7. ročníku mezinárodního prodejního festivalu současného designu – designSUPERMARKET 2013. Boty lehce upravené pro větší komfort z jízdy na kole, avšak stále pohodlné pro každodenní používání, můžete navíc získat ve speciálním balení, které z nich dělá předmět hodný zájmu. Zatím je vyrobeno omezené množství, a tak se vám přílišné váhání nemusí vyplatit. 

Foto: Diana Černáková. Poděkování: Michal Froněk, Pražský dům.

It has been some time since we have presented our own shoe model at the Brussels Design Week, but that doesnt mean that this article isnt up-to-date. This product, which was created in collaboration with the traditional Czech manufacturer, Botas, was recently stocked and you can buy it through our webshop or at the 7th annual designSUPERMARKET December 4-8 2013. The shoes are modified for more comfort of your bikeride, but still perfect for everyday use. You can get them in a special package design which makes them even more interesting. Only a limited amount has been made yet, so dont hesitate.

Photo: Diana Černáková. Thanks to: Michal Froněk, Pražský dům.

PP MAG 04 – Print

PP Products Photos Magazine 26.11.2013

Zde je důkaz, že čtvrté číslo se opravdu blíží.

Here is an evidence that the fourth issue is coming.

Pedal Project 4 Release Party

PP Products Magazine Event 21.11.2013

Pedal Project číslo 4 je právě v tiskárně a vy se tak můžete těšit nejen na něj, ale i na jeho křest. Ten proběhne v pátek 6. prosince od 21 hodin v prostorách Kafkova domu (Nám Franze Kafky 3, Praha 1), jakožto doprovodný program 7. ročníku mezinárodního prodejního festivalu současného designu designSUPERMARKET. K tanci a poslechu zahrají DJ Kotanyi a 2 členové týmu Pedal Project Zerwox a Záles. Jako bonus budete moci premiérově zhlédnout i video dokumentující cestu kluků z Hyena Bike Laboratory na Island, ve kterém jizdní kola budou hrát samozřejmě také více než důležitou roli. Těšíme se na vás.

Bookman v akci

PP Products Photos 01.09.2013

Bookman x Pedal Project v akci. Pokud se vám tento produkt líbí, můžete ho zakoupit na našem eshopu. Bylo vyrobeno jen omezené množství, tak se přílišné váhání nemusí vyplatit.

Bookman x Pedal Project in action. If you like this product, you can find it at our eshop, but dont hesitate too much. Just sixty pieces were made.

OKOLO / Pedal Project Studio

Spotcheck PP Products Photos 24.08.2013

Jak možná již víte, nedávno jsme se nastěhovali do nového prostoru. Ten naleznete v Bořivojově ulici číslo 77 na pražském Žižkově. Pod hlavičkou OKOLO / Pedal Project tak vzniklo pracovní studio a skromná galerie sloužící nejenom k prezentaci těchto dvou subjektů. Těšíme se na vaši návštěvu. Foto: Tomáš Souček.

As you may already know, we recently moved into a new space. Address is Bořivojova 77, Prague 3 – Žižkov. Under the name OKOLO / Pedal Project it combines work place and a small gallery. We are looking forward to see you. Photos: Tomáš Souček.

Bookman x Pedal Project Limited Edition

PP Products Photos 25.07.2013

Je nám velkou ctí oznámit, že jsme po nějaké době naskladnili další produkt. Tentokrát se jedná o spolupráci s mladou švédskou značkou, která vyrábí primárně světýlka na kolo. Jejich důraz na design je nám blízký a byl i jedním z hlavních důvodů, proč malý cyklistický doplněk udělat právě s nimi. Vyrobeno bylo omezené množství pouze 60ti kusů, které můžete zakoupit online na našem eshopu, či osobně v OKOLO/Pedal Project studiu v Bořivojově ulici 77 na pražském Žižkově stejnětak jako na oficiálním webu Bookman.

It is our pleausure to announce that after some time, we have a new product in stock. This time, it is a collaboration with a young Swedish brand, which produces bike lights. Their emphasis on design is close to us and was one of the main reasons why we have decided to make this small cycling accessory with this brand. Only a limited edition of 60 lights has been made and you can buy them exclusively on our website or personally at the OKOLO/Pedal Project studio in Bořivojova 77, Prague 3 as well as the official Bookman website.

Open & Drink!

PP Products Event 04.08.2013

Vážení přátelé, kreativní skupina OKOLO oficiálně otevírá své vlastní studio a galerii v Praze, představuje výstavu pivních otvíráků Open & Drink! a v neposlední řadě uvádí své vlastní OKOLO Pivo.

 

Zahájení výstavy 15/08/2013, 18.00 h

OKOLO/Pedal Project Studio Bořivojova 77 Praha 3

 

Dear Friends, we are delighted to announce the opening of our new studio and gallery in Prague. We will present a curated exhibition Open & Drink, as well as our new OKOLO Beer.

 

Opening 15/08/2013, 6 pm

OKOLO/Pedal Project Studio Bořivojova 77 Prague 130 00

Music Town

PP Products Photos Magazine 18.07.2013

Pokud máte rádi hudbu a příjemnou atmosféru pro její nakupování, doporučujeme vám navštívit obchod Music Town, ve kterém se dokonce čas od času pořádají konzerty či autogramiády nejrůznějších hudebních umělců. Jedná se o prostor dělaný z nadšení a lásky pro věc, stejně tak, jako je tomu u našeho magazínu. Ten můžete mimo jiných míst i zakoupit či prolistovat pravě zde.

If you like music and an amiable atmosphere for purchasing it, we recommend you pay a visit to Music Town, an often venue to concerts and autograph sessions of various musicians. It is a space built on enthusiasm and the love of music, as well as our magazine. You can buy or list through our mag here too.

Paradots In The Mountains

PP Products Photos 09.07.2013

Dnes nás potěšila fotografie, na které je k vidění náš kamarád, produktový designér a spoluzakladatel studia Morphe, Zbyněk Krulich. Tento snímek byl pořízen, stejně jako další dva doprovodné obrázky, v blízkosti Obersee a má ho na svědomí jedna z nejvýraznějších šperkařských designérek Markéta Richterová, která spolu se Zbyňkem mimo jiné tvoří uskupení Blueberries. To dokonce za svou tvorbu získalo prestižní ocenění Czech Grand Design 2012. Děkujeme Zbyňkovi za zvolený outfit a Markétě za jeho dokumentaci. Vzhůru k vrcholům!

ED Awards – magazine of the year

PP Products Photos Event 10.06.2013

Je nám velkou ctí oznámit, že Pedal Project magazín byl oceněn stříbrnou medailí na prestižních cenách European Design Awards. Je to o to lepší, že v kategorii "Magazín" se tentokrát zlato neudělovalo. Slavnostní ceremoniál proběhl tuto sobotu v srbském Bělehradě, kde se akce konala jako součást tamního design weeku. Děkujeme jak organizátorům, tak především porotě za to, že z množství přihlášených vybrala právě nás.

We are more than happy to announce that Pedal Project was awarded by the silver medal at the prestigious European Design Awards at Belgrade this Saturday. It is even better because of the fact that there was no Gold given in the "Magazine" category. Thanks to the organisers and especially the jury for choosing us.

Paradots on tour

PP Products Photos 22.02.2013

Pamatujete si ještě na naše puntíkaté tričko vycházející z vrchařského trikotu Tour de France? Jlikož v našem eshopu zbývají poslední 2 kusy, je celkem pravděpodobné, že se nějaké ze zbývajících, již prodaných, kusů toulají po světě. Zde vám přinášíme jeden důkaz. Několik fotografií z letní Robotix Gipsy tour, kdy se vypravila skupina několika kamarádů z české skateboardové špičky (N. Tušl, A. Lukas, L. Daněk, J. Brož, J. Maceridis a další.) na cestu po Francii, z čehož, mimo mnoha fotografií, vznikl i dokumentární film plný nejenom kvalitního skateboardingu, ale i pohody, slunce a mnoha dialogů podtrhujících celkovou atmosféru. Na snímcích ale můžete spatřit i tváře úzce spojené s naším kancelářsko/servisně/prodejním místem Headquarters a to konkrétně Patrika Arslaniana, který je jedním ze zakladatelů a hnacím motorem tohoto alternativního prostoru sídlícího na pražském Žižkově, nebo Honzu Pinina Zimu, který v něm naopak uspořádal nejednu akci.

Do you remember our dotted t-shirt based on the jersey from Tour de France. We only have 2 pieces left in our webstore and so it is possible that the rest of the sold ones are out there somewhere, out in the world. Here we bring you one of these. Some photos from the summers Robotix Gipsy Tour, where a group of friends and the top skateboarders of the Czech scene at the same time (N. Tušl, A. Lukas, L. Daněk, J. Brož, J. Maceridis a další.) went on a journey to the south of France. And from this trip, apart from a lot of photos, a documentary full of quality skateboarding, the comfort of the sun and many dialogues that underline the whole atmosphere. On these pictures you can see faces closely attached to our office/service/shop base Headquarters and by that we mean Patrik Arslanian, who is one of the founders and driving force of this alternative space based in Žižkov, or Jan Pinin Zima, who has organized several ventures here.

OKOLO –Subjects of Interest

PP Products Photos Event 13.03.2013

V průběhu prosince loňského roku (1. 12. – 20. 12. 2012) se ve stockholmské galerii Designgalleriet uskutečnila výstava OKOLO – Subjects of Interest. Součástí této instalace byla i sekce zaměřená na cyklistiku a to reprezentovaná právě skrze Pedal Project. Více informací se dozvíte na domoské stránce OKOLO. Velký dík patří, kromě galerie samotné, také Českému Centru Stockholm.

OKOLO – Subjects of Interest is an exhibition which was held during December 2012 in the Designgalleriet, Stockholm. Part of this instalation was also about cycling represented by Pedal Project products. You can find more information at the oficial website of the creative collective OKOLO. A big thanks, besides the gallery itself, goes to the Czech Center Stockholm.

Botas 66 x Pedal Project

PP Products Photos 16.03.2013

Pro ty z vás, kteří hledají obuv vhodnou jak na kolo (tvrdší podrážka, reflexní prvky, klipsnám upravená špička,...) tak na běžné nošení, je zde dobrá zpráva. Kolaborace tradičního českého výrobce obuvi Botas a našeho labelu Pedal Project se chystá do prodeje. Ještě tomu tak není, ale spolu se zbytkem modelů z nové kolekce se na ni můžete podívat na oficiálním webu Botas již nyní. Více informací přineseme již brzy. Doufáme, že se vám líbí.

We have good news for those of you looking for some urban cycling shoes. Good for both walking and cycling (stiffer sole, reflecting parts and so on). A new collaborative product between Pedal Project and traditional Czech brand Botas is finally heading to the shops. It is not there yet, but you can check it out on the brands website next to the other new models from the upcoming collection. Hope you like it.

PP MAG 03 Party

Event Magazine Photos PP Products 17.12.2012

Zde se můžete podívat, jak viděl křest třetího čísla magazínu Pedal Project náš kamarád Daniel Čáha. Pokud vás fotografie zaujmou, rozhodně navštívte jeho oficiální web či facebook profil. Velice děkujeme všem, kteří dorazili a vytvořili tak příjemnou atmosféru, jaká v prostoru Nové Syntézy panovala.

PP MAG 03 – Preview

PP Products Photos Magazine 16.12.2012

Několik fotografií z čerstvě vydaného třetího čísla magazínu Pedal Project. K zakoupení např. na našem eshopu.

Few images of third issue of the Pedal Project magazine. You can buy it forexample at our eshop.

(P)Art: Ondřej Báchor

PP Products Magazine 11.12.2012

V novém čísle magazínu Pedal Project je tentokrát téma art přílohy "Drive It Like You Stole It". Jak se s ním popasoval Ondřej Báchor, náš kamarád, grafický designér a student VŠUP v Praze, se můžete podívat i zde. Papír mu byl totiž málo a tak se pustil rovnou do projektu obsahujícího i krátké video, ve kterém rychlost hraje ústřední roli.

Pedal Project 3 + Komfort 8 Release Party

PP Products Magazine Event 20.11.2012

Tak a je to tu. Křest nového čísla magazínu Pedal Project proběhne 29. listopadu v Nové Syntéze (Veletržní palác, Dukelských hrdinů 4) v Praze. Krom něho bude také pokřtěn nové, již osmé, číslo magazínu Komfort. Aby byl večírek úplný, nebo chybět samozřejmě ani hudba. O tu se postará Martin Tvrdý alias Bonus. Těšíme se na vás.

Release party of the 3rd issue of the Pedal Project magazine and Komfort mag number 8 is here. Date: November 29th. Place: Nová Syntéza (Veletržní palác, Dukelských hrdinů 4, Praha). Music: Martin Tvrdý aka Bonus.

Vigorelli – PP MAG 03 teaser

Spotcheck PP Products Photos 28.10.2012

Tato fotografie pochází ze známého milánského velodromu Vigorelli. Je to působivé místo s dlouhou historií. Na více informací o této stavbě, podle které např. italská značka Cinelli pojmenovala jeden ze svých rámových setů, si od nás budete muset počkat do vydání třetího čísla magazínu Pedal Project. Ano, ty z vás, kteří si snad už mysleli, že jsme po dvou číslech s papírovým médiem skončili, musíme vyvést z omylu. Sice uplynula mezi jednotlivými čísly delší doba, než jsme původně plánovali, nicméně obsahově je již vše takřka připraveno a pokud se něco nezmění, tak se můžete na trojku těšit ještě tento rok. Bližší informace jak o datu vydání, tak křtu, který, jak pevně věříme, bude opět stát za návštěvu, očekávejte v nejbližších dnech. Díky za trpělivost.

Pokud by měl někdo zájem o inzerci či podporu chystaného periodika, nechť se ozve na email info@pedal-project.com.

This picture has been taken at the famous Vigorelli velodrome in Milano. It is a very impressive place with a long history. For more information about this fascinating building, after which Italian Cinelli named one of its framesets, hang on for the third issue of Pedal Project Mag. Yes, we are about to prove wrong those of you that have thought that we are finished after just two issues of the printed magazine. The time gap between the two issues has bee longer than we have originally planned, but the content is just about ready and if all goes well, number three should come out until the end of the year. Check our blog for further details about the date of issue and its once again hopefully memorable launch party in the next couple of days. Thanks for your patience.

In case you want to advertise in the forthcoming issue it is still possible. Just contact us at our email info@pedal-project.com.

Heineken Bike – designblok 2012 – video

Video PP Products Event Bikecheck 13.10.2012

Premium Quality Bike je jízdní kolo postavené pro prezentaci značky Heineken v rámci pražských dnů designu – designblok 2012.

Hlavními myšlenkami jsou tradice a příslušnost k určitému regionu, které se do kola dostávají prostřednictvím jednotlivých komponentů. Pomyslným jádrem je historický rám českého výrobce Eska, na který jsou citlivým způsobem voleny komponenty takřka z celého světa. Každý tak přináší to své a až společně tvoří ucelený komplet hodný divákova zájmu, ne nepodobně tomu, jako se děje na akcích typu jako designblok prostřednictvím jednotlivých vystavujících.

Krom zmiňovaného českého rámu Eska, upraveného do firemních barev, je zastoupena Velká Británie (sedlo a omotávky Brooks, kliky a náboje Sturmey Archer), Francie (ráfky Rigida), Německo (pláště Schwalbe), Japonsko (pedály MKS), Itálie (vidlice Campagnollo, hlavové složení a řetěz Miche), Řecko (dřevěná přepravka Gotham Cargo), Spojené Státy Americké (zámek Kryptonite) a další. To vše je završeno novými hliníkovými lahvemi Heineken reprezentujícími svou přítomností nejen sebe sama, ale i zemi svého původu, zemi s velmi silnou cyklistickou tradicí – Nizozemsko. Právě tamní styl byl při výběru a kompletaci kola Heineken Premium Bike rozhodující.

Video: Aether – děkujeme.

The Premium Quality Bike is a bicycle built for the presentation of Heineken at the Prague designblok 2012.

The main
ideas of the bike are tradition and affiliation to a specific region, which are seen on the bicycle through the components. The imaginary core of the bike is a historical frame made by the Czech brand Eska, which is delicately completed with components from all over the world. Each part brings something of its own and altogether they create a coherent set worth the attention of the onlooker, not unlike the attention the exhibitors attract at events like designblok.

Apart from the previously mentioned Czech Eska frame, modified into brand colors, the represented countries are Great Britain (Brooks saddle and handlebar tape, Sturmey Archer crankset and hubs), France (Rigida rims), Germany (Schwalbe tires), Japan (MKS pedals), Italy (Campagnolo fork, Miche headset and chain), Greece (Gotham Cargo wooden box), United States of America (Kryptonite U-lock) etc. All of this is topped off with new aluminum Heineken bottles representing not only themselves but also their country of origin, a country with a strong cycling tradition - The Netherlands. And their local style was decisive for designing and completing the Heineken Premium Bike.

Video by: Aether – thanks.

Heineken Bike – designblok 2012 – images

PP Products Photos Event Bikecheck 11.10.2012

Jak již víte z předchozího příspěvku, letos jsme pro designblok 2012 připravili, na žádost světoznámého výrobce piva Heineken, jízdní kolo do soutěže. Jak vypadalo a jak bylo prezentováno se můžete podívat na několika fotografiích, které vám snad alespoň trochu ukrátí čas, než zveřejníme finální video společně s textem objasňujícím celkovou koncepci této instalace, za kterou, kromě týmu Pedal Project, patří dík Patrikovi, Spencerovi a Michalovi.

As you might know from a previous post we were asked by the Heineken company to prepare a bicycle to promote the brand at this years Prague days of design – designblok 2012. You can check out these images of the result and how the installation looked like and forward to the short video edit and text about the whole idea and concept which is coming soon. A big thanks goes to Patrik, Spencer and Michal for their help.

Hang On – PPMAG03 Is Coming

Video PP Products Magazine 04.09.2012

Mysleli jste, že třetí číslo tištěného magazínu Pedal project vyjde dřív než za rok od vydání čísla druhého? My si to mysleli také. Myslíme si to stále, ikdyž to asi bude těsné. Z jaké části je již hotové a na co se mimo jiné můžete těšit se podívejte v krátkém teaseru, který má po animační stránce na svědomí náš kamarád a spolupracovník Kryštof Pacourek.

Did you think that the third issue of the printed Pedal Project Mag would come out sooner than a year after the second one? We certainly did. And we still do, even though it is going to be a close call. How much is ready and what can you look forward to can be seen in this short teaser animated for us by our friend and collaborator Kryštof Pacourek.

Great Atlas – Window Gallery

PP Products Photos Event 30.08.2012

Pedal Project je součástí výstavy Velký Atlas Světa, která v současné době probíhá ve Window Gallery České Spořitelny. Tu naleznete na rohu ulic Rytířská a Melantrichova v Praze (nedaleko stanice metra Mustek).

Pedal Project is included in The Great World Atlas exhibition at Česká Spořitelna Window Gallery situated on the corner of Rytířská and Melantrichova street in the center of Prague (close to the metro station Mustek).

PPTEE02 – Print on table

PP Products Photos 30.07.2012

PPTEE02 – Print sice není úplnou novinkou, ale zjistili jsme, že jsme ho dali na náš blog pouze v náhledu z výroby. Zde je několik fotografií dokazujících, že ho stále máme skladem. K mání je zatím ve všech velikostech např. v Headquarters v Bořivojově ulici 67 na Žižkově, nebo na našem eshopu, který se po dlouhém odkládání spustí snad už co nevidět. Design tohoto produktu vzešel z tiskového archu brožurky fotografií Jana Klosse, které obrazem dokumentují zhruba první rok působení uskupení Pedal Project a aktivit s ním spojených. Jak vypadala jeho výroba se pak můžete podívat zde.

The PPTEE02 - Print doesnt count as latest news but we found out that we only shared photos from the production process on the blog. Here are some pictures that prove that they are still in stock. It is available in all sizes at Headquarters at Bořivojova 67 in Žižkov or on our web store, which should be up and running anytime soon. The design of this product was born from the print sheet of a brochure of black and white photos by Jan Kloss, which documents the first year of Pedal Projects activities. Pictures from the production can be seen here.

Headquarters Opening Instalation

Video Spotcheck PP Products Event Back To The Roots 26.07.2012

K příležitosti otevření Headquarters jsme připravili malou instalaci, která by mohla, díky svému konceptu, nést podtitul "cyklonadšencův pokojíček". Jednalo se o výstavku, která byla návštěvníkům přístupná pouze pohledem skrz prosklené výlohy, čímž byl umocněn dojem, jako když se díváme k někomu domů, spíš než že bychom se měli cítit na nějaké prezentaci. Ukázány byly nejrůznější produkty z mnoha rozličných časových období, podobně, jak tomu může být třeba i právě u vás doma. Na krátkém videu, které pro nás vytvořil náš kamarád a spolupracovník Kryštof Pacourek, pak přinášime pohled tak trochu z jiné strany – přímo z centra samotného dění.

We have prepared a small installation on the occasion of the Headquarters opening. It could hold the subtitle "a cycling fans room" thanks to its concept. It was displayed in the windows of the shop and therefore visible to the visitors only through the glass, which embossed the feeling of looking inside somebodys home instead of absolving a presentation. There were various products from different time periods on display, similar to an actual collection at home. This short video created by our friend and collaborator Kryštof Pacourek shows us a different angle - a view from the inside.

HQ Hotovo!

PP Products Event 14.07.2012

Tak trochu za 5 minut 12, ale přece: za 10 minut začínáme. Doražte na sobotní odpolední kávu do nově otevřené části Headquarters.

HQ Website Online

PP Products Event 14.05.2012

Webové stránky Headquarters.cz jsou konečně online. Podívej se.

Headquarters.cz website is finaly online. Check it out.

Headquarters Opening Party

PP Products Event 12.04.2012

A je to tu. Headquarters opening party se blíží. 26. dubna od 18:00 na adrese Chvalova 12, Praha 3 – Žižkov. Web bude spuštěn již brzy. Servis v provozu úterý až pátek od 14:00 do 17:30

Its official. The Headquarters opening party is here. April 26th from 18:00 at Chvalova 12, Prague 3 – Žižkov. Website coming soon. The service department is already open. Tuesday to Friday from 14:00 till 17:30.

Botas 66 Party

PP Products Event 01.04.2012

Nová kolekce Botas 66. Party. 5. duben 2012. Botas Concept Store – Konviktská 30, Praha 1. Botas 66 Classic vs Pedal Project. Dj Jorgos. Mangaloo welcome drink. Mapping. Street Art. A mnoho dalšího.

New collection of Botas 66. Party. April 5th 2012. Botas Concept Store – Konviktská 30, Prague 1. Botas 66 vs Pedal Project. Dj Jorgos. Mangaloo welcome drink. Mapping. Street Art. And more.

Štěrba x PP – Build Off

Video PP Products 21.02.2012

A máme zde další video. Po obrazové stránce (kamera, střih) ho má na svědomí náš dobrý kamarád Kryštof Pacourek, po zvukové pak Gruzo, mladý producent, o kterém bude v budoucnu rozhodně ještě hodně slysět (mimo jiné vítěz nedávného Beat Battle Episode 1). Díky oběma, stejnětak jako Robertu Štěrbovi, v jehož spolupráci vznikl hlavní aktér tohoto krátkého editu, jehož poslední volný exemplář můžete zakoupit zde.

And here we have a new video. The visual part (camera, edit) is the work of a good friend of ours, Kryštof Pacourek, the music is by Gruzo, a young producer whom we will definitely be hearing about soon (the winner of Beat Battle Ep. 1). We would like to thank both of them, along with Robert Štěrba, who made the creation of the star of this short edit possible. The last piece is available for sale here.

Headquarters is coming

Spotcheck PP Products Photos 21.02.2012

Jak již víte z předchozího videa naše Hedquarters (společný projekt Hot Dog Cycles, Pedal Project a OKOLO) již našlo svou adresu. Tou je roh Bořivojovi a Chvalovi ulice na Žižkově. To ale znamená, že je před námi mnoho práce. Omlouváme se za snížení aktivity na našem blogu, věřte ale, že vám to v budoucnu vynahradíme. Více informací o chystaném prostoru můžete očekávat již velmi brzy.

As you know from the previous video we finally found the place for our Headquarters (common project of Hot Doq Cycles, Pedal Project and OKOLO). It is situated on the corner of Bořivojova and Chvalova street at Žižkov. Keep in touch, more info coming soon.

Pedal Project X Robert Štěrba – Iconic 2012

PP Products Video 24.01.2012

Pedal Project ve spolupráci s Robertem Štěrbou – rámový set Iconic 2012. Více informací již brzy.

Pedal Project in collaboration with Robert Štěrba – Iconic 2012 frame set. More info coming soon.

Pedal Project X Robert Štěrba – Rámový set Iconic 2012

PP Products Photos 20.01.2012

Přínášíme vám sérii fotografií, na nichž je k vidění další z řady produktů Pedal Project. Je jím do spojek letovaný rámový set, který vzniká ve spolupráci s legendárním českým výrobcem Robert Štěrba. Těm z vás, kteří tento web navštěvují již nějaký čas, může být povědomý z dřívějška, nyní se ale finišují poslední práce a již co nevidět bude představen v celé sve kráse. Na snímcích je k vidění Roman Houdek, který rámu dopřává v lakovně již dlouho slibovný elegantní kabátek, díky němuž se později dozvíte, proč nese název právě Iconic 2012.

Here are some photos of our new product. It is a lugged frame set made in collaboration with the legendary czech brand Robert Štěrba. Some of you may think to be familiar with it. It is because it was featured here some time ago.The frame set is almost done now and will be presented soon. You can see Roman Houdek dressing it to the new elegant design which will help to show why is it called Iconic 2012.

Favoritarium

PP Products Back To The Roots 14.01.2012

To, že máme rádi kola od tradičního českého (československého) výrobce Favorit, není zřejmě žádnou velkou novinkou. V poslední době se ale produkty této značky čím dál tím víc dostávají z půd či sklepů zpět do ulic, a je tak možné na tyto stroje narazit častěji, než tomu bývalo nějakých pár let zpět. Je tedy více než s podivem, že je o tomto výrobci, který je v našich zemích takřka synonymem pro jízdní kolo, vlastně tak málo informací. Když k tomu navíc přidáte fakt, že se pomalu blíží již 60. výročí od založení (osamostatnění) této tradiční značky, bylo by takřka hříchem nechat tuto událost bez povšimnutí. Abychom si jenom neztěžovali, rozhodli jsme se přispět i svou trochou do mlýna a jako první vlaštovku spouštíme blog zaměřený nejenom na tato kola s F ve svém názvu. Jmenuje se Favoritarium a naleznete ho zde. To ale rozhodně není naše poslední slovo. Do té doby, než budeme moci prozradit více, přejeme příjemnou zábavu.

www.favoritarium.com

It is not a big secret that we like bikes made by the traditional czech (czechoslovak) brand Favorit. These bikes have been recently more and more visible in the streets more than a couple of years ago and are more popular among the younger population. The 60th anniversary is coming up soon and as there is not much information about this popular brand, we decided to do something. The first step is our new blog called Favoritarium which you can find here. It is not just about the brand which has been the synonym for bicycle for decades in the former Czechoslovakia but also about some other things we like and are somehow connected to cycling or lifestyle.

www.favoritarium.com

Štěrba x PP – PR Café

PP Products Photos Magazine Bikecheck 30.12.2011

Dalším z kol, které jsme v poslední době dali dohromady a o které se s vámi chceme podělit (mimojiné najdete také v druhém čísle našeho tištěného magazínu) je kousek navržený pro Lukáše Otevřela, potažmo jeho prostor s názvem PR Café. V něm se snoubí kavárenské prvky s detaily, které jako by vypadly z showroomu s designovým nábytkem. Má se jednat o příjemné, kreativně laděné místo, vhodné k poklidnému popíjení kávy, pracovní schůzce či črtání do bloku, připarkovanému ve vozíčku v návrhu od designérů Jana Plecháče a Henryho Wielguse. Ke kolu samému se pak sluší říct, že je úmyslně laděno do červených a bílých barev, tak jako prostor, a je osazeno těmi nejlepšími komponenty, tak, aby jeho výsledný dojem v konfrontaci s ostatním zařízením nepůsobil chudým dojmem. Nakonec padl výběr na několik výrobků od italské firmy Cinelli, jmenovitě pak sedlovka a představec VAI, sedlo Unicanitor a řídítka Pepper. Šlapací systém je naopak celkově opatřen produkty japonské výroby. Těmi jsou převodník a kliky Sugino Messenger RD2, pedály MKS Sylvan, a nakonec samotná bílá kola se zlatým výpletem od firmy Dia Compe, které jsou z limitované edice, vydané u příležitosti šedesátého výročí této tradiční firmy. Obuty jsou plášti od stejné firmy, jako je i hlavové složení a tou je Ritchey. Všechny tyto díly jsou umístěny na červený rám, který je jedním z pěti prvních kusů vzniklých ve spolupráci Pedal Project se špičkovým tradičním českým výrobcem Robertem Štěrbou.

The next bike, which we have put together lately and want to show you (it is also featured in the second issue of our printed magazine), is a piece completed for Lukáš Otevřel and for his newly opened PR Café. It is a space combining café elements with details that look as they fell out of a design furniture showroom. It should be a pleasant and creative place suitable for drinking coffee, meeting people or doodling on papers parked in little wagons designed by Jan Plecháč and Henry Wielgus. As for the bike itself, it is deliberately tuned in red and white colors like the space of the café and completed with the best components available so it fits in with all the other furniture and decorations. Finally we picked Cinelli VAI seatpost and stem, Unicator saddle and Pepper handlebars. The pedal system is completely Japanese. Sugino Messenger RD2 crank set, MKS Sylvan pedals and the special limited wheels released at the occasion of the 60th anniversary of Dia Compe with tires by Ritchey. All of these components are fitted on the red and white PP frame, one of the first five pieces made in collaboration with Robert Štěrba.

PPMAG02 – Preview

Video PP Products Magazine 20.12.2011

PPTEE02 – Print

PP Products Photos 15.12.2011

I přesto, že žijeme v čase internetu a digitálních informací, tištěné médium je stále ceněnou a nenahraditelnou formou vyjadřování, zaznamenávání a uchovávání informací. Pro nás osobně to platí dvojnásob. Pokud něco vytváříme, chceme to držet, cítit v rukách a zakládat do našich knihoven. Výjimkou nejsou ani naše tištěné projekty zahrnující i fotografickou knihu, kterou jsme představili společně s naším prvním číslem časopisu Pedal Project. Tisk je neměnná kvalita, která vytváří trvale hmatatelné hodnoty. Vzniká objekt, který potěší a uchová myšlenky. S touto vizí jsme přistoupili i k našemu dalšímu tričku Pedal Project, na kterém se objevuje kompozice fotografií z našich cest a jiných dobrodružství, vybraných z výše zmíněné knihy. Ty tak představují originální reprodukci fotografie obecně a posouvají motiv tisku do nové podoby. Fotografie na látce a část knížky se stává dekorativním módním vzorem.

Pokud tě zajímá, jak výsledný produkt vypadá, či ho dokonce zakoupit, klikni sem.

Even though we live in the age of the internet and digital information, the printed medium is still a much appreciated form of expression, recording and preservation of information. For us, it double counts. When we create something, we want to hold it in our hands and keep it in our bookcases. Our published projects are not an exception, with the first issue of Pedal Project magazine coming out with a photo booklet. Prints have constant qualities that create permanent values and conserves them. With this vision we have approached our next Pedal Project t-shirt which is covered with a composition of photograph from our trips and other adventures, selected from the photo booklet mentioned above. These are original reproductions pf photographs and move the print motif to a new level. Pictures on fabric and a part of the booklet becomes a decor.

If you want to see the final product, and maybe even buy it, click here.

PP MAG 02 Party

PP Products Photos Magazine Event B&W 05.12.2011

Několik fotografií ze křtu druhého čísla Pedal Project magazínu. Děkujeme všem co dorazili a podíleli se na příjemné atmosféře.

Few shots from the release party of the second issue of Pedal Project magazine. Thanks for coming. Thanks for nice atmosphere.

PP MAG 02 Done

PP Products Photos Magazine 02.12.2011

Magazín je připraven na párty. Přijďte si již dnes pro výtisk v limitovaném bonusovém balíčku. Díky Papelotu za spolupráci.

Magazine is ready for the party. Come tonight to take a copy and some bonus features. Thanks to Papelote for collaboration.

PP MAG 02 Almost Done

PP Products Photos Event 01.12.2011

Pouze jeden den nás dělí od uvedení druhého čísla magazínu Pedal Project. Pokud tě zajímá být u toho, přijď zítra (pátek 2. prosince) do Cafe NONA na Nové Scéně. Start ve 21:30.

Only one day left to the release party of the second issue of Pedal Project magazine. Come tomorrow (December 2nd) to Cafe NONA if you are interested to see this happen. Start at 21:30. It would be nice to see you there.

Štěrba website

PP Products Photos Back To The Roots 25.11.2011

Předpokládáme, že jméno Robert Štěrba vám není neznámé. Pokud se ale chcete dozvědět víc, rozhodně se podívejte na jeho aktualizovaný web či do nadcházejícího čísla magazínu Pedal Project, kde je teto osobnosti české cyklistiky věnována velká část obsahu. Křest proběhne 2. prosince v prostorách Café NONA na Národní třídě, Praha 1.

We hope, that you are a bit familiar with the name of Robert Štěrba. If you want to know more, check out his updated website or pages of the forthcoming issue of Pedal Project magazine which has a big part dedicated to this personality of czech cycling. Release party planed December 2nd at Cafe NONA at Národní třída, Prague 1.

PP MAG 02 Preview

PP Products Photos Magazine 17.11.2011

Neděláme si legraci. PP MAG 02 prevjů.

We are not kidding. PP MAG 02 preview.

PP MAG 02 – NOVĚ NA SCÉNĚ

PP Products Magazine Event 14.11.2011

Je pro nás ctí oznámit vám, že 2. prosince proběhne křest již druhého čísla magazínu Pedal Project. Stane se tak od 21:30 v prostorách Café NONA na Nové Scéně (Národní 4, Praha 1). Krom nového čísla PP MAGu budete mít možnost také jako jedni z prvních spatřit hned 3 další české alternativní magazíny a to Komfort, Okolo a Živel. Těšíme se, že společně s vámi tuto událost oslavíme.

It is a pleasure to announce that the second issue of our Pedal Project magazine will be released December 2nd at Café NONA (Národní 4, Prague 1). Apart from that, you can also find brand new issues of three other Czech alternative magazines: Komfort, Okolo and Živel. We hope you will come and celebrate with us.

PP x Robert Štěrba

PP Products Photos 29.08.2011

Tak a je to tu. První série rámových setů, které vznikly ve spolupráci Pedal Project s Robertem Štěrbou. Prozatím se jedná o limitovaný počet pěti kusů s možností výběru (při rychlém jednání) mezi klasickým a a-head řešením hlavového složení. Minimalistický design ve stájových barvách PP dává vyniknout čistotě zpracování a geometrii speciálně navržené nikým jiným než Milošem Ouborným. Za 8 500 Kč tak můžete získat unikátní kus, jehož zakoupením se vám do rukou dostane rám od jednoho z nejlepších českých výrobců a tím současně podpoříte místní scénu v jejím růstu. Případní zájemci nás mohou kontaktovat na emailu info@pedal-project.com.

So here it is. First series of frame sets made in collaboration between Pedal Project and Robert Štěrba. It is a limited amount of five pieces for now but it is possible to choose between clasical or a-head type headset. The minimalistic design in PP team colors lets the clean manufacturing and geometry specially made by none other than Miloš Ouborný excel. For 8 500 CZK you get this unique piece by one of the best czech framebuilders and also support to growth of the local fixed gear scene. If interested, contact us via email info@pedal-project.com.

PPTEE01 – Paradots

PP Products Photos 27.08.2011

Myslíte si, že jezdit na kole fixed-gear do kopce nemá sebemenší logiku a že se furtošlap hodí jen na pohodovou jízdu po rovině? Určitě ne, tedy alespoň ne pro nás z týmu Pedal Project. Na kole s jedním pevným převodem jsme již zdolali mnoho kopců včetně Libereckého Ješťědu. I když jsme při nich málem vypustili naše holé životy, kopce máme stále rádi. A i proto jsme se při designu našeho prvního trička inspirovali jedním z legendárních trikotů, který získávají právě jen ti nejlepší vrchaři. Bílý dres s červenými puntíky označuje na legendární Tour de France vždy toho největšího krále pyrenejských či alpských stoupání. I když těmto šampionům nesaháme s našimi vrchařskými zkušenostmi ani po kotníky, vzdáváme jim tímto trikotem alespoň náš hold a věříme, že vás i nás doženou červené puntíky PP k těm nejlepším možným výkonům ve všech budoucích vrchařských dobrodružstvích. Toto limitované tričko (70 číslovaných kusů) můžete zakoupit např. zde.

Do you think that it is stupid to climb hills on fixed gear bikes and that it is good just for rides on flat surfaces? We at Pedal Project definitely dont. We have conquered many hills includig Ještěd near Liberec. And even though we almost lost our breath we still like mountains. That is also why is our first t-shirt design is inspired by the polkadot jersey, which is assigned to the best climbers in the hills at the legendary Tour de France. We are nothing in comparison to those mountain kings but we want to at least pay tribute to them and we believe that the red dots of PP will push both us and you to the best possible achievements in future mountain adventures. You can buy this limited t-shirt (70 numbered pieces) for example here.

PPMAG01 – Preview

PP Products Photos Magazine 26.08.2011

Tak dost chození kolem horké kaše, zde je malá ukázka toho, co v magazínu naleznete a jak výsledný produkt vypadá. Díky všem, s jejichž pomocí jsme mohli takovouto věc dokončit. Opravdu si toho vážime.

PPMAG je zatím k dostání v:
Botas Concept Store (Konviktská 30, Praha 1)
Czech Design (Vojtěšská, Praha 1)
Hot Dog (Králodvorské 5 na Praze 1)
Leeda (Bartolomějská 1, Praha 1)
Tribo Tattoo and piercing (Lidická 8, Praha 5)
...další místa doplníme v průběhu příštího týdne


So stop messin around. Here is a short preview of what you can find in the magazine and how it looks like. Thanks to everybody who helped make this happen. We really appreciate it.

You can find PPMAG at:
Botas Concept Store (Konviktská 30, Praha 1)
Czech Design (Vojtěšská, Praha 1)
Hot Dog (Králodvorské 5 na Praze 1)
Leeda (Bartolomějská 1, Praha 1)
Tribo Tattoo and piercing (Lidická 8, Praha 5)
...more places coming next week.

PPMAG01 – Printing Process

Photos Magazine PP Products 11.08.2011

Na cestě.

On the way.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz