Pedal Project

Technické dědictví 1

06.08.2010

Při příležitosti Mezinárodní konference o historii cyklistiky (ICHC), která se konala mezi 4. a 8. srpnem 2010 v pražském Technickém muzeu, jsme dostali unikátní možnost nahlédnout do cyklistického depozitáře muzea, který patří k nejkvalitnějším na světě. Sbírka, která je zatím návštěvníkům utajená, čítá na 200 nejrůznějších historických bicyklů z celého světa, datujících se od počátku devatenáctého století až po současnost.

Jako nepatrnou část celé sbírky zde představujeme dva unikátní cyklistické šperky z konce devadesátých let předminulého století. Prvním je bambusové kolo, které pochází z produkce malé moravské dílny. Při srovnávní s dvěma lety starým bambusovým kolem, které navrhl pro holandský label Biomega britský designér Ross Lovegrove, odhalíme nadčasovost funkční i estetické stránky tohoto stroje. Druhý historický exemplář z výjimečné sbírky NTM, jejíž další poklady vám určitě v budoucnu ještě představíme, bude následovat vzápětí. Máte se tedy na co těšit.

Because of the fact Prague was hosting between August 4th and August 8th 2010 this years International Cycling Histroy Conference (ICHC) we had a special opportunity to get for a while into bicycle deposit of Prague Technical Museum, which belongs to the best deposits of this kind in the world. Collection, which is now, because of heavy reconstruction of whole museum, hidden to the regular visitors, consists of more than 200 historical bikes from all over the world.

We choosed two special pieces from nineties of the ninetieenth century as a small preview of this unique collection. First is bamboo bike which was produced by small Moravian workshop. When you compare this piece with bike made two years ago by british designer Ross Lovegrove for dutch label Biomega, you can see how supertemporal its funkcional and easthetical aspect is. Second historical piece from breathtaking collection of NTM (we are shure that you will see some more in near future on this website) will come really soon. Enjoy and look forward to check the next one.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz