Pedal Project

Shooting with Jara

29.07.2010

Několik fotografií ze sobotního dopoledne. Plán byl jasný, sejít se, společně zajezdit na předem vybraných lokalitách převážně v okolí Židovských pecí, Krejcárku, Vítkova apod. a natočit či nafotit nějaký použitelný materiál pro pozděšjí potřebu. Úkol nikterak složitý se však od samého začátku ukázal komplikovanější, než se při jeho domlouvání (předchozí den nad ránem) zdál. Kámen úrazu byl tedy již samotný sraz, kdy se na poměrně brzy stanovenou hodinu (ve vztahu ke společné, pozdě ukončené projížďce předchozí noci) dostavil pouze jeden z členů, a až opakované telefonické urgování rozhýbalo jak další z členů PP, tak našeho "externího dokumentaristu", který byl natolik laskav, že nám účast na dopolední session přislíbil.

Poté, co se napodruhé podařilo doopravdy na Olšanském náměstí sejít, se však rozpoutal déšť, který již tak znavené morálce příliš nepřidal. Jelikož ale bylo odhodlání větší než vidina spánku do oběda, rozhodlo se k přesunu na první spot. Měl to být již na tomto webu dříve známý doubleset a jeho pokoření v obou směrech (nahoru a dolů) se záznamem na lepší stroj, než tomu bylo doposud. Další zádrhel na sebe ale nenechal příliš dlouho čekat a ještě před samotným příjezdem na místo se ukázalo jedno z kol Jakubova Lumberjacka placatější, než je zdrávo. Lepení jsme však dopotřebovali již ve čtvrtek a frajersky nám nepřislo nezbytné nové v průběhu pátku pořizovat. Obratem však šlo i přední kolo a jeden ze strojů byl tímto ze hry venku. Při prvním pokusu se navíc i Matějovi nešťastnou náhodou podařilo přední kolo prorazit a celá akce se tak zdála být čím dál tím zbytečnější.

Řešení bylo jediné, zatímco se kluci s technikou přesunou na další spot, já dojedu domů pro starší, však ještě trochu použitelné duše a poslední zapomenutou záplatu, a doslova za 5 minut 12, kdy nás náš dokumentarista měl kvůli rodinnému obědu opustit ještě zkusit udělat alespoň pár snímků. Tak se nakonec i na Krejcárku stalo a ve chvíli, kdy zabouchl dveře svého automobilu se rozpoutala taková bouře, že jsme velice rádi využili nejbližšího mostu coby přístřeší, a při pozorování proudů vody tekoucích po silnici rozebírali marnost našeho dnešního počínání.

Zábava ale byla, a přesně o tom by cyklistika s přáteli měla být. Vše tedy nakonec dobře dopadlo, a na pár obrázků se tak nyní můžete podívat i vy.

Blah blah blah. Sorry, but I am too lazy to translate this article right now. By the way I do not think anybody would like to read it (feel free to let me know if I am wrong) so just check out the images and wait for another international post.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz