Pedal Project

Dosnoventa Tokyo

Photos Bikecheck 12.01.2014

Byla by chyba neudělat při návštěvě barcelonské základny společnosti Dosnoventa bikes i pár snímků kol. Zde je jedno z nich – model zvaný Tokyo. Více informací naleznete zde.

It would be a mistake not to take a few pictures of some bikes during our visit of Dosnoventa Headquarters. Here it is – model called Tokyo. You can find more information here.

Botas Skuteč

Spotcheck PP Products Photos 05.01.2014

Při poslední návštěvě továrny společnosti Botas, se kterou jsme pro vás připravili model bot s názvem Pedal Project, jsme se rozhodli udělat několik snímků, které vám toto unikátní místo alespoň trochu zprostředkují. Nejedná se o výrobnu daleko za východní hranicí naší země nýbrž objekt stojící v městečku Skuteč na Vrchovině. Jsme rádi, že tu takové provozy stále ještě jsou. Tím spíš, když na vás Genius loci dýchne snad z každého zákoutí.

During our last visit to the premises of Botas, with which we have collaborated to bring you our own model of shoes called Pedal Project, we have decided to take a few pictures so you can take a closer look at this extraordinary space. The factory is not far from our eastern border, but it is located in a small town called Skuteč. We are glad that companies like this still exist. All the more that the Genius Loci is breathing from every corner.

Dosnoventa showroom

Spotcheck Photos 27.10.2013

Při naší nedávné návštěvě Barcelony jsme měli vytipovaných několik míst, která jsme chtěli navštívit. Jedním z nich byl i showroom relativně nové španělské značky Dosnoventa bikes, kterou již nějaký čas sledujeme. To, že mají pánové rádi kromě kol s pevným převodem i motorky, jsme vědeli již dříve třeba z videa We were never born, které je ke shlédnutí na jejich oficiálním webu. Potvrdilo se nám to ale i při příchodu do ulice Bocabella, když jsme za burácení motoru viděli jednoho z členů opouštět prostor přímo před malým industriálním objektem s číslem popisným 5. Právě tam se totiž showroom a studio této progresivní firmy nachází. Naštěstí se ale nepotvrdily naše obavy pramenící ze zdánlivě uzamčených vstupních dveří. Za okamžik se nás totiž ujal přímo art director Dani Melo, který se po dobu naší krátké návštěvy stal i naším průvodcem a hostitelem. V showroomu bylo k vidění, kromě vlastních rámových setů, o kterých by to mělo být především, několika zajímavých publikací, komponentů, produktů firmy Lacoste L!VE i pár doplňkových kousků z vlastní výroby jako například limitované edice triček navržených pod hlavičkou "Opening Collection" u příležitosti otevření tohoto, podle nás unikátního, prostoru. Pokud budete mít cestu, určitě doporučujeme navštívit.

During our last visit to Barcelona we had several tips for places we wanted to see. One of these was the showroom of a relatively new Spanish brand, Dosnoventa bikes, a brand we have been following for some time. We have seen from the video We were never born, which can be seen on their website that the guys like all kinds of bikes. This was confirmed when we arrived in the Bocabella street and saw one of the crew leaving the small industrial space in number 5 on motorcycle. Luckily, our worries that the showroom would be closed were unconfirmed. In a moment art director Dani Melo appeared and became our guide nad host during our visit. In the showroom we could see their own framesets, and also several interesting publications, components, products by Lacoste L!VE and even a few pieces from their own limited edition of t-shirts designed for the opening of this unique space, titled "Opening Collection". If youre in the neighbourhood, we definitely recommend to stop by.

PP Bunda

PP Products 08.01.2014

Máme nový produkt. Více informací naleznete na našem eshopu.

We have a new product. You can find out more information at our eshop.

PP MAG 04 Party – DSM 2

PP Products Photos Magazine Event 22.12.2013

Druhá várka fotografií ze křtu čtvrtého čísla magazínu Pedal Project a premiérové projekce krátkého filmu "Fix the Iceland" od našich kamarádů z Hyena Bike Lab. Děkujeme festivalu designSUPERMARKET za krásný prostor a možnost akci uskutečnit a Julii Hrnčířové za fotografie.

The second round of images from the release party of the fourth issue of our Pedal Project magazine featuring the premiere screening of the "Fix the Iceland" movie made by our friends from Hyena Bike Lab. Thanks designSUPERMARKET for the beautifull venue and Julie Hrnčířová for this photodocumentation.

Prodej / Party

Event 20.12.2013

PP MAG 04 Party – DSM

PP Products Photos Magazine Event 11.12.2013

Minulý pátek proběhl v rámci festivalu designSUPERMARKET křest nového čísla magazínu Pedal Project. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem, co nás přísli podpořit. Zde je několik fotografií dokumentujících příjemnou atmosféru, která v Kafkově domě panovala. O magazínu samotném se pak můžete dozvědět více například na našem eshopu, či prostřednictvím distribučních míst, která budeme postupně zásobovat. Foto: Pepa Dvořáček, GoOut.

Brussels Design September – Hidden Industry

PP Products Photos Event 19.09.2013

Sice již utekl nějaký pátek od té doby, co jsme na bruselském design weeku představovali náš model bot, to ale neznamená, že článek není aktuální, ba naopak. Produkt, který vznikl ve spolupráci s tradičním českým výrobcem Botas jsme totiž právě naskladnili a můžete ho tak zakoupit na našem eshopu nebo od 4. do 8. prosince na 7. ročníku mezinárodního prodejního festivalu současného designu – designSUPERMARKET 2013. Boty lehce upravené pro větší komfort z jízdy na kole, avšak stále pohodlné pro každodenní používání, můžete navíc získat ve speciálním balení, které z nich dělá předmět hodný zájmu. Zatím je vyrobeno omezené množství, a tak se vám přílišné váhání nemusí vyplatit. 

Foto: Diana Černáková. Poděkování: Michal Froněk, Pražský dům.

It has been some time since we have presented our own shoe model at the Brussels Design Week, but that doesnt mean that this article isnt up-to-date. This product, which was created in collaboration with the traditional Czech manufacturer, Botas, was recently stocked and you can buy it through our webshop or at the 7th annual designSUPERMARKET December 4-8 2013. The shoes are modified for more comfort of your bikeride, but still perfect for everyday use. You can get them in a special package design which makes them even more interesting. Only a limited amount has been made yet, so dont hesitate.

Photo: Diana Černáková. Thanks to: Michal Froněk, Pražský dům.

PP MAG 04 – Print

PP Products Photos Magazine 26.11.2013

Zde je důkaz, že čtvrté číslo se opravdu blíží.

Here is an evidence that the fourth issue is coming.

Pedal Project 4 Release Party

PP Products Magazine Event 21.11.2013

Pedal Project číslo 4 je právě v tiskárně a vy se tak můžete těšit nejen na něj, ale i na jeho křest. Ten proběhne v pátek 6. prosince od 21 hodin v prostorách Kafkova domu (Nám Franze Kafky 3, Praha 1), jakožto doprovodný program 7. ročníku mezinárodního prodejního festivalu současného designu designSUPERMARKET. K tanci a poslechu zahrají DJ Kotanyi a 2 členové týmu Pedal Project Zerwox a Záles. Jako bonus budete moci premiérově zhlédnout i video dokumentující cestu kluků z Hyena Bike Laboratory na Island, ve kterém jizdní kola budou hrát samozřejmě také více než důležitou roli. Těšíme se na vás.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz