Pedal Project

Biciclette Ritrovate Milan 2012

25.04.2012

Rok se s rokem sešel a opět jsme mohli být svědky jedinečné jednodenní cycklistické výstavy v srdci Milána. O unikátní kousky z historie cyklistického sportu opět nebyla nouze.

I když počasí nepřálo tradičnímu setkání sběratelů kol Biciclette ritrovate jako loni, všichni se opět sešli kolem kultovního milánského obchodu Rossignoli v hojném počtu, aby se pochlubili se svými novými přírůstky do sbírek či si jen vzájemně vyměnili nové postřehy v oboru cyklistické historie a sběratelství. Vzhledem k místu konání se na výstavě nejčastěji objevují italské skvosty, zejména pak unikátní bicykly Cinelli nebo Bianchi, na kterých ve své době závodila taková esa jako například Fausto Coppi. Originální kola velkých jezdců byla tentokrát schována před deštěm uvnitř stísněných místností, kde se na ně mačkaly davy zvědavců. Mezi vystavenými unikáty jsme mohli vidět například i celokarbonový rychlostní speciál Rossin s futuristicky vyhlížejícím krytem na řidítkách. Kromě těch novějších "young timerů"  nechyběly ani opravdové "old timery" všech roztodivných tvarů a funkcí, které často ani člověk na první pohled nění schopen rozluštit. K celkové příjemné atmosféře pak samozřejmě přispěli i ti opravdoví nadšenci oblečení do dobových dresů či elegantního historického oblečení. Tak zase naviděnou za rok!

 

Another year went by and we had the opportunity to be part of an extraordinary cycling exhibiton in the heart of Milan. Unique piecesof cycling history were everywhere to be seen.

 

The weather was not co-operating with the organisers of the traditional meeting of Biciclette ritrovate collectors like last year, but a large number of participants still met at the cult shop Rossignoli to show off their latest addition to their collection or just to chat about whats new in the field of cycling history and collecting. Given the fact of the location of the meeting, Italian bicycles are mostly seen at the exhibition. Unique Cinelli or Bianchi bikes that were chosen by racer legends like Fausto Coppi. The original bikes of the legends were hidden inside the crowded rooms filled with crowds of onlookers. Among the things on display we could see the full-carbon speed special Rossin with a futuristic looking handlebar shield. Apart from the newest "young timers" we could se the real "old timers" of all different shapes and functions, that arent obvious at first. The overall pleasant atmosphere was completed by enthusiasts in historical jerseys or elegant outfits. See you next year!

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz