Pedal Project

Page 5

Magazine Photos Spotcheck 03.11.2013

Page Five je nově otevřený prostor ve Veverkově ulici číslo 5 na Pražské Letné. Jedná se o knihkupectví a vydavatelství specializované na prodej a produkci výtvarných publikací, autorských tisků a uměleckých periodik. Jsme rádi, že máte nyní možnost nalézt naše periodika v dalším obchodě, co má hlavu a patu. Doporučujeme navštívit a majitelům držíme palce.

Page Five is a newly opened space in Veverkova street number 5. It is a bookshop and publishing house focused on sale and production of art publications, prints and periodicals. We are glad that you can now find our magazine in new store that fits our expectations. Thanks and good luck.

Specialized Freak

Photos Bikecheck 30.09.2013

Tento zvláštní Special jsme našli v ulicích Budapešti během tamího nedávného design weeku. O to se nejde nepodělit.

We found this strange bike in the streets of Budapest during the Budapest design week.

Bookman v akci

PP Products Photos 01.09.2013

Bookman x Pedal Project v akci. Pokud se vám tento produkt líbí, můžete ho zakoupit na našem eshopu. Bylo vyrobeno jen omezené množství, tak se přílišné váhání nemusí vyplatit.

Bookman x Pedal Project in action. If you like this product, you can find it at our eshop, but dont hesitate too much. Just sixty pieces were made.

OKOLO / Pedal Project Studio

Spotcheck PP Products Photos 24.08.2013

Jak možná již víte, nedávno jsme se nastěhovali do nového prostoru. Ten naleznete v Bořivojově ulici číslo 77 na pražském Žižkově. Pod hlavičkou OKOLO / Pedal Project tak vzniklo pracovní studio a skromná galerie sloužící nejenom k prezentaci těchto dvou subjektů. Těšíme se na vaši návštěvu. Foto: Tomáš Souček.

As you may already know, we recently moved into a new space. Address is Bořivojova 77, Prague 3 – Žižkov. Under the name OKOLO / Pedal Project it combines work place and a small gallery. We are looking forward to see you. Photos: Tomáš Souček.

Bookman x Pedal Project Limited Edition

PP Products Photos 25.07.2013

Je nám velkou ctí oznámit, že jsme po nějaké době naskladnili další produkt. Tentokrát se jedná o spolupráci s mladou švédskou značkou, která vyrábí primárně světýlka na kolo. Jejich důraz na design je nám blízký a byl i jedním z hlavních důvodů, proč malý cyklistický doplněk udělat právě s nimi. Vyrobeno bylo omezené množství pouze 60ti kusů, které můžete zakoupit online na našem eshopu, či osobně v OKOLO/Pedal Project studiu v Bořivojově ulici 77 na pražském Žižkově stejnětak jako na oficiálním webu Bookman.

It is our pleausure to announce that after some time, we have a new product in stock. This time, it is a collaboration with a young Swedish brand, which produces bike lights. Their emphasis on design is close to us and was one of the main reasons why we have decided to make this small cycling accessory with this brand. Only a limited edition of 60 lights has been made and you can buy them exclusively on our website or personally at the OKOLO/Pedal Project studio in Bořivojova 77, Prague 3 as well as the official Bookman website.

Fun Bikes Reopening

Spotcheck Photos Event 23.08.2013

Pražský obchod Fun Bikes, který prošel lehkou rekonstrukcí, se opět otevřel svým zákazníkům. A to akcí, která se konala včera večer v Bořivojově ulici na Žižkově, kde se zmiňovaný prostor nachází. Více informací získáte z několika přiložených fotografií či na oficiálním webu Fun Bikes.

Cinelli: The Art and Design of the Bicycle

Photos Back To The Roots 10.07.2013

Sen, na který již dlouhou dobu čekali tisíce fanoušků po celém světě, se stal skutečností. Minulý rok konečně vyšla zevrubná poblikace, která podrobně popisuje historii a svět kultu jménem Cinelli.

Cinelli: The Art and Design of the Bicycle se stala doslova biblí pro každého milovníka cyklistiky, který kdy slyšel o italské značce Cinelli. Ta vydala svou monografii shrnující její šedesátipěti letou historii ve spolupráci s newyorským nakladatelstvím Rizzoli. Její autor Lodovico Pignati Morano shromáždil unikátní historické fotky a texty od legend jako Felice Gimondi a Gilberto Simoni či současných umělců Mike Gianta, Bennyho Golda, Barry MyGeeho nebo Paula Smitha, kteří s milánskou značkou v minulosti spolupracovali nebo dnes stále spolupracují. Články o ikonických produktech jako jsou kolo Laser, sedlo Unicanitor či první evropské BMX pak doplňuje i rozhovor s Antoniem Colombem, majitelem Cinelli, který je kreativním ředitelem značky již od roku 1978. My jsme si na svůj výtisk sice rok počkali, ale vůbec jsme nelitovali. Dostali jsme ho přímo od Antonia během návštěvy jeho továrny nedaleko italského Milána. Jeho věnování "avantgardním přátelům z Česka" nás dostalo. Ještě jednou mockrát děkujeme!

A dream awaited by thousands of fans across the world has become true. Last year, a thorough publication was published about the history and the world of the cult brand Cinelli.

Cinelli: The Art and Design of the Bicycle has become a bible for every cycling lover, that has ever heard of the Italian brand Cinelli. The brand has published its monograph summarizing the sixty-five year old history in collaboration with the New York based Publishing house Rizzoli. Her author Lodovico Pignati Morano has collected unique historical photographs and texts from the the legends such as Felice Gimondi and Gilberto Simoni or present artists Mike Giant, Benny Gold, Barry MyGee or Paul Smith, which have collaborated with the brand in the past or are collaborating presently. Articles about iconic products such as the Laser bike, Unicator saddle or the first European BMX is completed off with an interview with Antonio Colombo, the owner of Cinelli, who is the creative director of the brand since 1978. We have waited for our own copy for over a year, but we arent sorry at all. We got the book directly from Antonio during our visit to his factory near Milano. His dedication to "avantgarde friends from the Czech republic" totally got us. Thank you once more!

Bolt In The Woods

Photos 21.07.2013

Zde je několik fotografií z Boltovy nedávné vyjížky do přírody. Sice se nejedná o žádné cyklokrosové kolo, ale bylo by nám líto, aby se nepodívalo alespoň jednou i mimo asfalt, když už ho máme na nějaký čas zaparkované u nás ve studiu, zatímco je jeho majitel, Antonello Tabarelli de Fatis, zaměstnaný jinými povinostmi. Cílem naší cesty se stal neuvěřitelný stromový dům známého českého umělce Jakuba Nepraše. Jak toto unikátní obydlí, kde se každým rokem koná takzvaná stromová párty, vypadá, se můžete podívat zde na několika snímcích, které ale jen ztěží naznačují neuvěřitelnou, řekněme až pohádkovou, atmosféru, kterou v tomto jedinečném prostředí každoročně zajišťuje okruh Jakubových přátel.

Here are some photos from Bolts recent trip into nature. Despite the fact that it is not a cyclocross bike, but it would have made us sad if it didnt make at least one trip away from the roads during the time that it is parked in our studio and its proud owner, Antonello Tabarelli de Fatis, is busy at the moment. The target destination of our trip was the tree house of a well-known Czech artist Jakub Nepraš. This unique house, the venue of an annual tree party can be seen on the photos above, which can only suggest the atmosphere, which is unbelievable, maybe even fairy-tale-ish, thanks to Jakub and his friends each year.

Repete Cycles mají PP

Spotcheck Photos Magazine 08.08.2013

Dílna Repete Cycles je novým místem, kde můžete mimo jiné zakoupit naše magazíny. Naleznete ji na adrese Moravská 27, Praha 2.

Repete Cycles workshop is a new place where you can buy our magazines. Moravská 27, Prague 2, Czech republic.

Colnago Saronni 1982

Photos Bikecheck Back To The Roots 02.08.2013

Před pár dny se u nás zastavili na pár slov kluci z Repete Cycles. Bylo by divné, kdyby dorazili jinak, než na kolech. To, na kterém se přivezl Mikoláš Voverka, mimojiné syn zakladatele nejznámější kurýrní služby Messenger, se můžete podívat zde. Věřte nám, že podobně osazené Colnago Saronni se alespoň v Praze neobjevuje na každém rohu.

Guys from Repete Cycles stopped by a few days ago for a chat. It is obvious that they came on bikes. You can check out how one of those bikes looks like. It is a Colnago Saronni owned by Mikolas Voverka, son of the founder of Messenger, the most famous czech messenger company.

Pedal Project © 2010. Webdesign by rybaak.cz