Pedal Project

Ratstyle Fixed

24.07.2010

Masivní fixed masáž kamarádů přináší první vlaštovku v podobě Zemoshovy vyrezlý favoritky z ‘62, co našla jeho babička na půdě.

Od původních plánů, koupit co nejlevnější hotovou jebku z ebaye, nebo na českym trhu třeba tenhle schwinn singlspeed naštěstí Zemosh po nalezení dvou zapomenutejch favorit rámů rychle upustil a vrhl se do vytvoření něčeho unikátního a pořádně stylovýho.

Samotnej rám sice neni na fixed stavbu úplně ideální, jelikož jeho zadní patky jsou uzpůsobený na přehazovačku a mají tak jinej tvar a celková geometrie kola je spíš cestovní, než na nějaký překonávání rychlostních rekordů. Na druhou stranu, když už děláte fixed bike ze silničního rámu, je celkem výhodou, pokud máte takhle starej rám z šedesátejch let, jehož zadní rozteč je defakto stejná jako dráhová, protože dřív se dělaly favoritky jen třírychlostní.

Ale o to tu přeci jen zas tak nešlo, takže se vzalo co bylo, odrbal se původní lak, všechny zbytečný navářky (a že jich bylo…) a pečlivě den za dnem, si zemosh pomalu ale jistě pěstoval svůj budoucí fixed bike. Když se mu zdál jeho rám už dostatečně orezlej, odnesl ho na přelakování speciálnim bezbarvym lakem, aby se reznutí zastavilo a zakonzervovalo, a taky dostalo patřičnou hloubku.

Zbylý díly jsme nakupovali jak na českym aukru, kde se dal sehnat třeba kultovní Cinelli 1A představec nebo stylový kliky Sugino MAXY, který nejen že vypadaj perfektně, a stály pár kaček, ale taky vážej naprosto nula nula nic…

..tak na ebayi, kde se daj sehnat zas velice levný vypletený ráfkový fixed/ss sety, jako například tenhle Omega set, kterej s poštovnym vyjde na krásný 3000,-

Pak už jen stačilo dokoupit pár drobností a mohlo se jet na první vyjížďku.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz