Pedal Project

Výpis článků z kategorie: Spotcheck

Botas Skuteč

Spotcheck PP Products Photos 05.01.2014

Při poslední návštěvě továrny společnosti Botas, se kterou jsme pro vás připravili model bot s názvem Pedal Project, jsme se rozhodli udělat několik snímků, které vám toto unikátní místo alespoň trochu zprostředkují. Nejedná se o výrobnu daleko za východní hranicí naší země nýbrž objekt stojící v městečku Skuteč na Vrchovině. Jsme rádi, že tu takové provozy stále ještě jsou. Tím spíš, když na vás Genius loci dýchne snad z každého zákoutí.

During our last visit to the premises of Botas, with which we have collaborated to bring you our own model of shoes called Pedal Project, we have decided to take a few pictures so you can take a closer look at this extraordinary space. The factory is not far from our eastern border, but it is located in a small town called Skuteč. We are glad that companies like this still exist. All the more that the Genius Loci is breathing from every corner.

Dosnoventa showroom

Spotcheck Photos 27.10.2013

Při naší nedávné návštěvě Barcelony jsme měli vytipovaných několik míst, která jsme chtěli navštívit. Jedním z nich byl i showroom relativně nové španělské značky Dosnoventa bikes, kterou již nějaký čas sledujeme. To, že mají pánové rádi kromě kol s pevným převodem i motorky, jsme vědeli již dříve třeba z videa We were never born, které je ke shlédnutí na jejich oficiálním webu. Potvrdilo se nám to ale i při příchodu do ulice Bocabella, když jsme za burácení motoru viděli jednoho z členů opouštět prostor přímo před malým industriálním objektem s číslem popisným 5. Právě tam se totiž showroom a studio této progresivní firmy nachází. Naštěstí se ale nepotvrdily naše obavy pramenící ze zdánlivě uzamčených vstupních dveří. Za okamžik se nás totiž ujal přímo art director Dani Melo, který se po dobu naší krátké návštěvy stal i naším průvodcem a hostitelem. V showroomu bylo k vidění, kromě vlastních rámových setů, o kterých by to mělo být především, několika zajímavých publikací, komponentů, produktů firmy Lacoste L!VE i pár doplňkových kousků z vlastní výroby jako například limitované edice triček navržených pod hlavičkou "Opening Collection" u příležitosti otevření tohoto, podle nás unikátního, prostoru. Pokud budete mít cestu, určitě doporučujeme navštívit.

During our last visit to Barcelona we had several tips for places we wanted to see. One of these was the showroom of a relatively new Spanish brand, Dosnoventa bikes, a brand we have been following for some time. We have seen from the video We were never born, which can be seen on their website that the guys like all kinds of bikes. This was confirmed when we arrived in the Bocabella street and saw one of the crew leaving the small industrial space in number 5 on motorcycle. Luckily, our worries that the showroom would be closed were unconfirmed. In a moment art director Dani Melo appeared and became our guide nad host during our visit. In the showroom we could see their own framesets, and also several interesting publications, components, products by Lacoste L!VE and even a few pieces from their own limited edition of t-shirts designed for the opening of this unique space, titled "Opening Collection". If youre in the neighbourhood, we definitely recommend to stop by.

Page 5

Magazine Photos Spotcheck 03.11.2013

Page Five je nově otevřený prostor ve Veverkově ulici číslo 5 na Pražské Letné. Jedná se o knihkupectví a vydavatelství specializované na prodej a produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsme rádi, že máte nyní možnost nalézt naše periodika v dalším obchodě, co má hlavu a patu. Doporučujeme navštívit a majitelům držíme palce.

Page Five is a newly opened space in Veverkova street number 5. It is a bookshop and publishing house focused on sale and production of art publications, prints and periodicals. We are glad that you can now find our magazine in new store that fits our expectations. Thanks and good luck.

OKOLO / Pedal Project Studio

Spotcheck PP Products Photos 24.08.2013

Jak možná již víte, nedávno jsme se nastěhovali do nového prostoru. Ten naleznete v Bořivojově ulici číslo 77 na pražském Žižkově. Pod hlavičkou OKOLO / Pedal Project tak vzniklo pracovní studio a skromná galerie sloužící nejenom k prezentaci těchto dvou subjektů. Těšíme se na vaši návštěvu. Foto: Tomáš Souček.

As you may already know, we recently moved into a new space. Address is Bořivojova 77, Prague 3 – Žižkov. Under the name OKOLO / Pedal Project it combines work place and a small gallery. We are looking forward to see you. Photos: Tomáš Souček.

Fun Bikes Reopening

Spotcheck Photos Event 23.08.2013

Pražský obchod Fun Bikes, který prošel lehkou rekonstrukcí, se opět otevřel svým zákazníkům. A to akcí, která se konala včera večer v Bořivojově ulici na Žižkově, kde se zmiňovaný prostor nachází. Více informací získáte z několika přiložených fotografií či na oficiálním webu Fun Bikes.

Repete Cycles mají PP

Spotcheck Photos Magazine 08.08.2013

Dílna Repete Cycles je novým místem, kde můžete mimo jiné zakoupit naše magazíny. Naleznete ji na adrese Moravská 27, Praha 2.

Repete Cycles workshop is a new place where you can buy our magazines. Moravská 27, Prague 2, Czech republic.

Okolo/Pedal Project studio

Spotcheck Event 11.05.2013

Naše nové společné studio Okolo/Pedal Project v Bořivojově ulici číslo 77 na pražském Žižkově už pomalu začíná fungovat. Více informací se dozvíte již brzy...

Our new Okolo/Pedal Project studio is opening soon. You can find us at Bořivojova street 77, Prague 3 – Žižkov.

Fixdich

Spotcheck Photos 16.02.2013

Fixdich je malý sympatický obchod v srdci rakouského hlavního města, situovaný na adrese Zieglergasse 78, 1070 Vídeň. Pokud v této oblasti sháníte náš magazín Pedal Project, či jiné (převážně cyklistické) fajnovosti, je pro vás toto místo jako stvořené.

Fixdich is a small congenial shop in the heart of the Austrian capital, situated at Zieglergasse 78, 1070 Vienna. If you happen to be in this area and are in desperate need of a Pedal Project magazine, or other (overall cycling) nifty things, this is the place for you.

Vigorelli – PP MAG 03 teaser

Spotcheck PP Products Photos 28.10.2012

Tato fotografie pochází ze známého milánského velodromu Vigorelli. Je to působivé místo s dlouhou historií. Na více informací o této stavbě, podle které např. italská značka Cinelli pojmenovala jeden ze svých rámových setů, si od nás budete muset počkat do vydání třetího čísla magazínu Pedal Project. Ano, ty z vás, kteří si snad už mysleli, že jsme po dvou číslech s papírovým médiem skončili, musíme vyvést z omylu. Sice uplynula mezi jednotlivými čísly delší doba, než jsme původně plánovali, nicméně obsahově je již vše takřka připraveno a pokud se něco nezmění, tak se můžete na trojku těšit ještě tento rok. Bližší informace jak o datu vydání, tak křtu, který, jak pevně věříme, bude opět stát za návštěvu, očekávejte v nejbližších dnech. Díky za trpělivost.

Pokud by měl někdo zájem o inzerci či podporu chystaného periodika, nechť se ozve na email info@pedal-project.com.

This picture has been taken at the famous Vigorelli velodrome in Milano. It is a very impressive place with a long history. For more information about this fascinating building, after which Italian Cinelli named one of its framesets, hang on for the third issue of Pedal Project Mag. Yes, we are about to prove wrong those of you that have thought that we are finished after just two issues of the printed magazine. The time gap between the two issues has bee longer than we have originally planned, but the content is just about ready and if all goes well, number three should come out until the end of the year. Check our blog for further details about the date of issue and its once again hopefully memorable launch party in the next couple of days. Thanks for your patience.

In case you want to advertise in the forthcoming issue it is still possible. Just contact us at our email info@pedal-project.com.

Pelago Bicycles

Spotcheck Photos 16.09.2012

Jsme rádi, že dalším z námi představovaných míst je právě obchod Pelago Bicycles situovaný nově v centru finských Helsinek na adrese Kalevankatu 32. Jedná se o velmi příjemné místo se vstřícnou obsluhou, decentním interiérem a hlavně plným kvalitních produktů. Těmi jsou, v Helsinkách hodně viditelné, komplety právě od domácí značky Pelago, sedla a doplňky Brooks, množství komponentů, tašek, módních doplňků či tiskovin, které u vstupu tvoří příjemnou knihovničku s kvalitným výběrem tématických publikací. Pokud se dostanete do této severské metropole, rozhodně dejte tomuto obchodu šanci.

We are glad to present the Pelago Bicycles shop situated at Kalevankatu 32 in Helsinki, Finland. It is a very nice place with friendly staff, subtle interior and most of all full of quality products. The most frequent and often visible in the streets of Helsinki, are sets made by the domestic brand Pelago, as well as Brooks saddles and accessories, various components, bags, fashion accessories and even printed goods which form a formidable library of thematic publications by the entrance. If you are ever in this northern metropolis, give this store a shot.

Piaggio in da house

Spotcheck Photos 15.09.2012

Díky nedávné premiéře videa dokumentujícího výpravu našich kamarádů ze studia deFORM do italské Carrary, která se konala hned v sousedním prostoru City Surfer Office, nám zůstala v Headquarters zaparkovaná jejich tříkolka Piaggio. To, že jsme se ji hned náležitě ujali, můžete vidět na přiložených fotografiích. Co má ale již všechno, díky svým novým majitelům, za sebou doporučujeme shlédnout zde. Na produkty, které se z dovezeného mramoru chystá dvojice Mlynář a Pollág vyrobit, se pak můžete těšit na letošní Designblok, kde budou představeny. A aby toho nebylo málo, pokud máte práci studia deFORM rádi, určitě vás potěší, že budou mít příspěvek i v připravovaném čísle magazínu Pedal Project, přesněji řečeno v jeho umělecké příloze.

Thanks to the recent premiere of a dokumentary video by our friends from studio deFORM about their trip to the Italian city of Carrara, which took place at the neiboring City Surfer Office, we ended up having a Piaggio three-wheeler parked in Headquarters. We made it feel comfortable, as you can see in the photos. What it has been through, thanks to its new owners, you can see here. The products that are planned to be made out of the marble imported by the duo Mlynář and Pollág will be presented at this years Designblok. And if you are fans of studio deFORM work, you can look forward to their contribution to the next issue of Pedal Project Mag.

Friendly Helsinki

Spotcheck Photos 12.09.2012

Že kola i automobily si mohou být v provozu rovnoceny se přesvědčujem v zahraničí poměrně často. Dnes jsme se ale, díky vtipnému designovému řešenív centru finských Helsinek, přesvědčili, že se tak může dít i při jejich parkování.

Here you can see that cars and bikes can be treated as equals in Helsinki, Finland. And not only in traffic but also during parking.

HQ Hotovo! – Report

Spotcheck Photos Event 04.08.2012

Poslední akce, která doposud proběhla v Headquarters, nesla název Hotovo! a konala se u příležitosti otevření jeho druhé části – design studia / obchodu. Stalo se tak 14. července v odpoledních hodinách. Děkujeme všem co dorazili a spoluutvářeli příjemnou atmosféru, stejnětak jako Adamovi, který se nám postaral o znamenitou kávu. Díky, tak zase příště.

Few images from the Hotovo! event – opening of the second part (design stuio / shop) of our Headquarters. It was a nice saturday afternoon (July 14th). Thanks to everybody who visited us and especially Adam for the great coffee. Thanks.See you soon again.

Headquarters Opening Instalation

Video Spotcheck PP Products Event Back To The Roots 26.07.2012

K příležitosti otevření Headquarters jsme připravili malou instalaci, která by mohla, díky svému konceptu, nést podtitul "cyklonadšencův pokojíček". Jednalo se o výstavku, která byla návštěvníkům přístupná pouze pohledem skrz prosklené výlohy, čímž byl umocněn dojem, jako když se díváme k někomu domů, spíš než že bychom se měli cítit na nějaké prezentaci. Ukázány byly nejrůznější produkty z mnoha rozličných časových období, podobně, jak tomu může být třeba i právě u vás doma. Na krátkém videu, které pro nás vytvořil náš kamarád a spolupracovník Kryštof Pacourek, pak přinášime pohled tak trochu z jiné strany – přímo z centra samotného dění.

We have prepared a small installation on the occasion of the Headquarters opening. It could hold the subtitle "a cycling fans room" thanks to its concept. It was displayed in the windows of the shop and therefore visible to the visitors only through the glass, which embossed the feeling of looking inside somebodys home instead of absolving a presentation. There were various products from different time periods on display, similar to an actual collection at home. This short video created by our friend and collaborator Kryštof Pacourek shows us a different angle - a view from the inside.

Night In The Village

Video Spotcheck 13.07.2012

Krátké video natočené při cestě kreativní skupiny OKOLO do italské Ligurie, ze které by mělo vzejít nové číslo magazínu OKOLO, jehož křest je plánován na tento podzim. Velké poděkování patří Fulviu Ferrarimu a jeho rodině za pomoc a přístřeší.

Short edit made during the trip of the creative group OKOLO to the Liguria, Italy. Purpose of the trip was to collect materials for the upcoming issue of the OKOLO magazine. Big thanks to Fulvio Ferrari and his family for support and place to stay.

Pompidou Bikes

Spotcheck Photos 31.03.2012

Že se ve výtvarném umění objevuje motiv jízního kola není nic nového. Z těch známějších jmenujme například Bicycle Wheel od Marcela Duchampa z roku 1913 či Hlavu býka od Pabla Picassa z roku 1942. Jaká díla s motviem kol je ale v současné době možné nalézt např. v Centre Pompidou v Paříži? Na to se podívejte na obrázcích sami.

That the motive of the bicycle has been appearing in modern art for ages is not a new revelation. From the most well-known we would like to point out Bicycle Wheel by Marcel Duchamp from 1913 or the Bulls Head sculpture by Pablo Picasso from 1942. Which pieces of art share the bicycle motive f.e. in the Centre Pompidou in Paris? See for yourselves from the pictures above.

Shadows on the wall

Spotcheck Photos B&W 04.04.2012

Práce na chystaném společném prostoru uskupení Hot Dog, Pedal Project a OKOLO ještě nejsou zdaleka u konce, avšak už nyní se na stěnách Headquarters pohupují různé rámy a cyklistické komponenty. Proč? Protože se snažíme udělat vše, aby se veřejnosti dveře otevřely již příští týden. Opening party se blíží.

Do you think that we will open Headquarters (space of Hot Dog, Pedal Project and OKOLO) next week? Dont worry, we will let you know, but some things are already hanging on the wall. We are doing everything we can to open the space next week. Watch out for news on the opening party.

Bicyclette Ensevelie (Buried Bicycle)

Spotcheck Photos 01.04.2012

Bicyclette Ensevelie (Pohřbené kolo) je socha vytvořená duem Cleas Oldenburg a Coosje Van Vruggen pro pařížský veřejný prostor Parc de la Villette, který leží nedaleko muzea Cité des Sciences et de L’Industrie. Foto: Jakub Gruber.

Bicyclette Ensevelie (Buried Bicycle) is a sculpture made by Cleas Oldenburg and Coosje Van Bruggen for the Parc de la Villette, which is situated near the science museum called Cité des Sciences et de L’Industrie in Paris. Photo: Jakub Gruber.

Tall Bikes

Spotcheck Photos 01.03.2012

Říkají vám něco tall bikes? Zde přinášíme minireport z jedné dílny v britském Liverpoolu. Viděli jste takový stroj už na živo? A co teprv skoro středověký zápas?

Have you heard about tall bikes? Here is a short report from one workshop situated in Liverpool, England. Have you seen such a bike here in Czech? And what about almost medieval tournament?

Headquarters is coming

Spotcheck PP Products Photos 21.02.2012

Jak již víte z předchozího videa naše Hedquarters (společný projekt Hot Dog Cycles, Pedal Project a OKOLO) již našlo svou adresu. Tou je roh Bořivojovi a Chvalovi ulice na Žižkově. To ale znamená, že je před námi mnoho práce. Omlouváme se za snížení aktivity na našem blogu, věřte ale, že vám to v budoucnu vynahradíme. Více informací o chystaném prostoru můžete očekávat již velmi brzy.

As you know from the previous video we finally found the place for our Headquarters (common project of Hot Doq Cycles, Pedal Project and OKOLO). It is situated on the corner of Bořivojova and Chvalova street at Žižkov. Keep in touch, more info coming soon.

Michael Embacher pt. 2

Spotcheck Photos Back To The Roots 13.02.2012

Druhá várka fotografií z kolekce Michaela Embachera. První část naleznete zde.

Second part of the images from the collection of Michael Embacher. First part you can find here.

My Bike, Transportation Dans La Ville v Merci

Spotcheck Photos Event 10.02.2012

Výstava současné městské cycklistiky doslova vtěsnána mezi nábytek a luxusní módu? Ano, i to je v Paříži možné. Několikapatrový koncept store Merci si totiž přichystal další ze své série krátkodobých výstav prezentujících současnou stylovou a kreativní kulturu. A právě cyklistika k ní dnes již neodmyslitelně patří a proto se výstavnímu repertoáru tohoto jedinečného místa nemohla vyhnout. Pod názvem My Bike, Transportation Dans La Ville představili kurátoři obchodu a galerie Merci cyklistiku jako důležitý prvek současného života ve městě. Kolo a vše co s ním souvisí zde bylo prezentováno nejenom jako módní doplněk a krásný estetický předmět, ale také jako stoprocentně funkční stroj, s kterým je pohyb ve městě neobyčejně praktickou záležitostí. V expozici, která zabrala hned všechny tři patra obchodu, jste tak mohli mezi zde běžně nabízeným zbožím objevit desítky současných, ale i historických bicyklů, mnoho příslušenství, knih, časopisů, ale i speciálních instalací, které byly vytvořeny speciálně pro výstavu. Jedna z nich představovala i monumentální lustr v podobě kola v hlavní vstupní hale obchodu, který navrhl významný britský designér Tom Dixon.

 

An exhibition of city cycling literally stuffed among furniture and luxurious fashion? Yes, even that is possible in Paris. The multilevel concept store Merci has prepared one of their short-term exhibitions presenting contemporary stylish and creative culture. And cycling is definitely a part of this. Under the title My Bike, Transportation Dans La Ville, the curators have presented cycling as an important element of the everyday urban life. The bicycle is presented not only as a fashion accessory and aesthetic object, but also as a completely functional and practical machine for transportation in the city. The exposition took up all three stories of the store was based on many modern and historical bikes, as well as accessories, books, magazines and special installations. One of these was the monumental wheel-looking chandelier in the foyer, designed by British designer Tom Dixon.

Denim Heads

Spotcheck Photos 24.01.2012

V pravidelné pondělní rubrice Fashion Mondays, kterou mají na starost kluci z Denim Heads se postupně objevili i dva naši členové. Nejprve Adam a tento týden i Jakub. Jak jim to sluší posuďte sami. My prostřednictvím těchto fotografií doporučujeme navštívit jejich stylový obchod plný kvalitního denimu, bot, modních doplňků či tiskovin, mezi kterými nesmí chybět ani samozřejmně ani Pedal Project. Pokud vás zajímají zastoupené brandy, pak jmenuje alespoň Japan Blue, Momotaro Jeans, Indigofera, Denim Demon, Ijin Material, Armor Lux, Red Wing shoes, Qwstion bags a mnoho dalších.

The guys at Denim Heads have a regular column called Fashion Mondays on their blog. Two of our members have been featured as models in the past few weeks. Adam and then Jakub followed. See for yourselves how it suited them. We recommend a visit to the stylish shop full of quality denim goods, shoes, accessories and printed magazines, among them the Pedal Project magazine, of course. The brands sold at the shop are Japan Blue, Momotaro Jeans, Indigofera, Denim Demon, Ijin Material, Armor Lux, Red Wing shoes, Qwstion bags, to name just a few.

Michael Embacher pt. 1

Spotcheck Photos Back To The Roots 20.01.2012

Je to již nějaký čas, co jsme měli tu možnost, díky připravovanému magazínu OKOLO Vienna Only, navštívit půdní sbírku kol Michaela Embachra. Moc si vážíme toho, že si na nás udělal čas a detailně nás seznámil s mnoha skvosty, které, za pouhých 8 let, co se kolům věnuje, dokázal nashromáždit. Co kus, to originál. Mohli bychom se tu dalekosáhle rozepsat o jakémkoli z nich, ať už by se jednalo o olympijský speciál z Barcelony, kolo Subaru s pohonem na obě kola či vlastnoručně podepsaný kousek od Francesco Mosera. To by ale bylo trochu zbytečné, jelikož za nás tuto práci udělal již samotný Embacher. Nejprve, díky nezájmu vydavatelů, si vydal ve vlastní režii knihu Smart Move, dokumentující jednotlivá kola na překrásných fotografiích od Bernharda Angerera doplněných stručnými, ale naprosto výstižnými, texty. Ta se stala v zápětí hitem a již ve spolupráci s velkými vydavatelskými domy byla nedlouho poté vydána v rozšířeném rozsahu v mnoha jazykových mutacích. Tak se stalo pod názvem Cyklopedia, jak ji můžete zakoupit např i v Čechách. Doporučujeme nejen milovníkům krásných kol, ale designu jako takového. Kdo by pak chtěl vidět více, tak zde přínášíme první várku fotografií z této unikátní sbírky či doporučujeme navštívit přímo webové stránky Michaela Embachera, kterému touto formou ještě jednou děkujeme. Byl to pro nás opravdu obohacuící zážitek.

Some time has passed since we have had the opportunity to visit the collection of Michael Embacher (thanks to the preparation of the OKOLO magazine Vienna Only). We are very grateful that he has found the time to show us all the jewels that he managed to collect in just 8 years. Each piece is an original. We could write pages and pages about each and every one of them, the Barcelona Olympic special or the Subaru that has power drive on both wheels or the personally signed piece from Francesco Moser? But that would be useless because Embacher has already done all this. At first he published a book on his own expense because of the ignorance of publishers. It is called Smart Move and documents each of the bicycles in short texts along with beautiful photographs by Bernhard Angerer. This book became a big hit and later on came out again, enlarged and in various language versions under a large publishing house. This is known as the Cyclopedia and you can also buy it in the Czech Republic. We definitely recommend it to bicycle lovers as well as to lovers of design itself. Who would want to learn more, we present here the first part of photographs of this unique collection or you can visit the website of Michael Embacher, whom we would like to thank once more. It has been an extraordinary experience for us.

Moscow Olympic Games 1980 Favorit

Spotcheck Photos Bikecheck Back To The Roots 12.01.2012

Na ojedinělá kola člověk nenarazí každý den, čas od času se tak ale stane. My jsme měli to štěstí, že jsme mohli při nedávné návštěve u Roberta Štěrby, mimo jiných skvostů, obdivovat i jeden poměrně raritní kousek – rám patřící k jedněm z prvních pokusů směrovaných k Olympijským hrám 1980 v Moskvě. Aerodynamické řešení trubek a předzvěst revolučního řešení, kterým byly později rámy zvané "koza". S těmi přišel na ostro Favorit v roce 1982 na mistrovství světa v Anglii. Poměrně měkké kolo, které patřilo v té době k nejlepšímu, na čem jezdili jak dráhaři, tak i silničáři.

You dont see unique bikes everyday, but from time to time it happens. We have been fortunate to see such a rare jewel on our last visit to Robert Štěrba - a frame belonging to one of the first attempts headed towards the Olympic games in Moscow in 1980. The aerodynamics of the tubes and omen of a revolutionary solution, which was later named the "goat frame". This was released by Favorit in 1982 at the World Championship in London. A rather softer bike which was the top of its time and rode on track and road.

Zmianatematu Lodz

Spotcheck Magazine 28.10.2011

Pokud hledáte Pedal Project magazín v polské Lodži, tak není nic jednoduššího, než zkusit navštívit náš oblíbený bar – zmianatematu (Piotrkowska 144, 90–056 Lodz).

Looking for Pedal Project magazine in Lodz, Poland? There is nothing easier than try our favorite bar – zmianatematu (Piotrkowska 144, 90–056 Lodz).

Hot Dog Cycles obrazem

Spotcheck Photos 10.10.2011

Pár obrázků z nedávné návštěvy Hot Dog Cycles.

Few images from the Hot Dog Cycles store.

Fixerati

Spotcheck Photos Magazine 03.10.2011

Zde je několik fotografií z pěkného bruselského obchodu Fixerati. Je sice trochu těžší ho najít, ale návštěva rozhodně stojí za to. Pokud třeba máte chuť zakoupit Pedal Project magazín v Belgii, můžete to zkusit tam. Více informací zde.

Few photos from the Fixerati store in Brussels. It is a bit difficult to find but the quest is worth it. If you want to buy the Pedal Project magazine in Belgium, you can try there. More information here.

Festka

Spotcheck Photos 14.09.2011

Pár fotografií z nedávné návštěvy festkařské garáže. Stejnětak, jako když jsme vstoupili poprvé, se nám i teď dostalo vlídného přijetí a obohacujícího rozhovoru. Kluci rozhodně vědí co dělají a proč tak činí. Pokud vás zajímá víc, rozhodně neváhejte navštívit jejich web nebo se za nimi stavte osobně na kus řeči ve Starobylé ulici na Praze 11.

Few images from our recent stop at the Festka garage. It was very pleasant and influential, as always. Those guys know what they are doing and why. To learn more about them, check their website or go have a chat with them at Starobylá street, Prague 11.

Hot Dog Cycles

Spotcheck Event 30.07.2011

Jedna z věcí, ve kterých jsou PP specialisté, je dělat věci buď na poslední chvíli, nebo ještě lépe o něco později. A tento článek není vyjímkou, nicméně ne pouze naší vinou. Přinášíme vám tedy "žhavou novinku" kterou je otevření cyklo obchodu Hot Dog. Ten v současné době sídlí v centru Prahy nedaleko nám. Republiky na adrese Králodvorská 5 a za kterým stojí naši kamarádi Spencer a Patrik, lidé, kteří neberou celou věc pouze jako biznis, ale spíše jako určité poslání. Byť jsou jedněmi z prvních jezdců, co se proháněli Prahou na kolech s pevným převodem, neodmítnou se vám postarat takřka o jakýkoli stroj od skládačky z blešáku až po silničný závoďák po vašem strýčkovi. Fixed je potom samozřejmostí a je jen na vás, jestli si necháte postavit komplet za pár tisíc, nebo investujete o mnoho víc. Důležitá je jen vaše představa a pokud ani tu sami úplně nemáte, rozhodně rádi pomohou. A proč se o tomto prostoru zmiňujeme až nyní? Jelikož podle majitelů nebyl prostor dostatečně podle jejich představ a natolik zásobený, jak by si přáli. Podle nás už ale není na co čekat a Hot Dog má rozhodně co nabídnout. Ať už potřebujete své kolo opravit, vylepšit, nebo dokonce nahradit jiným máte možnost navštívit obchod s osobním přístupem. Pokud už stroj podle představ máte, stavte se třeba pro zámek od legendární značky Kryptonite, ať vám ještě nějaký pátek vydží a nebo prostě přijdtě pozdravit a podívat se jak to tam výpadá dřív, než vám to tu na blogu zprostředkujeme my.

What is Pedal Project really good at is doing things at last minute or maybe even a little later. This article is not different but not only because of us. This "hot news" is about Hot Dog Cycles, a small bike store opened in center of Prague. It is situated close to nám. Republiky at Královodvorská street number 5 and run by our friends Spencer and Patrik, guys who see this whole bike thing more as a mission than a business. Both of them were one of the first fixed gear riders in Prague but they can help you with anything you need even if it is an old folder bike from the flea market or a road machine from your uncle. Fixed is obvious and it just depends on you if you want to built a complete for few tousand or if you want to invest more. The most important is just your vision. And if you dont have any? Simply ask for help. And why are we bringing you the info so late? Well, because the guys told us that they are still not happyenough with the interior and that they are still waiting for new components but we think Hot Dog is really ready to serve and it just depends if you need to repair your old bike, buy a new one or just take the lock from the legendary Kryptonite brand to keep your two wheel love safe. Or just stop by to say hallo on the way or to have a look how the store looks like before we show you here on our blog.

Revelo Bolzano

Spotcheck Photos 20.06.2011

Pokud se dostanete do severoitalského Bolzana, největšího města Jižních Tyrol, určitě navštivte příjemný obchod s dílnou zaměřený primárně na fixed gear. Jmenuje se Revelo a můžete ho naleznout nedaleko spodní stanice lanovky na adrese Rittnerstrasse 45 Via Renon či zde na internetu.

If you go to Bolzano, the biggest city of South Tyrol – north of Italy, dont forget to visit this nice place called Revelo. It is shop mainly focused on fixed gear bikes which you can find at Rittnerstrasse 45 Via Renon (close to the bottom station of the funicular) or here on the internet.

Chrome Store NYC

Spotcheck Photos 13.05.2011

Již od roku 1995 vyrábí značka Chrome bags vysoce kvalitní batohy a brašny pro městskou cyklistiku. Společnost vznikla z vášně pro cyklistiku a potřeby kvalitních produktů. Před více jak 14 lety jí založila skupina kamarádů a cyklistů ve městě Boulder v americkém Coloradu. Později se značka přemístila do mekky stylu fixed gear, San Francisca a  svojí produkci začala šířit po celém světě. Batohy Chrome tak dnes můžete nalézt všude od Tokia a New yorku až po Prahu. K nejoblíbenějším modelům značky, která už dnes vyrábí i oblečení a boty, patří například objemný rolovací batoh Ivan Rolltop nebo jejich řada klasických brašen typu messenger.
Zde vám předkládáme několik fotografií z jejich New Yorkské pobočky, kterou firma otevřela v loňském roce. To, že jde o opravdu oblíbený brand je kromě faktu, že např. na jeho otevření přišlo přes 500 zvaných hostů i to, že v ulicích této metropole ztěží potkáte někoho s batohem či brašnou na zádech bez jejich hrdého emblému na prsou. Prostor je navzdory surovosti způsobené odkrytými elektroměry a dalšími industriálními detaily velice útulný a díky hojnému počtu vystavených uměleckých děl s cyklistickou tématikou dostává příjemný galerijní nádech. Krom velkého množství zboží, kterým je zásoben, a příjemné obsluhy, která se nebojí s vámi ztratit několik slov, si můžete díky dílně umístěné přímo v prostorách obchodu dokonce nechat, zvolením střihu a barevnosti použitých materiálů, zhotovit zavazadlo přesně podle vlastních představ. Škoda, že se nám nepodařilo díky brzkému odletu stavit na plánovanou večerní party a trochu více poznat lidi spojené s touto dnes už kultovní značkou. Pokud budete mít ale cestu, určitě se zastavte na 238 Mulberry street na Manhattanu a nasajte příjemnou atmosféru, která z tohoto místa sálá.

Since 1995 Chrome bags is a brand producing high quality backpacks and messenger bags for urban cycling. This label was founded more than 14 years ago by group of friends and cyclists in city of Boulder in Colorado. Later the headquarters moved to mecca of fixed gear culture – San Francisco – and started to distribute its products all over the world so now you can find Chrome products everywhere from Tokyo to New York and hopefully also in Prague. Most popular pieces are rolltop backpacks Ivan or messenger style bags but you can purchease also other products such as cycling shoes, clothing or various accesories.
Here you can find few images from New York Chrome Store, which was openned last year and with more than 500 invited guests it was quite big event. It shows how popular this brand is so no big surprise that almost every second new yorker with anything on its back has chromes proud emblem on his chest. The shop is very homey even using rough details such as visible elecric supply meters and other industrial details. It is maybe also because of various exhibits (prints, photos,...) hanging on the walls and making from the store something more than just a place for shopping. Besides of planty of products and friendly communicative personnel you can even design by choosing type, size and colors of used materials your own bag. We are sad, that becaose of flight back home it was not possible for us to use invitation for evening party at the store but hope this was not the last chance. Chrome Store situated 235 Mulberry street Manhattan is definitely great place to visit.

Kissena velodrome

Spotcheck Photos Back To The Roots 11.05.2011

Aby jsme s naším seriálem dokumentujícím velodromy nezůstaly jen na našem území, jelikož jich už nezbývá mnoho, rozhodli jsme se navštívit jeden ve Spojených státech, který je nám znám např. i díky tomu, že se zde konala akce u příležitosti druhého výročí Chari and company, známeho New Yorkského fixed gear obchodu. Ovál se nachází v rozsáhlém parku Kissena v oblasti zvané Flushing ve čtvrti Queens. Tento park skýtá nejrůznější možnosti sportovního vyžití a samotný ovál je situován v těsné blízkosti baseballových tréningových hřišť. Díky relativně malému sklonu a členitému okolí působí jako by byl zapuštěný pod úrovní povrchu a ve srovnání s "chrámy" typu brněnského velodromu působí až dětsky. Že ale rozhodně má co dát je bez debaty a jeho historie je tomu důkazem. Newyorský velodrom Kissena bývá samotnými jezdci často označován jako "track of dreams". Byl postaven v roce 1962 za podpory Roberta Mosese a patří mezi ty, které vychovaly nejednoho olympijského či světového šampiona. Díky tomuto závodišti se také New York dostal v šedesátých letech mezi centra dráhové cyklistiky. Čtyřista metrový ovál s opravdu lehkým příjemným náklonem začal fungovat v letech 1963 a 1964, kdy se zde konal Americký národní šampionát, který vyhrál legendární Jackie Simes III. Po období zdlouhavých oprav byl znovuotevřen až v roce 2004. A od té doby zde už mimojiné padl místní hodinový rekord ve věkové kategorii 40 – 45 let. To by nebylo nic tak zvláštního, kdyby ho nevytvořil držitel světového rekordu Ken Harris. V Kissena tehdy ujel 44,17 km za jednu hodinu.

Because we dont want to document just czech velodromes (maybe also because just few of them left) we travelled to one in the United States. We knew about it from flyers and videos of 2nd anniversary event of famous fixed gear shop Chari and company NYC. It is situated in large park called Kissena which is full of places for various sport activities in Flushing area (Queens, New York). Velodrome is not so steep and because of rough terrain around it seams to be bit "baby-ish" if you compare it to the others, such as Favorit Brno. On the other side it has long and interesting history. Some riders called Kissena velodrome "the track of dreams". It was build in 1962 by support of Robert Moses and it belongs to the raw of other cult places which raised many olympic or world champions. Thanks to Kissena New York was in the sixties one of few centers of track racing. It is four hundred meter long with really pleasant tilt. It started its business in the year 1963 and 1964 when American National Championship was held there and which was won by legendary Jackie Simes III. After long term of repair works it was reopened in 2004 and since that time new record was achieved in 40 – 45 year category. That was made by Ken Harris when he rode 44,17 kilometers in one hour.

Biciclette Ritrovate Milan

Event Photos Back To The Roots Spotcheck 05.05.2011

Když jsem před několika týdny navštívil legendární milánský cyklistický obchod Rossignoli na ulici Via Garibaldi v Miláně, kde v té době zrovna naplno probíhal padesátý ročník slavného Salone del Mobile, největší přehlídky designu na světě, připadal jsem si téměř jako v řeznictví nebo zelenině nebo zkrátka všude tam, kde se dveře netrhnou. Interiér obchodu jsme společně s fotografem Filipem Šlapalem fotili do aktuálního čísla magazínu Dolce Vita a měli jsme plné ruce práce, abychom vůbec stačili vystihnout nějakých 30 sekund čistého záběru bez lidí. Obchod Rossignoli funguje v Miláně po čtyři generace a jak je vidět z jeho návštěvnosti, stal se za tu dobu kultovním místem pro všechny, kteří milují cyklistiku. Nakonec jsme prodejnu přesto nafotili a navíc jsme dostali pozvání na ojedinělou akci, která se konala hned za rohem následující den. Informace o jednodenní výstavě cyklistických veteránů a dalších unikátních strojů byla jasným důvodem pro další návštěvu. Biciclette Ritrovate je unikátním každoročním, ale pouze jednodenním setkáním příznivců cyklistiky, sběratelů a obdivovatelů, kteří se sejdou v zákoutích meziuličních bloků hned za obchodem Rossignoli. Výstava měla dvě části. V prvním dvorku byla prezentována opravdu ta nejstarší kola z 19. či počátku 20. století. V druhém však začala pastva pro oči všem, kteří milují silničních či dráhovou vintage cyklistiku. Zhruba kolem 50 kol značek jako Eddy Merckx, Bianchi, Moser, Rossignoli a mnoho dalších, dnes již polozapomenutých labelů, zde reprezentovala své hrdé majitele, cyklisty, sběratele a renovátory. Kola cyklistických šampionů, jako byli Fausto Copi či Alfredo Binda byla často doprovázena původními fotografiemi, na kterých bylo vidět přítomné bicykly hned ve společnosti těchto slavných jmen. Zkrátka atmosféra této jedinečné výstavy, kde staříci v čapkách popíjeli víno a návzájem si hodnotili své zrenovované skvosty, se nedá moc popsat. Pod květy rozkvetlých keřů jsme se přenesli v čase a obdivovali cyklistiku jinak, než jen v rámci debat o tom, kolik kdo jezdí zubů či jestli se s tím jedním převodem dají vyjet všechny kopce v Praze. Snad vám tento stručný fotografický výběr toho nejlepšího z výstavy podobnou atmosféru také zprostředkuje.


When i was few weeks ago at legendary bike store Rossignoli at Via Garibaldi street in Milan (that time it was place of the fiftieth Salone del Mobile – biggest design show in the world) i felt almost like at some small butchery because so many people were coming in and out. We were shooting interior with photograph Filip Šlapal for the forthcoming issue of Dolce Vita magazine and it was bit difficult to find few seconds for a shot without any person. Rossignoli store is open in Milan for about four generations and it seams to be almost cult place for every bicycle lover. When we were almost over with our work we got invitation for a special show happening next day right around the corner. It was Biciclette Ritrovate – unique one day presentation of vintage bicycles and other interesting stuff happening in close backyards. In the first one there were few really old pieces from the end of the 19th and begining of the 20th centruy. In the second than selection of about 50 bikes such as Eddy Merckx, Bianchi, Moser, Rossignoli and other made by today almost forgotten brands. You could see machines riden by champions such as Fausto Copi or Alfredo Binda supplemented with vintage photos or other materials. Gentlemans in cycling hats, wine, trees in bloom, vintage bikes and great atmosphere. That was this unique meeting which was about the passion and love for this special sport (culture) and it was really a pleasure for a while not just wasting time answering questions about gear ratio and if it is possible with only one gear to "climb" all Prague hills. Hope you will like this short report and maybe see you next year there.

Velodrom Na Třebešíně, Praha 10

Photos Back To The Roots Spotcheck 13.09.2010

Ve skrytu uliček nedaleko Nákladového nádraží se ukrývá jeden z nejvýznamnějších velodromů u nás. Ovál Třebešín dnes dlouhý 333 metrů patří ke zlatému fondu domácí cyklistiky a svou historií se může rovnat s důležitými evropskými velodromy.

 

Ovál na Třebešíně však nebyl od počátku dlouhý 333 metrů a dokonce slavná série závodů Framar, která je s tímto závodištěm neodmyslitelně spojena, se jela ještě tři roky před samotným dokončením závodní dráhy. Závody totiž založil cyklistický nadšenec a majitel velkoobchodu s barvami Františk Martínek (odtud název Framar) již v roce 1938. Ovál na Třebešíně byl pak dokončen o tři roky později ve válečném roce 1941. Říkáte si, kde se ale jezdilo před tím? František Martínek byl v tomto hledisku velký vizionář a symbolicky předstihl současné pouliční závody fixed-gear, když právě v roce založení svého závodu, pořádal jízdu přímo v ulicích na pražské Pankráci. Dráhové závody se pak přesunuly tam, kam patří, až v roce 1941. Od té doby se slavný závod Framar, kterého se nejednou zůčastnili olympíští vítězové a mistři světa, jezdil zpočátku na 400 metrů dlouhém oválu, který byl později přebudován právě na současných 333 metrů. Od čtyřicátých let se zde nekonaly jen závody série Framar, ale též pravidelné šestidenní, mistrovství republiky, ale i další velké závody, na nichž padaly i významné domácí rekordy. Třikrát zde byl překonán republikový závod v hodinovce. V roce 1944 se o něj postaral Svoboda a v roce 1947 a 1952 zase Jaroslav Cihlář. Ten poslední měl hodnotu 42, 111 km za hodinu. Dnes už s úsměvem a lítostí můžeme ale vzpomínat i na legendární jízdu na 100 km Karla Randáka. Ten při ní dokonce překonal nejlepší světový rekord. Avšak díky špatné časomíře a chybě rozhodčích, nemohl být rekord zapsán. A ještě aby toho nebylo málo, tak se prý Randák při své jízdě hlasitě dožadoval svačiny. Díky špatné dietě, kterou mu před pokusem předepsal jeho dietolog, musel uprostřed jízdy svačit housku se salámem. Podobné úsměvné historky souvisejí i s pravidelnými chrtími závody na travnaté ploše uvnitř velodromu. Chrti zde běhaly za přivázanou kůží, kterou si jednou upevnil za kolo i některý z cyklistů a protahoval prý chrty rovnou na betoně. Na Třebešíně se též konaly pravidelné čtvrteční či úterní jízdy amatérů. Každý týden se zde scházelo okolo padesáti jezdců, kteří pak byli ale v průběhu času vytlačeni čím dál početnější stájí profesionálů pražské Dukly. Možná by stálo za to pravidlené amatérské čtvrtky zase zavést...

 

Po roce 1989 se na Třebešíně konalo též mnoho burz s cyklistickým materiálem. Ne jedné z nich též představil poprvé v Čechách dovozce Michal Vokolek americkou značku Cannondale, která byla u nás tehdy žhavou senzací. Velodrom na Třebešíně tak představuje v každé své periodě jedno z nejdůležitějších míst domácí cyklistické historie.

Velodrom Favorit Brno

Photos Back To The Roots Spotcheck 06.09.2010

Návštěvou Velodrumu na brněnském výstavišti uvádí Pedal Project sérii reportáží o domcích cyklistických velodromech. V exkluzivním prostředí vedle ikon brněnské architektury na Brněnských výstavních veletrzích naleznete trochu schovaný tento moravský chrám cyklistického sportu. Částečně zastřešená betonová dráha, obklopená původním hledištěm, kde dříve fandili fanoušci i mistrům světa, dnes už žije svým vlastním nostalgickým životem se vzpomínkami na heroické časy.

Ty se začaly psát v roce 1957, kdy byla v Pivovarské restauraci v Brně ustanovena Tělovýchovná jednota Favorit. TJ v té době sdružovala osm brněnských cyklistických oddílů a dohromady 103 cyklistů, funkcionářů a jiných příznivců tohoto rychlostního sportu. Záhy se pak začala přebudovávat původní tzv. Bauerova rampa, která měla do té doby hliněnou dráhu s antukovým povrchem. To vše se však do roku 1969, kdy se zde pořádalo mistrovství světa, radipně změnilo. Dráha dostala betonový povrch, přibyla střecha, tribuny a jiné zázemí v podobě nových šaten, kanceláří a dalších provozních budov. První závody se zde však konaly již v roce 1961. Od té doby pořádá TJ prvidelné každoroční závody Šestidenní dvojic. A to vždy v době konání Mezinárodního strojírenského veletrhu. Mistrovstvím světa amatérů v roce 1969 pak vyvrcholilo snažení všech nadšenců kolem TJ Favorit. Závodu se zůčastnilo 31 států, které vyslaly celkem 617 účastníků. Legendou, která je s brněnským velodromem též uzce spojena je osobnost Jiřího Dalera, prvního domácího jezdce, který vybojoval zlatou olympijskou medaili. Stalo se tak na stíhacím závodě jednotlivců v Tokiu v roce 1964. Mezi jeho následovníky pak patřil Pavel Doležal nebo Jan Smolík, který vyhrál v roce 1964 Závod míru. Dalších významných cyklistů spojených s Tj Favorit je celá řada. Připomeňme zde alespoň Ivana Kučírka, Vladimíra Vačkáře, Jiřího Pecku, Zdeňka Dohnala nebo Vladimíra Popelku.

Dnes je jejich sláva stále patrná v melancholické atmosféře brněnského velodromu, kde můžete vidět i ukázky dobového výtvarného umění v podobě památečních kovových reliéfů, nebo se jen tak přenést v čase prostřednictvím starých reklam a stále hrdě vyhlížejícího loga TJ Favort Brno.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz