Pedal Project

Cinelli Laser 2012

26.04.2012

V současném světě designu, módy a zkrátka všech stylových předmětů jsou reedice starých kultovních předmětů stále oblíbenější. Tomuto fenoménu se tak nevyhnul ani svět cyklistiky. Jednou z největších senzací tohoto roku je určitě představení limitované série nového Cinelli Laser.

 

Cinelli Laser není nic menšího než kultovní legendou, která v osmdesátých letech změnila pohled na tradiční cyklistický design, ale i samotné profesionální závodění. Aerodynamický koncept byl natolik úspěšným produktem, že vyhrál od konce sedmdesátých až do začátku let devadesátých 28 zlatých olympijských medailí. A zlatá legenda, jejíž design též obdržel prestižní designérské ocenění Compasso dOro v roce 1991, se slavnostně s Londýnskými Olmypijskými hrami v létě 2012 vrací zpět, aby opět udělala rozruch ve světě dráhového sportu.

 

In the present world of design, fashion and stylish objects of all kinds, re-editions of cult objects are getting more and more popular. The cycling world was not missed by this phenomenon. The biggest sensation of the season is certainly the presentation o the limited edition of the new Cinelli Laser.

 

Cinelli Laser is nothing less than a cult legend of the 80s which changed the point of view on traditional cycling design, and professional racing on top of that. The aerodynamic concept was such a successful product that it won 28 Olympic gold medals from the end of the seventies to the beginning of the nineties. The legendary golden design has received a prestigious designer award Compasso dOro in 1991 and is now coming back just in time for the Olympic Games in London to stir up the world of track cycling.

 

 

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz