Pedal Project

Chrome Store NYC

13.05.2011

Již od roku 1995 vyrábí značka Chrome bags vysoce kvalitní batohy a brašny pro městskou cyklistiku. Společnost vznikla z vášně pro cyklistiku a potřeby kvalitních produktů. Před více jak 14 lety jí založila skupina kamarádů a cyklistů ve městě Boulder v americkém Coloradu. Později se značka přemístila do mekky stylu fixed gear, San Francisca a  svojí produkci začala šířit po celém světě. Batohy Chrome tak dnes můžete nalézt všude od Tokia a New yorku až po Prahu. K nejoblíbenějším modelům značky, která už dnes vyrábí i oblečení a boty, patří například objemný rolovací batoh Ivan Rolltop nebo jejich řada klasických brašen typu messenger.
Zde vám předkládáme několik fotografií z jejich New Yorkské pobočky, kterou firma otevřela v loňském roce. To, že jde o opravdu oblíbený brand je kromě faktu, že např. na jeho otevření přišlo přes 500 zvaných hostů i to, že v ulicích této metropole ztěží potkáte někoho s batohem či brašnou na zádech bez jejich hrdého emblému na prsou. Prostor je navzdory surovosti způsobené odkrytými elektroměry a dalšími industriálními detaily velice útulný a díky hojnému počtu vystavených uměleckých děl s cyklistickou tématikou dostává příjemný galerijní nádech. Krom velkého množství zboží, kterým je zásoben, a příjemné obsluhy, která se nebojí s vámi ztratit několik slov, si můžete díky dílně umístěné přímo v prostorách obchodu dokonce nechat, zvolením střihu a barevnosti použitých materiálů, zhotovit zavazadlo přesně podle vlastních představ. Škoda, že se nám nepodařilo díky brzkému odletu stavit na plánovanou večerní party a trochu více poznat lidi spojené s touto dnes už kultovní značkou. Pokud budete mít ale cestu, určitě se zastavte na 238 Mulberry street na Manhattanu a nasajte příjemnou atmosféru, která z tohoto místa sálá.

Since 1995 Chrome bags is a brand producing high quality backpacks and messenger bags for urban cycling. This label was founded more than 14 years ago by group of friends and cyclists in city of Boulder in Colorado. Later the headquarters moved to mecca of fixed gear culture – San Francisco – and started to distribute its products all over the world so now you can find Chrome products everywhere from Tokyo to New York and hopefully also in Prague. Most popular pieces are rolltop backpacks Ivan or messenger style bags but you can purchease also other products such as cycling shoes, clothing or various accesories.
Here you can find few images from New York Chrome Store, which was openned last year and with more than 500 invited guests it was quite big event. It shows how popular this brand is so no big surprise that almost every second new yorker with anything on its back has chromes proud emblem on his chest. The shop is very homey even using rough details such as visible elecric supply meters and other industrial details. It is maybe also because of various exhibits (prints, photos,...) hanging on the walls and making from the store something more than just a place for shopping. Besides of planty of products and friendly communicative personnel you can even design by choosing type, size and colors of used materials your own bag. We are sad, that becaose of flight back home it was not possible for us to use invitation for evening party at the store but hope this was not the last chance. Chrome Store situated 235 Mulberry street Manhattan is definitely great place to visit.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz